Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak azért mondom mert egy bizonyos 5. évados esett elég main stream-é vált és eléggé sokk helyen felbukkant. De akkor jó hogy nem találkoztál vele. Lesz majd akkor levegő után kapkodás ;)

Na most már kíváncsi vagyok! Holnap neki is kezdek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT s05e05 után:

Nos, talán a felkészítéseteknek köszönhető, de rosszabbra számítottam, idáig teljesen rendben van az 5. évad, talán megint azért hat, mert viszonylag darálom.

Ha a legtöbben részről-részre néztétek, talán azért tűnt gyengébbnek. De szépen megyegetnek az események, nem érzek toporgást.

A sztoriba most nem megyek bele, majd az évad végén és persze várom a meglepetés-epizódot(történést).

Ja még annyit, hogy -mint korábban megbeszéltük- szinkronnal nézem (oktatást nem kérek! ;) ) és tényleg csúf változások köszöntöttek be.

Anger Zsolt helyett Stohl Buci Jaime-nek nehezen szokható, de egy jó példa is van, mert László Zsolt szerintem kifejezetten nem illett Stannis-hez. Ez az új hang hitelt adott a karakterének.

Eddig olyan sótlannak éreztem a figurát. (vagy a szerepe változott?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy te jó helyzetben vagy mert 6.évadban lesz olyan csavar ami egy népszerű teória volt. Így rajongóknak nem lett meglepetés mert a könyvben lehetett sejteni. A sorozatban is vannak rá utalások de azt csak akkor veszed észre ha tudod miről van szó. Van is erről egy videó de majd azt csak akkor linkelem be ide ha végeztél a sorozattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, az R + L = J (csoli, ha jót akarsz, akkor erre a 6. évadzáróig rá ne guglizz :) ) részleteire nem nagyon tért ki a sorozat. Esetleg egy újranézésnél észre lehet venni, hogy voltak jelek, de a könyvben sokkal egyértelműbb a helyzet, hisz ott Robert lázadása is jobban ki van fejtve, illetve az egyik Eddardos fejezet elég árulkodó volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért emlékszem hogy amikor először beirtam ide a fórumra az R+L=J elméletet az összes könyvolvasó meglepődött. Egyértelműbb a könyvekben de azért föleg annak hála lett közismert, hogy a neten páran összerakták a rá utaló részleteket és mivel ez egy olyan elmélet ami ha jól megnézi az utalásokat az ember akkor roppant logikus úgy terjedt a világhálón mint a futótűz. De maguktól azért nem sokan jöttek rá. Például én sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: szinte spoilermentes vagyok, de az ncore-on folyton belefutok ilyen poszterbe:

 

GoT_s6_poster_250216_620_496_100.jpg

 

Ez nem spoileres kicsit?

Magával a teremmel csak most találkoztam az 506-os részben -így még nem teljesen értem, mert nem magyarázták-, de előtte ezt a képet már sokszor láttam.

Így csak sejtelmem lehet, hogy mit jelent.

Az a helyzet, hogy pont emiatt nem is tudom, hogy a válaszaitokkal mit kezdjek, illetve lehet-e erre spoilermentesen reagálni..

Mert csak remélem, hogy a poszter nem spoileres.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valar Morghulis!

Gyerekek..hárman is gyengébbnek tituláltátok az 5. évadot, de szerintem nagyon rendben van. Teljesen illik a sorba.

De! Van lesz még olyan karakter akit érdemes kedvelni?

Ugorjunk az évad végére, mert friss az élmény:

Havas Jon..Stark fattyú. Végig szimpatikus. -mert a legtöbb karakter kétélű- Kardjával meg lehet ölni a másokat. Mikor az ember azthiszi, hogy belőle lehet valaki, akkor megölik..Rbb Stark is így járt. Babánk lesz, de jó, aztán ennyi. Stannis lánya is. "Szeretlek, a lányom vagy, Baratheon hercegnő vagy stb. kis szarvas fából, erre mágjára vetik.

 

De ha már itt tartunk mi is számít az évad legnagyobb WTF pillanatának?

 

A gyermek máglyára vetése, Cersei sétája, vagy Havas Jon halála?

Mert nálam az első volt a legmegbotránkoztatóbb.

Kicsit visszább megyek: Jorah Mormont és Tyrion párosa tetszett nekem. De az, ahogy az előbbi próbálta magát visszalopni a Daenerys szívébe azt nagyon komoly Gladiátor-nyúlásnak tartom.

De azért ügyesek is voltak, mert persze azért visszafordult GoT-s irányba az dolog.

Ha már itt tartunk még egy kérdés: melyik is a legjobb epizód az évadban (amelyik említésetek szerint a sorozat egyik legjobbja is egyben)?

Mert a 8-as

(vadak&varjak vs. mások)

és a 9-es

(Sárkány, mint Yoda érkezik a Geonosis-i arénába)

is nagyon ott volt eseményekben és epikusságban is.

Arya száláról nem tudok nyilatkozni, nem nagyon értem egyelőre, hogy mi folyik és hova tart ez..

Sansa nagyon komoly kálváriát jár a férjek terén! ;)

Stannis meg amilyn erővel berobbant a 4. évad végén, úgy

simán kivonták az egyenletből Őt is..

 

Szóval marad az elején feltett kérdés:

Van, lesz még olyan karakter akit érdemes kedvelni?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már itt tartunk mi is számít az évad legnagyobb WTF pillanatának?

 

 

Jon Snow halála. Pontosan azért amit leírtál. Eléggé nagy hisztéria volt körülötte az interneten.

 

 

Ha már itt tartunk még egy kérdés: melyik is a legjobb epizód az évadban (amelyik említésetek szerint a sorozat egyik legjobbja is egyben)?

 

 

8-as. Egyszer az azért mert Danny és Tyrion végre találkoztak és elég jó párbeszédjük volt. A másodszor meg a Hideghon-os mészárlás. Nagyon látványosra sikeredet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válasz egyértelmű igen. Majd a hatos évad eleje-közepe táján írd meg hogy egyetértesz-e :)

Oké, rámegyek. De már most érzem, hogy bár nagyszerű darálni a sorozatot, mégis elkapkodtam. Részről részre még két évad a szünetekkel..kutya lesz.

 

Ramsey Bolton, nagyon kedves és aranyos karakter. :D

Valóban cukipofa. Őt hívják "Nyúzónak" ugye? De a Thargarien lányt tényleg Dany-nek kell hívni? Ki hívja így? Mert az évad tokján is így írnak róla.. :o

 

Amúgy Lena Headey nagyjelenete sem volt semmi. Ilyet nem sokat forgattak a világon..

Az évadvégi fő WTF? pedig durva és váratlan. De mostmár(manapság) van benne egy pici sablon. Képen kell köpni a rajongókat/nézőket, mintha csak a leesett állakkal lehetne a figyelmet fenntartani..

Persze most megint itt van, hogy adaptáció és valószinüleg a könyvben is így van, de akkor is.

A GoT annyiban valóban forradalmi, hogy a karakterei nagyon nem feketék, vagy fehérek. Eligazodni nem lehet.

Akit gyűlöltél, azt is megsajnáltatják, akit szerettél azt megutáltatják. És persze szinte random kihúzzák őket a történésekből.

Az biztos, hogy nehezen számolgatható így ki a vége és azt sem tudom, hogy a majdani sorozatzáró képkockán kit szeretnék látni a Vastrónon ülni záróképként. -már, ha lesz ilyen, mert élek a gyanúval, hogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Lena Headey nagyjelenete sem volt semmi. Ilyet nem sokat forgattak a világon..

Az évadvégi fő WTF? pedig durva és váratlan. De mostmár(manapság) van benne egy pici sablon. Képen kell köpni a rajongókat/nézőket, mintha csak a leesett állakkal lehetne a figyelmet fenntartani..

Persze most megint itt van, hogy adaptáció és valószinüleg a könyvben is így van, de akkor is.

A GoT annyiban valóban forradalmi, hogy a karakterei nagyon nem feketék, vagy fehérek. Eligazodni nem lehet.

Akit gyűlöltél, azt is megsajnáltatják, akit szerettél azt megutáltatják. És persze szinte random kihúzzák őket a történésekből.

Az biztos, hogy nehezen számolgatható így ki a vége és azt sem tudom, hogy a majdani sorozatzáró képkockán kit szeretnék látni a Vastrónon ülni záróképként. -már, ha lesz ilyen, mert élek a gyanúval, hogy nem.

A hatos évad azért is kedvenc sokaknál mert a keszekuszaság itt kezd el formát ölteni. A nagybani történet nem annyira random mint amilyennek most tűnik.

Daeneryst úgy rémlik, hogy néha az eredetiben is Dany-nek becézik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5. évad sokaknak Dorne miatt nem tetszett, mert az ott történtek összecsapottak és átgondolatlanok lettek. Illetve sokan kifogásolták, hogy Dany szála is egy helyben toporog ahelyett, hogy inkább elindult volna nyugat felé :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem lógott ki. Nem szerettem ezeket a szakaszokat különösebben, de nem éreztem kilógónak őket, most meg - a 6. évad után - már azt mondom, amire szükség volt, azt jól átadta, és ennél többre nem is volt szükség belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az itteni ajánlásoknak köszönhetően én is megnéztem a Stranger Thingst. Összességében tetszett is, de nem volt kristálytiszta a vége:

 

 

Ugye Willt a másik dimenzióban találják meg és hozzák át a befejező részben. Utána gondolom kijönnek az átjárón, de az ott hagyott dimenziókapuval utána mi lett? Nyitva maradt, lezárták? Will meg a benne maradt "csiga" hatására át tud járni a másik világba, mert a lény egy része itt ragadt a valóságban miatta?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve hogy Dorne mennyire keveset szerepel -és igazából egy jelenet van ami tényleg nagyon gyenge- nem lep meg hogy egy daránál annyira nem tünt fel. Úgy rémlik anno Dzséjtnek se lógott ki annyira ez a szál az ötös évad megnézésénél.

Így van, semmi bajom nem volt Dorne-nal. Illett a képbe. A "dara" előnyei.. ;)

 

Azt test dublőrrel csinálták. Ő csak az arcát adta. A fejét rá szerkesztették a testre.

Gyanús is volt egy kicsit. Rémlik még a cicije a 300-ból és nem ilyenre emlékeztem..Egy kicsit talán levon a színésznő kvalitásaiból, de a jelenetből nem..

 

Amúgy ma is lement már 2,5 rész:

 

Szóval, sajnálom, hogy nem írtam le, de talán annyiból mégsem, hogy mivel tipp lett volna, nem ment volna spoilerbe és azért ennek ott a helye;

De amikor Melissandre visszatért meg Tannis Jean Reno-ja, akiknek aligha van közük az Éjjeli Örséghez, már sejtettem ,hgy csak egyvalamiért lehetnek itt. Így viszont már sejtem, hogy két halál keveseknek jár, így méis hosszú távra tervezhetnek Jon-nal.

szóval Bomarr, vettem az adást, drukkolok tovább neki!

Ja és Fulcrum neked meg külön köszi, hogy a spoilerben válaszoltál, de tekintettel voltál rá, hogy hol tartok és a végső spoilert nem lőtted le nekem.

 

Ja és Melissandre sokkal jobban tetszik amikor viseli a nyakláncot! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jó helyzetben voltál de viszont a szinkron miatt most hátrányba leszel. Az évadban lesz egy olyan WTF jelent ahol sajnos egy angol szójáték miatt talán nem fog annyira ütni. Sajnos azt magyar nyelveben nem lehet vissza adni ami angolul elhangzik. Kíváncsi vagyok így mennyire fog átjönni.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jó helyzetben voltál de viszont a szinkron miatt most hátrányba leszel. Az évadban lesz egy olyan WTF jelent ahol sajnos egy angol szójáték miatt talán nem fog annyira ütni. Sajnos azt magyar nyelveben nem lehet vissza adni ami angolul elhangzik. Kíváncsi vagyok így mennyire fog átjönni.

Spoiler mögött leírnád, hogy mire gondolsz? Így most hirtelen nem ugrik be ez a jelenet. :)

 

Szerk. jah, megvan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jó helyzetben voltál de viszont a szinkron miatt most hátrányba leszel. Az évadban lesz egy olyan WTF jelent ahol sajnos egy angol szójáték miatt talán nem fog annyira ütni. Sajnos azt magyar nyelveben nem lehet vissza adni ami angolul elhangzik. Kíváncsi vagyok így mennyire fog átjönni.

Majd kitárgyaljuk! Remélem ráérzek, hogy melyik az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger Things

 

Elvileg terveznek, igen, de hivatalosan nincs még berendelve. Az íróknak állítólag kész ötleteik vannak.

 

 

Ha rosszindulatú akarok lenni, akkor azért nem vizsgálták,mert ugrott volna a meglepetés a sori végéről. Ha jóindulatú, akkor azt mondom, hogy lehet, vizsgálták, de akkor még csak esetleg peték voltak, amiből kikelt a kicsike (kikeltek a kicsikék). Vagy csak szimplán nem is mondták meg, hogy "Bocsi, voltunk egy másik dimenzióban, ahol egy alien-csáp volt a gyerekben."... ez elég hülyén hangzik, nem??

 

Köszi a választ, így utólag! A végével kapcsolatban kicsit én is a rosszindulatú (out-universe) verzió felé hajlok, mert az in-universe válasz kicsit gyengécske...

Ha az én gyerekemmel történne ilyesmi, én biztos ragaszkodnék egy teljes átvizsgáláshoz, és annyira nem is hangzik hülyén az alien-csápos mondandó annak tükrében, hogy mi is történt valójában. Ráadásul a filmbéli anya eléggé határozott és elszánt volt végig, amikor a gyereke élete és egészsége volt a tét, így kicsit karakteridegen, hogy ezt nem intézte el, és még az is, hogy nem találta nyugtalanítónak a fiú köhögését.

Szóval jó magam is arra tippelek, hogy a folytatások oltárán feláldozták kicsit a végét.De ettől eltekintve a sorozat kiváló volt. :)

 

Az itteni ajánlásoknak köszönhetően én is megnéztem a Stranger Thingst. Összességében tetszett is, de nem volt kristálytiszta a vége:

 

 

Ugye Willt a másik dimenzióban találják meg és hozzák át a befejező részben. Utána gondolom kijönnek az átjárón, de az ott hagyott dimenziókapuval utána mi lett? Nyitva maradt, lezárták? Will meg a benne maradt "csiga" hatására át tud járni a másik világba, mert a lény egy része itt ragadt a valóságban miatta?

 

Ezek jogos kérdések.

Bennem elsőre nem merültek fel, mert én úgy gondoltam, hogy Eleven és a lény halálával bezárult a kapu is, illetve pontosabban a kapuk, mert több is volt (az erdőben és Willék házában biztosan, de Steve házánál is kellett lennie egynek, hiszen a lény ott ragadta el Barbarát. Mintha a lény maga tudott volna kaput nyitni bárhol, azóta, hogy Eleven megszökött - a lány maga mondta azt a srácoknak, hogy miatta van az egész, miatta tűnt el Will, mert ő nyitotta ki a kaput, legalábbis először.

 

De most, hogy kérded, lehetséges, hogy nyitva maradt mégis egy átjáró, és valóban, Will átjárhat a két világ között, mert már oda is tartozik - nem véletlenül nem csodálkozott azon, hogy mi jött ki köhögésnél a száján.

De a lényeg, hogy ezek is a folytatás mellett szóló érvek.

 

 

A GoT annyiban valóban forradalmi, hogy a karakterei nagyon nem feketék, vagy fehérek. Eligazodni nem lehet.

Akit gyűlöltél, azt is megsajnáltatják, akit szerettél azt megutáltatják. És persze szinte random kihúzzák őket a történésekből.

Az biztos, hogy nehezen számolgatható így ki a vége és azt sem tudom, hogy a majdani sorozatzáró képkockán kit szeretnék látni a Vastrónon ülni záróképként. -már, ha lesz ilyen, mert élek a gyanúval, hogy nem.

A nem egyértelműen fehér és fekete karakterekkel egyetértek, de azért már az ötödik évadra szerintem kiderül, ki az, aki inkább jó ember, és ki az, aki a rossz oldalon áll. :) A hatodik végére szerintem Te is biztosan fogod tudni, kit szeretnél látni majd a Vastrónon. ;) A maradék idő meg már csak épp arra lesz elég, ahogy akikért izgulunk, elérjék a céljukat, és persze nagyon izgalmas lesz azt is látni, hogyan sikerül mindez. Én egyértelműen valamiféle pozitív befejezést várok, persze jó nagy áldozatok árán, de semmiképpen a Mások győzelmét. :)

 

A daráláshoz:

Én láttam hetente és utána folyamatosan nézve (nem darálva, de naponta 1-2 részenként újrázva), és úgy nekem sem tűnik már olyannak, ami nem kerek. Első nézésre még a regényhez hasonlítgattam, de újranézve már másként láttam. Szép kerek a sorozat magában, annak ellenére, hogy jelentős eltérések vannak egyes esetekben, amit már a többiek is írtak, de a sorozatban mégis egyértelműbb az irány, ami a végkifejlet felé mutat.

Pl. Dorne esetében

a regény hirtelen elővette az ottani szálat, adott egy váratlan hangsúlyt neki, ami miatt az olvasóban az a képzet jöhetett létre, hogy Dorne nagyon jelentős tényező, és egy nagy csavar keretében hirtelen a történet közepén megismerkedhetünk vele. Ezzel szemben a sorozat szerintem egyértelművé tette, hogy a Martell-ház kapcsolódása a sztorihoz abszolút mellékszál, nincs akkora jelentősége, én úgy vélem, nem véletlenül lehetett kihagyni egy rakás új karaktert, akiket a regény épp bevezetett az ötödik kötetben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger Things

 

Ezek jogos kérdések.

Bennem elsőre nem merültek fel, mert én úgy gondoltam, hogy Eleven és a lény halálával bezárult a kapu is, illetve pontosabban a kapuk, mert több is volt (az erdőben és Willék házában biztosan, de Steve házánál is kellett lennie egynek, hiszen a lény ott ragadta el Barbarát. Mintha a lény maga tudott volna kaput nyitni bárhol, azóta, hogy Eleven megszökött - a lány maga mondta azt a srácoknak, hogy miatta van az egész, miatta tűnt el Will, mert ő nyitotta ki a kaput, legalábbis először.

 

De most, hogy kérded, lehetséges, hogy nyitva maradt mégis egy átjáró, és valóban, Will átjárhat a két világ között, mert már oda is tartozik - nem véletlenül nem csodálkozott azon, hogy mi jött ki köhögésnél a száján.

De a lényeg, hogy ezek is a folytatás mellett szóló érvek.

 

 

Ha jól emlékszem akkor eleve a valóságba vezető szakadás úgy jött létre, hogy a lény kitört az árnyékvilágból, amikor betörte a laboratóriumban a falat, elszabadult és itt kezdődött a pilot epizód.

Ő szabadon tudott ki be járkálni a falon Willék házában, azon a fatörzsön keresztül az erdőben, amit akár ő nyitott/zárt, akár nem lehet, hogy eltűnt és bezáródott, lehet, hogy nem. De az az átjáró, ami a laborban volt, ahol a lény elsőnek lépett ki a valóságba, ahol kiütötte a falat, ott mentek be (és gondolom ott is hozták ki) Willt... az mindig is nyitva volt, nem záródott/nyílt, mint mondjuk a fatörzsön lévő átjáró. Ezért gondolom, hogy az nyitva van még és esetleg a sötétzsaruk őrzik, mert ugye volt egy jelenet a végén, ahol elbeszélgettek a rendőrfőnökkel.

Az meg szerintem nem biztos, hogy 11 meghalt. Megkockáztatnám, hogy a folytatásban egy nagy wtf pillanat keretében egyszer majd megjelenik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyértelműen valamiféle pozitív befejezést várok, persze jó nagy áldozatok árán, de semmiképpen a Mások győzelmét. :)

Én is, de sokszor láttam jó sorozatnak rossz befejezést.

Divat lett a kétértelmű, semmilyen, negatív kicsengésű befejezés.

Pedig az ember vágyik a katarzisra, a happy end-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jó helyzetben voltál de viszont a szinkron miatt most hátrányba leszel. Az évadban lesz egy olyan WTF jelent ahol sajnos egy angol szójáték miatt talán nem fog annyira ütni. Sajnos azt magyar nyelveben nem lehet vissza adni ami angolul elhangzik. Kíváncsi vagyok így mennyire fog átjönni.

 

 

Spoiler mögött leírnád, hogy mire gondolsz? Így most hirtelen nem ugrik be ez a jelenet. :)

 

Szerk. jah, megvan. :D

 

Na azthiszem megvan: 5. rész végén.

 

Hodor nevének és szókincsének kialakulása.

Szinkronban a lány rákiabál: "Tartsd az ajtót! Óvd jól!" És ebből lesz: "óvd jól!, óvd jól!, óvjol!, hóvjol!, hódój!, Hódor!, Hodor!, Hodor..

 

Szerintem kifejezetten ügyesek voltak! Nem is néztétek/hallgattátok meg így?

Ami inkább "bosszantó" persze ütős volt, hogy ez a sorozat sincs meg egy kis

időhurok/időparadoxon

nélkül.

 

szerk.: én most megnéztem angolul is és azt kell mondjam tökéletes szinkronnal. Nem merem miondani, hogy jobb is, de annyit igen, hogy az eredeti színész élesebb váltással élt, kevesebb áthallással oldotta meg az átmenetet.

 

De valóban zseniális jelenet és csavar! :clap:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kifejezetten ügyesek voltak! Nem is néztétek/hallgattátok meg így?

De én megnéztem és sztem is jól megoldották ennél jobban nem lehet. Csak angolul szebb meg egyértelműbb. Sztem amit ezzel behoztak külön kell venni a többi sorozattól. Mert ez egy sokkal komplexebb történet. Könyvekben meg 100x komplexebb. És ezzel a csavarral amit megléptek nagyon érdekessé tették az egész sorozatot. Interneten nagyon sok teória van hogy bizonyos múltbéli események nem véletlenül történtek.

 

Ezen a csatornán le van fordítva sokk BlueRay extra amik különböző múltbeli események elbeszélése. Ezek a videók sokkal jobban megérteti a sorozatot. Sokszor vissza utaltak ezekre a dolgokra.

https://www.youtube.com/channel/UCKffosRyF3jvFg3wiS4oOFw/videos

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.