Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

az egész egy beszívott elme abnormális látomása.

No igen, részeken keresztül ilyen az egész... egy kissé nekem is sok volt.

 

Doctor Who fannoknak :D :D

El tudnék képzelni egyet az asztalomon :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőt nem olvastam el, mert nem nézem, de a másik kettőt igen. Rendesen lehúztad a Hannibalt, mondjuk nagyjából jogosan.

A WP esetében pedig bennem is ugyanezek a kérdések merültek fel, amelyek aztán zavaró tényezőként ott motoszkáltak a sorozat második felében.

 

Ami a legfontosabb volt, az az, hogy a jó életbe vészeltek túl bő 2000 évet? Nem is az emberek a tartályokban, hanem az eszközök, felszerelések. Ok, van napenergia és társai, de idővel minden tönkremegy, főleg hogy nincs TMK-részleg sem. Nekem elég hihetetlen volt ez a része a sztorinak. Annyira meg aztán nem lehetett gazdag a pasas, hogy ennyi cuccot összevásároljon és eltárolja, főleg, ha tekintetbe vesszük, hogy csak néhány éve volt rá. Ugyebár mintha a múltbeli meg a jövőbeli doki ugyanolyan idős lett volna :hehe: Na mindegy, ez is egy elég zavaró részlet.

Sajnos az ilyen részletek miatt nem lett nálam se kedvenc. Plusz ugye a karakterek. Ethan annyira nem nyerte el a tetszésemet, a többiekről ne is beszéljünk. Egyedül a "nővér" volt az, akit a végére sikerült piszkosul megkedvelnem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A WP esetében pedig bennem is ugyanezek a kérdések merültek fel, amelyek aztán zavaró tényezőként ott motoszkáltak a sorozat második felében.

 

Ami a legfontosabb volt, az az, hogy a jó életbe vészeltek túl bő 2000 évet? Nem is az emberek a tartályokban, hanem az eszközök, felszerelések. Ok, van napenergia és társai, de idővel minden tönkremegy, főleg hogy nincs TMK-részleg sem. Nekem elég hihetetlen volt ez a része a sztorinak. Annyira meg aztán nem lehetett gazdag a pasas, hogy ennyi cuccot összevásároljon és eltárolja, főleg, ha tekintetbe vesszük, hogy csak néhány éve volt rá. Ugyebár mintha a múltbeli meg a jövőbeli doki ugyanolyan idős lett volna :hehe: Na mindegy, ez is egy elég zavaró részlet.

Sajnos az ilyen részletek miatt nem lett nálam se kedvenc. Plusz ugye a karakterek. Ethan annyira nem nyerte el a tetszésemet, a többiekről ne is beszéljünk. Egyedül a "nővér" volt az, akit a végére sikerült piszkosul megkedvelnem.

 

 

Tegnap egy barátommal pont erről beszéltünk..

 

Az igazság kedvéért megjegyzem, hogy ettől még számomra teljesen élvezhető volt a sori, de a kisváros léte önmagában egy baromság.

 

 

- Áram. Honnan, miből, hogyan... 2000 éven át??? Milyen energiaforrás az, ami emberi gondoskodás nélkül képes önmagában működni ennyi ideig? Mert közben ugyebár mindenki hibernálva van?

- Kaja. Minek is van 2000 éves szavatossága?? Miből is készül a hambugr abban a bárban? Ez feltételez állattenyésztést stb... no de akkor milyen tehén él 2000 évig??? Vagy hibernáltak állatokat is???

- Sör. A bárban. Most komoly? Van sörgyáruk is? Komló???

- Benzin. Biztos olajfinomító is van a projektben, különben 2000 év alatt kétlem, hogy ne párolgott volna el a készlet.

-Víz. Ez még a legkönnyebb, lehet kutat fúrni... tisztítani, szennyvizet kezelni, az már másik dolog.

- Járművek. Semmin egy gramm rozsda sincs. Azért irigylem azt a kasztnit és azt a festést...

- Ide tartozik, hogy 2000 év alatt baromi nagy szerencséjük volt, hogy sem egy globális időjárásváltozás, földrengés, vihar, semmi nem zavarta a település (és a hibernáltak) létét.

-S végül: már a JP-ban megmondták, a természet utat tör. Nos, ezt a kisvárost jól elkerülte a természet...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egy barátommal pont erről beszéltünk..

 

Az igazság kedvéért megjegyzem, hogy ettől még számomra teljesen élvezhető volt a sori, de a kisváros léte önmagában egy baromság.

 

 

- Áram. Honnan, miből, hogyan... 2000 éven át??? Milyen energiaforrás az, ami emberi gondoskodás nélkül képes önmagában működni ennyi ideig? Mert közben ugyebár mindenki hibernálva van?

- Kaja. Minek is van 2000 éves szavatossága?? Miből is készül a hambugr abban a bárban? Ez feltételez állattenyésztést stb... no de akkor milyen tehén él 2000 évig??? Vagy hibernáltak állatokat is???

- Sör. A bárban. Most komoly? Van sörgyáruk is? Komló???

- Benzin. Biztos olajfinomító is van a projektben, különben 2000 év alatt kétlem, hogy ne párolgott volna el a készlet.

-Víz. Ez még a legkönnyebb, lehet kutat fúrni... tisztítani, szennyvizet kezelni, az már másik dolog.

- Járművek. Semmin egy gramm rozsda sincs. Azért irigylem azt a kasztnit és azt a festést...

- Ide tartozik, hogy 2000 év alatt baromi nagy szerencséjük volt, hogy sem egy globális időjárásváltozás, földrengés, vihar, semmi nem zavarta a település (és a hibernáltak) létét.

-S végül: már a JP-ban megmondták, a természet utat tör. Nos, ezt a kisvárost jól elkerülte a természet...

 

Addig élveztem a sorozatot ameddig ki nem derült hogy mi van a háttérben de után az itt felsorolt dolgok miatt számomra nevetségessé vált a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egy barátommal pont erről beszéltünk..

 

Az igazság kedvéért megjegyzem, hogy ettől még számomra teljesen élvezhető volt a sori, de a kisváros léte önmagában egy baromság.

Ó, abszolút élvezhető sorozat volt, nekem is tetszett, csak ezek a nyilvánvaló képtelenségek megfosztották a remek jelzőtől.

 

Plusz azt a rengeteg technológiát hogyan mentették át? Van megfigyelés, telefon, stb. Ehhez nem csak eszközök kellettek, vagyis olyan szakembereket is hibernálniuk kellett, nem is egyet vagy kettőt, akik ezeket tudták kezelni, fenntartani. Jó nagy háttér kiszolgáló személyzetre volt szükség hozzá. És a lakók is sokan voltak. Az emberek begyűjtése jó kis logisztikai feladat lehetett még úgy is, hogy nagyon sok önkéntest (kiszolgáló személyzet) gyűjthetett a doki maga köré.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, Rexnek még mindig jól áll a klón sisak. :) Ideje lesz már megmutatni a vödörfejűeknek, hogy milyen egy igazi katona.

Én elengedtem a doktort... Az új részekből egyet se láttam, annyira nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a képről az jutott eszembe, hogy egyszer megnézném Hugh Laurie-t, mint a Doktort. :D A nemzetisége stimmel. :)

9a8e9b81851f35b70d312274e6b12156.jpg

 

Én elengedtem a doktort... Az új részekből egyet se láttam, annyira nem érdekel.

Ezt úgy mondod, mintha nem tudnánk. :P:evil::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a DW 9x01 rettenetesen sz*r volt, magasan a legrosszabb DW epizód... :facepalm:

Sajna tegnap nem tudtam megnézni, eléggé ki voltam ütve, de mindenhol azt olvastam hogy mennyire jó volt és tetszett a kommentelőknek. Na majd én is meglesem ma amint lehet. Csak a cold openinget néztem meg, de attól leesett az állam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zolinak pont azt mondtam még pár napja, hogy az előző évad és a Doktor-trilógia alapján arra számítok, hogy azok lesznek a legrosszabb részek amik a legnagyobbat akarják markolni: tehát az évadnyitók és az évadzárók. Annyira számítok erre, hogy igazán fontos csak az lesz hogy a közbenső részek működjenek.

 

Hát bejött. De azért nem számitottam rá, hogy ennyire. Egy jó DW rész tele van jó és érdekes ötletekkel, miközben az agyafúrtság, a humor és a dráma kiváló mixét tálalja. Ez a rész viszont másról sem szólt, csak az úgymond "epikus pillanatokról". Moffat állandóan valami óriásit, nagyot akart mutatni. Ha ezért kilométeres plot hole-okat kell kreálni kit érdekel a lényeg hogy a fanok tátsák a szájukat - végig ezt a gondolatiságot éreztem mögötte. Viszont ezek a nagy durranások évadról évadra egyre izzadságszagúbbak. Atombombaként akarnak robbanni de én lassan csak egy besült petárdát hallok.

 

Ettől még ahogy az elején említettem, nem irtam le az évadot. Egyrészt várom, hogy ezen a duplán gyorsan túl legyünk. Aztán jöjjenek a "normál részek". Azok nem szoktak csalódást okozni. Remélem itt se fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a DW 9x01 rettenetesen sz*r volt, magasan a legrosszabb DW epizód... :facepalm:

Tulajdonképpen ezt a posztot csak viccnek szántam, de akkor tudtam meg, hogy Oldie meghalt, így nem írtam meg azt, amit szándékoztam. Viszont azóta aludtam egyet az epizódra, és bár nem ilyen szélsőséges a gondolatom róla (nem a legrosszabb DW epizód, azért vannak ennél sokkal-sokkal rosszabbak), nem tartom rettenetesen szz*rnak sem, de azért az érzéseim minimum vegyesek.

 

Egyrészről, az első öt percben elsütött petárda nálam nagyot szólt, ugyanígy jó volt látni Skarót, Davrost, a Mestert, a különböző Dalek változatokat, a csavarok is bejöttek, de...

De azért kicsit jobban is megerőltethették volna magukat az olyan nem elhanyagolható kérdések megválaszolásával, hogy:

- Hogy-hogy már megint él a Mester? Komolyan, ez már vicc kategória. Meghalt a 8. Doktornál és minden érdemi magyarázat nélkül feltámadt a 10-nél. Ott is meghalt, de legalább láttuk feltámadni, majd eltűnt Gallifrey-jen, ahonnét újra érdemi magyarázat nélkül visszahozták. Aztán megint megölték, és jé, már megint él, a magyarázat meg ennyi nagyjából: fogadd el, baz' meg!

- Davros szintén zenész. Utoljára a realitás bombán ülve láttuk, ami emlékeim szerint eltörli a realitást, erre itt van, haldoklik. Igen, ezt elvárom attól, aki egy a realitás eltörlésére képes bombán ült, de még inkább azt várom el, hogy már nem is létezik. Akkor mégis miért létezik már megint?

Az olyan nyilvánvaló lyukakról ne is beszéljünk, minthogy kígyómaszter komoly tervet szőtt arra, hogy Clarát és a Mestert követve eljusson a Doktorhoz, miközben amellett már rég ott volt egy dalek báb. Mi az, Skarón a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal?

 

Tartom azt, amiről nemrég Riddickkel beszélgettem: Moffatnak ildomos lenne már átadnia a DW stafétabotját másnak. Smith-szel együtt neki is távoznia kellett volna. Még ha el is tud indítani egy jó felütést, nem tudja már úgy végigvinni a sztorit, mint régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat még tud jót csinálni szerintem: a Listen nekem kifejezetten tetszett az előző évadból. A baj akkor van mikor valami nagyot akar markolni. Szerintem sima DW iróvá kéne visszalépjen. Csináljon egy-két sztorit évadonként, az biztos teljesen szórakoztató lenne, csak ne ő vigye a hátán az egészet meg ne ő írja a "nagy részeket" mert szerintem ezen a ponton neki ez már nagyon nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat még tud jót csinálni szerintem: a Listen nekem kifejezetten tetszett az előző évadból. A baj akkor van mikor valami nagyot akar markolni. Szerintem sima DW iróvá kéne visszalépjen. Csináljon egy-két sztorit évadonként, az biztos teljesen szórakoztató lenne, csak ne ő vigye a hátán az egészet meg ne ő írja a "nagy részeket" mert szerintem ezen a ponton neki ez már nagyon nem megy.

Tökéletes felállás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 9x1 - Nem volt ez a rész egyáltalán rossz. Picit abban tényleg van valami hogy mostanában az évadkezdéssel és zárással túl sokat akar markolni Moff, de ez még egyáltalán nem rossz. Számomra mind Matt távozása és az előző évadzáró (2/2) valami bődületesen rosszra sikeredett szóval nem vagyok elfogult. Ebből még bármi lehet. Egyre éreztem hogy alig történt benne valami, és hogy túl sok minden is. Az alap sztori nekem nagyon tetszik, talán csak a tálalás nem.

http://www.youtube.com/watch?t=18&v=DzXD7hYfpLY

De nagyon kíváncsi vagyok hogy lesz a folytatás és lesznek e végre magyarázatok, mert ezt kezdem hiányolni, hogy kb most már bármit meg lehet tenni kb nulla magyarázattal.

 

Igazából csak ezt nem értem, hogy hirtelen eljött a Dokinak az utolsó napja, aztán kiderül, hogy ez DAvros utsó napja is...ez picit sok. De Missyt megkedveltem, korábban picit sok volt nekem az évadzáróban, de visszább vettek belőle szerencsére. Capaldi még mindig jó, csak több igazán epic Doki pillanat kéne neki. Davrost meg jó újra látni. Kíváncsi vagyok mire megy ki a játék bár az előzetes alapján lehet hogy valami csúnyaságra akarja rávenni a dokit, hogy megváltoztassa a személyiségét? Lehet. Meglátjuk. Csak több MENŐ MAGYARÁZATOT tessék a képünkbe nyomni. Mert az előző évadzáróban kb semmi nem lett, és most se...pl Missy hogy élte túl...stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.