Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Galavant - vége az első évadnak - csak 8 20 perces rész szóval tudom ajánlani mindenkinek, mert nagyon szórakoztató, vicces és aranyos sorozat. Mint korábban írtam már, olyan mint egy Disney és Gyalog galopp keverék. Nem hozta az összes rész azt a nagyon kimagasló szintet, de nálam több 10/10es rész is volt. Telepakoltál nem várt csavarokkal, és jobbál jobb színészekkel is, akik beugrottak egy kis cameo-ra: Ratger Hauer, Wierd Al, Ricky Gervais, -Mint Xanax a nagy varázsló! :D - Anthony Head, Winnie Jones - aki főszereplő - stb stb. Én összességében egy 7/10et adnék rá, de mindenképpen ajánlom!

galavant-banner.jpg

 

Penny Dreadfull - Londoni rémtörténeket - első évad - Hát engem átvertek mert azt mondták nekem, meg sugallták a trailerek, hogy ez egy horror sorozat, de legjobb esetben is csak egy misztikus dráma. A sztori az 1800as években játszódik londonban, hogy is az egyik főszereplő (Timothy Dalton) lányát elrabolja egy vámpír, ezért összeállít egy csapatot(Josh HArtnett, Eva Green), hogy visszaszerezze őt. A fő szál eléggé gyengére sikerült ésinkább a karakterek történetére mentek rá, mert olyanokat hoznak be mint Frankeinstein, Dorian Gray, stb. Mintha csak egy drámai League of Extraordinary GEntleman-t néznénk. Az a baj, hogy nem tudom rá azt mondani, hogy rossz, csak hogy sokkal több lehetőség lett volna benne, de vittek előre a karakerek, a gyönyörű látvány és a remek színészi alakítások. (Billie Piper is főszereplő.) Lehet kíváncsi leszek hogy hogy folytatják majd. 6/10

Banner-suggestion-penny-dreadful-37200787-800-100.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper, nem gondoltam, hogy ennyien kedvelitek :) Közben el is készültem a trailer elemzéssel. Szokás szerint tele van könyves spoilerekkel

 

 

 

Íme az érdekesebb momentumok (a képkivágásokat nem én csináltam):

 

A flashback

 

T0pO76l.png

 

A 14 éves Cersei (Nell Williams) megvágja magát, hogy Maggy (Jodhi May) vérmágiával megjósolhassa a jövőjét. A hírek szerint ezzel a visszaemlékezéssel fog indulni a legelső rész. Annak idején már a legelső évadba is terveztek flashbackeket sőt néhányat le is forgattak (az egyik korai előzetesben látszik ahogy Brandon Stark üvölt a kamerába, háttérben pedig az Őrült Király ül a Vastrónon; KÉP róla) ám úgy döntöttek, hogy az egyébként is szövevényes sztorit a visszaemlékezések csak fölöslegesen tovább bonyolítanák. Most hogy meggondolták magukat remélem a későbbi évadokban láttunk még pár régebbi kulcs-momentumot.

 

jP3PxLj.png

 

Bár a két fiatal lány hátulról látszik nagy összegben mernék fogadni rá, hogy ez a kis Cersei és a gyerekkori jóbarátja akit Isabella Steinbarth alakít.

 

A Hárpia fiai

 

HNTU4FK.png

Ahogy számítani lehetett rá: a meereen-i belharcokat kicsit felduzzasztották. A Hárpia Fiai elég bevállalósak ha fényes nappal rámernek támadni a Makulátlanokra. Tippre azt mondanám, hogy a képen lévő jelenet már azután játszódik, hogy Dany Drogon hátán lelépett a városból. Valószinüleg ezután Meereen-ben elszabadul a pokol.

 

EBlx5K4.png

 

Ha az előbbiből nem is, ebből viszont már teljesen egyértelmű: a Hárpia Fiai sokkal erősebbek lesznek a sorozatban, mint a könyvekben: Dany ünnepi arénajátékából például egy második Vörös Nászt akarnak csinálni. De valószinüleg ehhez Drogonnak is lesz egy-két szava. A nézőtéren látszik hogy többen is holtan fekszenek. Az egyik Dany melletti katona egyébként maga Jorah, aki a trailer tanúsága szerint mint gladiátor bizonyít majd a támadás előtt.

 

RVvkYsI.png

 

Minden bizonnyal az előzetes "moneyshotja", a Hárpia szobor ledöntése is a belharcokhoz köthető.

 

Jig8MFY.png

 

Mivel Quentynnek semmi nyoma, nem lepne meg, ha a sárkányokat is a Hárpia Fiai engednék szabadon. Talán azt hiszik, hogy ha megülik őket, akkor övék a város?

 

"Verebek"

 

wfTJDJJ.png

 

A következő évadban alaposan kijut majd fanatikusokból. Királyvárt például ellepik a verebek, akik mint minden vallási fundamentalista csoport ki nem állhatják azokat a dolgokat, amik az embereket boldoggá teszik. Itt minden bizonnyal valami jó kis házi sört -aminek a színe alapján az egyik hozzátevője a sár- lötybölnek az utcára. Ejnye már!

 

Dorne

 

BLju0Q4.png

 

A fentebb látható ajándék fogja becsatornázni a történetbe a legdélibb királyságot. Egy Vörös Vipera alakú tartó, szájában egy Lannister nyaklánccal, minden bizonnyal Myrcelláé. Cersei innentől sejtheti, hogy Oberyn halálát nem mindenki vette félvállról. Az első két rész kiszivárgott szinopszisa alapján Jaime-t ezután küldi el Dorne-ba, hogy hozza vissza a lányukat.

 

NqbbwrQ.png

 

Oberyn lányai közül három látható a képen: Nymeria, Obara és Tyene. A betemetett fickó elvileg az a hajóskapitány, aki becsempészte Jaime-t és Bronn-t Dorne-ba. A Homokkígyók láthatóan nem örülnek a dolognak.

 

wxre4ub.png

 

Bronn készül lecsapni egy dorne-i katonára. A kardja mintha véres lenne.

 

pM8eDnM.png

 

Jaime eléggé megszenved a helyi erők kezelésével.

 

1GZtV9y.png

 

Ez már minden bizonnyal a Martellek székhelye. A forgatási képek alapján komoly sansz van rá, hogy a sövényeknél látható két dorne-i egyenruhát viselő alak, valójában Jaime és Bronn.

 

y3hANsA.png

 

Jaime dorne-i ruhába öltöztetve. A jókora dárda mögötte Areo Hotah-hoz tartozik. Úgy vélem a mentőakció nem jött össze. Okkal merülhet fel a kérdés, hogy mi lesz így Jaime folyóvidéki sztorijával? Úgy tűnik ebben az évadban semmi. A hírek szerint az évad végéig Dorne-ban lesz. Most már azon a pontján vagyunk az adaptációnak, ahol abban sem lehetünk biztosak hogy ez tényleg olyan nagy eltérés-e a könyvekhez képest mint ahogy elsőre látszik. Lehet Jaime majd a következő könyv végén megy Dorne-ba és a sorozatírók csak felpörgették kicsit az eseményeket. Ugyanakkor csalódás lenne ha Brienne-el már sose találkoznának.

 

pwjfLVt.png

 

Ellariát dorne-i katonák fogják közre. Így szinte egyértelmű, hogy át fogja venni Arianne szerepét (és ha igy van akkor most fogják bezárni a toronyba). Ami ha meggondoljuk őrülten logikus: ő volt az akit láttunk Oberynnel, az ő kétségbeesett üvöltését hallottuk amikor a Hegy szétnyomta a Vörös Vipera fejét. Ki másnak lenne a legjobb oka a bosszúra? Csoda, hogy ez Martinnak nem jutott az eszébe.

 

Hardhome(?)

 

kMWdX3g.png

A könyvben a Falnál lévő csata után a vadak egy része egy Hardhome nevü településen gyülik össze. Havas Jon elrendeli, hogy hozzák őket délre, mert ha maradnak akkor a Mások nyilván ki fogják nyirni őket. Aztán mindenféle bizarr jelentések jönnek a helyről: a vadak a saját halotaikat kezdték enni, démonok, szörnyek vannak a vizben és az erdőben stb. Amikor az Éjjeli Őrség egyik tagja Jon megbizásából megérkezik Hardhome-hoz megtámadják őt és az embereit és megpróbálják elvenni a hajóját.

 

Egyelőre ez csak találgatás, de nagyon úgy tűnik, hogy a sorozatban Hardhome-ról nem csak hallunk, de látni is fogjuk.

 

ePqt52o.png

 

Az bizonyos, hogy akárcsak a könyvsorozat Hardhome-ját ezt a települést is nagyon el akarják hagyni a vadak. Hogy mennyire kétségbeesettek az főleg a következő képen látszik:

 

zzilsD5.png

 

Itt két fickó próbál felkapaszkodni egy ladikra, de aki bent ül le se tojja őket csak evez tovább.

 

VaOTdEe.png

 

Jon levág egy vadat. Ez megintcsak beleillik a Hardhome leírásba. Annyi eltéréssel, hogy itt ő maga próbálja megmenteni a Falon túl maradt vadakat, akik viszont a csónakokat és a hajót látva rátámadnak az Őrség tagjaira. Mindez persze egyelőre csak egy erős tipp. Egy kémjelentés szerint egyébként a torzsalkodást a Mások megjelenése szakítja majd félbe. Állítólag a csatától távol maga az Éjkirály is felfog tűnni (ő az a szarvas főgonosz, aki az előző évadban Mássá alakította Craster utolsó kisfiát)

 

Körutazás a Völgyben

 

eneYgld.png

 

VEiTR9O.png

 

A Völgy lovagjai egy ahhoz hasonló utazókocsit kísérnek, mint amiben Cersei utazott Deresbe a legelső részben. Valószinüleg Kisujj, Robin és Sansa -ahogy az meg lett introzva az előző évad végén- csakugyan bejárják a Völgy királyságát. Látszik egy olyan jelenet is, ahol Kisujj arra biztatja Sansát hogy bosszúlja meg a szeretteit. Nagyon csípem, hogy gőzőm sincs mi lesz ezzel a szállal.

 

Vágta

 

FXS06dh.png

 

A ruhájuk alapján szinte biztos, hogy ez Brienne és Podrick. Állitólag az évad elején Kisujj rájuk küld pár katonát (talán megfüleli hogy van egy hős aki szeretné kiszabadítani Sansát és nem jön be neki az ötlet). Akárhogyis: remélem belefutnak majd a Lobogó Nélküli Testvériségbe. Nekem mindegy, hogy a Testvériséget épp Kőszív, a Feketehal vagy Berric vezeti, csak ne legyenek elfelejtve.

 

Égetés

 

YuQJ7cS.png

 

Az egyetlen kép ami nem jön be: úgy tűnik hogy Mance megégetését nem vágták ki a sztoriból. Az egyik legbénább fordulat amikor váratlanul visszatér. Remélem ha megégetik akkor itt halott is marad.

Tyrion

pJk7FEq.png

 

Hivatalosan is megerősítették, hogy Volantis fel fog bukkanni a sorozatban. Valószinüleg ez az első képünk a városról. Tyrion sztoriját egyébként nagyon óvatosan kezelték. Nála csak az első részekből látunk bevágásokat, viszont már ezekből is sejthető, hogy Aegon tényleg ki lett vágva.

 

Boltonok

e0FQzGI.png

Bár a trailerben egyetlen Bolton se tűnik fel, több elem is utal rájuk. Itt például egy holttest látható, ami a fejet leszámítva (ahol a haj és a fül is tisztán látható) teljesen meg lett nyúzva. Valószinüleg az illető csúnyán nézett Ramsay-ra vagy csak az újdonsült Bolton rossz lábbal kelt fel.

 

1wDPf2o.png

A forgatási jelentések visszatérő témája Stannis háborús tanácskozásai. Elvileg már az első részben bejelenti, hogy le akarja verni a Boltonok uralmát. De vajon meddig jut ezzel a projekttel? Érdekes hogy bár tudni, hogy Stannis valahol akciózni fog, egyetlen olyan snittet se mutattak, ahol Baratheon katonák harcolnának. Talán mert akkor látnánk, hogy a Boltonokat gyepálják? Akárhogyis, épp tegnap kijött egy kis PR videó, amit Stephen Dillane-al egy forgatási szünetben vettek fel. És itt biza véres az arca:

tumblr_nj09m82W1R1qmoy4io5_250.gif

De persze ez önmagában még nem jelenti azt hogy megkapjuk a Deres-i csatát (pedig szerintem jó lenne). Lehet hogy csak a vasemberek közül győz le párat, hogy elnyerje az északi nagyurak bizalmát.

 

Végül ami még érdekes és szerepel. Jaime Tywin holttesténél:

KxOHcbG.png

 

Margaery és Tommen király esküvője

A6XGhZT.png

 

Arya a Fekete és Fehér Ház kapujában.

sSh9q7b.png

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr, több jelenetet nekem sem állt módomban alaposan megnézni, annyira gyorsan pörögtek. :)

 

 

Örülök, hogy a készítők ezekszerint bővebben kitérnek a meereen-i belharcokra. Szerintem most jön el az a pillanat, hogy a sorozat minőségben megelőzi a könyveket, bár én már a 4. évadnál is hasonlóan éreztem, hogy egyes jelenetek képernyőn sokkal inkább működtek, mint a könyv lapjain. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy a Tyrion-Varys szállal mit fognak kezdeni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee - első évad - Egy ismerősöm ajánlotta, mondván kemény, akciódús sorozat, kb mint a Sons of Anarchy csak a drámázás nélkül. És nem hazudott. Azt hiszem több sorozat keverékeként tudnám bemutatni - Strike back akciói plusz minden részben szexjelenetei, Justified, és Sons. A sztori röviden annyi, hogy egy tolvaj 15 év után kiszabadul a börtönből, elindul megkeresni a barátnőjét egy amcsi kisvárosba, ahol egy véletlen folytán, - és pár gyilkosnak köszönhetően - fel tudja venni az akkor érkező seriff szerepét. Persze nyomában van a múltjából az ukrán maffia, plusz a városka is a helyi gengszter kezében van, de hősunk - Lucas Hood sheriff - a saját, kemény módszereivel próbálja megtisztítani a várost. Én imádtam minden egyes részét. Tesztoszteronfüggőknek kötelező. Olyan verekedések vannak benne, hogy tátott szájjal néztem, a humor is nagyon jó, ahogy a karakterek is. Csak ajánlani tudom. A sorozatjunkien a 3. évad 3 része egymás után lett a hét legjobb epizódja a szavazáson. Kíváncsi leszek, mert már a 2. évadra olyan cliffhangereket hagytam, hogy lesz itt nemulass. :)9/10.

Banshee%20S01%20S02%20720p%20BluRay%20x264%20DEMAND.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.