Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Kiderült hogy nem lehet megváltoztatni a múltat. Minden egyes visszautazás mindig is megtörtént. Most már tudjuk hogy Ned mindig is hátranézett mielőtt felment az Öröm tornyába. Nem tudom elmondani mennyire örülök ennek. Féltem tőle, hogy Bran majd variál valamit a múlttal és ez fog valakit megmenteni majd az utolsó évadban, de hála isten itt nincs ilyen. Nincs átirható történet. Ahogy a Bloodraven mondta: a tinta már megszáradt a papiron. Ott és akkor Hodornak mindig is megjelent az idős Bran.

 

 

 

 

 

Ez oké, de Hodor már akkor is ilyen volt, mikor az első évadban/könyvben megismertük. Akkor még Bran nem wargolt bele. Szóval itt nem lineárisak az idősíkok, lehet ez a mágikus közeg az, aminek a segítségével itt utazgatni tudnak az időben, mindenesetre ebbe még jobban belemehetnének, hogyan volt erre képes a Bloodraven.

Meg amúgy az Erdő Gyermekei most mind meghaltak a menekülés közben, vagy vannak még valahol?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ez oké, de Hodor már akkor is ilyen volt, mikor az első évadban/könyvben megismertük. Akkor még Bran nem wargolt bele. Szóval itt nem lineárisak az idősíkok, lehet ez a mágikus közeg az, aminek a segítségével itt utazgatni tudnak az időben, mindenesetre ebbe még jobban belemehetnének, hogyan volt erre képes a Bloodraven.

Meg amúgy az Erdő Gyermekei most mind meghaltak a menekülés közben, vagy vannak még valahol?

 

 

 

Még egyszer: az itteni időutazás azalapján amit eddig láttunk nem alkot új eseményeket és nem változtatja meg a múltat. Ha valaki visszautazik akkor az a visszautazás mindig is megtörtént. Tehát az első könyvbe/évadban Hodor azért volt olyan amilyen, mert Bran visszament és buherált a fejével. Sose volt olyan hogy Hodornak ne wargolt volna Bran a fejébe. Mindig is belewargolt. Most láttunk a mikéntet, de az esemény fixen mindig is megtörtént ott a deresi udvarban miután Ned elment a Sasfészekbe. Nincs alternativa. "A tinta megszáradt a papiron". Ha valaki belenyúl a múltba nem változik az égadta világon semmi, mert az a belenyúlás, amit csinál mindig is megtörtént.

 

Ez megmagyarázza, hogy a Bloodraven miért beszél úgy mintha minden kőbe lenne vésve. Egyszerüen tényként mondja Brannek az évad elején, hogy elfogja hagyni a barlangot és nem fog megöregedni a varsafa gyökerénél. Nagyon úgy tűnik hogy pontosan tudta mi fog történni. Jojen halálát is előre tudta, sőt azt is hogy a srác tisztában volt a sorsával.

 

Erdő gyermekei: jó lenne ha még lenne pár.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ez oké, de Hodor már akkor is ilyen volt, mikor az első évadban/könyvben megismertük. Akkor még Bran nem wargolt bele. Szóval itt nem lineárisak az idősíkok, lehet ez a mágikus közeg az, aminek a segítségével itt utazgatni tudnak az időben, mindenesetre ebbe még jobban belemehetnének, hogyan volt erre képes a Bloodraven.

Meg amúgy az Erdő Gyermekei most mind meghaltak a menekülés közben, vagy vannak még valahol?

 

 

 

Az időutazás itt inkább HP szerű, leszámítva azt, hogy a GoT-ban csak nagyon-nagyon ritkán tudnak interakcióba lépni a múlttal. Úgymond Bran szelleme jelen volt minden eseménynél, amiket megtekintettek, és olykor-olykor kihatással is volt az eseményekre is. A ma látottak alapján a Mások (és talán az erdő gyermekei is) képesek ezeket a szellemeket érzékelni és kölcsönhatni velük, de az emberek legtöbbször maximum suttogásokat hallanak.

 

Az erdő gyermekei már évezredek óta kihalóban vannak. Lehet, hogy valahol még bujkál 1-2, de nem valószínű, hogy fogjuk még őket valaha látni

 

Csak azt nem értem, hogy utolsó látomásként a Háromszemű Holló miért arra a napra vitte vissza Brant, amikor Ned elmegy a Sasfészekbe? Itt elvileg semmi szignifikáns nem történik Hodor elmezavarát leszámítva :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/05 Mások

 

 

Erről még nem sok szó esett, de Hodor ellopta showt és a figyelmet (pedig meghalt Nyár is), viszont az baromi jó volt, hogy azok a kövek amik ott vannak az Erdő Gyermekei mögött, mikor megalkotják az első Mást, ahhoz nagyon hasonlókat (lehet, hogy ugyanazokat) látni abban a 4. évados jelenetben, amikor a csecsemőt átalakítják. Lehet, hogy ez eleve az Örök Tél földjén volt, csak azt a Mások tették ilyen fagyos hellyé. Mi van, ha a Falhoz is köze van a Gyermekeknek, amiről kiderülhetne, hogy eredetileg nem is a Mások ellen épült. Meg az ő hátterükre is kíváncsi lennék, hogy akkor volt egy pont mikor kicsúsztak a Gyermekek irányítása alól és ellenük fordultak. Érdekes lenne az a koncepció miszerint valójában a Mások is áldozatok... az Erdő Gyermekeinek az áldozatai.

Egyébként az sárkányüveg, amit belenyomnak a csávóba, mikor megalkotják az első Mást?

 

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Meg a legelső rész legelején a vadak hulláiból olyan formációt csináltak, amilyen a visszaemlékezésben a varsafa körül volt kövekből

 

A mondák szerint a Falat a Mások visszaverése után építették az emberek, az erdő gyermekei és az óriások közös erővel. A könyvben többször elhangzik, hogy a Falat varázslattal erősítették meg (még Melisandre is megemlíti, hogy milyen erős), ami valószínűleg az erdő gyermekeitől származott.

 

Amúgy a mások visszaverése után az elsők és az erdő gyermekei nagyjából harmóniában éltek egymással, amit mi sem bizonyít jobban, hogy az emberek átvették a "régi" istenek tiszteletét (nyilván akkor még nem régi isteneknek hívták őket). Ekkortájt egész Westeroson varsafákat tiszteltek, és minden várban volt istenerdő. Ez akkor szűnt meg, amikor az Andalok Essos-ről átjöttek Westerosra (kb. 6000-2000 évvel a sorozat előtt), és sorra döntötték meg az elsők királyságait, vágták ki a varsafákat, és népszerűsítették a Hét hitét. Egyedül Északkal nem tudtak mit kezdeni, az északiakat ezért hívják az Elsők leszármazottjainak, és ezért hisznek még ott a régi istenekben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Ez az új rész annyi új teória tápanyaga lett. Sokan úgy vélik hogy a Bran az építő az igazából Bran lesz és a 3 szemű holló pedig az idősebb Bran és Rhaegar azért lopta el Lyanna-t mert Bran tudta hoyg szükség van Jon-ra mint Azor Ahai.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT - könyv

 

Kíváncsi vagyok, hogy most fel fog-e tűnni Coldhands, hogy megmentse Meerát és Brant. Más módot egyelőre nem nagyon látok a megmenekülésükre, hisz annyira északon akik voltak emberek, már valószínűleg mind zombik, más meg nagyon nem segítene rajtuk :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harca wikipedia szerint

 

 

abból a fához kötözött férfiből lett az Éjkirály, akit Bran a víziójában látott.

 

 

 

Igen. Ugyan az a színész Vladimir Furdik

http://i.imgur.com/NoCTV04.jpg

De itt is volt változtatás mert tavaly másik színész játszotta az Éjkirályt.

http://media3.popsugar-assets.com/files/2015/06/10/944/n/1922398/6b852694bc0acd37_kingjyYiCL.xxxlarge/i/See-resemblance.jpg

 

 

GoT - könyv

 

Kíváncsi vagyok, hogy most fel fog-e tűnni Coldhands, hogy megmentse Meerát és Brant. Más módot egyelőre nem nagyon látok a megmenekülésükre, hisz annyira északon akik voltak emberek, már valószínűleg mind zombik, más meg nagyon nem segítene rajtuk :hmm:

 

 

 

Az egyik trailer már felfedte hogy valaki valóban megfogja menteni őket. http://prnt.sc/b7bdx0

Az egyik eddig hiteles szivárogtató szerint Benjen Stark lesz és mivel most is benne volt a kicsi Benjen szinte bizots vagyok hogy ő lesz a kérdés hogy mint Colthands vagy mint Benjen vagy valami másként.

 

 

 

Egy gyakori szimbólum is feltűnt.

http://imgur.com/a/EiJub

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivároghatott az új Trónok Harca epizód, legalábbis az "online boltokban" már elérhető az 5. rész... just sayin' ;)

Köszi a hírt, rásasoltam én is :) Hihetetlen epizód volt!

 

A kőbe vésett idővonalhoz annyit, hogy engem részben a DW időkezelésére emlékeztet, ahogy elhangzik, hogy az idő nem egy egyenes. Más kérdés, hogy ott nem volt minden kőbe vésve.

Hodor és Nyár :cry:

 

 

 

Az bezony.

 

Nem semmi beetetést intéztek. Mindenesetre jobb hogy Sami szabadon lófrálása csak szimuláció volt. Úgy ne is kerüljön elő hogy a spanjai közül bárki megpatkol.

 

 

Igen, jobb, hogy szimuláció volt, bár némileg aggodalomra ad okot, hogy az egymás utáni szimulációkban- ha baromi lassan is, ugye több ezer alkalommal futtatták le - , Greert már később nyírta ki.

Ezek alapján fene tudja, hogy mikorra érik el az optimálisnak tartott végkimenetelt. Remélhetőleg soha, vagy legalábbis előbb kiszabadítják Shawt, mint ahogy ez bekövetkezne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Van egy olyan merész elmélet is miszerint az egész Trónok Harca eseményeit Bran indította el azzal hogy a hatalmát nem felismerve elkezd suttogni az Őrült király fülébe hátha megelőzheti az egészet, aki aztán nem értve azt amit mondanak neki csak a suttogást és ettől lesz őrült.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

A könyvekben le van írva, hogy mi indította el Aerys-t az őrület útjára - egy Dunksdale nevű helyen foglyul ejtették (ahonnan Barristan Selmy egyedül saját szakállára mentette meg kiérdemelve a Bátor Barristan nevet), és akkor jött rá, hogy a tanácsadói nagy részében (pl. Tywinban, aki akkor a Segítő volt) nem bízhat meg, ugyanis Tywin a Kistanács támogatásával le akarta rohanni a várat, annak ellenére, hogy a Dunksdale-iek azzal fenyegetőztek, hogy támadás esetén megölik Aerys-t. Onnantól -egy alkalmat leszámítva - nem hagyta el a Vörös Tornyot, és még a fiában Rhaegarban sem bízott, majd a sok gyanakodás az őrületbe kergette.

 

Annyiban sántítanak ezek az elméletek, hogyha Rhaegar nem rabolja el Lyanna-t, akkor nem lett volna Robert lázadása, és Aerys-t Rhaegar követi a trónon, és a másoknak egy erős, egységes Westeros-szal kellett volna felvenniük a harcot. Szerintem egy nem a megsemmisülés szélén lévő Éjjeli Őrség egy nagyobb királyi segítséggel könnyen visszaverte volna a más inváziót. Ergo ilyen feltételek mellett nincs szükség se Havas Jonra, se Dany sárkányaira, és Rhaegar lehetett volna a herceg akit megjövendöltek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr, hogy leírtad ide is

 

a GOT időutazás miben létét. Sokan nem látják át, barátnőmnek is fél óráig magyaráztam. :)

 

Ami véleményem szerint ahhoz a faramuci helyzethez vezetett, aminek a végén Hodor megőrült, több rétű:

 

1) Bran beleszállt Hodorba a jelenükben

2) Bran szerepelt Hodor jelenében és múltjában

3) Bran hallotta Meera hangját a múltban

4) Bran egy idő után nem tudta kontrollálni, hogy melyik Hodorba száll bele

5) Bizonyos esetekben a visszautazó nem csupán néző lehet az eseményekben, de hatással is lehet mindarra (a Bomarr által már leírt - bármit teszek is, az már beépült a múltba, tehát változtatni semmit sem lehet - módon).

 

Ez a 4 összetevő okozott olyan speciális hatást, hogy Hodor, akinek a múltjában és jelenében is ott volt bizonyos formában Bran, (ráadásul aki beleszállt Hodor elméjébe), lényegében hallhatta Meerát, de fel nem foghatta, hogy mindezt hogyan hallja, és a fenti paraméterek együttes fennállása miatt megőrült szegény. Szépen oldották meg, de mivel ezen agyaltam a képsorok alatt, nálam az érzelmi hatás elmaradt. Persze, szerettem Hodort, de a megőrülésének a módja nálam simán elnyomta magát a halálát, így nem tudtam szegényt megsiratni.

 

Az epizód persze 10+/10-es.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Van egy olyan merész elmélet is miszerint az egész Trónok Harca eseményeit Bran indította el azzal hogy a hatalmát nem felismerve elkezd suttogni az Őrült király fülébe hátha megelőzheti az egészet, aki aztán nem értve azt amit mondanak neki csak a suttogást és ettől lesz őrült.

 

 

 

 

 

Ennek én nem örülnék, bár nem hiszem, hogy így lesz. Így az addigi eseményeknek a jelentősége devalválódna, hogy minden csak is azért van, mert Bran idézte elő ezeket. Ezzel egy nagy hurkot hoznának létre, elvetve a fontosabb szereplők szabad döntéseinek az erejét és jelentőségét. Mondjuk nem is hiszem, hogy így lesz, mert szerintem Brant ez a tapasztalat pont arra ösztönözheti, hogy egyrészt óvatosabb legyen a jövőben (a Night's King miatt), másrészt pedig, hogy nem tud változtatni a múlton, mert a történés egyenes nem szakítható meg és minden múltban megtörtént esemény már a jövő alapján jött létre.

 

 

 

Köszi Bomarr, hogy leírtad ide is

 

a GOT időutazás miben létét. Sokan nem látják át, barátnőmnek is fél óráig magyaráztam. :)

 

Ami véleményem szerint ahhoz a faramuci helyzethez vezetett, aminek a végén Hodor megőrült, több rétű:

 

1) Bran beleszállt Hodorba a jelenükben

2) Bran szerepelt Hodor jelenében és múltjában

3) Bran hallotta Meera hangját a múltban

4) Bran egy idő után nem tudta kontrollálni, hogy melyik Hodorba száll bele

5) Bizonyos esetekben a visszautazó nem csupán néző lehet az eseményekben, de hatással is lehet mindarra (a Bomarr által már leírt - bármit teszek is, az már beépült a múltba, tehát változtatni semmit sem lehet - módon).

 

 

 

 

 

Szépen összeszedted, én a magam részéről úgy értelmeztem ezt, hogy Brannek a tudata van a múltban, fizikailag itt nincs jelen, mert a teste a jelenben van, amit Meera próbál felébreszteni. Bran tudata a múltban hallja Meera hangját a jelenből és ő tudja (mármint Bran), hogy a jelenbeli Hodorba kell belewargolnia, mert ott van Hodorra szükség. Mivel azonban a tudata a múltban van ezért a wargolás során a jelenbeli Hodor tudata összekapcsolódott a múltbeli Hodorral, mivel Bran a múltból wargolt a jelenbe. Amikor kifordul a szeme és hallja az utasítást, ott megtörténik a kapcsolat. Ez a trauma, illetve saját brutális halálának a felismerése kergette az őrületbe Willyst és alkotta meg Hodort. Az ő karaktere egyébként a legszomorúbb talán a GoT-ban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wilde által felvetett

 

 

paradoxon azonban jogos - mint minden időutazással kapcsolatos témában - hiszen, Hodor azért tudta segíteni Brant, mert korábban együgyű lett szegény, ergo ha nincs Bran múlt látogatása, akkor nincs Hodor megőrülése, viszont ha Hodor nem őrül meg, vélhetően teljesen más utat vesz az élete, nem viszi el a nyakában Brant a fáig, de akkor Bran sem tud visszamenni a múltban, és Hodor továbbra sem őrül meg. Szóval a szokásos tyúk vagy tojás dilemma itt is adódik: ha Bran utazása Hodor megőrülésével vált lehetségessé, akkor hogyan történt az "első" *isteni* beavatkozás?

 

Természetesen erre a kérdésre nincs válasz, ez az önbeteljesítő időutazás sajátja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wilde által felvetett

 

 

paradoxon azonban jogos - mint minden időutazással kapcsolatos témában - hiszen, Hodor azért tudta segíteni Brant, mert korábban együgyű lett szegény, ergo ha nincs Bran múlt látogatása, akkor nincs Hodor megőrülése, viszont ha Hodor nem őrül meg, vélhetően teljesen más utat vesz az élete, nem viszi el a nyakában Brant a fáig, de akkor Bran sem tud visszamenni a múltban, és Hodor továbbra sem őrül meg. Szóval a szokásos tyúk vagy tojás dilemma itt is adódik: ha Bran utazása Hodor megőrülésével vált lehetségessé, akkor hogyan történt az "első" *isteni* beavatkozás?

 

Természetesen erre a kérdésre nincs válasz, ez az önbeteljesítő időutazás sajátja.

 

De miért kéne lennie első alkalomnak? Első alkalom csak akkor van, ha az időutazás alternatív realitásokkal jár (Terminator, Star Trek, Vissza a jövőbe), ez esetben viszont egyetlen egy realitás létezik, ami az időutazásnak hála nem is lineáris. Nincs első alkalom. Megtörtént az időutazás a jövőben, tehát az szerves része a múltnak. Mindig meg fog történni, mert mindig is megtörtént. Az időutazó a történelem elidegeníthetetlen része. Ez a legegyszerűbb változata az időutazásos történeteknek (és a hard sci-fi rajongói számára az egyetlen elfogadható alternatíva, mert a többivel ellentétben ez logikus), mert ebben abszolúte nincs lehetőség arra, hogy megváltoztasd a jövőt. H. G. Wells Az időgép című műve is erről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam, hogy ez egy deus ex machina. A sors vagy hívjuk bárhogy eldönti, hogy ebben az univerzumban

Bran egyszerűen időutazó lesz és így már fel is tűnik a múltban, hogy úgy alakíthassa a jövőt, hogy annak eredményeképpen időutazó lehessen (Hodor által). Amúgy szerintem ez semmivel sem jobb vagy logikusabb, mint a párhuzamos idősíkok elmélete, ahol a visszautazás párhuzamos világot hoz létre a törésponttól amely világ addig a pontig 100%ig megegyezik a korábbival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az időutazás csak egy kis része a sztorinak és nem aköré van fonva az egész akkor szerintem ez egyértelműen szinvonalasabb írói húzás. Ha egy ilyen komplex történetnél kiderülne hogy felül lehetne írni az eseményeket az teljesen elvenné a súlyát az egésznek, ráadásul olyan eszközt adna az irók kezébe amivel könnyebben tudnak deux ex machinákat rakni a történetbe. Ha valami nagy bonyodalom van amit nem lehet megoldani akkor majd jön az időutazó és hirtelen megoldja. Szerintem ez így torokszorító és érdekes volt úgy hogy közben a nagy egész se látta kárát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No tegnap végére értem az őrangyali Tru kalandjainak. Nagyon klassz sori. Nagy kár hogy kaszálták. Pláne úgy hogy jó pár dolgot nyitva hagytak. Folytatásért üvölt az a lezárás. Szívesen néztem volna tovább.

 

A Banshee-től is búcsút vettem. Úgy-ahogy elégedett vagyok a végével.

 

 

 

Igen, jobb, hogy szimuláció volt, bár némileg aggodalomra ad okot, hogy az egymás utáni szimulációkban- ha baromi lassan is, ugye több ezer alkalommal futtatták le - , Greert már később nyírta ki.

Ezek alapján fene tudja, hogy mikorra érik el az optimálisnak tartott végkimenetelt. Remélhetőleg soha, vagy legalábbis előbb kiszabadítják Shawt, mint ahogy ez bekövetkezne.

 

 

Szerintem sose érnék el. Amúgy jó volt látni a vén dog "megpatkolását". Remélem a valódi halála azért látványosabb lesz. Már ha megpurcan egyáltalán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Banshee-től is búcsút vettem. Úgy-ahogy elégedett vagyok a végével.

Nekem az 1-3. évad nagy kedvenc volt, de a záróévadról annyi rosszat hallottam, hogy egyelőre óvakodok belevágni. Nem akarok úgy járni, mint annak idején a Dexterrel.

 

A Tru Calling-kaszát én is sajnáltam, és bár már legalább 10 éve, hogy láttam a sorozatot, egy visszatérés nem lenne ellenemre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha az időutazás csak egy kis része a sztorinak és nem aköré van fonva az egész akkor szerintem ez egyértelműen szinvonalasabb írói húzás. Ha egy ilyen komplex történetnél kiderülne hogy felül lehetne írni az eseményeket az teljesen elvenné a súlyát az egésznek, ráadásul olyan eszközt adna az irók kezébe amivel könnyebben tudnak deux ex machinákat rakni a történetbe. Ha valami nagy bonyodalom van amit nem lehet megoldani akkor majd jön az időutazó és hirtelen megoldja. Szerintem ez így torokszorító és érdekes volt úgy hogy közben a nagy egész se látta kárát

 

 

Ezzel abszolút egyetértek, egy nagyon kis csipetet tudok ebből elképzelni ebben a sorozatban. Amit alább fejtegettem, inkább arra irányult, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN nem gondolnám, hogy egyik vagy másik fajta időutazási elmélet logikusabb lenne, mint a másik. De ez már egy más lapra tartozik. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ez a trauma, illetve saját brutális halálának a felismerése kergette az őrületbe Willyst és alkotta meg Hodort. Az ő karaktere egyébként a legszomorúbb talán a GoT-ban.

 

 

 

 

 

Én amúgy nem vagyok biztos abba hogy Willys pontosan tudta a halálát. Attól hogy a két Hodor összekapcsolódott nem biztos hogy látta a jövőjét. Ennyi erővel a jövőbeli is vissza nézhetett a múltba. De ha látta is akkor se biztos hogy feltudta dolgozni a látottakat. Sztem abba őrült bele hogy két Willys összekapcsolódott és csak hangokat meg kép foszlányokat láthatott de nem hiszem hogy ő pontosan tudatába volt a jövőbeli halálával kapcsolatban.

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.