Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Picit sűrű :D Csak kapkodtam a fejem. :D Jesszusom mennyi ocsmányságot hoznak ebbe most össze. :D Hurrrááá. :)

Hát a tavalyi szörnyű évadzáró után remélem most ezt helyrehozzák valamivel. Bár a karácsonyi nekem baromira bejött.

Meg M-re is kíváncsi vagyok mert úgy nézem eléggé nagy szerepe lesz most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közeledik

Jöhet! Tetszett a trailer, köszi :)

 

Hát az a nő meg kicsoda a végén?

Úgy tűnik, nem egy szimpla szereplő lesz. Amúgy meg... :D

 

Kaptunk egy ilyet is! :D

Köszi ezt is, ma jó napunk van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shrelock klasszikus környezetben. JÖHET! Remélem, az egyik Doyle-művet filmesítették meg. Mondjuk kár, hogy a kedvencemet már feldolgozták, de van még pár, amit hasznosíthatnak. :)

 

 

Ez nekem is jöhet, remélem kiköszörülik azt a csorbát, amit a harmadik évaddal ejtettek a sorozat minőségén...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. évad számomra is csalódás volt, bár még így is élvezhetőbb, mint sok más sorozat. Remélem, hogy a 4. évadban ismét az ügyekre koncentrálnak majd, mert érzésem szerint a legutóbbi évadban a készítők nem érezték az egyensúlyt és átestek a ló túlsó oldalára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. évad számomra is csalódás volt, bár még így is élvezhetőbb, mint sok más sorozat. Remélem, hogy a 4. évadban ismét az ügyekre koncentrálnak majd, mert érzésem szerint a legutóbbi évadban a készítők nem érezték az egyensúlyt és átestek a ló túlsó oldalára.

 

Igen, túlságoan elmentek ebbe a karakterközpontú történetvezetésbe. Az elmepalota néha már elmebaj lett nálam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, túlságoan elmentek ebbe a karakterközpontú történetvezetésbe. Az elmepalota néha már elmebaj lett nálam. :)

Na igen, a 2. epizód

 

 

Watson esküvője

 

 

engem már konkrétan frusztrált, nagyon idegesítő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terry Brooks monumentális regényfolyama a világ legnagyobb példányszámban értékesített, de filmre még nem adaptált fantasy-sorozatának számít, de még a megfilmesített darabokat figyelembe véve is bőven ott van az első tízben. Statisztikai adatok ide vagy oda, a magam részéről nem nagyon bíztam az MTV egyébként minden szempontból nagyszabású vállalkozásában, amely a kis képernyőre álmodta meg a legendás elfkirály, Jerle Shannara és családjának történetét, akinek a szövetségeseik segítségével kell szembenézniük a birodalom ellen törő Boszorkánymesterrel és csatlósaival ebben a mágikus világban.

 

Az tíz részes első évad A tündérkő című könyvet veszi alapul, amelyben haldoklik a Négyföldet a sötét erőktől megóvni hivatott varázsfa, és ezt a bosszúra szomjas gonoszok is érzik. A történetet a korábban a Smallville (vagy a Pókember 2 és a Halálos fegyver 4) körül legyeskedő Miles Millar adaptálta Jon Favreau, Jonathan Liebesman, Terry Brooks és Dan Farah produceri felügyelete alatt, a főbb szerepekben pedig Ivana Baquero (A faun labirintusa), John Rhys-Davies (A gyűrűk ura-trilógia), Manu Bennett (A hobbit-trilógia), Emilia Burns (Terra Nova) és Poppy Drayton (Down Dog) látható.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a magam részéről nem nagyon bíztam az MTV egyébként minden szempontból nagyszabású vállalkozásában, amely a kis képernyőre álmodta meg a legendás elfkirály, Jerle Shannara és családjának történetét, akinek a szövetségeseik segítségével kell szembenézniük a birodalom ellen törő Boszorkánymesterrel és csatlósaival ebben a mágikus világban.

Nem olvastam, bár már belefutottam a címébe, lehetséges, hogy sorozatként teszek vele egy próbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok 5. évad - Hát én már nem is tudom. :D Egyszerre szeretem, mert vannak benne olyan szálak amik rettenetesen érdekelnek, és egyszerre unom már mint a fenét. Sajna annó nem bírtam végigolvasni a könyveket, mert rettenet vontatottnak és zagyvának tűntek, amiből szerintem az író sem tudja a kiutat, úgyhogy nem tudom pontosan miben is tért el a sori az eredetitől. Viszont az tudom, hogy ezt darálva tudom csak megnézni, mert hetente szét unnám a részek nagy százalékán az agyam. Nem az összesen nyilván, hiszen ebben az évadban is voltak olyan részek amin letettem az állam, de a többiben sajna alig történik valami, pedig egy órás részekről beszélünk. Annyi szál van, hogy alig jut 5-10 perc valakire, de ha mégis 20 akkor valaki totál kimarad belőle így az a szál se halad semmit. Viszont a lassú építkezésnek köszönhetően azért a végére oda tudnak csapni, és ezért megéri nézni - számomra legalábbis - még mindig. A 8 rész valami zseniális volt. És nem a csatára gondolok, ami szintén elképesztően jó volt - hanem az egészre. Párbeszédek, történések stb.

Viszont minden részben már úgy éreztem, hogy innen már csak a sz-r folyik. Minden részben meghal valaki, és mindenkivel csak rossz történik. És egyre rosszabb. Meddig lehet ezt még fokozni. Meg picit uncsi is már. Viszont ami jó, hát az nagyon jó. Aria szála zseniális, a párbeszédek, a fantasy elemek, minden amire ennek a sorinak szüksége van. Meg persze azért van még pár jó szál, és kedvenc karakter - akik miatt már nem izgulok - hisz bármikor meghalhatnak - viszont jó nézni őket. :)

Nagyon kíváncsi vagyok hogy fogják ezek után folytatni és mikor. Érdekes lenne egy filler évad mint az animéknél. :D :D

7/10 a vége miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De-de. A múltkor megtetszett az a rész, amit néztünk, szóval nekiálltam. Hát, eddig finoman szólva bejön, de ez a kis fordulatos epizód eleddig mindent vitt. :)

 

Ha Emilia Clarke csak egyszer tudott volna egy ilyen momentumot hozni a Terminator Genisys-ben, elfelejtettem volna Linda Hamiltont. :)

MtLLYnV.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a harmadik a legerősebb évad eddig, főleg ha a "hűb*szdmeg" faktort nézzük. A negyedik sem rossz, de ott az évad csúcspontjának szánt jelenetet szerintem eléggé elfuserálták - itt a részletek terén maradhattak volna hűbbek a könyvhöz (arany pajzs), ráadásul a vágás is borzalmas lett. Az ötösben volt eddig a sorozat csúcspontja, mégis szerintem ez lett a leggyengébb évad mind közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szuper, remélem majd írsz róla ha a végére értél :) Mindenesetre jól haladsz vele. Amikor nálam belenéztünk akkor egyébként reménykedtem is benne hogy kedvet kapsz hozzá :)

 

Nálam eddig magasan a négyes évad vezet. Egy elfuserált csúcspontra se emlékszek. Szerintem az egész elképesztően szórakoztató. A leggyengébb pedig nálam valszeg már örökre az első évad marad, aminek az első hat része nem igazán tudott úgy isten igazán beszippantani, meg ott még az egész valahogy túl szimpla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napi bölcsesség: attól, hogy valaki kukán bámul rád, még lehet, hogy érti a nyelved, szóval ne beszélj vele tiszteletlenül, pláne, ha hadsereget árulsz neki és sárkánya van. :)

Bizony :D Én is örülök annak, hogy megnézed a sorozatot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szuper, remélem majd írsz róla ha a végére értél :) Mindenesetre jól haladsz vele. Amikor nálam belenéztünk akkor egyébként reménykedtem is benne hogy kedvet kapsz hozzá :)

 

Nálam eddig magasan a négyes évad vezet. Egy elfuserált csúcspontra se emlékszek. Szerintem az egész elképesztően szórakoztató. A leggyengébb pedig nálam valszeg már örökre az első évad marad, aminek az első hat része nem igazán tudott úgy isten igazán beszippantani, meg ott még az egész valahogy túl szimpla.

Sikerült célt érned. :) Fogok írni, sőt, nem is akartam nagyon szóvá tenni, hogy elkezdtem nézni, amíg a végére nem érek, de

Daenerys briliáns üzleti húzása után már nem tudtam csöndben maradni. Mondjuk akkor is majdnem írtam már, amikor a vörös ruhás nőből előbújt az a valami.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam eddig magasan a négyes évad vezet. Egy elfuserált csúcspontra se emlékszek.

 

Én itt a Hegy vs. Vipera párbajra gondoltam. Eleve a vágás szerintem borzalmas - gondolom így próbálták meg elrejteni a színészek kevésbé jól sikerült mozdulatait. Plusz a Hegy a beharangozás ellenére nem volt egy nagyágyú, a mozdulatai nem keltettek bennem olyan érzést, hogy érti is a ő a legyőzhetetlen bajnok. Oberyn végig uralta a párbajt még külső szemlélőként nézve is, holott a könyvben ugye csak egy csellel tudott felülkerekedni. Ezért is hiányoltam a pajzsokat, hisz ha nem vakítja el az arany pajzsával az idősebb Clegane-t, akkor nem biztos, hogy valaha is földre viszi. Szóval nekem mint könyv olvasó kissé csalódás volt a párbaj, és ha jól emlékszem talán Wilde sem volt teljes mértékben megelégedve vele, pedig ő nem olvasta a könyvet.

 

A három azért maradt a topon eddig, mert az ötödik viszonylag sokszor alul tejesítette a várakozásokat (főleg Dorne és Dany szála), viszont a hármas végig hozta az elvárt színvonalat, és a Vörös nászt is sikerült tökéletesen megkomponálni (itt jó érzékkel hagytak ki dolgokat).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én itt a Hegy vs. Vipera párbajra gondoltam. Eleve a vágás szerintem borzalmas - gondolom így próbálták meg elrejteni a színészek kevésbé jól sikerült mozdulatait. Plusz a Hegy a beharangozás ellenére nem volt egy nagyágyú, a mozdulatai nem keltettek bennem olyan érzést, hogy érti is a ő a legyőzhetetlen bajnok. Oberyn végig uralta a párbajt még külső szemlélőként nézve is, holott a könyvben ugye csak egy csellel tudott felülkerekedni. Ezért is hiányoltam a pajzsokat, hisz ha nem vakítja el az arany pajzsával az idősebb Clegane-t, akkor nem biztos, hogy valaha is földre viszi. Szóval nekem mint könyv olvasó kissé csalódás volt a párbaj, és ha jól emlékszem talán Wilde sem volt teljes mértékben megelégedve vele, pedig ő nem olvasta a könyvet.

 

A három azért maradt a topon eddig, mert az ötödik viszonylag sokszor alul tejesítette a várakozásokat (főleg Dorne és Dany szála), viszont a hármas végig hozta az elvárt színvonalat, és a Vörös nászt is sikerült tökéletesen megkomponálni (itt jó érzékkel hagytak ki dolgokat).

 

 

Hát igen ezen is látszik, hogy ízlések és pofonok. Én pont ellenkezőleg látom: szerintem az a párharc az egész sorozat egyik legjobb akciójelenete és gyönyörű példája annak hogy hogyan kéne egy ilyet leforgatni. Vágás szempontjából messze felette van például a hármas évadbeli Beric vs. Vérebnek, ahol egész addig amig Beric a végén meg nem indul meglehetősen átláthatatlan az egész. Azt nem mondom, hogy rossz, mert a szinészek meg a körités miatt hangulatos, de Oberynék küzdelmének a nyomába se ér.

 

Az Oberyn vs. Hegyben azt is bírom, hogy pont azt tükrözi vissza amit korábban Bronn mesél: vagyis hogy körbe lehet ugrálni, lehet taktikázni vele de elég egyetlen rossz mozdulat és annyi. Oberyn hiába sokkal jobb már a végső fejszétnyomás előtt is van hogy egy-egy pillanatra picit meginog és máris padlóra kerül. Ahogy a dárdájával kavar azt pedig egyszerüen imádom. Nagyon jól átjön a figura nagyképűsége, magabiztossága, plusz baromi jól is néz ki. Egy pajzs tönkretenné az egész dinamikáját (a négyes évad egyébként is baromi erős akciójelenetekben: a Véreb a kocsmában illetve a Véreb vs. Brienne nálam minden mozifilmes kardozó jelenetet hazavág).

 

Igazából én minden évadért oda vagyok igy persze a hármasért is. Ami kisebb hibát látok az a könyv szétvágásából következik: rengeteg szál nagyon foghijas lett emiatt. Stannis egy évadon át semmit nem csinál. Királyvárban ugyan nagyon jól palástolják, de annyi történik hogy Tyrion és Sansa összeházasodik. Ezt jól felduzzasztották, mindenféle plusz kavarást raktak bele, ami persze szórakoztató mert a szinészek rohadt jók, de úgy féltávon elég egyértelművé válik, hogy profin ugyan de a semmit dagasztják. Havas Jon, aki ennek az egész sztorinak az egyik főszereplője kéne legyen megint nagyon mellékvágányon van és valamiért a könyv egyik legszórakoztatóbb momentumát, a közte és Tormund között alakuló barátságot Tormund világbajnok beszólásaival teljesen kukázták. Plusz ott van a tény, hogy ez az egyetlen évad, ami nem épitkezik egy egyértelmű finálé felé. Minden másik évad gondosan megágyaz az utolsó részeknek, ez viszont mivel az évad fő szenzációja egy meglepetés amit csak elrontanának ha túlságosan is előkészitenék, az évad második fele csak teng leng. Néha túlságosan is elmerül olyan részletekben, amik kevésbé fontosak (pl. Theon kínzása, Gendry és Melisandre tök felesleges szexelése stb.)

De mondom még egyszer: simán kilométeres listát tudnék irni hogy miért baromi jó a harmadik évad szóval teljesen megértem azt is ha valakinek ez a kedvenc.

 

Az ötös évad nekem inkább kellemes meglepetés volt tekintve, hogy egy meglehetősen gyenge alapanyagból milyen jó dolgokat tudtak kihozni. Dorne tényleg gáz volt, de nálam a komolyabb buktatók itt ki is fullnak. Daenerys szála például szerintem sokkal érdekesebb volt mint a négyesben vagy a hármas évad második felében. Mondhatnám azt is hogy végre az alább emlegetett Dracarys jelenet után megint történt valami.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.