Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kezdek rászokni a 24-re! Még csak a második évadot fejeztem be, de már érzem, hogy addikt vagyok :D Persze vannak defektjei (minden, ami Kimmel történik ki kellett volna vágni imho), de ezzel együtt nehéz abbahagyni :)

Jelentem, én már rászoktam :D

 

Most járok az ötödik évadnál. Viszont azt mondják, hogy a hatodik nem sikerült túl jóra... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a PB marha jó volt! :P Megérte eddig várni rá! :cool:

Vazz, neked aztán van türelmed. :D

Azért is inkább töltsd le, mert Mahone-nak elég gagyi szinkront tettek be.Nem Kálid Artúrt, aki az Invasion-ben is volt a hangja.

House szintén, bár nem rossz Kulka hangja, de Hugh Laure és közötte elég nagy a differencia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Bill "Mahone" Fichtnernek Jakab Csaba jön be nagyon mint szinkronizélő de ha jól tudom őt már régebben lenyúlták Peter "Abruzzi" Stormare-hez vagy kihez.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vazz, neked aztán van türelmed. :cool:

Azért is inkább töltsd le, mert Mahone-nak elég gagyi szinkront tettek be.Nem Kálid Artúrt, aki az Invasion-ben is volt a hangja.

House szintén, bár nem rossz Kulka hangja, de Hugh Laure és közötte elég nagy a differencia.

Nekem nagyon tetszenek a szinkronok. Tölteni meg nem tudok mert korlátozva van a töltésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Obi1 nem azt írta, hogy miért nem Hugh a szinkronhang, hanem azt, hogy bár Kulka jó, össze sem hasonlítható az eredetivel.

Én meg erre írtam, hogy ha ugyan az lenne, akkor Laure csinálta volna. És ő a hangokat vetette össze, nem a játékát. Laure játékát utánozhatná Kulka (vagy utánozhatta volna Szakácsi, mert ő is távol állt Laure játékától), de ha megfeszül sem tudja utánozni a hangját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. De Obi nem a szinkront (és Kulkát) támadta, hogy miért nem olyan, mint Laurie, hanem azt javasolta, hogy ha tehetjük, inkább az eredetit hallgassuk, mert azzal még nagyobb élmény :D:lol:

Csűrheted, csavarhatod, ha nekem nem ez jött le az írásából. Az fix, hogy más élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csűrheted, csavarhatod, ha nekem nem ez jött le az írásából. Az fix, hogy más élmény.

Csak tudom hogy mit akartam kifejezni, bocs ha egy kicsit félreérthető voltam:

Maga nem a hangszínek közötti differenciára gondoltam, hanem minőségire.Szakácsi Sándor hangja is teljesen különbözik az eredeti hangtól, mégis telitalálat.Kulka hangja talán még jobban is hasonlít Hugh Laurie-éhoz, de kevésbé akkora élmény hallgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudom hogy mit akartam kifejezni, bocs ha egy kicsit félreérthető voltam:

Maga nem a hangszínek közötti differenciára gondoltam, hanem minőségire.Szakácsi Sándor hangja is teljesen különbözik az eredeti hangtól, mégis telitalálat.Kulka hangja talán még jobban is hasonlít Hugh Laurie-éhoz, de kevésbé akkora élmény hallgatni.

Jól, tiszta sor, csak nem ez jött le. Így már világos (illetve már Donát magyarázatával is az volt), és egyet is értek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ha az ember sose hallgat bele az eredeti hangba túl fogja élni azt ha szinkronosan nézz valamit. Nekem már kicsit kezd unalmas lenni, hogy mindent "csak eredetiben kell nézni mert úgy az igazi".

Amikor nem volt net érdekes mód mindenki túlélte, hogy "tudatlanúl" ült le a tv elé és nézte úgy a híre sorozatokat. Szerintem most is túl lehet élni. Senki se lesz visszamaradott ha olvasás nélkül nézz meg egy filmet vagy sorozatot.

Én nem szapulom se Szakácsit se Kulkát...a sztori érdekel. Vagyis érdekelne ha nem egyidőben menne a Szőkéssel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ha az ember sose hallgat bele az eredeti hangba túl fogja élni azt ha szinkronosan nézz valamit. Nekem már kicsit kezd unalmas lenni, hogy mindent "csak eredetiben kell nézni mert úgy az igazi".

Én túlélem, sőt, máig nagyon sok sorozatot és filmet szinkronosan nézek. Bár ez az egész szerintem nem csak a nethet, de a DVD-khez is köthető. Ellenben, aminek borzalmas a szinkronja, annak borzalmas a szinkronja. Pl.: Star Trek Voyager 7. évad Zone stúdiós szinkron. Nem volt netem, de az a szinkron elrettentett a sorozattól. Vagy, BSG, nem akartam angolul nézni, magyarul kezdtem el, de olyan szutyok volt, hogy át kellett szoknom angolra. Mert azért a Csillagközi Csillaghajó, meg a Deck 7-8-10, meg a rangok jobbra balra keverése nem egyszerű kis hiba. Ugyan ez az Enterprise szinkronjával, ahol szintén kavarják a rangokat, plusz ott már néha szöveget is elfelejtettek beilleszteni, és csak a színész szája jár, de hang nem jön ki belőle. Pedig az Enterprise-nak még tűrhető ennek ellenére a szinkronja, bár sokkal rosszabb, mint a TNG-jé, DS9-é és Voyageré, amit egy másik banda csinált, és egységes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben, aminek borzalmas a szinkronja, annak borzalmas a szinkronja.

Igaz. Van,amikor eredeit hang nélkül is szörnyűnek találja az ember a szinrkont. Egyébként sorozatokat szeretek szinkronnal is nézni, némelyiket úgy megszoktam úgy :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én túlélem, sőt, máig nagyon sok sorozatot és filmet szinkronosan nézek. Bár ez az egész szerintem nem csak a nethet, de a DVD-khez is köthető. Ellenben, aminek borzalmas a szinkronja, annak borzalmas a szinkronja. Pl.: Star Trek Voyager 7. évad Zone stúdiós szinkron. Nem volt netem, de az a szinkron elrettentett a sorozattól. Vagy, BSG, nem akartam angolul nézni, magyarul kezdtem el, de olyan szutyok volt, hogy át kellett szoknom angolra. Mert azért a Csillagközi Csillaghajó, meg a Deck 7-8-10, meg a rangok jobbra balra keverése nem egyszerű kis hiba. Ugyan ez az Enterprise szinkronjával, ahol szintén kavarják a rangokat, plusz ott már néha szöveget is elfelejtettek beilleszteni, és csak a színész szája jár, de hang nem jön ki belőle. Pedig az Enterprise-nak még tűrhető ennek ellenére a szinkronja, bár sokkal rosszabb, mint a TNG-jé, DS9-é és Voyageré, amit egy másik banda csinált, és egységes.

Hál isten Voyagernél észbe kaptak és nem futott sokat az a rettenetes szinkron. De amúgy az egész sorinak kitűnő a szinkronhangja, akárcsak a DS9-nak. :lol:

De emlékezzünk, anno volt olyan, hogy Dallas :D és annak elsőrangjú volt a szinkronja.

 

De oks, megértem, hogy manapság tényleg szutykok a kiválasztott hangok, de mégis sok fórumon már atomot osztanék a sok sznobnak akik ocsárolják azokat akik utálnak olvasni és inkább élveznék a filmet. Nem is beszélve amikor kiakadnak, hogy hogy a fenébe kerülhet erre és erre a DVD-re 5.1-es szinkron amikor csakis de csakis de csakis! eredeti hanggal érdemes csakis de csakis! megnézni a filmet. Nah bazz, ilyenkor szalad fel a pumpa és szembesíteném az illetőt önmagával amikor "b*szd meg"-olt az első DVD-knél, hogy nincs rajta magyar hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez szélsőség már, de mondjuk ilyen esetekben én vagy azt mondom, hogy a DVD egyik alapfunkciója a több nyelvűség, és amelyik tetszik, azt választod. Vagy elküldöm a számtalan külföldi bevásárlóhonlapok egyikére, mint amilyen az amazon, amely van kedves hazánkba is szállítani occsón, na, azon biztos nem lesz neki szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez szélsőség már, de mondjuk ilyen esetekben én vagy azt mondom, hogy a DVD egyik alapfunkciója a több nyelvűség, és amelyik tetszik, azt választod. Vagy elküldöm a számtalan külföldi bevásárlóhonlapok egyikére, mint amilyen az amazon, amely van kedves hazánkba is szállítani occsón, na, azon biztos nem lesz neki szinkron.

Áh, hidd el, ezeknek már az is baj ha csak sima surround magyar hang van a lemezen. Szánalmasak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.