Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

WW

 

Ezek szerint ugrálunk az időben nem is keveset. Dolores minden Bernarddal való beszélgetése igazából Arnolddal volt. Willian menyasszonyának a képe akasztotta/akasztja majd ki Dolores eredeti apját. Ezek szerint Dolores szála a többi előtt játszódik? Most jó megkavartak mindent :D

 

 

 

 

Több Dolores szál van. Will és Dolores útja az a múlt 30 évvel korábban. De van egy jelenbe is Dolores amiben vissza flashbekkel és a végén találkozik MiB-val és amúgy MiB=Will a jelenben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszabban egy Westwolrd összefoglaló szerintem hogyan kapcsolódnak az egyes történetszálak.

 

 

A kezdet kezdetén Arnold adta a feladatot Dolores-nek, hogy kövesse a “maze”-t, ami talán egy feladvány, nyomok, amik visszavezetnek a régi központba, Arnold-hoz.

 

Később Dolores valamiért megölte Arnold-ot.

 

– Eltelik valamennyi idő, a falut betemetik.

 

Dorores-t eltették egy loop-ba, de dolgozik benne Arnold programozása. Végül elszalad és találkozik Williamékkal. Követik a nyomokat, közben megint hallja a saját emlékeit mint Arnold hangját. Ez a szál még tart, hétfőn kiderül mi lesz. Valahogy a William-nél lévő fénykép Dolores házához kerül a földre.

 

– Eltelik kb. 30 év.

 

William megöregszik és Ed Harris-sé változik.

(Ez még nem biztos, de a jelek csak ebben a részben:

– Megkapta a bazi nagy kését

– A mészárlás nagyon MIB-es “Rájöttem hogy kell ezt játszani”

– A templomajtóban Dolores William-et várja, de a MIB lép be)

 

MIB megöli Meave-et és innentől terminátor üzemmódban nyom végig pár évet, egészen a jelenig. Valamiért már Dolores sem érdekli.

A jelenben Dolores apja (a Shakespeare-es) megtalálja a fényképet a földön, amitől ő teljesen kiakad, Doloresnek pedig mond egy kulcsmondatot, amitől az elkezd emlékezni és megint követni kezdi a nyomokat, de most már egyedül. A két út a filmen is és a fejében is összekeveredik, plusz néha a régmúlt (kezdetek) is beugrik neki. A tisztánlátást eléggé megnehezíti számára hogy képtelen megkülönböztetni az emlékeit a valóságtól. Eljut a templomig amit Ford most épített ujjá, de alatta a régi központ még mindig romokban. A nyomok alapján megtalálja Arnold-ot, illetbe már csak az emlékét, aztán a felszínen összefut MIB-el.

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

Hát azt nem mondom, hogy ez az epizód tetszett eddig a legjobban a Luciferből, de az egyik legjobb mindenképpen, és még itt meg szeretném említeni, hogy a sarkon strázsáló édes anyukáját a készítőknek! :)

-- II --

Az e heti részről dettó ugyanez a véleményem. Pörögnek a dolgok, nagyon pörögnek. És egyre inkább érik a családi összejövetel. Dan pedig nagyot nőtt a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes bepróbálni a sorozatot? Miről szól dióhéjban?

Sokan dicsérik azt tudom.

 

Választ majd ne ide ne legyen off.

 

Abszolút! Összességében és úgy általában véve a legjobb animének tartják (bár a Death Note népszerűbb, de az FMA értékelései a legmagasabbak a legnagyobb külföldi animés oldalakon, mondjuk itt: https://myanimelist.net/topanime.php?type=tv)

 

Dióhéjban lehetetlen elmondani miről szól... De ha valamit mondani kell róla... Két testvérről szól, akik alkímia segítségével megpróbálták visszahozni elhunyt édesanyjukat, azonban ez balul sült el, és hatalmas árat fizettek érte. A kisebbik testvér, Alphonse elveszítette az egész testét, és helyette kénytelen egy páncél testben élni az életét. A nagyobbik testvér elveszítette a jobb karját és a bal lábát. A sorozat elején úgy tűnhet, hogy az egész arról szól, hogy megpróbálják visszaszerezni az eredeti testüket a testvérek. Azonban 10-15 rész alatt elkezd kibontakozni egy sokkal nagyobb szabású történet, amiről már erősen spoileres lenne beszélni szerintem :) Összességében egy remekül felépített és elgondolkodtató történet, amin nem lehet unatkozni, a 20. résztől kezdve meg egyszerűen nézeti magát, nem lehet abbahagyni. Az első 15 rész inkább csak felvezetés, kicsit lassan halad a történet, de utólag teljesen megértem, szükség volt egy ilyen hosszú felvezetőre.

 

Vannak benne poénok, néha talán komolytalanságok (főleg az első részekben, ahogy haladunk előre ezek háttérbe szorulnak, komorabb lesz a hangulat), de ezeket mindig jó helyen és jó időben rakják be.

 

A főbb karakterek nagyon összetettek, mindenkinek megvan a maga célja és motivációja. És sok karakter van, aki nem az aminek először tűnik...

 

Nekem ez egyértelműen egy 10/10-es sorozat volt amikor néztem, az egyetlen problémám vele, hogy az alkímia miatt erősen emlékeztetett az egyik legutáltabb tárgyamra, az anyagismeretre :D

 

Ja és fontos, ez a 2009-es FMA-ról szól... Nem a 2003-asról (azt nem láttam, de kevésbé jó elvileg, amikor készült még nem fejezték be a mangát, így teljesen más irányt vett a történet, mint a manga)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Westworld finálé.

Kicsit csalódás lett az évad finálé de összességében jó lett a vége. Tele volt megint érdekes utalásokkal a jövőre nézve és egy elég bátor lezárással ami nagyon más mederben terelheti a 2.évadot.

 

 

2.évadban jön a Civil War? :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazóból az évadzáró másfél óra.

 

Az első évad szerintem zseniálisan volt megkomponálva, viszont a második évad teljesen más lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mit találtak ki, hogy fenntartsák a színvonalat.

 

Amint lesz időm újrázom az évadot, mert a végét ismerve komplett történetszálak kapnak majd új értelmezést

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, jószerivel csak a karakterek nevét tartották meg a képregényből. Chloe egyáltalán nincs benne a képregényekben, Luci sem áll rendőrségi tanácsadónak, Maze nem démon, Amenadiel Luci egyik főellensége, stb. A sorozat sokkal inkább épít a bibliai dolgokra, mint a képregény - mondhatnánk úgyis, hogy az utóbbi inkább csak átvesz neveket a Bibliából. Szóval a Lucifer annyira hasonlít csak a képergényekre, mint mondjuk az Blade Runne az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal című könyvre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Twd:

Na ez már kendőzetlen tökölés volt, ha engem kérdeznek..

Korábban se volt gyorsabb a történetvezetés (sőt)... a több karaktercentrikus rész miatt nyilván lassabban halad a fősodor, mint anno, amikor szinte minden rész Rick körül forgott (pedig azért a farmon és a börtönben is eltököltek egy ideig). Mindegy, számomra még mindig élvezhető az évad, ahogy a sorozat is (ez nem jelenti azt, hogy elfogult vagyok és hibátlannak tartom), és továbbra is érdekes tud maradni, ami a képregényes vonal ismerete mellett nem akármi.

 

Az egész sorozat egy nagy szemfényvesztés a 2. évad óta.

Nem értem, minek kínzod magad valamivel már vagy öt évad óta, ha nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, minek kínzod magad valamivel már vagy öt évad óta, ha nem tetszik.

Nekem az 5. évad óta nem tetszik, én már csak azért nézem mert ha már bele vertem 6 évadot nem akarom elengedni. Sztem se jó a 7.évad de jobb mint a 6.évad. A Negan szál az jó csak többin alszok el.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, minek kínzod magad valamivel már vagy öt évad óta, ha nem tetszik.

Mert mindig megcsillantja a reményt, hogy hátha... Meg mert minden hibájával együtt heti egyszer azért szórakoztató (a posztapokaliptikus történeteket ugyanis imádom), de nem lehet elmenni amellett, hogy a készítők az összes évadot 2-3 tényleg kiváló epizódra húzzák fel, a többi pedig pofátlan időhúzás és szemfényvesztés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy, számomra még mindig élvezhető az évad, ahogy a sorozat is (ez nem jelenti azt, hogy elfogult vagyok és hibátlannak tartom), és továbbra is érdekes tud maradni, ami a képregényes vonal ismerete mellett nem akármi.

Én is szeretem még nézni, sajnos a heti részt csak tegnap éjjel hazafelé tudtam megnézni. Jó epizód volt :)

 

Várható volt, hogy Rick hamar visszarázódik, mert úgyis történni fog valami, ami ráébreszti, hogy a politikája nem működik. És lőn! Nagyon tetszett az epizód végének pozitív hangulata, nagyon ritkán - talán sose - dobnak be ilyet félévzárónak/évzárónak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.