Ugrás a kommentre

1x05 - The Axe Forgets


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Elnézve Leidát....talán van abban valami amit mond. Perrin meg azért nem szól közbe, hogy végre a lányától hallja Mon a dolgokat. Mintha teljesen elhanyagolta volna őket a nő.  Mon paranoiás lenne? És ez csak most tűnt fel. :o

Mothmát én eddig olyan nőnek tartottam, akinek első a Galaxis, így a munkája, aztán minden más. És eddig az Andor sem mutat mást. A férjét én mondjuk még mindig egy tetűnek nézem, aki szimplán ezért nem szól közbe. De a lánya lehet tényleg nehezen viseli, hogy anyuka egy jobb Galaxisért harcol. Azért na, birodalmi szenátornak és lázadó vezérnek lenni szerintem egésznapos elfoglaltság, egy gyerek ebbe a programba már nehezen férhet bele.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nemik pedig egy olyan lázadó, akik elvek mentén cselekszik. Nagyon fiatal de az eszme határozza meg. Igazi idealista politikai vezető válhatott volna belőle, de hova tűnt? :para:

Szerintem meghal már most, a rablás alatt. Tipikusan olyan csávónak tűnik, aki hisz az ideológiában, de e mellé nem társul harctéri tapasztalat és emiatt fűbe fog harapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mothmát én eddig olyan nőnek tartottam, akinek első a Galaxis, így a munkája, aztán minden más. És eddig az Andor sem mutat mást. A férjét én mondjuk még mindig egy tetűnek nézem, aki szimplán ezért nem szól közbe. De a lánya lehet tényleg nehezen viseli, hogy anyuka egy jobb Galaxisért harcol. Azért na, birodalmi szenátornak és lázadó vezérnek lenni szerintem egésznapos elfoglaltság, egy gyerek ebbe a programba már nehezen férhet bele.

Kezdek átbilleni abba az irányba, hogy Luthen és Mon annyira paranoiásak, hogy az már beteges. Nem biztos, hogy Perrin rossz ember, csak egyszerűen már alig beszélnek. Talán épp a nő miatt. Elég megfigyelni a kocsiban zajlódó jelenetet. Mon még az alapítványáról se beszélt a férjének. Bár erre volt kifogása, azért azt nem venném készpénznek. Nekem ez az egyik legizgalmasabb szál a sorozatban, kíváncsi vagyok mi lesz velük.

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem meghal már most, a rablás alatt. Tipikusan olyan csávónak tűnik, aki hisz az ideológiában, de e mellé nem társul harctéri tapasztalat és emiatt fűbe fog harapni.

Én is ettől tartok. Lehet megkönnyezem. A fiatal Luke jut róla eszembe, de Nemik még nála is idealistább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elég megfigyelni a kocsiban zajlódó jelenetet. Mon még az alapítványáról se beszélt a férjének. Bár erre volt kifogása, azért azt nem venném készpénznek.

Azt az alapítványt tuti hogy a lázadashoz szükséges pénzmozgatásra hozta létre, azért nem beszélt róla a férjének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem biztos, hogy Perrin rossz ember

Szerintem az, aki Palpatine legbizalmasabb tanácsadóit és a birodalmi belső kör legbelső részét hívja meg a saját lakásába vacsorára, és ezeket az embereket tartja funnak, szemben a saját feleségével és annak baráti körével, az nem igazán jó ember. Nagyjából mintha Göringet és Himmlert látná vendégül egy zsidó férje és mondaná neki, hogy ezek ketten mókás emberek. Ja, mókásak, mint bármilyen született pszichopata tíz éves, aki a játékásóval éppen igyekszik levágni a kezei között kiszenvedő kiskutya fejét.

Persze, hogy Mothma nem beszél egy ilyen embernek olyan alapítványról, ami A) ténylegesen segíti azokat, akiket a férje fun haverjai tönkretettek, utcára küldtek és hagyják, hogy éhendögöljenek a mocsokban, ahová kilökték őket. Mert hát a rászurolók segítése unalmas és lehangoló. B) ahogy @Donát írja, a lázadás pénzelését végzi ezen keresztül. Arról meg aztán pláne ne tudjon az, aki Palpatine egyik legrégebbi bizalmasával, Sly Moore-ral haverkodik, azzal a nővel, aki teljes mértékben tisztában volt mindig is azzal, hogy Sheev Palpatine valójában Darth Sidious Sith nagyúr. Én együtt sem élnék egy ilyen házastárssal, szóval minden tiszteletem a nőé, legalábbis ezért. A helyében a vendéglista megpillantása és a vacsora között tízszer elváltam volna tőle.

Aki ilyen alakokkal haverkodik, aki ezeket tartja mókásnak, az biztos, hogy nem jó ember. Az se lepne meg, ha Perrin Tarkin kormányzó egyik puszipajtása lenne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielőtt megnézném a következő epizódot, pár gondolat a jelen rész kapcsán:

Ha én adhatnék neki alcímet, az "Vihar előtti csend" lenne. Annyira átjön, hogy mindegyik történetszálnál most jön valami átütő erejű esemény, ami új fordulatot hoz mindenki életében, és sikerült az ezt megelőző nyomott hangulatot remekül érzékeltetni.

 

A lázadó csapat ugye az akcióra készül, de erősödik a feszültség, hiába készülnek hónapok óta rá, mégsem stimmelnek a dolgok. Elvileg minden meg van tervezve, de épp kiderült, hogy nem tudják, hogy fognak felszállni a teherrel. És az ebből adódó stresszt zúdítják Cassian-re, aki viszont rutinos "akcióhős", és ki is használja a helyzetet, átveszi az irányítást. Amúgy biztos vagyok benne, hogy ki fog derülni, nélküle bizony komoly bajban lettek volna.

 

Deedra Mero és a kollégája teljesen jó helyen kapisgálnak, amikor meglátják a rendszert a véletlenszerűnek tűnő lopásokban. Ahogy a nő mondja is, hogy ő bizony pontosan így csinálná. Azt gondolom, hogy az Aldhani akció fel fogja  kelteni az érdeklődését és valahogy elindul majd ezen a nyomon.

 

Mon Mothma valamikor régebben már választott a saját élete és a lázadás vezetése között az utóbbi javára. Nem lehet tudni, hogy a férjének ebben mekkora szerepe volt, a maga birodalmi baráti körével, de azt biztos sajnálja, hogy a lányával való jó kapcsolatát is fel kellett az ügyért áldoznia. Otthon egyedül van, a Szenátusban csaknem egyedül van, egy kezén valószínűleg meg tudja számolni, kivel tud őszintén beszélni. Azonban ő hiába érzi úgy, hogy a családja is ellene van, én ezt nem érzem annyira egyértelműnek. A lánya tipikus kamasz, aki daccal hívja fel arra a figyelmet, mennyire hiányzik neki az anyja hétköznapi szeretete, de pont ez jelzi, hogy szereti az anyját, hiszen ha nem így lenne, akkor közömbösen viselkedne vele. Perrinnel kapcsolatban pedig simán lehet olyan, hogy ő régen nem ilyen volt, csak Mon Mothma őt is elhanyagolta politikusi teendői miatt, és visszavágásként haverkodik azokkal, akikről tudja, hogy a felesége utálja. Ettől persze nem lesz szimpatikusabb, csupán az nem egyértelmű, mi volt előbb, a politikusi karrier előtérbe helyezése a nő részéről, vagy a mérgező családi hangulat, melyik az ok, és melyik a következmény. És már említettem korábban, de most megint azt érzem, tulajdonképpen mázli, hogy a férj birodalmi fejesekkel barátkozik, meghívja őket magukhoz, mert így a gyanú sokkal kevésbé terelődik Mon Mothmára a lázadás kialakulásával kapcsolatban. Ez álcának tökéletes. Bail Organa nem tud ilyen családi hátteret felmutatni, sőt, ő annak idején jóban volt néhány Jedivel is, ami elég kompromittáló lehet, neki pl. sokkal jobban kell vigyáznia. Emiatt lehet Mon Mothma a lázadás politikai vezetője úgy, hogy közben jó sokáig nem bukik le.

 

Syriltől én is várok valamiféle lázadást. Most még azt látjuk, hogy szerencsétlenségében és apátiába süllyedve várja, hogy az anyja rokona segítsen rajta. Ugyan utálja azt, ahogy az anyja kezeli őt és a helyzetét, mégsem veszi kezébe a saját életét, hanem hagyja, hogy mások intézkedjenek helyette. De két út van előtte: vagy megmarad anyukája pici fiának, aki sodródik az eseményekkel, vagy összeszedi magát, belép a birodalmi hadseregbe és ha összehozza a sors Cassian-nel, akkor törleszteni akar. Ez utóbbi sokkal izgalmasabb lenne. A gondolat már érlelődik benne, de kell még valami, ami aktiválja.

 

Remek volt a birodalmi támaszpont hétköznapi életének bemutatása is, de ezt már nem taglalom jobban. Jöhet a következő epizód!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Syriltől én is várok valamiféle lázadást. Most még azt látjuk, hogy szerencsétlenségében és apátiába süllyedve várja, hogy az anyja rokona segítsen rajta. Ugyan utálja azt, ahogy az anyja kezeli őt és a helyzetét, mégsem veszi kezébe a saját életét, hanem hagyja, hogy mások intézkedjenek helyette. De két út van előtte: vagy megmarad anyukája pici fiának, aki sodródik az eseményekkel, vagy összeszedi magát, belép a birodalmi hadseregbe és ha összehozza a sors Cassian-nel, akkor törleszteni akar. Ez utóbbi sokkal izgalmasabb lenne. A gondolat már érlelődik benne, de kell még valami, ami aktiválja.

Tényleg! A fickó pont beillene birodalmi tisztnek, főleg amilyen buzgó mócsing. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.