Ugrás a kommentre

1x09 - Nobody's Listening!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9. rész - Nobody's Listening! / Senki sem hallgatózik!

 

andor9.jpg

 

Írta: Beau Willimon

Rendezte: Toby Haynes

 

Helyszín: Narkina 5, Coruscant, Ferrix

 

Szereplők:

Cassian Andor - Diego Luna

Mon Mothma - Genevieve O'Reilly

Vel Sartha - Faye Marsay

Perrin Fertha - Alastair Mackenzie

Leida Mothma - Bronte Carmichael

Partagaz őrnagy - Anton Lesser

Dedra Meero - Dennis Gough

Syril Karn - Kylo Soller

Heert - Jacob James Beswick

Lagret felügyelő - Michael Jenn

Lonni Jung felügyelő - Robert Emms

Eedy Karn - Kathryn Hunter

Tay Kolma - Ben Miles

Bix Caleen - Adria Arjona

Doktor Gorst - Joshua James

Vanis Tigo százados - Wilf Scolding

Keysax hadnagy - Nick Moss

Corv - Noof Ousellam

Kino Loy - Andy Serkis

Ruescott Melshi - Duncan Pow

Ulaf - Christopher Fairbank

Ham - Clemens Shick

Jemboc - Brian Bovell

Taga - Tom Reed

Xaul - Josef Davies

Birnok - Rasaq Kukoyi

Doktor Rhasiv - Adrian Rawlins

Zinska - Mensah Bediako

Kloris - Lee Ross

 

Történet

Miközben Andor a szökést tervezi a Narkina 5 börtönében, Dedra egyre szorosabbra húzza a hurkot a lázadók nyaka körül. A Birodalom intézkedései pedig Mon Mothma életét is egyre inkább megnehezítik.

 

Érdekességek

- Meero megemlíti, hogy Salman Paak részt vett egy Szeparatista találkozón a Jondarán -- a bolygó eredetileg a Star Wars: The Old Republic című MMORPG játékban tűnt fel.
- Gorst kínzó szerkezete látványbeli hasonlóságokat mutat azzal a kibernetikus headsettel, amit Lobot viseltStar Wars: A Birodalom visszavágban.
- A BBI coruscanti főhadiszállásának kültéri helyszíneit az Adams Bridge alatt, a Canary Wharfnál lévő Crossrail Plázánál forgatták, Londonban. A Canary Wharf metrómegállója már korábban is szerepet kapott, mint a Scarif Citadella komplexumának egy része a Zsivány Egyes: Egy Star Wars történetben.
- Anto Kreegyr eltűnt pilótája állítólag úton volt a Kafrenére. A Kafrene Gyűrűjének kolóniáját először a Zsivány Egyes: Egy Star Wars történetben láthattuk, ezen a helyszínen találkoztunk először Cassian Andorral.

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x09 - Nobody's Listening

Hát ez nagyon kemény rész volt. Azt tudtuk, hogy a Birodalom nem riad vissza komplett fajok kiirtásától, de amilyen vigyorral beszélt róla a doki, és hogy szerencsétlenek utolsó kiáltásait használják kínzásra az azért nagyon durva. 

 

Illetve olyat láttunk amire mindenhol számítottam de pont, hogy a Star Warsban nem: eutanáziát. :para: Mondjuk idővel lehet Andor tette volna el láb alól a túlélésük érdekében. És ha már a túlélés, megtudtuk, hogy Kino hiába számolgatja a napokat, sose szabadul senki, csak átkerül másik emeletre.

 

Syril-nek meg adnék egy virtuális érmet a bátorságáért, hogy továbbra is vegzálja Dedra-t. Következő alkalommal szerintem megy a gyárba Andor mellé. Az mondjuk egy szép találkozás lenne :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hatásos epizód! Tényleg le a kalappal! 

Már a címből gondoltam újra a THX-1138-ra, ahol is tulajdonképpen ezen stílusú börtön alapjait fektették le, és ami végülis a szökést lehetővé teheti. Itt bizony szép a párhuzam! Elképesztő a csapda, és hatásos, de önelégült is mely adhat teret a szökésre. Oli báttya, szomorú véget ért. Tényleg sajnáltam. Távozásakor, pedig megtudtuk, hogy senki sem jut ki. Nincs remény. És akkor már nem is úgyy hangzott a válasz, hogy "ne is kérdezz ilyet." hanem, hogy 12!. Tudtam is, hogy vége a résznek, talán először éreztem meg ennyire és még jól is esett. Csettintve konstatáltam a Tony Gilroy creditet! 

De térjünk vissza Cassian szála mellett Bix kínzására, ami azért durva volt és a háttérinfó is hidegfutkosós volt, hogy miket tesz a birodalom. 

És említsük meg Syril-t is, aki teljesen megszállott lett, nem is tudtam eldönteni, hogy szakmai vagy már szexuális vonzalmat éreztet e. Zseniális színészi játék volt a jelenetben, mindkét színész nagyon jó. 

De még egy szóra a börtönről:

Vajon mit készítenek? Mik ezek a szürke tárgyak? Basszus arra gondoltam, nagyon durva lenne ha a Halálcsillag valamely alkatrészei lennének. Az ütne rendesen! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami fenomenális rész volt! Talán az eddigi legjobb. Legalábbis számomra.

 

Dedra azzal a kaján mosolyával Bix kihallgatásán zseniális volt. A hideg kirázott tőle. A doki meg valóban élvezettel beszélt szerencsétlenül járt ártatlanok végső sikolyáról. És mindezt felhasználják mások vegzálására. Tényleg űrnácik! Szegény Bixet nagyon sajnáltam de még így is kitartott!

 

Syril meg egész egyszerűen egy pszichopata! Félelmetes volt az arca, ahogy beszélt Dedrához. És ami a legdurvább, hogy erre a nőre a frászt hozta. 

 

Vel pedig Mon rokona! Hát erre nem számítottam! Szép összehozzák Mon családját ebben a sorozatban. Férj, gyerek, unokatesó. 

 

A börtönök jelenetekben nagyon sajnáltam Ulafot de talán így járt a legjobban. :( Az pedig, hogy Kino és Cassian összefog borítékolható volt pláne, hogy kiderült onnan senkinek nincs kiút. 

 

Összességében hihetetlenül nyomasztó, végig izgalmas rész volt. Olyan messze van még a jövő hét Szerda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Ez valami fenomenális rész volt! Talán az eddigi legjobb. Legalábbis számomra.

 

Dedra azzal a kaján mosolyával Bix kihallgatásán zseniális volt. A hideg kirázott tőle. A doki meg valóban élvezettel beszélt szerencsétlenül járt ártatlanok végső sikolyáról. És mindezt felhasználják mások vegzálására. Tényleg űrnácik! Szegény Bixet nagyon sajnáltam de még így is kitartott!

 

Syril meg egész egyszerűen egy pszichopata! Félelmetes volt az arca, ahogy beszélt Dedrához. És ami a legdurvább, hogy erre a nőre a frászt hozta. 

 

Vel pedig Mon rokona! Hát erre nem számítottam! Szép összehozzák Mon családját ebben a sorozatban. Férj, gyerek, unokatesó. 

 

A börtönök jelenetekben nagyon sajnáltam Ulafot de talán így járt a legjobban. :( Az pedig, hogy Kino és Cassian összefog borítékolható volt pláne, hogy kiderült onnan senkinek nincs kiút. 

 

Összességében hihetetlenül nyomasztó, végig izgalmas rész volt. Olyan messze van még a jövő hét Szerda.

És mindennek tetejében a Szenátus. Úristen, hogy lezüllött... a közbeszéd a béka s*gge alatt, egy-két olyan szenátor próbál tenni valamit a közjóért, mint Mon vagy Bail, vagy egy-két bekiabáló... de kilátástalan az egész. Jelen állás szerint a Szenátus feloszlatása nem volt több holmi formaságnál. Jól láthatóan, ha nincs otthon a háziúr (Palpatine), akkor nem történik semmi érdemleges. Hol is láttam vajon még ilyet mostanában... :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátusban az Éljen a Birodalom bekiabálások, a kikapcsolódó fények a gondolákban a szenátorok távozását jelezve... ezek ütöttek-vágtak engem, odavert a jelenet, rendesen ideg lettem. Zseniál a sori minden jelenete, és van több tucatnyi ami ebből is kiemelkedik... mint ez, pl. 

És igen, én is hányok ahogy az itthoni rendszAr jut eszembe számtalanszor...

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben tovább merülünk a Birodalom kegyetlen és a polgárok elől elzárt világába. Ezt csak akkor tapasztalja meg bárki is, ha a rendszer ellensége lesz, de akkor már késő. Nagy valószínűséggel nem fog tudni beszámolni az átélt borzalmakról senkinek.

 

Dedra Meero most mutatja ki igazán a foga fehérjét. Eddig is egy rideg nőnek tűnt, de innentől kezdve már lehet gyűlölni is. Igazi érzéketlen birodalmi, amit Bix is kénytelen megtapasztalni. A jelenet arra is jó, hogy kicsit megismerjük Bix Caleen történetét, hogy is került kapcsolatba a felkelőkkel. Dedra szokás szerint nagyon képben van, ezáltal sok új infóval leszünk mi is gazdagabbak. Úgy tűnik tehát, hogy Salman Paak volt az, aki tető alá hozta az egész lázadás-rádiós dolgot. Pénzért….

Az a pszicho hadviselés, amit bevetettek nagyon kegyetlen volt. Maga a metódus megint egy egyedi módszeren alapult, ezúttal is mellőzve a sablonokat. Doktor Grost a Birodalom egyik népirtásából kreált őrjítő pszicho-fegyvert. Ez mennyire beteg már? Egyébként maga a fickó kb. úgy beszél az egészről, mintha a hétvégi húsleves receptjét osztaná meg.

Nagyon súlyos volt, ahogy Bix-t kínozzák. Az az eltorzult arc….pffff. Itt kaptunk egy kis utalást az EPIV börtönblokkos jelenetére, ahol az ajtó csukódása után az őr lábára, majd felfelé svenkel a kamera. Ezt egy az egyben megidézték.

Egyébként, ha nem lett volna elég a kínzás, a végén úgy dobja oda Dedra akasztásra Salman Paak-ot mintha nem is ember lenne, hanem csak egy tárgy. Vanis Tigo is egy tetvedék féreg, remélem, ezzel kihúzza a gyufát és fellázadnak a Ferrixi lakosok! Pusztuljanak! Közbevetném, hogy ez a sorozat váltott ki belőlem valódi gyűlöletet a Birodalom iránt. Eddig szinte csak hivatalból nem szerettem, mert ők voltak az SW hivatalos gonoszai, jó persze bemutattak rossz dolgokat részükről, de olyan aljas és szadista tetteket, mint amiket az Andor prezentál még sose láttunk. Tényleg ökölbe szorul az ember keze néha és azt várja, hogy bár csak jönne Rambo és irtana kicsit. :D

Meg kell még jegyezni, hogy Dedra fantasztikusan halad előre. Nagyon intuitív, egyből átlátja a dolgokat. Talán az érzelemmentessége is segíti ebben a pragmatikus hozzáállásban. Cassiant pl. már itt az Aldhanihoz köti csak abból, hogy meg volt borotválva.

Cassain vonalán bökte a csőröm, hogy miért maradt ki Maarva a birodalmi vallatásból? Hisz ő a legközvetlenebb kapocs, logikus lenne őt faggatni. Már-már írói hibára gyanakodtam, de ez nem az a sorozat. :) Az ISB ülésén erre a kérdésre is választ kaptunk. :clap:

Dedra vonalán feltűnik még Cyril, aki kezd pszichopata módjára viselkedni. Annyira kiismerhetetlen a fickó, hogy momentán lövésem sincs hova fog kifutni a szerepe a nagy egészben. És ez nem hogy tisztulna, hanem ahogy haladunk előre egyre jobban ködössé válik.

 

Mon ebben a részben is megkapta a maga szálát, ami ezúttal egy nagy meglepetéssel is szolgált. Vel ugyanis az unokatestvére! Így már jobban átlátható miként is találkozhattak Luthen-nel. A párbeszédek itt is nagyon ültek, főleg amikor Perrin köcsög módjára beszólogatott Velnek. Na és nem beszélve a szenátusi ülésről, ahol megint nem volt senki a pulpituson, ezért a képviselők kedvükre kiabálhattak. De ezt ugyebár már ismerjük a Köztársaság idejéből. Ami meglepő, hogy voltak olyan hangok is, amik Monnak adtak igazat. Úgy látszik a szenátust még nem uralta el teljesen a félelem.

 

Na és persze itt a börtönös rész, ami talán az epizód legerősebb momentumainak adott teret. Zseniálisan építgették a szökést tervezgető Cassiant, akinek láthatóan Melshi a legfőbb támasza. Kino Loy ahogy fokozatosan ráeszmél kilátástalan sorsára az egészen káprázatos. Főleg amikor kiderül, hogy egy szabaduló rabot egyszerűen egy másik szintre visznek vissza. Kész a 22-es csapdája, és ez már arra is elég, hogy elárulja hány őr van egy szinten. Ezt foglalja keretbe Ulaf halála, ami megér egy misét, főleg a Norbi által is említett eutanázia miatt.  Hihetetlen mire képes ez a sorozat, és milyen elemeket hoz be.

 

Hőseink tulajdonképpen mind börtönben vannak, csak a helyszínek mások.

 

A rész végére pattanásig feszül a helyzet mind a történetben, mind a nézőben. Kár az egy hetes várakozásért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

És említsük meg Syril-t is, aki teljesen megszállott lett, nem is tudtam eldönteni, hogy szakmai vagy már szexuális vonzalmat éreztet e.

Szerintem volt abban már minden. A végén az a perverz mosoly... :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul simán karon ragadja Dedra-t amikor az el akar menni. Ehhez már tényleg megszállottnak kell lenni, hogy nem gondolja végig, hogy nem fogdosunk csak úgy ISB tiszteket. Örüljön ha megengedik, hogy egyáltalán rájuk nézhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x09 - Nobody's Listening!

Serkis játéka elképesztő... de az összes színész remek casting. 

Mi lesz még itt a 2.évadban! Mert ez a sori nem fog lefulladni, befáradni, laposodni az tuti. Kőkemény lesz több mint egy évet várni erre... uuu, az hány műszak is kb.? :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Porg írta:

Serkis játéka elképesztő... de az összes színész remek casting. 

Mi lesz még itt a 2.évadban! Mert ez a sori nem fog lefulladni, befáradni, laposodni az tuti. Kőkemény lesz több mint egy évet várni erre... uuu, az hány műszak is kb.? :lol2:

Hmm... Krennic, Galen Erso, K2, Jyn? Adná magát mind de csak a legvégén a második évadban. Amúgy tényleg brutál jól összeválogatták a szereplőket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem nem ez a standard protokoll hogy a szabadult rabokat visszaengedik egy másik szinten. Úgy kezdi a beszámolót az orvos "They made a mistake". Gondoljatok bele, ha sok ilyen lenne, minden szint alapnak venné hogy nincs kijutás a börtönből, mert lenne rá tanú. Nem, itt valami hiba történhetett (talán máshova akarták szállítani a rabot? Vagy véletlenül újra lecsukták?) ami miatt fellázadt az egész 2. szint, és ami miatt kinyírták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Porg írta:

Serkis játéka elképesztő... de az összes színész remek casting. 

Mi lesz még itt a 2.évadban! Mert ez a sori nem fog lefulladni, befáradni, laposodni az tuti. Kőkemény lesz több mint egy évet várni erre... uuu, az hány műszak is kb.? :lol2:

Kino Loy amit levág hisztiben a folyosón az kész... Még mindig foggal körömmel kapaszkodik a szabadulásába, és semmivel se akarja kockáztatni azt. A végén óriásit fordulnak a dolgok, Serkis pedig ahogy írtad is, iszonyat jól játszik. 

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Már majdnem szánnám is, de úgy tűnik, a csávó egy megszállott őrült, aki rákattant Dedrára.

Nagyon jó "ez meg mi a f*szról beszél?" pofákat vág a csaj szinte végig. :D De Syril még be is vallja, hogy leskelődik utána, meg órákat vár rá az utcán? Beteg.

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

És akkor ott van még a megbeszélés erről a bizonyos Kreegry-ről és a pilótjáról.

"He is clumsy and he is stupid". Úgy látszik nem véletlen nem akart akcióba keveredni vele Saw. :) 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy szerintem nem ez a standard protokoll hogy a szabadult rabokat visszaengedik egy másik szinten. Úgy kezdi a beszámolót az orvos "They made a mistake". Gondoljatok bele, ha sok ilyen lenne, minden szint alapnak venné hogy nincs kijutás a börtönből, mert lenne rá tanú. Nem, itt valami hiba történhetett (talán máshova akarták szállítani a rabot? Vagy véletlenül újra lecsukták?) ami miatt fellázadt az egész 2. szint, és ami miatt kinyírták őket.

Szerintem sem általános itt, hanem vannak olyan börtönök is, ahová átviszik az innen "szabadlábra" helyezett rabokat. Kessel fűszerbányái vagy Corellia büntetőelepei, esetleg ezen a bolygón egy másik létesítmény (az előző részben láttuk, hogy több is van). És azokon a helyeken már mindenki tudja, hogy meghalni vitték oda, hogy nincs menekvés, és ezekben a börtönökben már komolyabb lehet a védelem is. Csak valaki elbatyott valamit, és ahelyett, hogy egy ilyen vesztőhelyre vitték volna a klienst, visszavitték egy másik szintre.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

"He is clumsy and he is stupid". Úgy látszik nem véletlen nem akart akcióba keveredni vele Saw. :) 

Ezért volt olyan ismerős a neve. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

"He is clumsy and he is stupid". Úgy látszik nem véletlen nem akart akcióba keveredni vele Saw. :) 

 

Jó mondjuk nem ő bukott le hanem az egyik embere, akit meg a sikoly kezelésben részesített Dr. Perverz. Nem csoda, hogy énekelt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Közbevetném, hogy ez a sorozat váltott ki belőlem valódi gyűlöletet a Birodalom iránt. Eddig szinte csak hivatalból nem szerettem, mert ők voltak az SW hivatalos gonoszai, jó persze bemutattak rossz dolgokat részükről, de olyan aljas és szadista tetteket, mint amiket az Andor prezentál még sose láttunk. Tényleg ökölbe szorul az ember keze néha és azt várja, hogy bár csak jönne Rambo és irtana kicsit. :D

Azért messzire jutottunk az ep4-6 "a Birodalom rossz, mert a lázadók azt mondják" felfogásától. Korábban is írtam már, de nekem nagyon tetszik, hogy a Disney érában rendkívül aprólékosan építi fel és mutatja meg, miért is volt rossz a Birodalomban. Ehhez ugyanúgy hozzájrául az, amit itt az Andorban látunk, mint az, hogy "arcot adtak" az Alderaannak vagy személyiséget a jawáknak. Vagy éppen jobban megismerhettük Owent és Berút. A Rebels első része óta hatalmas utat tettünk meg és tényleg nem lehet már úgy nézni a régi produkciókat sem, mint korábban.

Itt ez a kínzás jelenet. Durva, nagyon, pedig semmi fizikai brutalitás nincs benne. De, ha ezt vetik be a nagy egészben már-már jelentéktelennek tűnő Bix ellen, akkor semmi okunk azt feltételezni, hogy Leia Organa hercegnővel, aki a Lázadók Szövetségének főparancsnokságának titkos helyszínét ismerte, finomabban bántak. Vajon mit tudott az a repülő gömbőc? Mit állt ki Leia, aminek után még Darth Vader elismerését is kivívta? És az egészben a legszebb, hogy az Obi-Wan Kenobi megmutatta, hogy Leiának már 10 évesen komoly mentális ereje volt, hiszen ellent tudott állni egy inkvizítor agyszondázásának. Sőt még viccelt is.

Szóval az Andor eme része megmutatta, milyen brutális mentális csapást kaphatott Leia a vallató droidtól az ep4-ben, miért is néz olyan riadtan arra a gömbre. De az Obi-Wan Kenobinak hála tudjuk, hogy képes lehet ellenállni annak vagy annál is rosszabbnak, ami szegény Bixt megtörte. Sőt az OBW azt is megmagyarázza, Vader miért nem tudott az Erővel kivenni a fejéből infókat, ahogy például Kylo Ren Poe fejéből. Ha már 10 évesen képes volt ennek ellenállni, 19 évesen még erősebb lehet mentálisan. És tessék, e két sorozatnak hála az ep4 egyik jelenete hatalmas többletet kapott és immár mi is csodálhatjuk Leiát, amiért képes volt így ellenállni a gondolatszondázásnak. Az üres szavakat tartalommal bíró mondatok váltották fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom más is észrevette de amikor a Doktor nekilát Bix kínzásának Dedra pedig becsukja az ajtót és megjelenik egy pár csizma a földön, az tök jó kis easter egg Leia hasonló kínzásos, vallatós jelenetéhez a Halálcsillagon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Kenobi tábornok írta:

Gondolom más is észrevette de amikor a Doktor nekilát Bix kínzásának Dedra pedig becsukja az ajtót és megjelenik egy pár csizma a földön, az tök jó kis easter egg Leia hasonló kínzásos, vallatós jelenetéhez a Halálcsillagon. 

Igen, írtam is az értékelésemben. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12'25" után, amikor Cass wc-re megy és a feka arc húzogatja azt a kart, be van szőve a zenébe a Leia-téma dallama, kicsit disszonáns kózegben... őrület. A Lázadás hangsora ez itt, kb. Beleszőve a gépies zenébe. Eleve a böri szekciókban disszonáns zene megy, beszarás jól alátámasztva a helyszínt és az ottani drámai hangulatot. Vastaps. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen érdekes, hogy a rész elején Dedra azt ecseteli Bixnek, hogy Ő nem szereti vesztegetni az idejét. Miközben Kino csak vesztegeti az idejét a hiú ábrándokkal a szabadulásról, aztán a rész végére ez megfordul benne is. Parádé lesz a következő rész! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom láttam-e ennyire brutális sorozatrészt úgy egész életemben. Na meg ennyire jó színészi játékot. Én nem tudom ki castingolt ,de itt mindenki Oscart érdemel. Merem azt mondani hogy ebben a sorozatban mérföldekkel jobban játszanak sokan, mint pár hollywood-i A-listás színész egész életében.

Nagyon a hatása alatt vagyok még. Minden másodperce arany ennek a résznek.

De ez a rész többletet adott egy totál jelentéktelen karakter mondatának. Nevezetesen Dak-nak, aki azt mondta hogy egymagam szembeszállnék a Birodalommal.

Hát én is, de vinném magammal John Rambot.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cassian fűrészelése a budiban? Mit akarhatott vajh? Vmi zárlatot okozni?

 

A Hang, ami fegyelmezi/utasítgatja a rabokat... amiket és ahogy közól... dermesztő, ökólbe szorul a gyomrom és az agyam is. Mestermunka ez a sori, nem is hiszem el banyek. :)

A vallatás... nézőként csak elképzelni tudjuk amit előtte elmondott a szőke náci doki, aztán az az arc és a sikolyok... így ezerszer jobban üt, mintha hallanánk. Elképzelhetjük azt a rettenetet, de tudjuk, hogy ez semmi ahhoz képest... ez egy zseniál megoldás, sose tudjuk meg, örök dráma marad bennünk. Odab@sz ez nagyon. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő rész volt. Nem is tudom, hogy a Birodalom mikor jelent meg ennyire kegyetlen formában valaha is. A szadista "doktor", aki lelkesen beszél egy teljes faj kiirtásáról. Bix kegyetlen megkínzása, amelyhez képest Leia még jól is járt a Halálcsillag fedélzetén. Vagy éppen Dedra, aki soha nem tűnt ennyire félelmetesnek és hidegnek, mint most. Ez a nő soha nem lesz lázadó, annyi szent. És aztán ott a börtön, ahol soha senkit nem engednek ki, csak a szintek között dobálják őket ide-oda.

 

Akármennyire is lélekölő hely a Narkina 5, Cassian elméje azért ép marad és a benne meglévő hatalmas túlélőösztön tovább munkálkodik benne. Szegény öreget sajnáltam, de a körülményekhez képest kegyes halála volt. Eutanázia a Star Wars-ban... A rész végére megérkezünk oda, hogy Andor immár számíthat az igencsak felpaprikázott Kino Loy segítségére. Remélem egy őrnek sem fognak kegyelmezni.

 

Azt a mindenit, Vel! Persze, az kiderült, hogy gazdag családból jön, de hogy egyenesen Mon Mothma unokatestvére. Nagyon jó, hogy Mothma, egy eddigi másodvonalbeli mellékszereplő ilyen részletes háttértörténetet kap, ahol már komplett családfát rajzolhatunk köré. Mothma nagy bajban van, egy megváltozott adótörvény miatt hatalmas adósságspirálba kerül a lázadás finanszírozásának ügye. Egy diktatúrának sokszor elég, hogy bürokratikus, adminisztratív eszközökkel fojtson el egy kitörni készülő elégedetlenkedést (ezt jól tudjuk), és ez most tűpontosan láthattuk Mothma esetében. Nagyon kíváncsi leszek, ki az a Davo Sculdun, aki miatt Mothma majdnem hagyja az egész lázadósdit a csudába veszni. A szenátusi plenáris ülés bemutatása fantasztikus volt. Bár Mothma szabadon elmondhatja mondandóját, de azért nem ússza meg bekiabálások nélkül (persze ez a Köztársaság alatt is így volt, állandó volt a háttérzsivaj és közbeszólás). Kíváncsi vagyok, hogy amikor a szenátorok kikapcsolták villogóikat, az mit jelentett? Az egyet nem értést? Vagy tüntetőleg kivonultak az ülésről? A Szenátus ismét olyan kihalt hatást keltett, hogy szerintem ismét tipikusan egy "késő esti" vitáról van szó, ahol szándékosan olyan jelentéktelen ügyek közt tárgyalják a K.I.F.D. törvényjavaslatot, hogy így nem éri el a néptömeg ingerküszöbét és így Mothma józan ellenvetései is elsikkadnak a propaganda között. A felszólalás lehetősége megvan, de nagyon korlátozott keretek között és itt egyértelműen egy látszatparlamentről van szó. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy itt még a törvény elfogadása előtti vita zajlik. A Birodalom a börtöneiben illetve a kieső bolygókon azonban máris alkalmazni kezdte az új direktívát. Mi ez, hanem bohózat?

 

Az epizód során Dedra vitte a prímet, aki fokozatosan szépen felfejti a szálakat. Saw az előző részben mit is mondott Anto Kreegyr-ről? Lassú és ostoba. Bár Saw nem egy csapatjátékos, de jó emberismerő. Kreegyr és lázadósejtje bukni fog (és a Kafrene gyűrűjénél, hol máshol), és ha Luthen sikeresen meggyőzi a partizán vezért, akkor vele együtt bukott volna el Saw Gerrera is. Ez is csak megerősítheti őt abban, hogy senkivel nem szabad közösködni.

 

Most már egyértelmű számomra, hogy Syril megőrült. Fanatizmusa még a rész alatt végig sziporkázó Dedráit is megijesztette kicsit (az irodában ki kellett fújnia magát). Syril innentől fogva szerintem egy elszabadult hajóágyú lesz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nekem nagyon úgy tűnt, hogy itt még a törvény elfogadása előtti vita zajlik. A Birodalom a börtöneiben illetve a kieső bolygókon azonban máris alkalmazni kezdte az új direktívát. Mi ez, hanem bohózat?

A törvényt már Yulareen beszédének másnapján elfogadták, 1 hónapra rá már életbe is lépett (Cassian ügye), tehát itt ennek a törvénynek a korrekciójáról lehet szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.