Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A hatodik részben szerintem

 

 

az is nagyszerű jelenet volt, amikor Daenerys talán elsőként tapasztalhatta meg, hogy igazságosan uralkodni nem is olyan könnyű, az élet nem fekete meg fehér. Végre ebben a szálban is előtérbe került a karakterépítés. A Vasbankkal való tárgyalás is tetszett. Különös, hogy pont a 4. szál (Bolton) nem jött be annyira, ami pedig az akciójeleneteket szolgáltatta.

 

 

GoT s04e07

 

 

A hetedik részről is elmondható az, hogy nem voltak benne akciójelenetek (két haramia leszúrásán kívül), de kinek hiányoztak ezek az olyan párbeszédek, mint Arya-Véreb, Sansa-Robin vagy Tyrion-Bronn illetve Tyrion-Oberyn mellett? Nekem nem. Mellesleg ettől függetlenül is fontos dolgok történtek, meghalt Lysa Stark, végre lesz Gregor-Oberyn párbaj, és most már nagyon hosszas ágyjelenetekkel sem terhelnek minket, mint korábban (bár itt egy pici elfért volna). Daenerys végre kezd gondolkodni... :D És egyáltalán nem utolsó sorban Brienne megtudta, hogy Arya életben van. A szereplők tehát nem egy helyben toporognak, csak nem vágnak le mindenkit, aki az útjukba esik, míg elérnek A-ból B-be. :D

 

Talán egyedül két jelenetnél éreztem, hogy nem haladt sehova a sztori (Sárkánykő és a Fal), de ezekre most nagyon kevés idő jutott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Végülis csak kiderült, hogy Kisujj volt az, aki megölette Jon Arrynt, ezzel tulajdonképp elindítva a sorozat történéseit

 

 

Ez a valaha volt legnagyobb WTF momentum volt számomra a sorozatban. A top 5 momentum közé meg én odatenném még Tyrion beszédét is a 6. rész végéről...

 

...ott nem halt meg senki, mégis epic volt. :) Amúgy annak, hogy Baelish ekkora hatalmat kapott az írótól nem örülök. Westerosban ezzel kvázi mindennek ő a katalizátora és ugyan nagy bábjátékos, de ezt már egy picit soknak érzem. Eddig is megvolt a hatalma... mindenesetre több, mint érdekes fordulat volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT s04e07

Nálam is dettó ilyen volt. Ez is egy olyan rész ahol "nem történik semmi", csak épp annyi hogy pokoli jó jelenetek követik egymást.

 

Nekem az abszolút kedvencem amikor Oberyn felajánlkozik, mint Tyrion bajnoka. Nem csak a bejelentés, hanem az egész körités: a felvezető sztori arról, amikor Tyrion még kisbaba volt, Tyrion kétségbeesett arca, majd ahogy Oberyn témát vált... a könyvben is nagyon jó karakter, de itt erre talán még rátettek egy lapáttal.

 

Egyébként én úgy érzem hogy minden jelenetnek van szándéka épp csak lehet hogy a payoff majd évadok múlva érkezik. A Sárkánykős tipikusan ilyen lehet. Egyrészt megtudtuk, hogy azért jó adag vakitás is van ebben a Fény Ura dologban és Melisandre hajlamos akár hazudni is ha tértiésről van szó, másrészt utalgattak rá, hogy valami lesz Shireen-nel

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Célszemély

 

Az a vén kurafi jól átverte Petikééket. Sose gondoltam volna hogy ő alapította meg az Éberséget.

 

 

Ezen rendesen megdöbbentem, valahogy fel sem merült bennem annak a lehetősége, hogy a Decimás pasas hozta létre a szervezetet. Pedig a sorozattól nem idegen az ilyen lépés, mert annak idején Harold is juttatott ki infokat a géppel kapcsolatban.

 

 

Hát a fene egye meg azt a kéthetes szünetet, pont most fog jönni a lényeg. :D

Melyik lényeg? :evil:

 

Tegnapi epizóddal kapcsolatban én is azt tudom írni,

 

hogy Tyrion és Oberyn jelenete fantasztikus volt. Na persze ebben az epizódban sem történt "semmi" azontúl, hogy tele volt jobbnál jobb párbeszédekkel, de a Tyrionos messze kiemelkedett még közülük is. Nagyon örülök annak, hogy bekerült Oberynék kaszter-hegyi látogatásának története, méghozzá így!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút egyetértek a GoT témában elhangzottakkal. Ez a "nem történt semmi" olyan, mintha egy Tarantino filmet azzal bírálnánk, hogy sok a párbeszéd benne és hosszúak a jelenetek. Pont ez az egyik erőssége ugyebár. Ahogy ennek a sorozatnak is. A Lost óta nem láttam ilyen jó karakter drámákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút egyetértek a GoT témában elhangzottakkal. Ez a "nem történt semmi" olyan, mintha egy Tarantino filmet azzal bírálnánk, hogy sok a párbeszéd benne és hosszúak a jelenetek. Pont ez az egyik erőssége ugyebár. Ahogy ennek a sorozatnak is. A Lost óta nem láttam ilyen jó karakter drámákat.

Igen de ott minden karakter több résznyi sztorit kapott amikor csak róla szólt a rész. Akkor nézzél inkább Breaking Bad-et. :) Az tényleg jó. :)

Nem lenne - na jó kevesebb - bajom lenne ha nem 5 perc jutna egy karakterre egy részben, vagy annyi sem. -Aki ezt nem látja az nem ezt a sorozatot nézi. Én imádtam a BBben is amíg 5 percig ültek egy asztalnál szótlanul, de itt amikor belelendülne egy karakter, egy beszélgetés, hoppá vágás és kész.

-És hát ugye ez még semmi ahhoz a karaktermennyiséghez képest ami a könyvben van. És ez a bajom a könyvel is. Hogy vannak akik eddig főszereplők, aztán hoppá kimaradnak két könyvből.

Sajna nekem ezek a fordulatok amik vannak és lesznek benne, inkább néha már egy B kategóriás szappanoperához hasonlítanak.

Könyv spoiler

 

Kezdve attól hogy Katlin Stark zombiként tér vissza, azon át hogy mégsem Dany az utolsó Targaryian. Pfff. Gyakorlatilag értelmetlenné tették az egész utazását és szenvedéseit.Na mind1. Plusz nem értem miért kell változtatni a könyvön akkor. Lehet a készítők is úgy érzik hogy kevés dolog történne benne? A sárkányok az utsó könyvre nőnek meg akkorára kb mint most. Plusz harmad ennyit vannak benne. Bár imádom Marge-t, - főleg a színészt, -de a könyvben marhára nem szerepel ennyit.

 

Ezért is hagyom abba a könyveket.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de ott minden karakter több résznyi sztorit kapott amikor csak róla szólt a rész. Akkor nézzél inkább Breaking Bad-et. :) Az tényleg jó. :)

Én néztem Breaking Bad-et és nagyon szerettem, de szerintem a közelében sincs a Trónok harcának. Oké, hogy te nem tudsz élvezni egy sztorit ami ilyen szerteágazó, de mint láthatod akár itt a fórumon akár máshol is: a többségnek ez nem okoz gondot. A sztori elképesztően jól van felépitve, a karakterekből pont annyit láttunk amennyit kell. Különösen ebben az évadban, szinte mindig a lényeget mutatják meg ami vagy a karakternek vagy a világnak vagy a sztorinak ad új szint és réteget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de mint láthatod akár itt a fórumon akár máshol is: a többségnek ez nem okoz gondot. A sztori elképesztően jól van felépitve, a karakterekből pont annyit láttunk amennyit kell. Különösen ebben az évadban, szinte mindig a lényeget mutatják meg ami vagy a karakternek vagy a világnak vagy a sztorinak ad új szint és réteget.

Sajna ez egy elég rossz indok. Én erre azt szoktam mondani, - no offense - hogy egy millió légy is rászáll a sz-rra, de attól az még sz-r marad. :D

Szerintem nem mutatnak eleget a karakterekből. Imádok egy csomó karaktert, aki alig van jelen, vagy egyáltalán nincs.

Supernatural 9. évad:

vége ennek az évadnak is. Nem igazán olvasok róla kritikákat, de azt hallotam hogy vannak akik már az 5. évad vége óta fikázzák pedig szerintem a 6-7. évad után, amik szerintem is borzalmasak voltak, végre ismét fellendült a sorozat és ismét tudom élvezni. A 8.ban behozták az Egyetemesek szálát, és ezzel egy egészen új vonalat nyitva az egésznek. Ebben az évadban is kb 2-3rész volt ami annyira nem tetszett, de az összes többi simán hozta a megszokott szintet, sőt, megint tudtak újat mutatni. A vége pedig...pffff hát a cliffhanger kicsit meglepett, de tetszett, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ezután, de ha tartják ezt a szintet akkor nem lesz gond. :) Csúnya dolgok várhatóak itt még. :D 8/10

supernatural-moves-to-tuesdays.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő GoT rész előzetese:

 

Ezt a részt sokkal jobban várom, mint az előzőt. A bevágásokat elnézve nem a párbaj lesz itt a legnagyobb horderejű esemény. Theon szála most sokkal jobban érdekel, illetve az általam eddig negligált fagyos északi események is forrásponthoz érkezhetnek (ha élhetek ezzel az oximoronnal). Ami még homályos - nekem mint a történetet előre nem ismerőnek - az Sansa megnyilatkozása. Elsőre arra tippelnék, hogy ezt a Sasfészekben teszi, az ottani illetékeseknek, Lysa Arryn haláláról. (Ha jól emlékszem az előző epizód végén csak homályosan utalt rá, de konkrétan nem mondta ki Sansa előtt, hogy része volt a volt férje halálában...) Joffrey megöléséről tud Sansa, de nem gondolnám, hogy ez szóba került volna ott, annak meg nem sok értelme lenne, ha visszavinné Deresbe (maximum ott kerülhetne még szóba Baelish és a hazugságai). Mindenesetre ez is érdekes adalék volt, persze lehet, hogy teljesen ártatlan, amit Sansa mond és csak így kiragadva a kontextusból tűnt nagyon fontosnak nekem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kezdem nézni - szokás szerint egyben -, remélem igazad lesz. Eddig minden évada tetszett... :)

Ha az előző tetszett akkor ezt is imádni fogod. Megvannak benne persze a szokásos elemek, ami minden évadban, meg van 2-3 gyengébb filler rész, de ebben az évadban olyan epic jelenetek meg karakterek is vannak hogy pffff.. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az előző tetszett akkor ezt is imádni fogod. Megvannak benne persze a szokásos elemek, ami minden évadban, meg van 2-3 gyengébb filler rész, de ebben az évadban olyan epic jelenetek meg karakterek is vannak hogy pffff.. :D

 

 

Ez jó ajánló hozzá, hamarosan kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a jó egit néki!

 

Hannibal - Season 2

 

Ungarisül néztem egészen a 7. részig, de innen már nem bírtam tovább heti egy résszel és bepótoltam a 2x12-ig inglis nyelven. Így már csak az évadzáró, amit még nem láttam (és más sem :P )

De bakker. Ez valami űber durva! Kicsit fanyalogtam az első évad végén, mert igazából nem hű egészen az alapanyaghoz, de azt kell mondanom, hogy a módosítások egészen más ízt adtak ennek az egész Dr. Lecter sztorinak. Valami hihetetlen, amit az írók kihoztak az alapanyagból. Bár néhány változtatáson azért keményen pislogtam.

 

 

pl: Chilton WTF?

Na meg Will-ről is már majdnem elhittem, hogy Lecter valóban gyilkost nevelt belőle és ő ölte meg Freddie-t. Jó volt látni, hogy a dolog csak egy közös terv része volt, amit Will és Jack ötlöttek ki.

Na meg Mason!!!! feltűnése és "balesetének" bemutatása komoly meglepetésként hatott!

 

 

Egy szó, mint száz, valami bődületes ez a sorozat. És hivatalosan már be is rendelték a 3. évadot.

Fúúú az anyját... a 2. évad felütésével fog nyilván zárulni az évad... rettenetesen kíváncsi vagyok rá. És persze a 3. évadra is.

 

Egyébként ki nézi még? kudarról tudok biztosan.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ki nézi még? kudarról tudok biztosan.

Nemsokára vége lesz szinkronosan. Csak azért várom meg, mert az elsőt is úgy láttam. Tudom hogy hiba, mert eredeti nyelven ez sokkal jobb, de én bírtam a szinkront. De nagyon várom, mert az első évad is egy mestermű. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ki nézi még? kudarról tudok biztosan.

 

Szintén, ki nem nagynék egy részt se. Jó, hogy az NBC presztízssorozatként tekint a Hannibalra, mert a nézettség nem igazán acélos, ha nem lenne ilyen kritikailag elismert, akkor lehet már a második évadot se nézhettük volna.

A változtatásokhoz:

 

Szerintem könnyen meglehet, hogy Chilton megmarad, csak még nem akarták ezt ellőni nekünk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

reaper

 

Hannibal S02

 

Én arra is gondoltam, hogy fel fog tűnni egy másik Chilton (teszem azt a testvére, vagy ilyesmi) aki majd tovább igazgatja az intézményt, mert Chilton ilyen szinten való kiírása azért durván ellent mond az eredeti sztorinak, még akkor is, ha ez a húzás meglehetősen WTF volt a sorozatban (már ami vele történt).

 

Egyébként nem tudom, az a lövés eléggé egyértelmű volt a kihallgatóban. Nehezen túlélhető. De esetleg ha mégis, akkor max azt tudom elképzelni, hogy azért hallgatták el az életben maradását, amiért Freddie halálát is megrendezték: Hannibal kézre kerítése miatt.

 

Mindenesetre piszkosul kíváncsi vagyok.

 

A filmekben sohasem bírtam Chiltont, de itt a maga módján még szimpatikus is volt. Örülnék (több ok miatt is) ha valahogy visszajönne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S2

Folyamatosan nézem, nagyon jó ez az évad is, és igazán örülök, hogy berendelték a következőt.

 

Azon én is nagyot lestem, hogy Chiltont eltették láb alól, ez nagyon nagy változtatás volt. Á, és milyen remek a Mason Vergert játszó színész. Jó viszontlátni egy másik sorozatban a Boardwalk Empire után, kellemes meglepetés volt.

Azt egy percig nem tudtam elhinni, hogy Will megölte Freddie-t, és lőn :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

reaper

 

Hannibal S02

 

Én arra is gondoltam, hogy fel fog tűnni egy másik Chilton (teszem azt a testvére, vagy ilyesmi) aki majd tovább igazgatja az intézményt, mert Chilton ilyen szinten való kiírása azért durván ellent mond az eredeti sztorinak, még akkor is, ha ez a húzás meglehetősen WTF volt a sorozatban (már ami vele történt).

 

Egyébként nem tudom, az a lövés eléggé egyértelmű volt a kihallgatóban. Nehezen túlélhető. De esetleg ha mégis, akkor max azt tudom elképzelni, hogy azért hallgatták el az életben maradását, amiért Freddie halálát is megrendezték: Hannibal kézre kerítése miatt.

 

Mindenesetre piszkosul kíváncsi vagyok.

 

A filmekben sohasem bírtam Chiltont, de itt a maga módján még szimpatikus is volt. Örülnék (több ok miatt is) ha valahogy visszajönne.

 

 

 

Ez szerintem is félrevezetési kísérlet a nézők felé, hogy majd egy dramaturgiailag fontos pillanatban kiderül, hogy Chilton él, csak épp nem biztos, hogy egy ideig hasznavehető állapotban lesz. Először egy túlélt kibelezés, majd ez :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ZÖLD ÍJÁSZ

 

 

Megnéztem az 1x23-at is, így le van tudva a teljes első évad.

Egy kicsit unalmasan kezdődött a sorozat, de úgy kb. a 11. résznél már fordult a kocka (persze az azelőtti részek között is volt néhány, ami tetszett, és kevésbé volt unalmas).

Tulnyomórészt a szigetes jelenetek tetszettek, de gyakran előfordult, hogy a Starling City-ben történő események kötöttek le jobban. Például abban a részben, amelyikben Oliver elsőként találkozik a Báróval, abban nem igazán érdekeltek a szigetes jelenetek. De például amikor Oliver találkozik Slade-del, valamint avval a csapzott, véres hapekkal, azoknál már úgy voltam, bárcsak ne mutatnák többé Starling City-t.

Azért is jó a sorozat, mert egy rész végeztével úgy gondoltam, hogy az adott epizódban történtekkel már nem fogunk találkozni. Például Oliver a 11. (?) részben találkozik a Báróval, akiről nem gondoltam volna, hogy később visszaköszön a 19. (?) részben. Vagy a már említett ipse, aki mindenáron azt akarta Oliver-től, hogy mentse meg őt. Ám Oliver nem bízik meg benne, ezért otthagyja egy barlangban. Én már teljesen azt hittem, hogy ez az ügy lezárult, ezért is csodálkoztam nagyot, amikor Oli az 22. részben rájön, hogy a fószer nem más, mint Fyers egyik embere. Ott már leesett az állam.

Az évadzáró epizód utolsó néhány percén már majdnem elbőgtem magam Tommy miatt, pedig egyáltalán nem szoktam elérzékenyülni filmeken vagy sorozatokon. Amúgy kicsit hasonlított az utolsó rész a Pókember 3-ra. Ugyanis ott Peter és Harry jó haverok, összevesznek, majd csak akkor békülnek ki, amikor az egyikőjük meg nem hal. Mellesleg Harry apja is gonosz volt, akárcsak itt, a Zöld Íjászban Tommy apja. Tehát képzeljük el úgy, hogy Oliver Peter, Tommy pedig Harry.

A színészek közül nem sokat emelnék ki pozitívan. Stephen Amell egész jól játssza szerepét, ám David Ramsey sokkal jobb szerintem. Paul Blackthorne és John Barrowmanviszont mindkettőt megelőzik. Bár szerintem a legjobban játszó színész a sorozatban Manu Bennett, valamint Sebastian Dunn. Katie Cassidy hisztériái egyenesen katasztrofálisak, Emily Bett Rickards játéka pedig szörnyű. A többiről meg inkább nem is beszélek.

Összességében a borzalmas szinkront és a néhány szörnyen játszó színészt leszámítva egész élvezhető és szórakoztató műsor, bár néhol ugyan unalmas és vontatott. Már nagyon kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is.

 

10/9.5

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.