Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a Jedi lovag


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Viszont egy dolgot kihagytok. Egyáltalán nem igazi Jedi, mert ha az lenne akkor nem dobta volna el a kardot.. Az mindegy,hogy az apját leterítette.De ott volt még a Galaxis legádázabb leggonoszabb lénye a teremben.

Luke úgy rángatózott a villámoktól mint egy rongybaba. Ha nincs Vader akkor elbukik de nagyon.

Attól mert nem öli meg az apját attól még nem kell eldobni a kardot. Mit várt? hogy majd szabadon el mehet harc nélkül?

Ez az a momentum ami bebizonyította nekem Luke tapasztalatlanságát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas tévedés. Luke felismerte, hogy innen csak az Apjával menekülhet meg. Lényegében a célja is ez volt; a fatert visszatéríteni a jó oldalra. Minek ide már kard? Ha sikerül maga mellé állítania Anakint akkor ok, ha nem akkor nincs értelme élni, minden elbukott. Szerintem a legbölcsebb döntést hozta meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán, mit csinált volna a karddal? Villámot véd? Aligha, Palpadious még Yoda kezéből is ki tudta verni a kardot villámokkal, pedig az öreg puszta kézzel fogja fel azokat. Luke erre távolról sem képes. Vagy fénykardpárbajra hívja Sidioust? Azt, aki legyőzte a Jedi Tanács öt tagját, köztük Mace Winduval és Yodával? Ahogy Ody írta, ebben a helyzetben már csak két kiút volt: vagy az apjával elmegy, vagy meghal. Illetve volt még egy harmadik opció: a Lázadók szétrobbantják a II. Halálcsillagot, mielőtt bárki bármit tehetne. Egy biztos, a harc már semmilyen formában nem volt opció. Pláne azután nem, hogy a harc alatt kis híján megölte az apját és majdnem átesett a Sötét Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem igazi Jedi, mert ha az lenne akkor nem dobta volna el a kardot..

Ő már egy új fajta Jedi, nem olyan, mint a Régi Köztársaság lovagjai voltak. Azok valószínűleg harcoltak volna, de Luke nem, főleg, hogy ez nem egy szimpla harc volt, itt nem csak élet és halál volt a tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán meg Luke nem is elpusztítani ment oda, hanem elterelni a figyelmet a barátairól, a Szövetségről. Ő se hitt abban, hogy majd ő ezt túléli. Legfeljebb ha még az Endoron sikerült volna az apját maga mellé állítania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas tévedés. Luke felismerte, hogy innen csak az Apjával menekülhet meg. Lényegében a célja is ez volt; a fatert visszatéríteni a jó oldalra. Minek ide már kard? Ha sikerül maga mellé állítania Anakint akkor ok, ha nem akkor nincs értelme élni, minden elbukott. Szerintem a legbölcsebb döntést hozta meg.

 

Mondjuk nem tudom,hogy gondolhatta,hogy sikerül egy olyan embert maga mellé álítani,akinek pár másodpercel előtte levágta a karját,és idegből harcolt ellene.

Végülis bejött.

De egy Jedinek ilyen gondolata,hogy "nincs értelme élni" nem lehet.Hiába más mint a köztársaság idején lévő Jedik.

Persze ez betudható annak,hogy sok tudást kapott kis idő alatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem tudom,hogy gondolhatta,hogy sikerül egy olyan embert maga mellé álítani,akinek pár másodpercel előtte levágta a karját,és idegből harcolt ellene.

Hogy gondolhatta? A fia volt, úgy gondolhatta. Látott még benne jót. Slussz-passz. Ez nem éveken át tartó agyalás eredménye, hanem egy érzés, ami hitet adott neki. Ha meg nem jön be, hát meghal. Ezt nevezik önfeláldozásnak.

 

De egy Jedinek ilyen gondolata,hogy "nincs értelme élni" nem lehet.Hiába más mint a köztársaság idején lévő Jedik.

Luke hol gondolt olyanra, hogy nincs értelme élni? Azért, mert eldobta a kardját, az nem jelenti azt, hogy nem látta értelmét az életnek. A harcnak nem volt értelme, de annak is már csak akkor és ott, mert harc esetén a következők történhettek volna meg:

1) Megöli Vadert és ő lesz az új Sith tanítvány. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy egy igazi Jedin ilyen végzetet nem választ magának.

2) Nekitámad az Uralkodónak, aki ellen annyi esélye sincs, mint egy hangyának a Halálcsillag ellen. Ez esetben meghal, és az utolsó esély is elveszik arra, hogy Anakin a jó oldalra áll. Ez szintén nem opció egy igazi Jedinek.

Egyéb lehetőség nem volt a harcra. Egyik lehetőség sem hozott volna eredményt, csak azt, hogy az utolsó Jedi odalesz, hiába. Maradt a harmadik és negyedik lehetőség, ami szerencsétlen módon összefolyt: meghal becsülettel igazi Jediként (nem Sithként és nem egy lúzerként, aki botor módon azt hitte, hogy képes legyőzni a Galaxis legnagyobb Sith nagyurát), vagy mindent feltéve egy lapra, megváltja az apját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader nem volt az apja.Az ő apja Anakin Skywalker volt.

Darth Vader teljesen más mint Anakin belülről persze.

Amit Yoda mondott,hogy aki átlép a sötét oldalra az többet nem áll vissza.

Én csupán azt mondom,hogy Luke nem volt annyira bölcs mint sokan gondoljátok.

Az,hogy nyertek a lázadók ez csupán nagyon sok szerencsesorozatnak köszönhető és inkább múlott Vaderen mint Luke "bölcsességén" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader nem volt az apja.Az ő apja Anakin Skywalker volt.

Darth Vader teljesen más mint Anakin belülről persze.

Amit Yoda mondott,hogy aki átlép a sötét oldalra az többet nem áll vissza.

Én csupán azt mondom,hogy Luke nem volt annyira bölcs mint sokan gondoljátok.

Az,hogy nyertek a lázadók ez csupán nagyon sok szerencsesorozatnak köszönhető és inkább múlott Vaderen mint Luke "bölcsességén" :D

 

Itt most Luke személyes ügyéről volt szó. :) Darth Vaderben pedig maradt egy kis darab Anakin Skywalkerből, mélyen bezárva. Ezt érezte meg Luke.

 

"- Ez a név immár semmit sem jelent nekem!

- Ez az igazi önmagad neve, csak már elfelejtetted. Tudom, hogy van benned jó. Az Uralkodó nem irtotta ki egészen. Ezért nem tudtál elpusztítani. És ezért nem viszel most az Uralkodóhoz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Ez a név immár semmit sem jelent nekem!

Ezt a mondatot is dühösen mondja. Ha valóban nem jelentene semmit, akkor közömbös lenne. A közömbösség jelenti igazán azt, ha nem számít valami. Luke-nak volt mire építenie :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a mondatot is dühösen mondja. Ha valóban nem jelentene semmit, akkor közömbös lenne. A közömbösség jelenti igazán azt, ha nem számít valami. Luke-nak volt mire építenie :)

Luke tudta, hogy van benne jó, hisz megérezte. :) Egyébként ebbe na jelenetben olyan mintha elmetrükköt használna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő már egy új fajta Jedi, nem olyan, mint a Régi Köztársaság lovagjai voltak. Azok valószínűleg harcoltak volna, de Luke nem, főleg, hogy ez nem egy szimpla harc volt, itt nem csak élet és halál volt a tét.

:clap:

És ezt a különbséget a régi és az új Jedi értelmezés között, akárhogy is nézem, Anakin Skywalker / Darth Vader indította el az Ep3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:clap:

És ezt a különbséget a régi és az új Jedi értelmezés között, akárhogy is nézem, Anakin Skywalker / Darth Vader indította el az Ep3-ban.

Engem épp ezért érdekelne egy sorozat (vagy bármi) az új Jedi rendről. :) Kíváncsi vagyok arra a Jedi rendre amit Luke szervez újjá. A dolog pikantériája, hogy annak a fia alakíthatja újra a rendet, aki kiirtotta azt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader nem volt az apja.Az ő apja Anakin Skywalker volt.

Ugyanaz a két ember, egy névváltozástól még senki nem lesz egy teljesen más személyiség ;) Persze Anakin megváltozott, de ezt jellemfejlődésnek, nem személyiségcserének nevezik. Darth Vader csinálta fel Padmé Amidalát, és Anakin Skywalker szolgálta a Birodalmat húsz éven át hűen. Sőt, az ep4-ben hogy is hivatkozott Benre? "Egykori mesterem." Pedig tudtommal Obi-Wan Anakint tanította. Hogy is hivatkozott Luke-ra az ep5-6-ban? "Fiam." Hm... pedig Anakinnak van fia az elméleted szerint. Ja, nem, hibás elmélet, a filmben még Anakin sem gondol magára két személyiségként, nemhogy Luke.

Meg Ben sem lett egy teljesen más ember, pedig Obi-Wan néven született :P

 

Darth Vader teljesen más mint Anakin belülről persze.

Annyira azért nem más. Persze változott, de nagyon sok jellemvonása már nagyon régen ott van. Gyerekeket és nőket már Jedi padawanként is ölt (buckalakók), a harcot mindig is előnybe részesítette, és kellőképpen hangoztatta, hogy a háborút nem a Jedik módjával lehetne megnyerni. A hatalmat is mindig vágyta... szóval, nem változott akkorát, hogy két külön emberről beszéljünk. Persze természetes, hogy az ep4-beli önmaga eltér az ep2-belitől, de az ep2-beli Anakin is eléggé más az ep1-hez képest. Mert azért az ember fejlődik, és Anakin életéből majdnem 40 évet látunk. Senki sem olyan 40 évesen, mint 20 évesen, pláne nem akkor, ha azon megy át, mint Anakin (és ezalatt nem a Sötét Oldalt értem).

 

Amit Yoda mondott,hogy aki átlép a sötét oldalra az többet nem áll vissza.

Mert Yoda aztán tudja, végül is annyi mindenben igaza volt :) Nála már csak Obi-Wan tévedhetetlenebb :D

 

Az,hogy nyertek a lázadók ez csupán nagyon sok szerencsesorozatnak köszönhető és inkább múlott Vaderen mint Luke "bölcsességén" :D

Senki sem vitatja, hogy a Lázadók győzelméhez semmi köze Luke-nak. Hiszen pont azt írta Ody lejjebb, hogy Luke nem hitt abban, hogy élve lejön a II. Halálcsillagról. Sőt, még maga is mondta, hogy meghalnak, mindnyájan. És Vadernek sincs semmi köze a Lázadók győzelméhez. Luke sikerrel jár vagy sem, az Uralkodónak és Vadernek így is, úgy is harangoztak volna, hiszen az endori csatát tőlük függetlenül vesztette el a Birodalom. Az egyetlen dolog talán, ami Luke sikere mellett szól, hogyha elbukik, akkor az Uralkodónak lett volna ideje lelépni.

Ami meg a bölcsességét illet. Bölcsebb eldobni a fegyvert, mint hiábavaló harcot folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader csinálta fel Padmé Amidalát, és Anakin Skywalker szolgálta a Birodalmat húsz éven át hűen.

Szerintem pont fordítva. :) Annyi történt, hogy a kiválasztott jó és rossz oldalát nevesítették. A jó oldala Anakin, a rossz pedig Vader. Mind a két állapot között van átfedés, de csak minimális. Szóval Anakin az apja Luke -nak és Leia -nak, nem Vader. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont fordítva. :) Annyi történt, hogy a kiválasztott jó és rossz oldalát nevesítették. A jó oldala Anakin, a rossz pedig Vader. Mind a két állapot között van átfedés, de csak minimális. Szóval Anakin az apja Luke -nak és Leia -nak, nem Vader. :)

De a kettő ugyanaz az ember :) Nem két személyisége van, nem elmebajos. Csak kapott egy új nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a kettő ugyanaz az ember :) Nem két személyisége van, nem elmebajos. Csak kapott egy új nevet.

 

Hát szerinted mi az ha nem elmebaj,hogy a szerette ellen fordul,pont az ellen akiért harcol? annyira az agyára ment a sötét oldal,hogy teljesen eltorzúlt belül és Anakin megszűnt létezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok arra a Jedi rendre amit Luke szervez újjá.

Van egy rakat könyv, amiben erről a témáról szó van :) Egy sorozat nem biztos, hogy többet tenne hozzá, de rengeteg rajongó nemtetszésére tönkre vághatja mindazt, ha esetleg úgy alakulna a sorozat sztorija, ami évtizeden át tudott volt az időszakról (és a Lucascégeknél szépen besorolták őket a maguk helyére). Volt pár lököttség is, de jó része nem marhaság, hanem teljesen hihető történet.

 

Nála már csak Obi-Wan tévedhetetlenebb :D

Ezen most jót nevettem :lol:

 

De a kettő ugyanaz az ember :) Nem két személyisége van, nem elmebajos. Csak kapott egy új nevet.

Ebben a témában teljesen Dzséjttel értek egyet, tovább ragozni viszont nem igazán tudom, felesleges is, leírta a lényeget :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerinted mi az ha nem elmebaj,hogy a szerette ellen fordul,pont az ellen akiért harcol? annyira az agyára ment a sötét oldal,hogy teljesen eltorzúlt belül és Anakin megszűnt létezni.

Gonoszság, elhatalmasodott hataloméhség, dühkitörés rossz emberre, vakság. Az elmebaj nem múlik el varázsütésre (pláne nem a több személyiséges verzió), pedig azután, hogy szénné égett, Vader már semmi jelét nem mutatta ilyesminek. Sőt, meglepően nyugodt emberré vállt - ami nem csoda, hiszen az izgágasága juttatta oda, ahová. És ha valaki erre rádöbben, az eléggé megváltoztatja, de ez még mindig jellemfejlődés, nem tudathasadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Yoda aztán tudja, végül is annyi mindenben igaza volt :) Nála már csak Obi-Wan tévedhetetlenebb :D

Elfelejted Panaka kapitányt?

 

Az egyetlen dolog talán, ami Luke sikere mellett szól, hogyha elbukik, akkor az Uralkodónak lett volna ideje lelépni.

Nem. Luke sikere az volt, hogy túlélte a dolgot, hogy újraélesztette a Jedi rendet, és EZZEL helyrehozta amit Palpatine okozott.

 

 

Valamelyik interjúban elmondta Lucas,hogy Anakin és Vader két különböző figura.Kár őket egymáshoz hasonlítani.

Na és? Ep1 idején a hivatalos honlap még Palpatine szenátor és Darth Sidious magasságát is másnak írta, mégis ugyanaz a személy. Vagy ő(k) is kettőnek számítanak?

 

Sőt, meglepően nyugodt emberré vállt

Nem nyugodttá, hanem kiégetté. Nem maradt kiért harcolnia, egészen, amíg Luke fel nem tűnt a színen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfelejted Panaka kapitányt?

Ő idióta és nem kamugép :P

 

Nem. Luke sikere az volt, hogy túlélte a dolgot, hogy újraélesztette a Jedi rendet, és EZZEL helyrehozta amit Palpatine okozott.

És? Most az endori csatáról van szó, nem arról, amit majd X év múlva elér Luke. Az már egy teljesen más mese része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a következő történt. Luke elfogatta magát. De ő úgy gondolta hogy még azelött átállítja Vadert mielőtt az uralkodó elé vinné így együtt legyőzhetnék az öreget. Mert azt Luke is tudta(mondták neki Bennék) hogy egyedűl esélye sincs. Ezt onnan gondolom, hogy Luke ezt mondta: "....és ezért nem viszel most az Uralkodó elé". Azt hitte hogy most Vader átáll és mehetnek Császárt ölni. De tévedett. A következő lépés az volt mikor Palpatine a bilincset az Erővel leszedte Luke-ról,. Ott látszik Luke arcán, hogy rájött, esélye sincs ekkora hatalommal szemben. Persze azon is megrökönyödhetett ekkor hogy Palpi szabadon hagyja a kezét.

Aztán csak rögtönzött és próbálta az apját áttéríteni, meg húzni az időt hogy a Flotta szétlöhesse a Halálcsillagot. De aztén Vader mondott egy csúnyát a húgáról(hoghy majd akkor ő áll át), erre Luke dühös lett és nekiesett az apjának és legyőzte. Anno én is gondolkodtam azon, hogy miért dobta el a kardot, hisz védhette volna vele a villámokat. De tényleg nem lett volna esélye. Inkább a szeretet gyözedelmeskedett az apja iránt. Ami ugye bejött.

Viszont írok egy harmadik esetet Dzséjtéhez, hogy mi történhetett volna még. Hogy megöli Vadert és nem áll át. Persez akkor meghal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy egy bilincs levétele olyan komoly dolog volna... :)

 

 

Ezért irtam a második lehetőségről. De figyeld meg Luke arcát ennél a jelenetnél. Van egy olyan érzésem már régóta, hogy neki fogalma sincs arról hogy egy bilincset is le lehet venni az Erővel. Az a fajta meglepi van az arcán mikor rájössz hogy sokkal erősebb az ellenfeled mint te. Persze én sem tudom miért a bilincsnél van ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is mindig az az érzésem ennél a jelenetnél, hogy ez valamiért nagy dolog. :)

Az a fajta meglepi van az arcán mikor rájössz hogy sokkal erősebb az ellenfeled mint te. Persze én sem tudom miért a bilincsnél van ez.

Én is így vélem. Luke akkor döbbent rá, hogy nagy fába vágta a fejszéjét. Meg merem kockáztatni, akkor realizálódott benne, hogy Palpatine nem egy meggyötört öregember, mint ahogy azt a híradó lefestette. Mert ugye, Darth Sidioust nagyon kevesen ismerték valódi oldaláról, a nép - így Luke is - Palpatine-t ismerte. Van egy olyan érzésem, hogy a Lázadók között csak Luke volt az, aki tudta, hogy ő egy Sith - legalábbis feltételezem, hogy Yoda ezt elmondta neki, ha nem, akkor az nagy blama. Viszont, azért úgy nőtt föl, hogy az Uralkodó csak egy ember, és még ha meg is tudja róla, hogy valójában ő is Erőhasználó, megmarad benne a kétkedés szikrája. Pláne benne, aki idős korában, kialakult világképpel kezdte el ezeket a dolgokat tanulni. Szóval, bár tudta, hogy Palpatine egy Sith, a bilincs lepottyanásakor realizálódott benne ez a dolog. Rájön, hogy az a vénember ereszti szabadon, egyetlen ujjmozdulattal, egy légtérben tartja vele a fegyverét és a félelem szemernyi jelét sem mutatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, bár tudta, hogy Palpatine egy Sith, a bilincs lepottyanásakor realizálódott benne ez a dolog. Rájön, hogy az a vénember ereszti szabadon, egyetlen ujjmozdulattal, egy légtérben tartja vele a fegyverét és a félelem szemernyi jelét sem mutatja.

Jaja. Palpi egyértelműen végigdominálja az egész jelenetet. Ő a főnök, ő irányítja az eseményeket - valamelyest még Luke érzelmeit is. Itt látszik meg, hogy melyik főgonoszt játssza valóban jó színész, és ki ripacsolja el. Ian McDiarmid teljesen meggyőzőt alakít - és Palpatine is. David Prowse / Darth Vader ezúttal háttérszerepel, mégis hangsúlyos, meghatározó alak. Luke Skywalker nem egyenrangú fél ebben a csatában, és mégis ő nyer. Mert felnő a feladathoz. Itt. Felnő ahhoz, hogy Jedi legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Sziasztok, új vagyok itt, de bennem is felvetődtek, kérdések, elméletek stb. a star wars világából, és kíváncsi vagyok a véleményekre.

Például Luke hatalmas fejlődést mutat az EpV végéhez képest EpVI elején. De mégis kitől és honnan tanult abban az egy évben. Hisz Yodához csak a VI rész közepe felé megy

Meg már eleve Ben legfeljebb pár napig tanította, és Yodánál sem volt volt az V. részben pár hétnél hosszabb ideig. Hogyan tanulta meg mégis azt amit más Jedik több évtizedig tanultak?

Nyilván nem véletlenül voltak a padawánok több évig egy tapasztaltabb mester mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.