Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ugye alapvetően elmondható, hogy a sorozatok szinkronizálása jelentősen hátrányban van a filmekhez képest hiszen:

a) míg egy film szinkronizálását relatíve gyorsan meg lehet oldani, a sorozatnál egyben kellene tartani egy teljes szinkron színész gárdát, aminek nem kellene problémásnak lennie, ha korrekt pénzt kapnának a magyar hangok is és mondjuk sorozat végéig tartó szerződést (gyanítom, hogy nem ez az általános)

b) nagyon sok játékpercen keresztül kellene hozni a stabilan jó színvonalat, számos kreatív megoldást felvonultatva.

Azért én elég sok jó sorozatszinkront ismerek: NCIS (ez csak 13 évada fut, és mindössze egy hangcsere volt, mert Damu Roland a börtönből nem szinkronizálhatott), NCIS Los Angeles, Star Trek, X-akták, Deep Space Nine, Voyager, Enterprise 1. évad, The Next Generation, Jóbarátok, Egy rém rendes család stb. A felsoroltak közül egyben volt csere, és egyik sem kétévados széria. A The Big Bang Theory viszont azért sz*r, mert oltári pocsék hangokat választottak, akik nem tudnak játszani a hangjukkal, legalábbis ebben a sorozatban (példának okáért: Sheldon hangja az NCIS Los Angelesben is szinkronizál egy főszereplőt, és ott baromi jó, de észre sem veszed, hogy a két hang mögött ugyanaz az ember áll). Emellett nagyon durva félrefordítások vannak, szabályosan elhagynak vagy kinyírnak poénokat (mielőtt azt hinnétek, egy pillanat alapján ítélek, elárulom, hogy az első két évadot először magyarul láttam).

 

És állítom, hogy a sorozatot szerető nézők nagy része nem is kocka, és esélyük sincs mindent érteni amúgy sem.

Az, hogy a nézők egy része nem érti nem mentség arra, hogy ne is kerüljön bele. Ettől az a szinkron akkor is sz*r marad, mert azok sem nevethetnek, akik értenék. Szeressék sokan, de a Való világot is sokan szeretik, ám attól még az is fos műsor lesz.

 

Én csak szemezgettem az évadok között, mert a szobatársam gyakran nézte mellettem, és olykor én is bekapcsolódtam, és ezek alapján arra jutottam, hogy amíg az elején egy "kockákról kockáknak" sorozat volt, utána lassan de biztosan eltolódott a "kockákról az átlagnézőnek" kategóriába.

Pedig még mindig rengeteg geek poén van benne, nem egy rész kifejezetten csak geek témákról szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a nézők egy része nem érti nem mentség arra, hogy ne is kerüljön bele. Ettől az a szinkron akkor is sz*r marad, mert azok sem nevethetnek, akik értenék. Szeressék sokan, de a Való világot is sokan szeretik, ám attól még az is fos műsor lesz.

 

Nézd, mi szinkronnal néztünk 8 évadot, majd a 9-est feliratosan és nem éreztem hogy többet vagy kevesebbet nevetnénk.

Én kocka vagyok, a feleségem nem az, mégis mindkettőnk egyik kedvenc sitcom-ja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Big Bang Theory-szinkron kapcsán már csak azt a tényt elég megjegyezni, hogy Raj nem akcentussal beszél, amely pedig a sorozat egyik fő humorforrásának számít. Sheldon szintén hihetetlenül sokat veszít karakteréből, ha az ember magyar nyelven kezdi nézni.

 

Azért nem véletlen, hogy Dzséjt is szinte csak 90-es évekbeli sorozatokat sorolt fel, mint jó szinkronmunkák (megjegyzem, az Egy rém rendes család szvsz jobb szinkronnal, mint eredeti nyelven, Csuja ugyanis jobb színész, mint Ed O'Neill). A Star Treket is én szigorúan csak szinkronnal néztem (kivéve ENT), ezek még valóban jó munkák voltak (de már a VOY-t is elcseszték a végére, jelezve az idők változását...)

 

Úgyhogy sorozatot én már minden esetben felirattal (esetleg anélkül) nézek. Ez az iparág annyira felgyorsult a 2000-es évektől kezdve, hogy a magyar szinkronpiac képtelen már nyomon követni, a feltételek már nincsenek meg, hogy valóban minőségi munkák készüljenek (bár pozitív példák így is vannak, a Sherlock szinkronja nekem kimondottan tetszett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, mi szinkronnal néztünk 8 évadot, majd a 9-est feliratosan és nem éreztem hogy többet vagy kevesebbet nevetnénk.

Persze, hogy nem érzed, mert nincs összehasonlítási alapod, így fogalmad sincs, hány poénról csúsztál le.

 

Azért nem véletlen, hogy Dzséjt is szinte csak 90-es évekbeli sorozatokat sorolt fel, mint jó szinkronmunkák

Azt azért ehhez hozzátenném, hogy főleg azért válogattam azokból az időkből, mert akkoriban néztem szinkronosan filmeket és sorozatokat. Manapság viszont nem csak azért nem nézek így műsorokat, mert nem jó a szinkron, hanem azért is, mert szinte minden sorozatot jóval azelőtt kezdek el, hogy egyáltalán magyar honban adnák. Hiába tartom jó szinkronnak a Bones vagy a Castle magyarítását, ha ezek egyikét sem magyarul kezdtem el, utána már nem váltok semmi pénzért sem.

Érdekes ellenpélda, hogy az NCIS-eket viszont általában először angolul látom, majd újra megnézem őket magyarul, mert annyira szeretem szinkronosan ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ma is jó szinkronos sorozatok Da Vinci Démonai, Válaszcsapás, Fekete Vitorlák, Borgiák. Régebbiekből sztema még a 24-nek is jó volt a szinkronja. Bár ott Jack Bauer hangját lecserélték aminek az okét nem tudom mert Selmeczi Roland csak később halt meg de Kőszegi Ákossal talán még jobb is lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát 1 évadot nem nevezhetek összehasonlítási alapnak. oké.

De azt nem tudod hogy az előző 8 mennyivel lehetett jobb angolul. Lehet hogy 2xer annyi poén volt. Én nem nézem sehogy se a sorozatot de így látatlanban (párszor bele kapcsoltam) nekem is idegesítőek a magyar hangok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt nem tudod hogy az előző 8 mennyivel lehetett jobb angolul. Lehet hogy 2xer annyi poén volt. Én nem nézem sehogy se a sorozatot de így látatlanban (párszor bele kapcsoltam) nekem is idegesítőek a magyar hangok.

Oké, azt nem tudom. Megadom magam. Szar a szinkron.

Csak azt az egyet higgyétek el, hogy minket így is tud szórakoztatni, sőt a top 3-ban van a sitcomok közt így szinkronnal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ma is jó szinkronos sorozatok Da Vinci Démonai, Válaszcsapás, Fekete Vitorlák, Borgiák. Régebbiekből sztema még a 24-nek is jó volt a szinkronja. Bár ott Jack Bauer hangját lecserélték aminek az okét nem tudom mert Selmeczi Roland csak később halt meg de Kőszegi Ákossal talán még jobb is lett.

Emlékeim szerint Selmeczi a halála előtt pár hónappal úgy nyilatkozott, hogy leterheltség miatt kevesebb szinkronmunkát kíván elvállalni a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát 1 évadot nem nevezhetek összehasonlítási alapnak. oké.

Amennyiben azt az évadot magyarul és angolul is láttad, akkor nevezheted annak, ha nem, akkor kizárt. Mert tudod, így lehet összehasonlítani valamit. Ha ugyanazt mindkét oldalról ismered. Ha csak az egyiket, akkor mivel hasonlítod össze? ;) Ha nem láttad az évadot mindkét hanggal, akkor legfeljebb azt tudod mondani, hogy mindkét verzióval élvezhető - ahogy írtad is, és ezzel nincs baj -, de azt nem tudod megállapítani, mi veszett oda, hiszen ahhoz ugyanannak a évadnak kell ismernie két aspektusát, és nem hasonlíthatod korábbi évadokhoz. Hasra ütök: a 9x09 magyar változatából hogyan állapítod meg, hogy a 1x19-ben mi veszett oda?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben azt az évadot magyarul és angolul is láttad, akkor nevezheted annak, ha nem, akkor kizárt. Mert tudod, így lehet összehasonlítani valamit. Ha ugyanazt mindkét oldalról ismered. Ha csak az egyiket, akkor mivel hasonlítod össze? ;) Ha nem láttad az évadot mindkét hanggal, akkor legfeljebb azt tudod mondani, hogy mindkét verzióval élvezhető - ahogy írtad is, és ezzel nincs baj -, de azt nem tudod megállapítani, mi veszett oda, hiszen ahhoz ugyanannak a évadnak kell ismernie két aspektusát, és nem hasonlíthatod korábbi évadokhoz. Hasra ütök: a 9x09 magyar változatából hogyan állapítod meg, hogy a 1x19-ben mi veszett oda?

De hisz többször leírtam alább, hogy 9-es az első és egyetlen évad, amit így is és úgy is láttunk!

Azok után nem kéne jönnöd ikyen kioktató hangnemben.

Elég nagy ostoba volnék, ha összahasonlítási alap nélkül állítanék dolgokat, és még ostobább, ha nem tudnám mi az az öszehasonlítási alap. :peace:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hisz többször leírtam alább, hogy 9-es az első és egyetlen évad, amit így is és úgy is láttunk!

Pont ezért nincs megfelelő összehasonlítási alapod, ezt írta Dzséjt. Egyetlen korábbi részt sem láttál angolul és magyarul is, így az nem érv a szinkron minőségére, hogy a 9. évadon is ugyanannyit nevettél, mint előtte az összes többin, amit még szinkronnal néztél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért nincs megfelelő összehasonlítási alapod, ezt írta Dzséjt. Egyetlen korábbi részt sem láttál angolul és magyarul is, így az nem érv a szinkron minőségére, hogy a 9. évadon is ugyanannyit nevettél, mint előtte az összes többin, amit még szinkronnal néztél.

Nem mondtam, hogy 9es alapján ítélem meg az előtte lévő 8-at.

És Dzséjt nem ezt írta. Elmondta, hogy ugyanazt kell összehasonlítanom, hogy meg tudjam ítélni.

Én viszont hiszem, hogy ezt is tettem.

Szóval, nyilván a szemetekben rugtam egy b@szott nagy öngólt, de ejthetjük végre a témát! :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hisz többször leírtam alább, hogy 9-es az első és egyetlen évad, amit így is és úgy is láttunk!

1) Bocsánat, hogy nem memorizálom a teljes fórum anyagát helyben, így megesik, hogy nem emlékszem, ki mit írt és mikor. Ha valóban láttad ugyanazt az évadot így is úgy is, akkor mint írtam, igen, megvan az összehasonlítási alapod, arra az évadra legalábbis mindenképpen.

2) Én az utolsó posztodból indultam ki, arra reagáltam, ami marhára nem azt jelenti, hogy csak a 9. évadról lenne szó, hanem éppen ellenkezőleg, a 9. évad alapján ítéled meg a másik nyolcat is:

Nézd, mi szinkronnal néztünk 8 évadot, majd a 9-est feliratosan és nem éreztem hogy többet vagy kevesebbet nevetnénk.

Szóval de, mondtad. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Bocsánat, hogy nem memorizálom a teljes fórum anyagát helyben, így megesik, hogy nem emlékszem, ki mit írt és mikor. Ha valóban láttad ugyanazt az évadot így is úgy is, akkor mint írtam, igen, megvan az összehasonlítási alapod, arra az évadra legalábbis mindenképpen.

2) Én az utolsó posztodból indultam ki, arra reagáltam, ami marhára nem azt jelenti, hogy csak a 9. évadról lenne szó, hanem éppen ellenkezőleg, a 9. évad alapján ítéled meg a másik nyolcat is:

 

Szóval de, mondtad. ;)

Oké, hát én is elvesztem önmagam hsz-ei közt, míg próbáltam védeni a szinkronos bizonyítványát.

Hiányzik az idézett mondatom tényleg támadható. Ha A mondat végén nyomatékosítottam volna, hogy a 9-esre gondolok..de mindegy. Nehéz közös nevezőre jutni így írásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már itt szóba került, hogy ki mitől ijedt meg kiskorában... engem anno az Alienek annyira nem készítettek ki, pedig anyukám nagyon nem akart a képernyő közelébe engedni, mikor ment. De az valahogy nem tett rám mély benyomást ilyen téren. Amúgy sem volt jellemző, hogy rosszakat álmodtam volna, egyetlen kivétellel.

 

Az egyik délután gyanútlanul néztem a Sliderst, amikor is bekerült a képbe valami torokgyík, ami csókolózás közben átment egyik emberből a másikba, és zölddé változtatta az emberek szemét. Történetesen pont olyan zölddé, amilyen színű volt a fagyasztónkon lévő gomb. Ami történetesen pont a szemembe világított alvás környékén. Hetekig sőt hónapokig aludtam rosszul utána. Ha valaki esetleg emlékszik erre, kisegíthet, de szerintem a "The Breever" című epizód lehetett az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT újra. ;)

Nos az első évadot újranéztem.

Kiderült, hogy ez egy kiváló évad! Nem alkalmas rá a sorozat, hogy vele kezdjünk. ;) Tudom, ez így paradoxon és baromság, de csak arra célzok, hogy sokkal több értelme van, ha már mindent ismerünk.

Ez volt az én bajom. Magas volt nekem a túlzott 'in medias res'.

Zseniálisan összeáll, komoly felfedezéseket tettem, mind események, mind a szereplők terén!

Sorozatot még nem újráztam az x-aktákon kívül, de itt kötelező!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT újra. ;)

Nos az első évadot újranéztem.

Hát, nem is azt mondom, hogy minden mondat új megvilágításba kerül, de nagyon sokat hozzáad a történésekhez, ha tényleg tudja az ember ki kicsoda és milyen viszonyban van a másikkal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT újra. ;)

Angolul nézd újra.

 

Ha már GoT

 

A sorozatban többször felcsendült Castamere-i esők többek között a Vörös Nászon.

Van egy nagyon jó videó A Castamere-i esők történetéről: és a Reyne-ház lázadásáról.

 

Sorozatban halható verzió

A Castamere-i esők története: a Reyne-ház lázadása

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár többször is :D

 

 

Hát, nem is azt mondom, hogy minden mondat új megvilágításba kerül, de nagyon sokat hozzáad a történésekhez, ha tényleg tudja az ember ki kicsoda és milyen viszonyban van a másikkal

Meglátjuk.

 

Kiváncsi vagyok, hogy a többi évadnál is így lesz-e, vagy csak az elsőnél igaz ez ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT újra. ;)

Nos az első évadot újranéztem.

Kiderült, hogy ez egy kiváló évad! Nem alkalmas rá a sorozat, hogy vele kezdjünk. ;) Tudom, ez így paradoxon és baromság, de csak arra célzok, hogy sokkal több értelme van, ha már mindent ismerünk.

Ez volt az én bajom. Magas volt nekem a túlzott 'in medias res'.

Zseniálisan összeáll, komoly felfedezéseket tettem, mind események, mind a szereplők terén!

Sorozatot még nem újráztam az x-aktákon kívül, de itt kötelező!

Ezt nagyon jól látod. :) De ez érvényes lesz a többi évadra is nagyjából, ha majd azokat is újranézed, mert valószínűleg lesznek apróságok, amelyeket csak akkor veszel majd észre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváncsi vagyok, hogy a többi évadnál is így lesz-e, vagy csak az elsőnél igaz ez ennyire.

Ez talán az első évadban a leglátványosabb, hisz ott egy átlag néző még csak ismerkedik a főszereplőkkel. A második évadban is érezhető, de mivel ott a főszereplőket már első nézéskor is ismered, így a mellékszereplőknél van hasonló hatás. A harmadik évadra és azon túl meg szinte már csak az apróságok maradnak. Gondolok itt arra, hogy...

 

látod a Vörös nász előjeleit, felkapod a fejed, ha említik Rhaegart és Lyannát stb.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nagyon jól látod. :) De ez érvényes lesz a többi évadra is nagyjából, ha majd azokat is újranézed, mert valószínűleg lesznek apróságok, amelyeket csak akkor veszel majd észre.

 

 

Ez talán az első évadban a leglátványosabb, hisz ott egy átlag néző még csak ismerkedik a főszereplőkkel. A második évadban is érezhető, de mivel ott a főszereplőket már első nézéskor is ismered, így a mellékszereplőknél van hasonló hatás. A harmadik évadra és azon túl meg szinte már csak az apróságok maradnak. Gondolok itt arra, hogy...

 

látod a Vörös nász előjeleit, felkapod a fejed, ha említik Rhaegart és Lyannát stb.

 

Igen, sejtem, hogy így lesz, már várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ilyen lenne az anyám, én lennék a saját apám. :D

Meg kell hagyni nagyon jó bőrt választott ki magának az a nőci a kiruccanásához . Talán még Luci is szemet vet rá. Elképzelhetőnek tartom hogy nagy lesz számára a kísértés. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.