Ugrás a kommentre

1x09 - Nobody's Listening!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az nem lenne annyira meglepő, és kicsit céltalanná is tenné Syril történetét.

Igen, egyetértek, abszolút, de annyi mindent láttunk, olyan fordulatokra vagyunk felkészülve, kiiéhezve, hogy néha az egyszerűség a meglepetés. Annak is meglenne a maga "tragédiája", ha ennyi törtetés után, anyut, hátteret, motívációt megismerve, csak falakba ütközne és bele is bukna. Ez a sorozat a hétköznapi hősök, és a hétköznapi antihősök sorozata, nem lepődnék meg, ha nem lepnének meg annyira és Syril simán elbukna a kálváriája után vagy aközben. Dedrában nem sok türelem maradt iránta. Ha mégsincs vonzalom körösztül lövi legközelebb, ha így közelít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek @csoli1138-val, végeredményben az is cél lehet, hogy valaki nem éri el a célját. Ezzel bemutathatják, hogy míg a Köztársaságban egy olyan kajla, esetlen lény, mint Jar Jar Binks is helyet kaphat a Galaxisban, addig a Birodalomban egy olyan ember, akinek láthatóan azért van tehetsége a nyomozói munkában, végül minden törtetés ellenére megragad a senkik szintjén, tehetsége nem kap elismerést és elfeledetten tűnik el a Galaxis térképéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

Igen, egyetértek, abszolút, de annyi mindent láttunk, olyan fordulatokra vagyunk felkészülve, kiiéhezve, hogy néha az egyszerűség a meglepetés. Annak is meglenne a maga "tragédiája", ha ennyi törtetés után, anyut, hátteret, motívációt megismerve, csak falakba ütközne és bele is bukna. Ez a sorozat a hétköznapi hősök, és a hétköznapi antihősök sorozata, nem lepődnék meg, ha nem lepnének meg annyira és Syril simán elbukna a kálváriája után vagy aközben. Dedrában nem sok türelem maradt iránta. Ha mégsincs vonzalom körösztül lövi legközelebb, ha így közelít. 

Nekem van egy olyan fura megérzésem, hogy Dedrának valahol bejön ez a nyomulás. Persze, megijedt, látja, hogy nem százas Syrill, de volt egy olyan érzésem a nézés közben, hogy nem biztos, hogy Syrill esélytelen a nőnél.

 

Amit Heertre írtatok, én ott nem éreztem feszkót. Dedrának szerintem inkább tetszett, hogy a kollégája ennyire értelmes. Persze, figyelnie kell rá, nehogy Dedra feláldozása révén kapjon előléptetést - ha Blevin lennék, ezen munkálkodnék - de egyelőre még rendben van a fickó. Az, hogy ő prezentálta az andoros összefüggést, valószínűleg annak szólt, hogy ő szúrta ki, és szeretett volna egy kis vizibilitást. A Dr. mozgósítása meg annak szólt, hogy régóta dolgozik már együtt Dedrával, értelmes, így tudta, hogy ez lenne a következő lépés amúgy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem van egy olyan fura megérzésem, hogy Dedrának valahol bejön ez a nyomulás. Persze, megijedt, látja, hogy nem százas Syrill, de volt egy olyan érzésem a nézés közben, hogy nem biztos, hogy Syrill esélytelen a nőnél.

Nekem is volt egy ilyen fura érzésem, amit főleg az táplál, hogy az egyértelmű fenyegetés ellenére Dedra nem tartóztatta le, csak szövegelt róla. És nem nézem ki belőle, hogy csak azért kegyelmezett meg neki, mert Karn mintabirodalmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem van egy olyan fura megérzésem, hogy Dedrának valahol bejön ez a nyomulás. Persze, megijedt, látja, hogy nem százas Syrill, de volt egy olyan érzésem a nézés közben, hogy nem biztos, hogy Syrill esélytelen a nőnél.

Benne van, magam is továbbképzeltem, egy kötözős, bőrszerkós harapdálós jelenetet. Na viccet félretéve elsülhet ez párféleképp, megvan a sorozatnak az a szabadsága és stílusa is, hogy bármely verzió hiteles legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

A Hang, ami fegyelmezi/utasítgatja a rabokat... amiket és ahogy közól... dermesztő, ökólbe szorul a gyomrom és az agyam is.

A poén az, hogy a szereplőlistán ez szerepel: Voice of God. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig a Birodalom aljasságán vagyok kiakadva! Miután egy éjen át sikerrel kiégették szerencsétlen Salman Paak agyát, még ugyan akasszák már fel is, mert példát kell statuálni.  :fuckoff: :fuck2: Remélem Tigo is himbálózni fog hamarosan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Ody Mandrell said:

Én még mindig a Birodalom aljasságán vagyok kiakadva! Miután egy éjen át sikerrel kiégették szerencsétlen Salman Paak agyát, még ugyan akasszák már fel is, mert példát kell statuálni.  :fuckoff: :fuck2: Remélem Tigo is himbálózni fog hamarosan. 

Atomot nekik, atomot a bestiáknak.:palpatine:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW idején néha úgy éreztem, hogy már annyira árnyalják a Köztársaságot, hogy lassan eljutunk oda, hogy a régi rendszer és a Birodalom között már nincs is akkora különbség, hisz a köztársaság is tele volt igazságtalansággal. Bár azóta a Birodalom visszaéléseit már több mű is pedzegette, de egyik se annyira hatásosan mint az Andor. Most már éles a határvonal a Köztársaság és a Birodalom között. Teljesen mindegy mennyi galádság történt a régi időkben, ehhez semmi nem fogható. Szinte horrorban élnek azok, akik egy kicsit is szembe mernek menni a rendszerrel. Sőt sokszor azok is, akik egyszerűen csak rosszkor voltak rossz helyen. 

Már csak emiatt is nagyon kellett ez a sorozat. Most látjuk igazán a kisember szemével Palpatine "császárságát" és a kép ennél iszonyúbb és nyomasztóbb már szinte aligha lehetne.

És bennem azt is helyreteszi, hogy a lázadásban miért vannak ennyire kevesen. Ha ennyire kemény büntetések járnak az ellenállásért akkor teljesen megértem, hogy az átlagpolgár inkább igyekszik nem mocorogni és messziről kerüli a politizálást.

Akárcsak Ody-nál nálam is új szinben tünteti fel kicsit az Andor az ep.9 végét: ott a galaxis nagy része szabad, viszont felmerül hogy Palpatine újra kiterjesztheti a hatalmát a galaxisra. Nem csoda, hogy olyan sokan gépbe vágták magukat, hogy odapirítsanak az aszaltfejű rémség seregének.

 

Az külön szép látni, hogy Palpatine birodalmában nagyrészt a gonoszság mennyire hétköznapi. A mitikus sithekkel, meg invkizítorokkal a túlnyomó többség nem találkozik. Helyette teljesen hétköznapi emberek tartják sakkban a galaxis népét. Egy részük ha más korba születik valszeg teljesen normális lett volna. De ez a rendszer a legrosszabbat hozza ki belőlük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Palpatine birodalmában nagyrészt a gonoszság mennyire hétköznapi. A mitikus sithekkel, meg invkizítorokkal a túlnyomó többség nem találkozik. Helyette teljesen hétköznapi emberek tartják sakkban a galaxis népét. Egy részük ha más korba születik valszeg teljesen normális lett volna. De ez a rendszer a legrosszabbat hozza ki belőlük. 

Emiatt hasonlít a Birodalom nagyon a náci Németországra. Ott is pontosan ez történt, szabadon lehetett kegyetlenkedni, visszaélni a hatalommal mindenkivel szemben, aki ellenállt vagy csak mert más néphez tartozott és meg lehetett vele tenni, gátlások nélkül. A terror a rendszer része volt ott is, itt is. Az IBS is pontosan olyan, mint a Gestapo.

 

Ma meg nem lehet érteni, hogy a mai németek döntő része hogy lehet leszármazottja ugyanezen náci németeknek. A rendszer kihozta sok emberből az állatot.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly részt kaptunk ismét. Simán aláraknék egy 16-os karikát, főleg a mostani rész után.

Ez a rész már hasonlitott egy thriller drámára. 

Andy Serkins már gollam-ként is kivállót alakitott, de itt is csak úgy ragyog a szerepében! 

 

Én nagyon remélem, hogy azok akik nem annyira kedvelték a Rogue One movie-t, azok az Andor után más szemmel néznek majd arra a filmre. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült behozni a lemaradásom és ez a rész is ilyen kifejezett hajletevős epizód volt. Talán nem volt annyira korszakhatár, mint az előző, hármas egységeket lezáró 3. vagy 6. epizód, de így is az egyik leghangulatosabb sorozatrész volt, amit eddig az előszereplős SW világában láttam. Ezt az igazán nyomasztó, feszültséggel teli atmoszférát kiválóan hozta ez az egész rész, és most nem csak a börtönben játszódó jelenetekre gondolok, hanem legalább annyira a Ferrixre is, meg úgy en bloc mindenre. A reménytelenség megjelenik a börtönben rekedt raboknál, Mon Mothma kényes helyzetén, valamint a szélmalomharcán a Szenátusban és a galaxison belül is ez a magasabb fokozat, amire a Birodalom kapcsolt egy nagyon kemény világot hozott el már most is és az igazi borzalmak még hátra vannak. 

 

Ez a kínzásos rész egyszerre volt nagyon félelmetes, brutális mégis egy vértelen, vizuálisan nem annyira megviselő módon volt ábrázolva. Valahogy így inkább szubliminálisan működött ez a jelenet, hogy nem tudjuk pontosan, hogy mi él át, kissé a fantáziánkra van bízva, de közben az egésznek a megvalósításában, a szinészi játékban, a zenében annyira benne van és átjön, hogy ez mekkora szenvedes. Szerintem ez zseniális volt és egy kicsit metaforikus is abban a tekintetben, hogy eddig még (ez pont most változott) nem annyira látványosan szorongatta a társadalmat a Birodalom, hanem inkább ez a felszín alatti elnyomás ment, miközben a mélyben már ekkor is megvolt az a fajta uralom, ami később kiteljesedik majd. Itt olyan igazi space nácinak tűnik a Birodalom, akik hihetetlen kimért kegyetlenséggel képesek rémtettek elkövetésére. Ez a Birodalom-kép valahogy ott lebegett mindig is előttem, ha erre a hatalmas szervezetre gondoltam, de ilyen ábrázolásmóddal viszontláni ezt hidegrázós volt. A Ferrixen meg gyűlnek a viharfelhők és ebből bizots, hogy nagy égzengés lesz. Ahogy reagáltak a cégesekre még a sorozat elején bennem azt az érzést keltette, hogy ez egy büszke társaság, akik nem viselik könnyen az elnyomást. Most még egy annál is cudarabb világ jött a Birodalom ideérkezésével, mint ami előtte volt és amilyen rideg embertelenséggel viseltetnek a helyi erők a lakossággal szemben ez bitzos, hogy robbanással fenyeget. Cinta biztos ott lesz az események közepében és valahogy Maarvának is lesz szerepe Bixet pedig kihozzák, de az egy jó kérdés, hogy mi maradt belőle, milyen nyomot hagyott rajta ez a kínzás és félelmetes belegondolni, hogy Cassian milyen lavinát indított el a Ferrix számára is.

 

A Coruscanton a legjobban a Dedra körül alakuló szál tetszett. Vártam, hogy valahogy jobban hozzá kössék Syrillt, mert rajta keresztül tudna kapcsolódni ő a nagyobb történethez. Erre mondjuk pont nem számítottam, hogy egy ilyen személyes vonalra terelik az ő szálát. Amikor néztem az epizódot, annál a résznél, ahol bevallja neki, hogy már régóta figyeli, meg az utcán várja fél napokon keresztül teljesen az volt benne, hogy ez mindjárt megcsókolja basszus. Alapvetően azt gondolnám, hogy itt az lenne az elsődleges irány, hogy Dedrán keresztül vezet az út Cassianhoz és rá van teljesen fixálódva Syrill és ez a megszállottság hajtja a nő iránt. Ezzel együtt ebben a közös jelenetben én mindenképpen érezni véltem valamiféle fura vonzalmat is Syrill részéről, ami talán túlmutat Cassian személyén is. Az az undorral teli reakció, amit viszont Dedra adott erre az egészre az tökéletes volt és nagyon örülök neki, hogy nem ment át ez valami olyan karakteridegen felállásba, hogy neki esetleg imponálna ez a nyomulás, akár a munkával, akár a személyével kapcsolatban. Abban viszont látok potenciált, hogy a történet egy adott pontján fel fogja használni őt Dedra és ebben lehet szerepe Syrillnek, hogy valami kényes dolgot el kell neki intézni, ő meg baleknak jó lesz és aztán viheti is el a balhét. A Ferrixen is azt éreztem, hogy ugyan ő maga is nagyon buzgómócsing volt, de azért Linus Mosk eléggé kihasználta, adta alá a lovat, feltüzelte ezt a tenni akarását és így került bele abba a helyzetbe, amitől meg akarta óvni az öreg főnök, aki nem akart egyáltalán nyomozást. Szóval, ha megint kihasználnák Syrillt az úgy illene a karakteréhez, főleg így, hogy most már annyira megszállottnak tűnik, hogy már annyira sem gondolkodik tisztán, mint előtte. Dedra továbbra is hihetetlen badass és ahogy alakulnak a Birodalmi nyomozás szálai lehet, hogy előre nem várt módon juthatnak el Luthenhez. Cassianról ugyan tudott meg dolgokat Dedra, de Bix azt akarva sem árulhatta volna el kicsoda Tengely, hiszen annyira nem ismerte. Viszont így, hogy ismét képbe került az a Kreegyr, akit Saw kategorikusan elutasított az előző részben, még akár rajta keresztül is indulhat egy nyom Luthenhez. Persze a legviccesebb az egészben, hogy már a Birodalomnál van Cassian, akitől komplett személyleírást kaphatnának róla, de őt még mindig hiába keresik.

 

Amikor az előző részben utaltak rá, hogy Vel gazdag családból származik, akkor egyáltalán nem gondoltam volna, hogy összekötik majd Mon Mothmával. Ennek annyiban nem örültem, hogy egy kicsit ott éreztem benne, ezt a családi dolgot, hogy kiderül egy szereplőről, hogy egy már másik ismert karakternek a rokona, de ebben még lehet potenciál, ha jobban összeérnek a szálak a lázadás körül. Mon és Vel elég más pályán mozognak, elég más módszerekkel dolgoznak mégis ugyanazért a célért. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy amikor itt a rezidencián kettesben beszélgettek, akkor Vel elmondta e neki a szerepét az Aldhani ügyben, vagy Mon Mothma egyáltalán tudott e róla, hogy ő Luthennek dolgozik? Ami szintén érdekes lesz ez a bűnözős szál, amivel Monnak el kell fednie a tevékenységét. Egyébként ebben is benne van ez a pillangóhatás szerű jelenség, hogy egy adott tettnek milyen további kihatásai, fodrozódásai vannak. Azáltal, hogy bekeményített a Birodalom az Aldhani üzenet miatt, most Monnak is nehezebb lett a dolga és ott egy olyan esetről volt szó, aminek az elveivel, Luthen módszerével nem értett egyet, de most neki is olyan utakra kellene térnie, ami nem egyezeik a morális iránytűjével, hogy ezzel az emlegetett bűnözővel közösködjön. A Szenátusban tartott beszéde kapcsán meg az fogalmazódott meg bennem, hogy ez egy mélyebb betekintést igénylő aspektus lenne, hogy ez a közöny, apátia miként fejlődik ki ebben a közösségben... sokan lehet, hogy megalkuvásból, félelemből vannak Palpatine és a Birodalom pártján, de mi lett azokkal, akik a régi Szenátusból maradtak, vagy lehet sokakat lecseréltek politikai okokból inkább a Birodalomhoz hű szenátorokra (végülis ez egy adott bolygó, rendszer boldogulását is befolyásolhatja). Nagyon hiányozna nekem innen akár egy rövidke kis feltűnésre Bail is, aki találkozhatna Mon Mothmával esetleg reflektálnának erre a politikai helyzetre, hogy miként változott meg így minden.

 

A legütősebb részek persze most is a börtönben voltak. Ennél a korábban említett náci párhuzamnál maradva igazából ez egy munkatábor, csak nem elgázosítanak, hanem halálra sokkolnak. Már önmagában ez a vég nélküli összeszerelő munka is kellően sziszifuszi, ami így, hogy mindig csak egy elemet látunk olyan mintha egy kicsit úgy önmagáért lenne, persze aztán biztos összeáll valamivé, de eddig még lehetett abban reményt találni, hogy még ha a műszak végén meg is sütnek, de minden egyes nappal közelebb kerülnek a szabaduláshoz. Ebbe már belerondított az, hogy megemelték mindenkinek a büntetési tételét, de amit most felvetettek az egy még elkeserítőbb és nyomorúságosabb irányba vitte el ezt az egész koncepciót. Amit elsőre nem értettem, hogy mégis hogyan gondolták azt, hogy valaki dolgozott mondjuk a 17-es részlegen, aztán mikor lejárt a büntetése, akkor nem kiengedték, hanem átvezérelték a 2-esre... ha egymással beszélnek a rabok (azt láttuk, hogy Cassianra is hogy rárepültek megtudni valami infót a kinti világról mikor bekerült ide) akkor gondolom az első, amit közlne az újonnan bekerülő magát átverve érző társuk, hogy hát engem nem is kiengedtek, hanem csak áthoztak ide. Arra tudok gondolni, hogy ez is része lehet a Birodalom bekeményítésének, hogy mostantól kezdve kijutni sem lehet a börtönből, hanem az a kis szám, amit kijeleznek ott nekik, hogy mennyi van hátra, az olyan, mint a MÁV-nál a menetrend, hogy leginkább tájékoztató jellegű, de a valósággal nem mindig van összhangban. Mondjuk akkor meg az a fura ebben, hogy akkor miért idegeskedenek azon, hogy hát megtudták azon a részlegen... hát hogy a francba ne tudták volna, vagy akit átvezényelnek egyik részlegről a másikra annak előtte kivágják a nyelvét, hogy ne tudjon róla beszélni? Mindenesetre ez a börtön nagyon para, már az is elég durva volt, hogy mennyire lélekölő ez a nemtörődömség és egyben mennyire kegyetlen is, amit ez az egész működésmód üzen nekik, ahogy ez a börtön működik, de most még eggyel emelni tudták a tétet. Andy Serkisnek az arcjátéka, amikor tudatosul benne, hogy ez a belenyugvó hozzáállás, amivel ő eddig elevickélt az nem fogja kijuttatni innen és belül átvált egy olyan módba, hogy jó akkor innen nekem meg kell szöknöm, az egész egyszerűen fenomenális volt. Azt sejtettem, hogy ebben a részben még nem lesz szökés, biztos, hogy legalább akkorát fog ütni, mint a 6.-ban a heist és már elő is készítették ebben a részben, hogy Cassian nagyon készül rá, hogy ő ki fog innen jutni, de nagyon sok változó van ebben az egyenletben, az viszont tetszene, ha pont megint az elbizakodottság jelentené a Birodalom gyenge pontját, mivel az egész börtön arra épül, hogy minimális erőfeszítéssel is itt tudjuk tartani ezeke az emberszámba sem vett alakokat.

Persze akkor még mindig ott van két rész és hihetetlen, hogy már így is mennyi minden történt ebben az évadban, van egy olyan érzésem, hogy a kezdeti flashbackes szálat sem engedtük még el teljesen és valahogy képbe kerül majd még Cassian testvére is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Wilde írta:

Talán nem volt annyira korszakhatár, mint az előző, hármas egységeket lezáró 3. vagy 6. epizód

Mert ez nem is volt lezáró rész, mert a 7. rész egy önálló epizód volt, és a 8, 9, 10 egy hármas, a finálé meg 11, 12.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Wilde írta:

A Ferrixen meg gyűlnek a viharfelhők és ebből bizots, hogy nagy égzengés lesz. Ahogy reagáltak a cégesekre még a sorozat elején bennem azt az érzést keltette, hogy ez egy büszke társaság, akik nem viselik könnyen az elnyomást.

Lesz valami az biztos. Viszont én azt nem értem, hogy miért kellett felkötni Salmant? Semmit nem láttunk ami arra utalt, hogy a helyiek bármiben is ellenálltak volna a Birodalomnak. Erre a helyi főf*sz elkezd izmozni, Dedra meg engedi neki. Szerintem ez súlyos túlkapás amit meg fognak szívni.

 

16 órával ezelőtt, Wilde írta:

Amit elsőre nem értettem, hogy mégis hogyan gondolták azt, hogy valaki dolgozott mondjuk a 17-es részlegen, aztán mikor lejárt a büntetése, akkor nem kiengedték, hanem átvezérelték a 2-esre... ha egymással beszélnek a rabok (azt láttuk, hogy Cassianra is hogy rárepültek megtudni valami infót a kinti világról mikor bekerült ide) akkor gondolom az első, amit közlne az újonnan bekerülő magát átverve érző társuk, hogy hát engem nem is kiengedtek, hanem csak áthoztak ide. Arra tudok gondolni, hogy ez is része lehet a Birodalom bekeményítésének, hogy mostantól kezdve kijutni sem lehet a börtönből, hanem az a kis szám, amit kijeleznek ott nekik, hogy mennyi van hátra, az olyan, mint a MÁV-nál a menetrend, hogy leginkább tájékoztató jellegű, de a valósággal nem mindig van összhangban. Mondjuk akkor meg az a fura ebben, hogy akkor miért idegeskedenek azon, hogy hát megtudták azon a részlegen... hát hogy a francba ne tudták volna, vagy akit átvezényelnek egyik részlegről a másikra annak előtte kivágják a nyelvét, hogy ne tudjon róla beszélni?

Erről sokat beszéltünk feljebb. Valószínűleg egy másik telepre vitték volna át, csak tévedésből egy másik szintre vitték vissza. Ez amúgy el is hangzik a részben. Mármint a "hibát követtek el" szókapcsolat.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Lesz valami az biztos. Viszont én azt nem értem, hogy miért kellett felkötni Salmant? Semmit nem láttunk ami arra utalt volna, hogy a helyiek bármiben is ellenálltak volna a Birodalomnak. Erre a helyi főf*sz elkezd izmozni, Dedra meg engedi neki. Szerintem ez súlyos túlkapás amit meg fognak szívni.

Azt érzem, Dedra nagyon pofára fog esni, ha nem is a következő részben, de az évadzáró részek valamelyikében, tutira veszem. Az a gúnyos vigyor ott van folyamatosan az arcán. Minél magasabban vagy, annál nagyobbat koppanhatsz.  Az utcsó 3 rész, szerintem még a 9. résznél is keményebb lesz... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blevin megmondta neki, hogy óvatosan azon a létrán, így megvan az esélye annak, hogy lesz valami gebasz. Szerintem Salman Pakk fellógatásánál hibázott.

 

9 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Az utcsó 3 rész, szerintem még a 9. résznél is keményebb lesz... 

Erre nagyban mernék fogadni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről sokat beszéltünk feljebb. Valószínűleg egy másik telepre vitték volna át, csak tévedésből egy másik szintre vitték vissza. Ez amúgy el is hangzik a részben. Mármint a "hibát követtek el" szókapcsolat.

 

Ha nem követnek el hibát és tényleg az van, hogy mondjuk egy másik büntető telepre viszik át, akkor ott törhetett volna ki ebből a balhé. Odamegy a csávó nyilván fel van dühödve, hogy végiggürcölt több száz műszakot, megtette, amit elvártak tőle és mégsem szabadulhat, mert nincs menekvés. Amikor megtudják ezt az ottaniak, akkor azok okozhattak volna bajt, hiszen az egész rendszerbe benne van a szabadulás lehetősége, ha ezt a távlati lehetőséget is elveszik tőlük és azt mondják, hogy innen nincs kiút, akkor minél többen dönthetnek úgy, mint az a csávó, aki az előző részben öngyilkos lett. Kino karakterén lehetett érezni, hogy ő meg volt győződve róla, hogy a szabályok szerint kell játszani és akkor kijuthat, majd mikor kiderül, hogy mi a helyzet, akkor kezd hajlani a Cassiannal való együttműködésre. Ráadásul, ha mindig az van, hogy csak a telepek között küldözgetik át egyikről a másikra az éppen szabaduló rabokat, akkor a vetésforgóból egyszer ide is kerülhetett volna egy olyan, akinek meg egy másik telepről kellett volna szabadulnia, csak most ide helyezték, szóval, ha nincs ez a hiba, akkor is kiderülhetett volna az itteniek számára, hogy jön egy új tag és elmondja, hogy neki már pont szabadulnia kellett volna. Itt úgy reagálnak erre, hogy megölnek mindenkit azon a szinten, ami értintett volt, márpedig ez a szisztéma így elég fenntarthatatlannak tűnik számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.