Ugrás a kommentre

1x09 - Nobody's Listening!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Milyen érdekes, hogy a rész elején Dedra azt ecseteli Bixnek, hogy Ő nem szereti vesztegetni az idejét. Miközben Kino csak vesztegeti az idejét a hiú ábrándokkal a szabadulásról, aztán a rész végére ez megfordul benne is. Parádé lesz a következő rész! 

az biztos, hogy ennél jobban nem lehetett volna rákészülni a szökésre. :D 

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De ez a rész többletet adott egy totál jelentéktelen karakter mondatának. Nevezetesen Dak-nak, aki azt mondta hogy egymagam szembeszállnék a Birodalommal.

Ez a nagy hozadéka, hogy a sokszor sablonos mondatokat tölti meg tartalommal.

 

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

(persze ez a Köztársaság alatt is így volt, állandó volt a háttérzsivaj és közbeszólás)

Akkor ott volt Mas Amedda aki kiabálta, hogy rendet! :D Eddig itt még senkit nem láttunk a pulpituson. Ennyit ér egy szenátusi ülés. Addig kell kihúznia Palpatine-nak, amíg megépíti a csillagát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem volt abban már minden. A végén az a perverz mosoly... :D

 

 

Akkor nem csak nekem tűnt fel. Dzséjt is körbejárta. Emlékezetes tényleg, Dedra és Karn párosa biztos, hogy tarta valahova. 

Az öreg Sheev, ha értesülne milyen "értékek" ostromolják a BBI-t, hát kedvenc müzlifüggőnk, instant Nagy Moff lenne! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

szadista "doktor", aki lelkesen beszél egy teljes faj kiirtásáról. Bix kegyetlen megkínzása, amelyhez képest Leia még jól is járt a Halálcsillag fedélzetén

Szerintem amúgy nem szadista. Ha szadista lett volna, akkor szépen el kezdi ecsetelni, hogy mi is történt a mészárlás során, de inkább skippelte a sztorit. Szerintem a fickó a "végsőkig büszke a találmányára és rohadtul lesz*rja, hogy ehhez kiknek kellett meghalni" tipikus esete, aki örömmel veszi, ha a találmányával lázadókat törnek meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Fanatizmusa még a rész alatt végig sziporkázó Dedráit is megijesztette kicsit (az irodában ki kellett fújnia magát). 

 

Hát na, azért csak jobban megviseli az embert, mint a civilek vallatása halálsikolyokkal :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát na, azért csak jobban megviseli az embert, mint a civilek vallatása halálsikolyokkal :D 

Ezek a "civilek" sok esetben ténylegesen a birodalom ellenségei így Dedrát nyilvánvalóan nem hatja meg, ha meg kell őket kínozni. Ehhez kell a nő ridegsége, profizmusa is, de az is, hogy úgy tekintenek ezekre a vallatásokra a birodalmi tisztek, mint háborús cselekedetekre. És valahol azok is.

 

Syrill esete teljesen más, ez egy magánéleti zaklatás kezdete, ami Dedrát teljesen váratlanul érte. Főleg, mivel Partagaz célozgatott arra, hogy vannak bizonyos tisztek a BBH-n belül, akik eléggé maradi elveket vallanak arról, hogy ki alkalmas BBH-snak és ki nem (felteszem: nők nem), márpedig ha Syrill esetleg további lépéseket tesz, azzal gyengítheti Dedrát a BBH-n belül, ami súlyos következményekkel lehet a karrierjére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, csoli1138 írta:

Akkor nem csak nekem tűnt fel. Dzséjt is körbejárta. Emlékezetes tényleg, Dedra és Karn párosa biztos, hogy tarta valahova. 

Az öreg Sheev, ha értesülne milyen "értékek" ostromolják a BBI-t, hát kedvenc müzlifüggőnk, instant Nagy Moff lenne! 

Tényleg! Vajon hol van Palpatine? Mit csinálhat nap mint nap? Azért még bízom benne, hogy feltűnik valamikor. :) 

 

34 perccel korábban, Donát írta:

Syrill esete teljesen más, ez egy magánéleti zaklatás kezdete, ami Dedrát teljesen váratlanul érte. Főleg, mivel Partagaz célozgatott arra, hogy vannak bizonyos tisztek a BBH-n belül, akik eléggé maradi elveket vallanak arról, hogy ki alkalmas BBH-snak és ki nem (felteszem: nők nem), márpedig ha Syrill esetleg további lépéseket tesz, azzal gyengítheti Dedrát a BBH-n belül, ami súlyos következményekkel lehet a karrierjére.

Már másodszor ragadta meg a nő karját, ami elég durva jelzés arra, hogy "meg kell hallgatnia". Nagy csoda, hogy Dedra ennyiben hagyta a dolgot. De mert Karn jó birodalmi polgárnak tűnik, egyelőre nem bünteti meg. Szerintem a férfi irigyli is. A nőnek megvan mindaz amire ő vágyik. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem amúgy nem szadista. Ha szadista lett volna, akkor szépen el kezdi ecsetelni, hogy mi is történt a mészárlás során, de inkább skippelte a sztorit. Szerintem a fickó a "végsőkig büszke a találmányára és rohadtul lesz*rja, hogy ehhez kiknek kellett meghalni" tipikus esete, aki örömmel veszi, ha a találmányával lázadókat törnek meg. 

Azért ahhoz, hogy egy nép kiirtásakor keletkezett halálsikolyból készíts vallató eszközt, kell valamennyi szadizmus, ahogy annak felhasználásához is. Ő itt nem csak egy feltaláló, de a találmány lelkes felhasználója is. Készített egy ostort, hogy azzal embereket bántsanak, majd ő maga kezdett el azzal az ostorral embereket bántani. Lehet, hogy a népirtás önmagában nem izgatja fel, de az, hogy az ebből kifejlesztett eszközzel embereket kínozhat, az már nagyon is élénkítőleg hat rá. A szadisták sem egyformák, mindegyik másra bukik. Ez a pszichológiai bántalmazásra.

 

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tényleg! Vajon hol van Palpatine? Mit csinálhat nap mint nap? Azért még bízom benne, hogy feltűnik valamikor. :) 

Nekem már az is tetszene, ha egyáltalán nem jelenne meg. Jelezné, hogy mennyire elhatárolódott már a szenátoroktól és a Szenátustól, mennyire nem érdekli és mennyire nincs már szüksége erre az egészre. Esetleg Sly Moore vagy Mas Amedda feltűnhetne, mint közvetítők, akik néha azért megmutatják magukat és a császár nevében szóba állnak a szenátorokkal, de, ha ennél többet Sidious nem mutatkozik, az is markáns tartalommal bírna. Csak néhány kiválasztott találkozhat vele, beszélhet vele, mint Yularen, így például ezen embereknek is magas lenne a presztízse a Birodalmon belül. Plusz, ha nem jelenik meg nyilvánosan, könnyebben elhitetheti azt, amit a Rebels-ben kétszer is láttunk, hogy az arca már meggyógyult.

Amúgy arra én is kíváncsi vagyok, mit csinál a Galaxis császára és Sith nagyúr a mindennapokban. Persze nyilván igazgatja a birodalmát, moffok beszámolóit hallgatja, BBI jelentéseket olvasgat, a tanácsadóival tárgyal, figyelemmel kíséri a Halálcsillag és az exegoli projektet (az előbbit Tarkinon, az utóbbit személyesen közelről), de amikor nem melózik? Vajon jár még operába? Holofilmeket néz? Olvasgat a Jedi Archívumban? Kihasználja, hogy császárként bármilyen nőt (vagy pasit?) ágyba vihet? Mert gondolom nem azért lett uralkodó, hogy aztán csak dolgozzon. A Sith-eket, már amelyik nem félig gép, hedonista alakoknak képzelem el, akik azért élvezik is a hatalommal járó örömöket. Még akkor is, ha az egyetlen dolog, ami igazán kielégíti vágyaikat, az a még több hatalom. Ami Sidiousnál is tetten érhető, hiszen a Köztársaság területeinek megszerzése után a birodalmi flotta megindult a Peremvidék felé, aztán, miután nagyjából ott is megvetették a lábukat, elkezdődött az exegoli flotta építése és az Ismeretlen Régiók felé vezető utak tanulmányozása, hogy a Galaxis ismeretlen részét is bevegyék. Aztán nyilván jöhetett volna a szomszéd galaxis, és így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Készített egy ostort, hogy azzal embereket bántsanak, majd ő maga kezdett el azzal az ostorral embereket bántani. Lehet, hogy a népirtás önmagában nem izgatja fel, de az, hogy az ebből kifejlesztett eszközzel embereket kínozhat, az már nagyon is élénkítőleg hat rá. A szadisták sem egyformák, mindegyik másra bukik. Ez a pszichológiai bántalmazásra.

Igen, ez világos, de nekem inkább úgy jött le, hogy a találmányára és annak hatékonyságára büszke - és hogy ezáltal megtörhet embereket, kiszedheti belőlük az igazat - és nem a fájdalom élteti, amit ezzel okozhat.

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vajon jár még operába? Holofilmeket néz?

:D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem már az is tetszene, ha egyáltalán nem jelenne meg. Jelezné, hogy mennyire elhatárolódott már a szenátoroktól és a Szenátustól, mennyire nem érdekli és mennyire nincs már szüksége erre az egészre. Esetleg Sly Moore vagy Mas Amedda feltűnhetne, mint közvetítők, akik néha azért megmutatják magukat és a császár nevében szóba állnak a szenátorokkal, de, ha ennél többet Sidious nem mutatkozik, az is markáns tartalommal bírna. Csak néhány kiválasztott találkozhat vele, beszélhet vele, mint Yularen, így például ezen embereknek is magas lenne a presztízse a Birodalmon belül. Plusz, ha nem jelenik meg nyilvánosan, könnyebben elhitetheti azt, amit a Rebels-ben kétszer is láttunk, hogy az arca már meggyógyult.

Amúgy arra én is kíváncsi vagyok, mit csinál a Galaxis császára és Sith nagyúr a mindennapokban. Persze nyilván igazgatja a birodalmát, moffok beszámolóit hallgatja, BBI jelentéseket olvasgat, a tanácsadóival tárgyal, figyelemmel kíséri a Halálcsillag és az exegoli projektet (az előbbit Tarkinon, az utóbbit személyesen közelről), de amikor nem melózik? Vajon jár még operába? Holofilmeket néz? Olvasgat a Jedi Archívumban? Kihasználja, hogy császárként bármilyen nőt (vagy pasit?) ágyba vihet? Mert gondolom nem azért lett uralkodó, hogy aztán csak dolgozzon. A Sith-eket, már amelyik nem félig gép, hedonista alakoknak képzelem el, akik azért élvezik is a hatalommal járó örömöket. Még akkor is, ha az egyetlen dolog, ami igazán kielégíti vágyaikat, az a még több hatalom. Ami Sidiousnál is tetten érhető, hiszen a Köztársaság területeinek megszerzése után a birodalmi flotta megindult a Peremvidék felé, aztán, miután nagyjából ott is megvetették a lábukat, elkezdődött az exegoli flotta építése és az Ismeretlen Régiók felé vezető utak tanulmányozása, hogy a Galaxis ismeretlen részét is bevegyék. Aztán nyilván jöhetett volna a szomszéd galaxis, és így tovább.

Most belegondolva ez rezonál az EPIV regény elején leírtakkal, miszerint a császár elszigetelődött. Itt akkor tulajdonképpen ezt láthatjuk. Mindenki tudja, hogy ott van valahol, de nem látható. Az alsóbb szinteken meg elharapóznak a dolgok.

 

Nekem Bail hiánya továbbra is egy nagy kérdőjel. Mothma mellett a legfőbb politikai vezetője a lázadásnak, de még említés szintjén se került elő. Nem azt várom, hogy Mon összejöveteleire elmenjen, bár ez lenne a legjobb, hanem, hogy legalább említsék meg. Olyan, mintha nem is létezne.

 

9 perccel korábban, Donát írta:

Igen, ez világos, de nekem inkább úgy jött le, hogy a találmányára és annak hatékonyságára büszke - és hogy ezáltal megtörhet embereket, kiszedheti belőlük az igazat - és nem a fájdalom élteti, amit ezzel okozhat.

Igen, mert a sikolyok eleve sokkot okoztak az azt hallgató birodalmi tiszteknek, ő csak tökéletesítette a kapott "terméket". Mindentől független, rátenném a fejére azt a fülhallgatót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, mert a sikolyok eleve sokkot okoztak az azt hallgató birodalmi tiszteknek, ő csak tökéletesítette a kapott "terméket". Mindentől független, rátenném a fejére azt a fülhallgatót. 

Hát én is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Igen, ez világos, de nekem inkább úgy jött le, hogy a találmányára és annak hatékonyságára büszke - és hogy ezáltal megtörhet embereket, kiszedheti belőlük az igazat - és nem a fájdalom élteti, amit ezzel okozhat.

De ezt úgy is elérhetné, ha egy vallatásban jártas BBI ügynök foglalkozna vele, nem pedig személyesen ő. Dagadhat a mája, ha a partikon a BBI vezetők dícsérik, hogy "te öcsém, olyan cuccot alkottál, ami még a legkeményebb f*szagyereket is megtöri". De ő inkább saját maga használja ezt a kütyüt a foglyokon, ő maga a vallatótiszt, saját eszközének elsődleges felhasználója és büszkén meséli annak, akit meg fog vele kínozni, hogyan alkotta meg. És láthattuk, hogy mindenhová ő megy. Büszke a találmányára, de hogy élvezi is azt, hogy ezt embereket használhatja, arra a nyakamat tenném. Ha nem élvezné, nem használná ő maga olyan lelkesen, kis híján nap mint nap.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A törvényt már Yulareen beszédének másnapján elfogadták, 1 hónapra rá már életbe is lépett (Cassian ügye), tehát itt ennek a törvénynek a korrekciójáról lehet szó.

Akkor még csak benyújtotta a törvényjavaslatot az Uralkodó, Yularen is ezt említi. Az hogy utána a direktíva rendelkezéseiről, mint tényről beszél, csak annyit jelent, hogy a politikai "realitásoknak" megfelelően nincs kétsége arról, hogy a törvényt a Szenátus "elfogadja" és a BBH már ennek megfelelően el kezd szerveződni. Most viszont nekem Mothma beszédéből úgy tűnt, ez még nem egy lezárt ügy. Vagy benyújtott egy módosítót. 

 

Többen írtátok, hogy Syril már-már szexuális zaklatást követve közeledik Dedrához, és itt már magáról a nőről van szó. Én ezt nem éreztem. Szerintem Syril rögeszméje továbbra is Cassian és ehhez Dedrán keresztül vezet az út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Akkor még csak benyújtotta a törvényjavaslatot az Uralkodó, Yularen is ezt említi. Az hogy utána a direktíva rendelkezéseiről, mint tényről beszél, csak annyit jelent, hogy a politikai "realitásoknak" megfelelően nincs kétsége arról, hogy a törvényt a Szenátus "elfogadja" és a BBH már ennek megfelelően el kezd szerveződni. Most viszont nekem Mothma beszédéből úgy tűnt, ez még nem egy lezárt ügy. Vagy benyújtott egy módosítót. 

A törvényt ettől független már alkalmazzák, láttuk is Cassian esetében. Ennek fényében inkább lehet egy módosító javaslat amiről tárgyalnak, és nem a törvény elfogadása. Utóbbi esetben még nagyobb gáz van, mint gondoltuk. Mert ha olyan törvényt alkalmaznak, amit még el se fogadtak, arra mit lehet mondani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal amúgy én is egyetértek, amit @Dzséjt írt, hogy nem kell felbukkannia Palpatine-nak. Ő már olyan magasan trónol a piramis csúcsán, hogy a pórnéppel nem vegyül. Szerintem évek óta nem jelent meg nyilvánosan, a szűk körön (a nagyvezír és Kormányzótanács, illetve a katonai elit) kívül pedig senki sem találkozik vele. Ha viszont a propaganda által megszerkesztett jóságos, fehér ruhás Palpatine megjelenne egy óriásholoalakban mondjuk a szenátusi terem közepén, az nagyon ütne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Én ezt nem éreztem. Szerintem Syril rögeszméje továbbra is Cassian és ehhez Dedrán keresztül vezet az út.

És Cassiant nevezte szépségnek? :) 

Karn minden szava a nőt illeti. Látta, hogy van szépség a galaxisba - mondja ezt egy szép nőnek. A puszta közelsége hat rá ("a puszta közelségétől megrészegülök"). "Van mibe belekapaszkodni", mondja és ezzel megragadja a nő karját, átütve az intim szféráját és magához húzza. Továbbá a kihallgatást beszélgetésnek értelmezi, amit folytathat, ez pedig téveszmére utal. És, ami a legfontosabb: sokszor kijár a BBI irodája elé, hátha láthatja magát Dedrát. Csak azért, hogy láthassa a nőt, kockáztatja a saját testi épségét, mert ha valaki kiszúrná ezekben a lázadásokban terhes időkben, hogy egy csávó állandóan a BBI-nél őgyeleg, az picit gyanús lenne. Karn szerencséje, hogy ez még senkinek sem tűnt fel.

Ezek a megfogalmazások nem Cassianról szólnak, hanem Dedráról, és ehhez még adjuk hozzá azt, ahogy rá néz a nőre. Padmé zavarba jött Anakin "de megdugnálak" tekintetétől, mit érezne Karn eszelős pillantása láttán? Még Dedrát is megrémítette, pedig nem tűnik ilyedős típusnak.

És a vonzalom nem is meglepő. Dedra nagyon hasonlít Karn anyjára: hűvös, lenéző, keménykezű, de nála alacsonyabb nő, aki képes lenne irányítani Syrilt. Ez utóbbi lehet igazán veszélyes, mert, ha Karnban túl sok a tehetetlen düh az anyja irányításmániája miatt, azt megpróbálhatja levezetni Dedrán. A karja erőszakos megragadása, mozgása korlátozása utalás arra, hogy megpróbálja erővel kontrollálni a nőt.

Továbbá már kiderült, hogy Karn rögeszmés. Az még hagyján, hogy a felettese utasítására nem hagyta az ügyet. Ez egy hiba volt, de belefér. Sokan mások sem hagyták volna. De aztán, amikor már a céget bekebelezte a Birodalom, ő rég elhagyta a bolygót, új munkája van, mégis Cassiant keresi, na ez már rögeszme. És ez a rögeszme könnyen célbavehet mást is. Láthatta kedzetben Dedrában a segítséget, ám a nő visszautasítása, a lenézése már megpendíthet olyan húrokat, ami eltorzítja Dedra képét Karn fejében.

Persze lehet, tévedek, de nekem az egész beszélgetés, a szavak, a mozdulatok, a tekintet, a körülmények, mind azt sugallják, hogy Karn bizony célba vette Dedrát. Andor persze továbbra sem másodlagos, csak Karn szerintem már úgy képzeli, hogy Dedrával kéz a kézben kapják el ezt a brutális gyilkológépet, aki az egész Galaxist veszélyezteti.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Akkor még csak benyújtotta a törvényjavaslatot az Uralkodó, Yularen is ezt említi. Az hogy utána a direktíva rendelkezéseiről, mint tényről beszél, csak annyit jelent, hogy a politikai "realitásoknak" megfelelően nincs kétsége arról, hogy a törvényt a Szenátus "elfogadja" és a BBH már ennek megfelelően el kezd szerveződni. Most viszont nekem Mothma beszédéből úgy tűnt, ez még nem egy lezárt ügy. Vagy benyújtott egy módosítót. 

 

Többen írtátok, hogy Syril már-már szexuális zaklatást követve közeledik Dedrához, és itt már magáról a nőről van szó. Én ezt nem éreztem. Szerintem Syril rögeszméje továbbra is Cassian és ehhez Dedrán keresztül vezet az út.

Látva ezt a szenátust, valahogy kétlem, hogy a benyújtás és az elfogadás között túl sok idő telt volna el, főleg, hogy már alkalmazzák is az új rendelkezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra fogom nézni mindjárt a Dedra és Syril közti beszélgetést.

Amúgy mindig érzek valami kellemetlen érzést, amikor Syril egy légtérben tartózkodik az anyjával. Mintha soha nem kell sok ahhoz, hogy a fazon bármelyik pillanatban a torkának ugrana és ott helyben megfojtaná vagy agyonverné. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Láthatta kedzetben Dedrában a segítséget, ám a nő visszautasítása, a lenézése már megpendíthet olyan húrokat, ami eltorzítja Dedra képét Karn fejében.

Lehet, hogy Cyril lesz Dedra végzete? :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Amúgy mindig érzek valami kellemetlen érzést, amikor Syril egy légtérben tartózkodik az anyjával. Mintha soha nem kell sok ahhoz, hogy a fazon bármelyik pillanatban a torkának ugrana és ott helyben megfojtaná vagy agyonverné. 

Én is így érzem. Mintha egy ketyegő bomba lenne. Az egész fickó feszült, merev, és azok a finom, gúnyos kiszólások is nagyon beszédesek. Amúgy az is érdekes, hogy egy ilyen apró nőt választottak Syril anyjának, mintha még inkább ki akarnák hangsúlyozni, hogy mekkora hatalma van a fia fölött és az mennyire tehetetlen, hiszen hiába áll fizikailag egyértelműen Eedy fölött, meghunyászkodik előtte.

 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy Cyril lesz Dedra végzete? :hmm:

Ez bennem is felmerült. Az már bebizonyodott, hogy Syril megszállotsága pusztító erejű, simán elsöpörte a Pre-Mort és a Birodalom kezére játszotta a Szabadkereskedelmi Szektort. Lehet ő fogja Dedra bukását okozni, mert a nő lebecsüli a fickót. És van egy olyan érzésem, hogy ha Dedra bukik, akkor az őt nyíltan támogató Partagaz őrnagy is vele fog a mélybe zuhanni. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

És van egy olyan érzésem, hogy ha Dedra bukik, akkor az őt nyíltan támogató Partagaz őrnagy is vele fog a mélybe zuhanni. :para:

És ismét eljöhet az olyan alkalmatlan pökhendiek ideje, mint Blevin, aki egyelőre szépen kipozícionálta magát a mostani eseményekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

És van egy olyan érzésem, hogy ha Dedra bukik, akkor az őt nyíltan támogató Partagaz őrnagy is vele fog a mélybe zuhanni. :para:

Mit nevezünk bukásnak? Eddig remekül felgöngyölítette az ügyet. Maximum ott lehet bukta, hogy nem sikerül elfogni Tengelyt, vagy más prominensebb lázadót. 

 

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

És ismét eljöhet az olyan alkalmatlan pökhendiek ideje, mint Blevin, aki egyelőre szépen kipozícionálta magát a mostani eseményekből.

Abszurd, de Belvin látványosan el van tűnve. :) Lehet, hogy a háttérből figyeli az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mit nevezünk bukásnak? Eddig remekül felgöngyölítette az ügyet. Maximum ott lehet bukta, hogy nem sikerül elfogni Tengelyt, vagy más prominensebb lázadót. 

A Birodalomban bármi bukás lehet, akár az is, ha a flottát túl közel hozod ki a hipertérből, mert rajta akarsz ütni a lázadókon. Vagy csak csíped Tarkin szemét, ezért az veled együtt egy egész katonai támaszpontot elpusztít a személyzettel együtt. Az előző részben elhangzott egy remek párbeszéd:

- Ha nem tesz semmi rosszat, akkor mitől fél? - kérdezi az egyik szenátor.

- Én attól, hogy hogyan definiálják a rosszat - feleli erre Mothma.

Egy ilyen rendszerben az, hogy Dedrának nem sikerül felkutatnia Tengelyt, mi több, létrejön egy szervezett lázadás, hatalmas nagy bukásnak számíthat. Már eleve az beszédes, hogy Yularen a költségeken kattog, annak ellenére, hogy az töredéke annak a veszteségnek, amit a lopások miatt elszenvedtek. Egy ilyen felvezetés árnyékában szerintem az, ha Dedra nem tud eredményt felmutatni, bizony a vesztét okozhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És emellett Dedrának arra is kell figyelnie, hogy nehogy fölébe nőjenek. Heert látványosan kezdeményező volt ebben az epizódban. Amikor először közbeszólt Andor borotválkozását illetően, azt Dedra még elismerően fogadta a többi BBH-s tiszttel együtt. A rész végére, amikor Heert saját hatáskörében küldte el Gorstot a lázadó pilóta kivallatására, láthatóan egy pillanatra megütközött ezen (de az is lehet, hogy az csak annak szólt, hogy még mindig a Syrillel való találkozás hatása alatt van). Azzal, hogy Dedra látványosan felemelkedett az elmúlt két részben, új, nem várt kihívásokkal is szembesülnie kell. Szakmai féltékenység, rivalizálás, a felelősség súlya és egy zaklató. Ha ez a nyomozás nem végződik sikerrel, ő és a rá minden lapját ráhelyező Partagaz is parkolópályára kerül, és akkor tényleg jön a nagyképű Blevin valamint az olyan fogalmatlanok, mint Jung és Lagret, akik azt se tudják, mikor kaptak éppen feladatot és mikor kell elhagyni egy eligazítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egy ilyen rendszerben az, hogy Dedrának nem sikerül felkutatnia Tengelyt, mi több, létrejön egy szervezett lázadás, hatalmas nagy bukásnak számíthat. Már eleve az beszédes, hogy Yularen a költségeken kattog, annak ellenére, hogy az töredéke annak a veszteségnek, amit a lopások miatt elszenvedtek. Egy ilyen felvezetés árnyékában szerintem az, ha Dedra nem tud eredményt felmutatni, bizony a vesztét okozhatja.

Eltudok egy olyat képzelni, hogy nem jár sikerrel és kirúgják. Ekkor felkeresi Syrilt és ketten, immár civilként Andor után erednek. :D 

 

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

És emellett Dedrának arra is kell figyelnie, hogy nehogy fölébe nőjenek. Heert látványosan kezdeményező volt ebben az epizódban. Amikor először közbeszólt Andor borotválkozását illetően, azt Dedra még elismerően fogadta a többi BBH-s tiszttel együtt. A rész végére, amikor Heert saját hatáskörében küldte el Gorstot a lázadó pilóta kivallatására, láthatóan egy pillanatra megütközött ezen (de az is lehet, hogy az csak annak szólt, hogy még mindig a Syrillel való találkozás hatása alatt van).

Keményen forgatta a szemeit, nagyon nem tetszett neki Heert magánakciója. Ezeket az infókat átadhatta volna Dedrának is, aki maga vezeti elő. Megy a taposás rendesen, bár Heert elég kis hal még ahhoz is, hogy Dedrát megszorongassa. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó Heert. Bár szorosan nem kapcsolódik ehhez a részhez, de az Announcement-ben nekem fura, hogy bár Dedra teljes diszkréciót kért Felzonis adatkezelőtől, amikor többszektoros adategyesítést kért, Blevin mégis értesült a nő tevékenységéről. Persze lehet, hogy Felzonis nem volt elég diszkrét, vagy Blevin más úton jutott hozzá az infóhoz. De a mostani rész után bennem az is  felmerült, hogy talán az ambiciózus Heert adta le az infót. Mivel az Aldhaniban maga Dedra küldte el Heertet Blevinhez, így az is biztos, hogy már találkoztak négyszemközt és beszéltek egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez könnyen lehetséges, bár eddig a kollegialitás szorosnak tűnt Dedra és Heert között.

 

Amúgy volt egy elejtett infó, hogy a BBH valóban több frontos támadást indított Luthen hálózata ellen. Az egyik lopott szajré útját ugyanis felfejtették és egy bizonyos Maya Pei sejtjének egyik védett házában találták meg. Ugyanezt a Pei-t emlegeti Saw az előző részben "neo-köztársaságiként", akivel nincs az az isten, hogy ő együttműködne. Tehát már nem csak Kreegyr a célpont, több vonalon is próbálnak eljutni a Tengelyhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.