Ugrás a kommentre

2x03 - The Solitary Clone


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt is az van, hogy a parancsok sokszor törvényellenesek. Ki írja a törvényt? Kénye kedve szerint a hierarchiában felette álló? Ez már messzebbre visz, hogy van-e olyan törvény, ami mindenkire vonatkozik? A kérdés költői és egyben nem is világi. Ami eleve rohadt, amellett nem igazán kell kitartani egy katonának se. A legtöbb háborúban történnek undi dolgok, és egész más a könyvben olvasni róla és hallgatni az öregeket, akik megélték a mindent szabad részt. 

Ha belemennek a háború hátterébe, ugyanaz a muki pénzelt minden oldalt, innentől oly mindegy, csak sétált mindenki a csapdába, sakkfigurák. Egy kiút van. Le a tábláról. 

 

(Nekem akkor van értelme egy történetnek, ha párhuzamot vonhatok és nem egy tőlem független idegen dobozként vizsgálgatom, mert akkor nem is érdekel, ha semmi köze a világomhoz.)

 

Pong Krell...azt, de szeretem. 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crosshair még az első részben tette fel a kérdést a többieknek a Birodalom kikiáltása után, hogy mi a különbség a két rendszer között? Most már tudjuk, de ő még mindig nem akarja észrevenni.

 

36 perccel korábban, Szisz írta:

Pong Krell...azt, de szeretem. 

Remélem a sztorira gondoltál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Szisz írta:

(Nekem akkor van értelme egy történetnek, ha párhuzamot vonhatok és nem egy tőlem független idegen dobozként vizsgálgatom, mert akkor nem is érdekel, ha semmi köze a világomhoz.)

Csak jó dologgal vonj párhuzamot, ne egy olyan filmmel, amiben egy olyan hadsereg szerepel, aminek köze sincs a birodalmi hadsereghez. A birodalmi hadsereghez a legközelebb a Wermacht és az SS áll, nem a US Marine Corps vagy a US Navy, amik az A Few Good Menben szerepeltek. A USM és a USN inkább a Köztársasági Nagy Hadsereggel állítható párhuzamba.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pong Krell...

Igen, Pong Krell-nél, amíg csak azt hitték, hogy egy vadbarom, de a Köztársasághoz hűséges tábornok, addig a klónok java végrehajtotta a parancsot, az azt megtagadókat pedig annak rendje és módja szerint kezelték: halálra ítélték őket. Viszont a helyzet nagyot fordult, amikor bizonyítottan kiderült, hogy valójában egy áruló féreg. Úgy már a forgatókönyv is más lett.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Crosshair még az első részben tette fel a kérdést a többieknek a Birodalom kikiáltása után, hogy mi a különbség a két rendszer között? Most már tudjuk, de ő még mindig nem akarja észrevenni.

 

Remélem a sztorira gondoltál. :D

Ja tényleg, félreérthető voltam. Megint. ;) Igen, a történet az egyik kedvencem a TCW-ből. Már rég láttam, úgy rémlik szinte látnoki, amit mond mielőtt kiiktatják.

 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak jó dologgal vonj párhuzamot

Más a megközelítés, igyekszem hangolódni...Biztos ismered azt a mém videót, hogy mi a különbség a női agy és a férfi agy között. Semmi dobozt azért találtam én is, oda megyek, hogy ez tisztuljon. :D Nemrég egy kollégám jött azzal, hogy ne hasonlítsunk össze két dolgot (1956, 2006). Nem hasonlítok, az egyikről eszembe jut a másik. Nem akadémiai székfoglaló, csak jönnek fel sztorik.

Ez esetben sem a két hadsereget, a két világot vetem össze. Nem is tudnám. Egy emberi reakcióról van szó. Itt is ott is humanoidok vannak, ez közös pont. Nem mindig az a helyes, ha a katona teljesíti a parancsot. Dobhat olyan helyzetet élet, hogy akkor se, ha azután nem katona többé a katona. Szabad akarat. Nekem úgy tűnik az SW-ben is van. Még a klónoknak is van.

Sokáig az sem értettem miért van egyáltalán háború. A The Kinget látva szállt meg egy érzés, és bekattant. Van, aki akkor van elemében, ha háborúzik. Sokan meg életre szóló traumákkal, PTSD-vel küzdenek miután visszatérnek a frontról.

A klónkatonák teljesítették, amire teremtettek, innenstől leléphetnek. Amíg maradnak igyekeznek hasznosítani őket. Kb. ennyire számítanak.

Gondolom kapunk legalább rész válaszokat a kérdésre, hogy mitől is hasonlanak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Szisz írta:

Gondolom kapunk legalább rész válaszokat a kérdésre, hogy mitől is hasonlanak meg.

Már elkezdték csepegtetni a múltkor Wilco századossal, most Cody-val. De mondhatnám Rexet is az első évadból, vagy az egész Bad Batch-t. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Már elkezdték csepegtetni a múltkor Wilco századossal, most Cody-val. De mondhatnám Rexet is az első évadból, vagy az egész Bad Batch-t. :D 

Mi meg kötögetjük a pontokat aztán lesz valami kép. Hiába klónok azért náluk is elég egyedi, hogy mi az a pont, amikor eldől, mivel a megéléseik eltérnek.

Lehet Célkereszt lesz az utolsó klón, aki kitart :lol:.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Akkor egy picit beleszólok én is, Pong Krell esetébe, @Szisz :D 

 

Krell-nek már azelőtt is hire volt, mielőtt idézőjelesen át nem állt a szepikhez. Rossz hire! 

Iszonyat lenézte a klónokat, akármilyen keményen is szolgáltak Krell alatt. Krell-nek a klónok csak számok voltak, kb. mint a droidok. 

A rossz hire pedig abban rejlett, hogy a klón veszteségi rátája az egekben volt, nála, emellett egy öntelt, arogáns féreg is...

Emellett rendkivül naiv is, mert ő azt hitte, hogy ha átáll, akkor majd Dooku megjutalmazza, meg hasonlók...

Az én véleményem szerint úgy járt volna mint Ventress....ameddig jó szolgálatot tett, addig hagyta Sidious, Dooku mellett, de miután az öreg harcos megérezte, hogy egyre nő Ventress ereje, eltávolitatta Dooku mellől(Dooku magára hagyta, megfosztva a rangjától).  Kb. ugyanigy járt volna Krell is, ha nem Dooku maga végzett volna vele... :P 

 

Off vége 

 

Crosshair meg én szerintem elkezdte használni az eszét. A rész végén, én úgy láttam rajta, megint örlődik magában. Keresni a számára helyes utat megint, mint az első évadban. Főleg miután még Cody is megszökött.  

Nagyon kiváncsi leszek, Crosshair további történetére. Valahogy azt nem tudom elképzelni hogy átáll, de azt igen, hogy a végén hoz egy olyan döntést, ami után talán megbocsájtásra nyer majd, akárhogy valósul ez meg. Az ő történeti ive lesz a legdrámaibb, a végén, én úgy érzem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy vélem, hogy két magányos klónt is láthattunk ebben az epizódban. Cody-t, aki most értette meg, mennyire más ez a hadsereg, mint a köztársasági volt, és mennyire mások a vezetői, a parancsnokok, mint a Jedik voltak. Itt nincsenek bajtársak, meg morális igazság, hanem csak parancskövetés van, szó nélkül. Vajon egyébként így utólag elhiszi-e azt, hogy a Jedik voltak az árulók, akik Palpatine-t meg akarták buktatni s ezért jogosan lettek könyörtelenül levadászva - vagy ráébred, hogy valami nem tiszta: hogy lehettek volna azok árulók, akikkel sosem fordulhatott elő még csak hasonló szégyenletes dolog sem, mint ami itt történt a Desix-en, miszerint békés távozást ígértek a másik félnek, ha leteszi a fegyvert, és utána hidegvérrel kivégzik? Arról már nem is beszélve, hogy a köztársasági hadsereg felszabadítani és segíteni ment a különféle bolygókra, nem leigázni azokat. Nyilvánvaló, hogy nem mindegy, micsoda a parancs, amit követni kell. Jól írta Donát, hogy jót tett a klónoknak a Jedikkel közös háborúzás, mert most szembeötlő a különbség parancs és parancs között. Cody-nál látszik a lelkiismeretfurdalás, és közben ez megvilágosodás is lehet. Az mindenesetre nagyon beszédes, hogy dezertált, hogy nem akart többé része lenni a birodalmi hadseregnek. 

 

S ugyanígy magányos klón Crosshair is, aki ott marad egyedül, s emiatt kényelmetlenül érzi magát, nem véletlenül mutatják az elején és a végén is, ahogy felkel az ágyból és lehajtott fejjel üldögél kicsit. Nem egy elégedett ember benyomását kelti. Talán magának sem vallja be, de rosszul érzi magát a Bad Batch nélkül, gyökértelen és magányos. Eddig azt hitte, hogy az ad neki biztonságot, ha teljesíti a parancsot, hisz ez a dolga, de frusztrálja, hogy ugyan ő tényleg minden parancsot gondolkodás nélkül teljesít, Rampart mégsem nézi nagyon semmibe sem. Hiányoznak neki a többiek. Crosshair válságban van és egyelőre még nem jött rá a megoldásra, pedig pofonegyszerű. Vagyis talán lassan kezd rájönni. Cody távozása biztosan elgondolkoztatja.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Pildi írta:

Cody-nál látszik a lelkiismeretfurdalás, és közben ez megvilágosodás is lehet. Az mindenesetre nagyon beszédes, hogy dezertált, hogy nem akart többé része lenni a birodalmi hadseregnek. 

Erről jut eszembe, sok helyen olvastam, hogy hibának vélik miszerint Cody túl gyorsan hagyja ott a sereget. Szerintem ez egy folyamat része, aminek a végét látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről jut eszembe, sok helyen olvastam, hogy hibának vélik miszerint Cody túl gyorsan hagyja ott a sereget. Szerintem ez egy folyamat része, aminek a végét látjuk.

Biztos volt korábban is bevetésen Rampart utasítására, s nem először szembesült vele, mit várnak tőle.

 

Egyébként olyan, mintha Rampart szándékosan akarná elüldözni a klónokat, s ezzel bebizonyítani, hogy a Birodalomnak nem rájuk van szüksége. S szegény Crosshair pont a szigorú parancskövetésével tesz neki keresztbe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Pildi írta:

Biztos volt korábban is bevetésen Rampart utasítására, s nem először szembesült vele, mit várnak tőle.

Tuti! Már az első beszélgetésük alkalmával célozgat Crosshair-nek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erről jut eszembe, sok helyen olvastam, hogy hibának vélik miszerint Cody túl gyorsan hagyja ott a sereget. Szerintem ez egy folyamat része, aminek a végét látjuk.

Annyit tudunk még, hogy ez előtt Cody és az általa vezetett 212-es légió komoly szerepet vállalt a wookiee-k rabszolgasorsba döntésében. Valószínűleg ez is komoly szög volt a Birodalom felé mutatott lojalitásának koporsójában.

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

S ugyanígy magányos klón Crosshair is, aki ott marad egyedül, s emiatt kényelmetlenül érzi magát, nem véletlenül mutatják az elején és a végén is, ahogy felkel az ágyból és lehajtott fejjel üldögél kicsit.

Erről eszembe jutott ez a párhuzam:

JjD9LRL.png

S1F7Cvp.png

Érdekes, hogy mindkettejük esetében van egy fényforrás. Crosshair, amint felül, felkapcsolódik a lámpa a feje fölött és fényárba borítja őt, Kallusnak meg ott a kavics, ami tudjuk, mit jelent neki.

Amúgy érdemes összevetni a rész elejét a végével. Az elején Crosshair majdnem együtt ébred az ébresztővel, és mire fölkel, már felkapcsolt a villany. A végén már az ébresztő előtt fent van, és a fény akkor kapcsol fel, amikor felül. Mintha ez is azt szimbolizálná, hogy lassan szinkronba kerül egy afféle megvilágosodással. Egy ideje rosszúl alszik, de még tud aludni az ébresztőig, most viszont már addig sem. És a felkelése (lázadása?) egybeesik a megvilágosodással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha belegondolok abba, hogy Jango Fett micsoda egy genny alak volt - már amennyit eddig ismerhetünk az előéletéből - és ehhez képest a mintájából milyen értékes és jóravaló egyedek születtek. Mert szinte bármelyik  nevesített klón, aki eszembe jut, az hűséges, odaadó, érzékeny, a saját létezésének értelmét illetően folyamatosan kétségekkel teli, tanulékony, a parancsok teljesítése mögött meghúzódik egy nagyfokú moralitás és kétely. Ezek a klónok egy szebb világban a háború után azonnal polgárjogot nyertek volna.

 

Ezzel szemben az elvileg különálló egyénekből álló, toborzott fiatalokból álló birodalmi rohamosztagosok sokkal inkább tűnnek arctalan gépezetnek, ezt az ordító kontrasztot a Desix-en is láthattuk. Pedig ezek a rohamosztagosok a páncélok mögött elvileg mind egyéni háttértörténettel bírnak. Nagy részük egy olyan kietlen, senki által sem ismert bolygóról származik, ahol a katonai karrier az egyetlen felemelkedési lehetőség, és semmiféle morális aggálynak helye nincs. Még azt is megkockáztatom, hogy nagyobb részük épphogy olvasni-írni tudnak és a Galaxis politikai helyzetét illetően halvány fogalmuk sincs semmiről. A koszt, kvártély és a birodalmi szimbólum mögötti szabad terrorizálás a lényeg. Nem akarom idecitálni a politikát, de ha megnézzük hogy Putyinék honnan toborozzák az ágyútöltelék bakákat az ukrajnai háborújukba, akkor magát kínálja a párhuzam.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha belegondolok abba, hogy Jango Fett micsoda egy genny alak volt - már amennyit eddig ismerhetünk az előéletéből - és ehhez képest a mintájából milyen értékes és jóravaló egyedek születtek. Mert szinte bármelyik  nevesített klón, aki eszembe jut, az hűséges, odaadó, érzékeny, a saját létezésének értelmét illetően folyamatosan kétségekkel teli, tanulékony, a parancsok teljesítése mögött meghúzódik egy nagyfokú moralitás és kétely.

Kivéve Slick. :D 

 

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ezzel szemben az elvileg különálló egyénekből álló, toborzott fiatalokból álló birodalmi rohamosztagosok sokkal inkább tűnnek arctalan gépezetnek, ezt az ordító kontrasztot a Desix-en is láthattuk. Pedig ezek a rohamosztagosok a páncélok mögött elvileg mind egyéni háttértörténettel bírnak. Nagy részük egy olyan kietlen, senki által sem ismert bolygóról származik, ahol a katonai karrier az egyetlen felemelkedési lehetőség, és semmiféle morális aggálynak helye nincs. Még azt is megkockáztatom, hogy nagyobb részük épphogy olvasni-írni tudnak és a Galaxis politikai helyzetét illetően halvány fogalmuk sincs semmiről. A koszt, kvártély és a birodalmi szimbólum mögötti szabad terrorizálás a lényeg. Nem akarom idecitálni a politikát, de ha megnézzük hogy Putyinék honnan toborozzák az ágyútöltelék bakákat az ukrajnai háborújukba, akkor magát kínálja a párhuzam.

A kétséges moralitás mellett az is erőt adhat nekik, hogy gyakorlatilag arctalanok. Soha az életben nem fejtik vissza mit tettek, mert nem beazonosíthatók. Külsőleg mind egyforma. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 16. - 23:18, Ody Mandrell írta:

Erről jut eszembe, sok helyen olvastam, hogy hibának vélik miszerint Cody túl gyorsan hagyja ott a sereget. Szerintem ez egy folyamat része, aminek a végét látjuk.

És szerintem nem is egyedül dezertált, Hanem többedmagával. 

De ez Rampart-ot izgatja a legkevésbé, egyenlőre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, nem lehet hogy ez a rész, hamarabb történik meg időrendben, mint az első 2 rész, az új évadból? 

Azt tudjuk, hogy pár hónap eltelt, az évadzáró és a 2. évad eleje között. Na most ez akár 2, de 3 hónap is lehet, ha már pár hónapról beszélnünk. 

Na most, ha Crosshair 32 cikluson keresztül volt a Kamino-n, 1-2 hét még a felépülés, de lehet kevesebb, ha baktában is volt. 

EZ a rész szerintem időrendben hamarabb játszódik....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az, aki egy hónapot tölt el egy papírzsebkendőnyi kis platformon, nem tér vissza olyan jó kondícióban, hogy 1-2 hét alatt újra szolgálatba álljon. Crosshairnek először fel kellett épülnie, aztán fizikailag és mentálisan is újra össze kellett szednie magát, hiszen biztos, hogy drasztikus súlycsökkenésen esett át, és az élmény az elméjét is megviselhette. Teljesen reális, ha hónapokba telt, mire újra szolgálatra alkalmasnak minősítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.