Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sherlock: ez a minisorozat tetszeni fog, úgy érzem. Már korábban is érdekelt, de csak Benedict Cumberbatch Star Trek - Into Darknessben nyújtott alakítása tudott végül átlökni a két Downey Jr.-féle Sherlock Holmes mozifilm okozta viszolygáson. Szerencsére, már a pilot is megfogott, de annak "kibővítése", azaz az első rész azonnal berántott. Így kell modernizálni egy történetet, kérem szépen, nem karakteridegen momentumokkal, idétlenkedéssel és a témához abszolúte nem illő akciókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még csak az elején jársz :D

Sherlock 1x01 1x02 pipa

 

 

Tetszik, tetszik, bár a Robert Downey Juniorosnak a hangulata ezerszer veri - már ha Dzséjtre akarok reflektálni. Egyébként viszont sokkal nehezebb dolga van, hiszen a modern korba ülteti át az egészet, és meglepően jól csinálja. A történetek is ismerősek a könyvekből. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock kivégezve.

Amit Robert Downey Jr. nevetségessé tett, ami sehogy sem sikerült Jared Harrisnek, amin csak vakartam a fejem Rachel McAdamset nézve, azt Benedict Cumberbatch, Andrew Scott és Lara Pulver tökélyre vitte. Ezt már csak tetézte, hogy a kedvenc Sherlock Holmes történetemet is megcsinálták.

 

Hogy Sherlock nem halt meg, az evidens volt, bár főleg azért, mert tudtam, hogy lesz harmadik évad. Arra viszont egyelőre ötletem sincs, hogyan élte túl... Illetve van ötletem, hát már hogy ne lenne. :D

De vajon Moriarty meghalt? Gyanúsan nem foglalkozik a végén senki sem azzal, hogy főbe lőtte magát, pedig eme tette alapos okot adhatna mindenkinek a kétkedésre. És még Watson sem említette meg, senkiben fel sem ötlik, hogy minek kellett öngyilkosnak lennie, ha egyszer Moriarty kinyiffant. Meg ez annyira egyszerű lenne a nagy mesterbűnözőtől. Persze teljesen belefér a karakterbe, de akkor is, inkább megöli magát, ahelyett, hogy megnézze Sherlock becsapódását? Nem, nehéz ezt elképzelni róla.

Igaz, van még bőven ellenfél, akit előhúzhatnak, de mégis Moriarty a nemezis.

A Sátán kutyája (kedvenc Holmes történetem) nagyon jó volt, pontosan azt hozta, amit éreztem, amikor olvastam. Az a jó kis hátborzongató érzés. Emlékszem, egyszer kisgyerekként láttam mesében, már akkor betojtam tőle, de olvasni még jobb volt. A rész pedig remekül lett átültetve, imádtam. De mégis a legjobban a második évad nyitánya tetszett, Lara Pulver iszonyú dögösen alakította Irene Adlert. És a vége... Hát az egy nagy: :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Dzséjt véleményét: a Robert Downey Jr.-os kifejezetten nevetségesnek hat emellett a sorozat mellett (kivéve az első évad második részét, mert azaz egyetlen amit picit gyengének érzek). Ez a sorozat úgy dolgozta fel az alapanyagot, hogy nem csak kiindulópontnak használta az ezredik akciós-humoros blockbusterhez, hanem tényleg hű maradt hozzá, úgy hogy közben rengeteg saját -nem is akármilyen- ötletet vitt bele.

 

Ody: Ezt is osztom, és szerintem itt majdnem mindenki. Az a rész iszonyú gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who S07E12.

 

Gyerekek, ez mindennek a legalja. Sz*r, szégyen, botrány!!! Ennél én is jobb forgatókönyvet tudok írni. Jézus Isten! Még most se hiszem el, hogy ezt filmre vitték. :facepalm:

De finoman fogalmaztad meg. :evil: Nem tudom, mit ivott előtte a rendező és az író, de kérek belőle. Csak én nem írás előtt használnám, hanem már utána. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De finoman fogalmaztad meg. :evil: Nem tudom, mit ivott előtte a rendező és az író, de kérek belőle. Csak én nem írás előtt használnám, hanem már utána. :D

Mintha az Asylum csinálta volna. Valami döbbenetesen fos az egész. Minden sorozatnak van mélypontja, ennek is megszületett. Szegény Moffat szerintem a falat kaparta, amikor ezt a részt nézte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock kivégezve.

 

Hogy Sherlock nem halt meg, az evidens volt, bár főleg azért, mert tudtam, hogy lesz harmadik évad. Arra viszont egyelőre ötletem sincs, hogyan élte túl... Illetve van ötletem, de ha azt megmerik lépni, azt nem fogom díjazni, mert az egy nagyon olcsó húzás lenne.

De vajon Moriarty meghalt? Gyanúsan nem foglalkozik a végén senki sem azzal, hogy főbe lőtte magát, pedig eme tette alapos okot adhatna mindenkinek a kétkedésre. És még Watson sem említette meg, senkiben fel sem ötlik, hogy minek kellett öngyilkosnak lennie, ha egyszer Moriarty kinyiffant. Meg ez annyira egyszerű lenne a nagy mesterbűnözőtől. Persze teljesen belefér a karakterbe, de akkor is, inkább megöli magát, ahelyett, hogy megnézze Sherlock becsapódását? Nem, nehéz ezt elképzelni róla.

Igaz, van még bőven ellenfél, akit előhúzhatnak, de mégis Moriarty a nemezis.

A Sátán kutyája (kedvenc Holmes történetem) nagyon jó volt, pontosan azt hozta, amit éreztem, amikor olvastam. Az a jó kis hátborzongató érzés. Emlékszem, egyszer kisgyerekként láttam mesében, már akkor betojtam tőle, de olvasni még jobb volt. A rész pedig remekül lett átültetve, imádtam. De mégis a legjobban a második évad nyitánya tetszett, Lara Pulver iszonyú dögösen alakította Irene Adlert. És a vége... Hát az egy nagy: :lol:

 

 

 

 

Sherlock halála azt hiszem már egyszer szóba került ebben a topic-ban. Igazából több elmélet is létezik ezzel kapcsolatban, de az a lényeg, hogy Molly a kulcs. Ez szinte biztos! Egészen véletlenül annak a kórháznak a hullaházban dolgozott, és Sherlock az epizód során (nem sokkal a finálé előtt) egy szívességet kért tőle. Mollyt nem sorolta Moriarty a barátok közé, így őt nem tartották sakkban a bérgyilkosok, simán megszervezhették előre az egészet és az is fontos, hogy a helyszínt is Sherlock választotta ki, ahol találkozott Moriarty-val. Moriarty lehet tényleg nem halt meg, de ha igen akkor abban a tudatban tehette, hogy megtörte Sherlock-ot, legyőzte és a kör bezárult...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel azért én sem értek egyet. Lehet nem volt a legjobb rész, de azért ennyire nem volt rossz mint itt állítjátok. (szerintem) :)

Persze, hogy ennyire nem volt rossz, mert mindnyájan baromi finoman fogalmazzuk meg értékeléseinket. A valóságban sokkal rosszabb, mint ahogy lefestjük. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy ennyire nem volt rossz, mert mindnyájan baromi finoman fogalmazzuk meg értékeléseinket. A valóságban sokkal rosszabb, mint ahogy lefestjük. :evil:

Igen azt hiszem igazad van. Esténként hallani lehet Gaimant, ahogy sírva köszöni meg istennek, hogy nem okozott nektek súlyosabb agykárosodást ezzel a résszel? Vagy igen? :evil::P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Sherlock halála azt hiszem már egyszer szóba került ebben a topic-ban. Igazából több elmélet is létezik ezzel kapcsolatban, de az a lényeg, hogy Molly a kulcs. Ez szinte biztos! Egészen véletlenül annak a kórháznak a hullaházban dolgozott, és Sherlock az epizód során (nem sokkal a finálé előtt) egy szívességet kért tőle. Mollyt nem sorolta Moriarty a barátok közé, így őt nem tartották sakkban a bérgyilkosok, simán megszervezhették előre az egészet és az is fontos, hogy a helyszínt is Sherlock választotta ki, ahol találkozott Moriarty-val. Moriarty lehet tényleg nem halt meg, de ha igen akkor abban a tudatban tehette, hogy megtörte Sherlock-ot, legyőzte és a kör bezárult...

 

 

Ez elég nyilvánvaló, sőt, a megoldás sem bonyolult látszatra.

 

Sherlock visszazavarja Watsont egy olyan pontra, ahol egy ház kitakarja a becsapódás helyét (néhány kameraszögben látni, hogy van közben egy pirostéglás épület, amit aztán Watson kénytelen megkerülni, amikor barátjához fut). Vagyis Watson nem láthatja a becsapódást, sőt, a kórház néhány emeletét sem.

Amikor Watsont elüti egy biciklis, látni Holmes holteste mellett egy teherautót, aminek a platója teli van zsákokkal. Ez a kocsi elhajt a helyszínről a becsapódás után. Kérdem én, milyen sofőr az, aki lelép, miután közvetlen mellé becsapódott egy ember? Minden ember odacsődül a környékről, de az az autó nyílegyenesen elhajt.

Ergo a képlet: Sherlock abba a zsákkal teli teherautóba ugrott bele, míg a hullát - aminek gyanúsan nem mutatták az arcát, majd amikor mégis, kiderült, hogy erőteljesen roncsolódott - a dokinéni lökhette ki az egyik olyan szintről, amelyiket John már nem láthatott. Sőt, előzetesen még az arcát is eltorzíthatta, mintha az esés következtében sérült volna. És mivel úgyis ő végzi a boncolást, ripsz-ropsz meghalt Sherlock.

A dedukció művészete. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a csajszikát én is elfogadnám. Akár sorszámot is húzhatnánk már hozzá. :D

 

Hogy témába vágót is pötyögjek:

Időközben letudtam Spartáékat és a Célszemély eddigi két szezonját. Előbbi mindig bejövős volt és a légbőlkapott dolgai se zavartak különösebben. Szerencsére a nekem tetsző véget választották a sztorinak.

Utóbbit 10 rész után hónapokig ráunás miatt jegeltem és csak azután néztem tovább. Ahogy előbbre haladtam sajnálni kezdtem hogy szünetet tartottam mert néhány rész után kezdett jobban érdekelni és ez később is megmaradt. Még Emerson Miskát is megkedveltem pedig a LOST miatt nagyon megutáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock kivégezve.

Örülök, hogy tetszett a Sherlock, bár ebben biztos voltam :)

Nem mellékesen nekem most ellenőrzésből tudni kell a dedukciót és az indukciót, a Sherlock miatt vagyok képes nem összekeverni, melyik mit takar :D

 

Tudtam, hogy van a megoldásra variációd, neked ne lenne? :D

Én is agyaltam már azon, hogy Moriarty nem halt meg, elég idióta húzás volna a 2. évadban kinyírni a nemezist.

Nagy valószínűséggel mindenkinek a 2/1 a kedvenc része, egyszerűen fenomenális.

 

 

Mintha az Asylum csinálta volna. Valami döbbenetesen fos az egész. Minden sorozatnak van mélypontja, ennek is megszületett. Szegény Moffat szerintem a falat kaparta, amikor ezt a részt nézte.

Végül is ő a főíró és az executive, szóval nem érhette túl nagy meglepetésként a végeredmény. Őt is terheli felelősség minden egyes részért, ami adásba kerül. Hogy őszinte legyek, nagyon sajnálom Gaimant, amiért az általa írt rész ilyen vacakul sikerült. Amit el lehet rontani, azt mind el is rontották mindnyájan, "jó" kis csapatmunka volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ő a főíró és az executive, szóval nem érhette túl nagy meglepetésként a végeredmény. Őt is terheli felelősség minden egyes részért, ami adásba kerül. Hogy őszinte legyek, nagyon sajnálom Gaimant, amiért az általa írt rész ilyen vacakul sikerült. Amit el lehet rontani, azt mind el is rontották mindnyájan, "jó" kis csapatmunka volt.

Ennek ellenére minőségben eléggé eltérőek azok a részek amiket ő ír (jó értelemben). Esetleg Moffat jobb DW író, mint DW showrunner? Könnyen lehet, de az is eszembe jutott, hogy Gaimannek olyan nagy reputációja van íróként és ráadásul olyan jó haverok hogy nem mert belenyúlni komolyabban az írásába, ráadásul az se lehetett túl jó döntés, hogy olyasvalaki rendezze ezt a részt, akinek még soha nem volt köze a DW-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég nyilvánvaló, sőt, a megoldás sem bonyolult látszatra.

 

Sherlock visszazavarja Watsont egy olyan pontra, ahol egy ház kitakarja a becsapódás helyét (néhány kameraszögben látni, hogy van közben egy pirostéglás épület, amit aztán Watson kénytelen megkerülni, amikor barátjához fut). Vagyis Watson nem láthatja a becsapódást, sőt, a kórház néhány emeletét sem.

Amikor Watsont elüti egy biciklis, látni Holmes holteste mellett egy teherautót, aminek a platója teli van zsákokkal. Ez a kocsi elhajt a helyszínről a becsapódás után. Kérdem én, milyen sofőr az, aki lelép, miután közvetlen mellé becsapódott egy ember? Minden ember odacsődül a környékről, de az az autó nyílegyenesen elhajt.

Ergo a képlet: Sherlock abba a zsákkal teli teherautóba ugrott bele, míg a hullát - aminek gyanúsan nem mutatták az arcát, majd amikor mégis, kiderült, hogy erőteljesen roncsolódott - a dokinéni lökhette ki az egyik olyan szintről, amelyiket John már nem láthatott. Sőt, előzetesen még az arcát is eltorzíthatta, mintha az esés következtében sérült volna. És mivel úgyis ő végzi a boncolást, ripsz-ropsz meghalt Sherlock.

A dedukció művészete. :D

 

 

 

 

Igen a teherautó a legvalószínűbb és legkézenfekvőbb megoldás. Sok filmben megjátszottak már hasonlót. Ebben az esetben, viszont elég éles szögben kellett elugrania a tetőről, tekintve, hogy az tisztán látszott, hogy a gép az úttesten állt, nem pedig a járdán. Előtte lenéznek a tetőről Moriarty-val és akkor állt be egy busz a megállóba, ennek a helyére állt aztán oda a teherautó. Az sem véletlen, hogy Sherlock mondja Watsonnak, hogy felfelé nézzen... illetve mikor beszélgetnek a telefonon, akkor úgy emlékszem valami olyat mondott, hogy "I'm a fake" - ez utalhat akár arra is, ami ezek után következett. Moriarty-t Watson nem látta egy percig sem a tetőn, így Sherlock öngyilkossága még hihetőbbé válik Watson szemében! A biciklis mindenképpen be volt szervezve, ugyanis ez volt az akciónak az egyik legfontosabb eleme, amikor megkreálták azt, amit Watsonnak látnia kellett. Itt jöhet a képbe a bérgyilkos, akinek Watson reakcióiból kellett kikövetkeztetnie a végeredményt, ugyanis az elején mikor figyeli a doktort, akkor helyzetéből adódóan átellenes szögben volt és mindent úgy, mint Watson ő sem láthatott. Az odasereglő emberek szerintem szintén be vannak szervezve, el is húzzák Watsont, nagyon ne vesse rá magát a holttestre, ez is lehet, hogy nem véletlen. A halál ténye felénk abban nyilvánul meg, hogy a vértócsát látunk körülötte (amit az első pillanatkor mikor meglátja Watson, a biciklis közbelépése előtt, még mintha nem lenne ott), illetve a sokkos állapotban lévő Watson megnézi a pulzusát. Ebből akár az is leszűrhető, hogy nem is egy másik holttestet dobtak oda, csak Sherlock lemászott a teherautóról, a nála lévő vért odakente, utána pedig meghúzta a "pulzus megállítós" trükköt, amit már mentalistáktól kezdve parafenoménokig sokak bemutattak már. Az illúziót pedig nem is kellett olyan tökéletesen kivitelezni tekintve, hogy doktor Watson nem volt 100%-os állapotban. Moriarty végig azt mondogatta Sherlocknak, hogy ugorjon, nem úgy mondta, hogy kövess el öngyilkosságot, úgyhogy végül is maximálisan teljesítette a kérését és még életben is maradt. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3x7

Jó rész volt.

Bár azért a 80%ában még mindig nem sok minden történtik. Dany és Jamie szála ami igazán jó, és halad is, bár eskü nem emlékszem hogy a könyvben ennyire lettek volna a sárkányok de hát ha van CGIra pénz akkor miért ne. :) A medvés jelenet nagyon jól sikerült. De bakker megint 5 perc John, 5 perc Bren, 5 perc kínzásos dugás, meg Rob dugás. :D Azért még így is szeretem, mert tényleg jók a párbeszédek, meg látszik hogy haladunk valamerre. csak lassan. :)

Lehet darálnom kéne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére minőségben eléggé eltérőek azok a részek amiket ő ír (jó értelemben). Esetleg Moffat jobb DW író, mint DW showrunner? Könnyen lehet, de az is eszembe jutott, hogy Gaimannek olyan nagy reputációja van íróként és ráadásul olyan jó haverok hogy nem mert belenyúlni komolyabban az írásába, ráadásul az se lehetett túl jó döntés, hogy olyasvalaki rendezze ezt a részt, akinek még soha nem volt köze a DW-hez.

Az előbbire még nem gondoltam, de az felmerült bennem, hogy nem mert hozzányúlni Gaiman sztorijához (még az sem volt biztos, hogy ebben az évadban lesz általa írt rész, lehet, hogy mégsem kellett volna erőltetni annyira). Az előbbi viszont azért nem, mert ha megnézzük az 5. és 6. évadokat, eszembe sem jutna arra gondolni, hogy Moffat nem olyan jó showrunner. Viszont most nem nélkülöz minden alapot ez a gondolat.

Sajnos nem igazán szoktam figyelni a rendezőket, de ez esetben felmerült bennem, hogy vajon ki a fenét ültethettek a rendezői székbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nem jó showrunner odáig én se mennék, pláne, hogy ez az új évad összességében eléggé rendben volt (nekem 14 részből 11 kifejezetten tetszett), csak mintha az írás most tényleg jobban menne neki: a saját részei rendre kiválóak, mig az évad második felében az általa nagyon magasra tett lécet csak pár rész tudta megütni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére minőségben eléggé eltérőek azok a részek amiket ő ír (jó értelemben). Esetleg Moffat jobb DW író, mint DW showrunner? Könnyen lehet, de az is eszembe jutott, hogy Gaimannek olyan nagy reputációja van íróként és ráadásul olyan jó haverok hogy nem mert belenyúlni komolyabban az írásába, ráadásul az se lehetett túl jó döntés, hogy olyasvalaki rendezze ezt a részt, akinek még soha nem volt köze a DW-hez.

Hát, ha nem mer/akar hozzányúlni egy barátja és/vagy egy nagy reputációjú író anyagához, holott az elég egyértelműen sz*r, akkor bizony nem jó showrunner, hiszen nem a show-t helyezi előtérbe. Másrészt, a Nightmare in Silver minőségéért elsősorban a rendező, Stephen Woolfenden tehető felelőssé, hiszen egy gyatra forgatókönyvből is lehet még hatásos filmet csinálni, csak jól kell megkomponálni. Egy jó rendező tudja, mit hogyan kell előadni, mit érdemes megtartani, mit kell kivágni a francba a kukába, és persze, jól irányítja a színészeket. Ennél a résznél ezt nem látni. A statiszták össze-vissza rohangálnak a háttérben, hagyták, hogy a dialógusokat csak felmondják, ne előadják (Matt Smith csak azért emelkedik ki a színészek közül, mert annyira benne van már a Doktorban, hogy valószínűleg ha akarná sem tudná csak felmondani a szövegét, de például Jenna-Louise Colemanban még nincs meg ez a rutin, rendre ki is esik Clara szerepéből).

Ugyanígy a rendező sara a rosszul megválogatott színészgárda. A forgatókönyvben valószínűleg nem volt meghatározva a katonák mivolta, a rendező bólintott rá a legbénább, legkomikusabb küllemű színészekre, és ő komponált nekik olyan nevetséges jeleneteket, amelyeknek hála a Cybermanok nimbuszát totálisan ledegradálta. Arról nem beszélve, hogy hangulatos atmoszférát a rendezőnek kéne teremtenie.

A forgatókönyvnek egyedül a katonák mivoltát (nem harcoló egység... MIVAN?) és gyerekek kezelését (feleslegesség, értelmetlenség, idegesítés) tudnám felróni, de ezt is csak a végeredményt látva, mert a franc se tudja, hogy Woolfenden a leírtakból mennyit emelt át. A forgatókönyvben még simán benne lehetnek olyan dolgok, amik ezeket helyre tennék, csak az epizódba nem került bele.

Szóval ennél a résznél szerintem a rendező hibázott nagyot, és persze közvetve Moffat is, amikor bevett a csapatba egy olyan rendezőt, akinek nemhogy nem volt még a szériához köze, de karrierje során legtöbbször secund unit directorként dolgozott. De valószínűleg a kész terméket látva már maga is megbánta a döntését... Csak kár, hogy akkor már nemigen van mit tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.