Ugrás a kommentre

SWSAGA - Winter Madness 2023 - Kibeszélő


Donát

Winter Madness - Főpróba  

12 felhasználó szavazott

  1. 1. Szorítsunk helyet az idei mezőnyben Cal Kestisnek?

    • IGEEEEEEN, még szép!
    • Nem, hisz csak videójátékban szerepelt.

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, hogy voltak-e már korábban, de még akik a TCW hetedik évadból beugrottak:

Trench admirális

Wat Tambor

Jesse

Gar Saxon

Almec

Ursa Wren

Mindegyikük szerepelt már korábbi évadban van más, korábbi sorozatban, de fogalmam sincs, hogy nyílvántartásba kerültek-e, minden esetre az utolsó évadban jelentősebb szerepük volt.

 

 

Illetve, akik biztos nem voltak még a Martes-nővérek mellett:

Rook Kast

Marg Krim

Fife

Pintu Son-El

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutolsó Winter Madness 2019 december 15-én Luke Skywalker hosszabbításos győzelmével ért véget Palpatine (Darth Sidious) ellen. Nézzük mi történt azóta:

 

1. A Mandalorian sorozat első évadából addigra 6 rész lement, viszont azóta bemutatták az 1x07-08-at és lement 2 további évad

2. Kaptunk azóta egy Book of Boba Fett sorozatot is

3. Egy Obi-wan sorozatot

4. Volt egy ütős Andor első évad

5. 2 évad a Bad Batchből

6. 1 évad a Tales of the Jedi-ból

7. Egy 7. évad a TCW-ből

8. Bemutatták a Star Wars IX. epizódját

Kíváncsi vagyok, hogy mindez milyen hatással lesz a karakterek népszerűségére. Idén debütál (többek között) Din Djarin, Grogu, először indul pl. Bo-Katan és Moff Gideon, de újult erőre kaphat pl. Mon Mothma vagy Cassian Andor is. :)

Holnap indul a selejtezős szavazás, én már alig várom. :yeah: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is bekavarna kicsit. Szeretem Cal Kestist, figyelemre méltó a Fallen Order, gondolom a Survivor is jó, de a végeredménybe úgysem zavarna be. Réteg azért így is a játék, sw-n belül is. Beküldeni elbukni, nem is lenne fair. Az élőszereplős- de még az animációs kánonból is szinte bárki lenyomná, aki kapott egy kis képernyőidőt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szerintem is bekavarna kicsit. Szeretem Cal Kestist, figyelemre méltó a Fallen Order, gondolom a Survivor is jó, de a végeredménybe úgysem zavarna be. Réteg azért így is a játék, sw-n belül is. Beküldeni elbukni, nem is lenne fair. Az élőszereplős- de még az animációs kánonból is szinte bárki lenyomná, aki kapott egy kis képernyőidőt. 

Kísérleti nyúl simán lehetne. Ha jól teljesít nyitunk ebbe az irányba. Ha nem, nem. Ez egy játék, nem kell véresen komolyan venni. Beküldeni "elbukni". Wow. Eszembe se jutna ez erről. Inkább csak poén. És ő kánon is. Ha jól szerepelne, legközelebb több karaktert is lehetne meríteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen karakter inkább Te töltesz meg élettel amikor játszol vele, nem? Nekem semmit nem jelent, nálam az utolsó animációs vagy élőszereplős is leverné. 

 

@csoli1138 szavazzál a kérdésről fent. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy ilyen karakter inkább Te töltesz meg élettel amikor játszol vele, nem? Nekem semmit nem jelent, nálam az utolsó animációs vagy élőszereplős is leverné. 

 

@csoli1138 szavazzál a kérdésről fent. 

A Fallen Orderben nem (és szerintem a Survivor-ben sem, bár azzal még nem játszottam) olyan szintű döntéseket hozhatsz, mint a KOTORban, hogy pl. Jedi vagy Sith leszel, Cal Kestisnek egy szépen definiált karaktere van. Ettől még nem ő lesz a játék esélyese, de azért a 130 jelölt közé simán beférne. Persze nem tudom, hogy fel tudja-e venni a versenyt olyan ikonikus SW karakterekkel mint pl. Syril anyja, aki szintén befért. :lol: :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem biztos többet jelent Syril anyja, mint Kestis, aki egy névnél nem több. :) Sose játszottam játékokkal és nem is akarok. Nem az én világom, de ha beszavazzák felőlem mehet, de úgyis gyorsan kiesik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem biztos többet jelent Syril anyja, mint Kestis, aki egy névnél nem több. :) Sose játszottam játékokkal és nem is akarok. Nem az én világom, de ha beszavazzák felőlem mehet, de úgyis gyorsan kiesik. 

Így van, ha elég szavazatot kap, elindulhat, aztán meglátjuk mi lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy ilyen karakter inkább Te töltesz meg élettel amikor játszol vele, nem?

Egyáltalán nem. Pontosan ugyanúgy van megírva egy ilyen játéknál minden karakter, mint bármilyen élőszereplős vagy animációs sorozatban főszerepet vagy kisebb szerepet játszó karakter. Semmivel sem többek vagy kevesebbek. Gondolj rá úgy, mint egy interakítv animációs filmre vagy sorozatra, amiben te irányítod a főhőst A-ból B-be, te irányítod harc közben is, ugyanakkor mind a sztori, mind a párbeszédek, mind a karakterek jelleme és sorsa ugyanúgy fixek. Sőt mivel rengeteg a moziszerű átvezető videó, így lényegében részben valóban animációs filmek. Sőt ugyanúgy színészek játsszák a karaktereket. Saw Gerrerát a Fallen Orderben ugyanúgy Forest Whitaker játszotta, mint a Rogue One-ban, az Andorban vagy a Rebels-ben, csak itt jelmez helyett mo-cap ruhát viselt a kamerák előtt (szóval ilyen téren még több dolga volt a játékban, mint a Rebels-ben, ahol "csak" a hangját adta).

Amire te gondolsz, az az RPG, nem az akció-platformer (vagy bármilyen más műfaj), ami teljesen más műfaj. Véletlen se mosd össze a kettőt, mert az olyan lenne, mintha a Star Wars-t a Dallashoz hasonlítanád. Egy RPG-ben, azaz role-playing game-ben, magyarán szerepjátékban már sokszor te szabhatod meg a karakter külsejét, bőrszínét, nevét, nemét, az identitását, faját, szexuális beállítottságát és előéletét (bár ezekben is vannak más megközelítések, a The Witcher-szériában például a név, faj, nem, szexuális beállítottság, kinézet, előélet és identitás fix, míg a Mass Effect-játékokban csak a családnév és a faj a fix), illetve a játék folyamán a döntéseid befolyásolják a sztorit, az egyes karakterek lehetséges sorsát, a párbeszédek lefolyását, stb. Ilyen a Knights of the Old Republic. Egy ilyen műfajú játék szereplőit valóban nem lenne jó ötlet nevezni ilyen vetélkedőn, mert mindenkinek mást jelenthet. Nekem Darth Revan egy megtért Sith, másnak a Sith-ek Sith-je. Csupán azért, mert én más irányba vittem el a játék során a karaktert. De Cal Kestis vagy Iden Versio akárhányszor játszod végig a Star Wars: Jedi játékokat vagy a Battlefront 2-t, mindig ugyanaz marad, ugyanazt fogja mondani, ugyanazt fogja csinálni, ugyanaz lesz a sorsuk.

 

Próba szintjén megérheti bevenni Calt is. Szerintem sincs esélye, de veszteni igazából senki sem veszítene vele. Akkor meg miért ne? Ő is mozgóképes produkcióban jelent meg, ő is animációs, őt is egy színész kelti életre, neki is kidolgozott jelleme és életútja van. És nélküle az Obi-Wan Kenobi is más lenne. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Itchy mozgóképes kánon műben szerepelne, mint Cal Cestis, akkor jelölhetnénk. Bár ez eszembe juttatott valamit. A Resistance-ből vannak/lesznek jelöltek?

 

Szerk.: ja, már látom, hogy 2019-ben voltak, akkor gondolom automatikusan jönnek ide is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tényleg nem akarok kötözködni, de a többi játék karakter akkor miért nem indul? Ez olyan, mintha az Obi-Wan sorozatból csak egyet jelölnénk. Szerintem ez így nem jó ötlet.

Mert kísérleti jellegű a dolog? Ahogy azt Donát írta. Ha a jelenleg legnépszerűbb SW videójáték főszereplője 0 szavazattal bukik, akkor kár a többit indítani. Főleg, hogy a Star Wars Jedi mellett csak két sztori központú SW játék része még a kánonnak, amik távolról sem olyan népszeűek, mint a Jedi-széria. A Battlefront 2 még csak-csak, Shrivet és Zay Versiót még te is ismered, na de a Squadrons-ból még én sem tudnék kapásból olyan nevet mondani, aki oda lett kitalálva, nem valahonnan máshonnan ruccant át. Ha viszont Cal Kestis le tud verni egy-két figurát, teszem azt a mindenki által szeretett és álmából felriadva is a nevét kapásból bemondó Eedy-t, akkor a jövőben már több játék-karaktert is érdemes lehet nominálni.

Plusz, ezek kitalált emberkék, nem fognak megsértődni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Na emberek, ma megejtjük a szavazós főpróbát! :D

 

A nagy Jedi Survivor lázon felbuzdulva tessék szavazni:

 

Szorítsunk egy helyet az idei mezőnyben a Fallen Order és a Survivor főhősének, Cal Kestisnek? 

Naná! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha Itchy mozgóképes kánon műben szerepelne, mint Cal Cestis, akkor jelölhetnénk. Bár ez eszembe juttatott valamit. A Resistance-ből vannak/lesznek jelöltek?

 

Szerk.: ja, már látom, hogy 2019-ben voltak, akkor gondolom automatikusan jönnek ide is.

Titok. :D 

 

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mert kísérleti jellegű a dolog? Ahogy azt Donát írta. Ha a jelenleg legnépszerűbb SW videójáték főszereplője 0 szavazattal bukik, akkor kár a többit indítani. Főleg, hogy a Star Wars Jedi mellett csak két sztori központú SW játék része még a kánonnak, amik távolról sem olyan népszeűek, mint a Jedi-széria. A Battlefront 2 még csak-csak, Shrivet és Zay Versiót még te is ismered, na de a Squadrons-ból még én sem tudnék kapásból olyan nevet mondani, aki oda lett kitalálva, nem valahonnan máshonnan ruccant át. Ha viszont Cal Kestis le tud verni egy-két figurát, teszem azt a mindenki által szeretett és álmából felriadva is a nevét kapásból bemondó Eedy-t, akkor a jövőben már több játék-karaktert is érdemes lehet nominálni.

Plusz, ezek kitalált emberkék, nem fognak megsértődni. :) 

Pontosan. Ha nem lesz népszerű a mostanában legfelkapottabb karakter, akkor a többivel kár vesződni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Mi a probléma @Ody Mandrell? Nem látok olyan opciót, hogy töröljek szavazatot. De te vagy az admin, mondd meg te, ha van ilyen, és megcsinálom.

Nincs ilyen, pedig mindent megpróbáltam én is. 

 

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Ha rákattintasz újra a Szavazz gombra akkor tudod módosítani

Nem tudom ki ez, így nyilván nem fogok arra szavazni, hogy induljon. Így ez nem opció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nincs ilyen, pedig mindent megpróbáltam én is. 

 

Nem tudom ki ez, így nyilván nem fogok arra szavazni, hogy induljon. Így ez nem opció.

Ha számítana az összesítésnél akkor majd kivonunk egyet a "Nem"-ekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.