Ugrás a kommentre

2x03 - The Solitary Clone


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jó kérdések. Az első évad alapján valóban úgy tűnik, hogy a chip aktív marad, Rex például kifejezetten veszélyesnek tartotta, hogy a 99-esekben benne maradt, és a Rebels-ből tudjuk, hogy például Gregor is kivetette, míg a TBB-ben még benne van. Ugyanakkor Rex ismeretei az inhibitor chipről nem lehetnek behatóak, csupán Fivestól hallott róla és nagyon rövid távon megtapasztalta a hatását. Ennyi. A hosszú távú hatásokat még csak most kezdjük felfedezni mi és a klónok is. Lehet, hogy a chip hatása másképp múlik egyénenként, az is lehet, hogy ha egy klón végrehajtotta a 66-os parancsot, teljesen leáll.

 

Ami a Jedik azonosítását illeti, az nem lehet túl bonyolult. Eleve a fénykard és a ruházat árulkodó, de a legtöbb klón Jedi tábornokok között szolgált, a magasabb rangú tisztek többel is találkoztak, és a legtöbb eleve a saját tábornoka mellett volt, amikor megkapta a parancsot. Mindezek mellett az eszük nem teljesen megy el, továbbra is képesek mérlegelni és döntéseket hozni a parancs paraméterein belül. Így például Rex Mault is bevonta a 66-os alá, pedig ő aztán baromira nem volt soha életében Jedi, ezzel meggyanúsítani szerintem sértés lenne neki. És Jesse is gondolkodóba esett, amikor Rex megpróbálta meggyőzni arról, hogy Ahsoka technikailag már nem a Jedi Rend tagja. Szóval önállóan is képes lehet meghatározni, hogy ki Jedi és ki nem. Azt se feledjük, hogy Anakin simán elvolt a klónok jelenlétében a Jedi Templom kiirtása közben, pedig olyanok is voltak ott, akikkel régóta együtt szolgált, például Appo.

Értem-értem.

Ugye az is felmerült bennem, hogy az "execute order 66" mondat indította be a chipet, és lehet hogy csak erre "hallgat". Mondjuk lehet nem szórakoznék egy trón előtt ezt mondai:D

Mondjuk valljuk be, kicsi az esély hogy egy random klón belebotlik egy megmaradt Jedibe.

 

Érdekes kérdések ezek, kíváncsi vagyok.

Valamilyen szinten remélem még Cody sorsa is elénk tárul, kaphatna egy megváltást azzal, hogy tudomást szerez a chipről.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Értem-értem.

Ugye az is felmerült bennem, hogy az "execute order 66" mondat indította be a chipet, és lehet hogy csak erre "hallgat". Mondjuk lehet nem szórakoznék egy trón előtt ezt mondai:D

Mondjuk valljuk be, kicsi az esély hogy egy random klón belebotlik egy megmaradt Jedibe.

 

Érdekes kérdések ezek, kíváncsi vagyok.

Valamilyen szinten remélem még Cody sorsa is elénk tárul, kaphatna egy megváltást azzal, hogy tudomást szerez a chipről.

 

 

Darth Vader képregényben egy szökevény Jedi pont így fordította a klónokat Vader ellen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Mondjuk valljuk be, kicsi az esély hogy egy random klón belebotlik egy megmaradt Jedibe.

Pedig megtörtént, gondolj csak  Daiyu-ra, ahol Obi-Wan szembe találkozott egy kolduló 501-essel. :D 

 

Kis színes. Az egyik rajongó megnézte mik vannak az emlékfalra írva, már amik láthatók. Nos, a klónok számait írták fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Valamilyen szinten remélem még Cody sorsa is elénk tárul, kaphatna egy megváltást azzal, hogy tudomást szerez a chipről.

 

Nagyon az az érzésem, hogy Cody még ebben az évadban ki lesz nyírva. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Nagyon az az érzésem, hogy Cody még ebben az évadban ki lesz nyírva. :( 

Nekem is ez az érzésem. Sőt talán több dezertőr is elvész majd.

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy Rampartot nem nagyon foglalkoztatja a dezertáló klónok kérdése. Cody lelépését is nagyjából úgy említette, mintha egy eltűnt ollóról beszélne. Fura, hogy mennyire nem tekinti őket veszélyforrásnak, még a megbicsaklott hűségükön is inkább tréfálkozik. Pedig azért mégis csak háborúra nevelt, veterán katonákról van szó. Bár talán ez is mutatja, hogy a Birodalomban már a kezdetektől fogva jelen van a gőgősség, ami nem csak teret enged a későbbi szervezett lázadásnak, de meg is buktatja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy Rampartot nem nagyon foglalkoztatja a dezertáló klónok kérdése. Cody lelépését is nagyjából úgy említette, mintha egy eltűnt ollóról beszélne. Fura, hogy mennyire nem tekinti őket veszélyforrásnak, még a megbicsaklott hűségükön is inkább tréfálkozik. Pedig azért mégis csak háborúra nevelt, veterán katonákról van szó.

Nyíltan még egy klón se fordult a Birodalom ellen, így joggal gondolhatja, hogy nincs baj. Akkor fog pánikloni amikor már késő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nyíltan még egy klón se fordult a Birodalom ellen, így joggal gondolhatja, hogy nincs baj. Akkor fog pánikloni amikor már késő. 

Kivéve a Bad Batchet, ami már előjele lehet annak, hogy nagyobb a baj. Bár róluk meg azt hiszi... izé kommunikálja, hogy halottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak 2x néztem újra most ezt a részt.... :) 

 

Ahogy Cody próbált hatni Crosshair-re+ miután megtudta, hogy megszökött, érdekes volt látni az arckifejezését. 

Szerintem kezdi rühelleni Rampart-ot. Nagyon meglepődött Crosshair, ahogy Rampart közönyösen odavágta neki, hogy Cody megszökött. 

 

Crosshair képes lenne megölni Cody-t? Itt már nincs semmilyen chip hatás. Az 1. évad végén a volt társai tudtak valamilyen szinten hatni rá. 

 

Nagyon az az érzésem, hogy Crosshair sem fogja megélni az esetleges 3. évadot, Cody-ról nem is beszélve. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki írta fentebb, hogy Cody az elejétől kezdve puhatolózott Crosshair nézetei felől. A végén megbizonyosodhatott róla mennyire parancskövető. Szerintem Crosshair tesz a Birodalomra. Ő elsősorban katona, és minden cselekedetét a parancskövetés határozza meg. Kíváncsi leszek mit vált ki belőle Cody lelépése. Az látszik, hogy néha gondolkodóba esik. Jó lenne belelátni a fejébe. :)

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Crosshair képes lenne megölni Cody-t? Itt már nincs semmilyen chip hatás. Az 1. évad végén a volt társai tudtak valamilyen szinten hatni rá.

Eme rész után azt mondanám, ha parancsot kap rá akkor igen, lelőné. 

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Nagyon az az érzésem, hogy Crosshair sem fogja megélni az esetleges 3. évadot, Cody-ról nem is beszélve. 

Szerintem ez az egész klóntörténet egy hatalmas tragédiába fog torkollni. 

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Csak 2x néztem újra most ezt a részt.... :) 

Én is nem rég néztem újra, oltári hangulata van. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 11. - 13:31, Ody Mandrell írta:

Mintha Crosshair-ben lenne chip Cody helyett.

Pont jó, hogy nem lehet mindent egy csipre fogni. Ez különbözteti meg őket a bádogdobozoktól.

Már látszott a rohamosztagos és klón összevetésben is, hogy ezek egyéni döntések és nem pusztán távirányított programozás. Persze ehhez kell az is, hogy a parancsot követő vagy épp nem követő átlássa a helyzetet tágabb perspektívában. A klónokat egy másfajta háborúra készítették fel és korábbi tapasztalataik alapján, van lelkiismeretük, képesek önálló döntést hozni, nem mint egy robot. Nem csoda, hogy össze vannak zavarodva csip ide vagy oda. Fel lehet ébredni az álomból csippel is és lehet aludni tovább csip nélkül is.

Célkereszt inkább van egyedül a tutinak látszóban, a megszokott környezetben, minthogy elhagyja a komfortzónát. Nem vizsgálja lelkiismeretileg, hogy ki érdemel meg és mit, csak azt honnan jön a parancs. Hű apucihoz, akkor is, ha az mészárol, pusztít. Biztonsági játékos, megélhetési klón, túlélő, aki nem akar bujkálni, menekülni, törvényen kívül lenni. Leegyszerűsített világban él, nem kérdőjelezi meg a parancs jogosságát, a parancs értelmét. A jó katona követi a parancsot. Egyelőre így látom. Nem billeg.

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen valahogy így. Ez az egész chip mizéria csak arra ment ki, hogy a Jedik ellen legyen egy azonnal bevethető fegyver. A hosszútávú hatásokra lehet, hogy nem is gondolt a megrendelő. Bár Sidioust ismerve egy ekkora bakit nem követne el. Kérdés, hogy a Kaminoiak miként tervezték meg a terméket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy úgy. Eszembe jutott, hogy akár azt is beletehették volna, hogy távolról ki lehessen őket iktatni, de az meg aztán végképp lázadáshoz vezetett volna, úgy hiszem.

Lehet, hogy Célkeresztben géncsip van :D. Ő a tökéletes katona, klón. Legalábbis ezt akarja magáról elhitetni. Nem kérdez, végrehajt.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Távirányítással megölni őket az nagyon durva lett volna, még Sidious-nak is, hisz több millió emberről van szó, a háború hőseiről végülis. Azt nem tudta volna beadni az akkori szenátusnak. Jobb  őket lassan, fű alatt kivonni a forgalomból, ami nem tűnik fel senkinek. Ezt látjuk éppen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A hosszútávú hatásokra lehet, hogy nem is gondolt a megrendelő. Bár Sidioust ismerve egy ekkora bakit nem követne el.

Ha ő nem is, szerintem Tarkin gondolt. Ne feledjük, hogy ezek ketten már az ep1 idején összepajtiztak, és nem lennék meglepve, ha a háború egyes részleteit és a Birodalom hadseregének felépítését Tarkin maga tervezte meg. Túl gyorsan jelent meg a Kaminón és túl gyorsan volt egy komplett terve a lecserélésükre. Mi több, szinte a táskájában volt már az új páncélváltozat is. Bár lehet, hogy ez még a klónoknak készült, de nem hiszem, mivel mindenféle méretben létezik, a klónok esetében viszont elég egyetlen méret. Vagyis ezt már nem klónoknak rendelték.

Amúgy szerintem az egyes klónok Birodalomhoz való hűségét az is befolyásolja, hogy milyen hatások érték. Azok, akik sok időt töltöttek el Jedik vagy más jóemberek közelében, úgy tűnik, hajlamosabbak korán felébredni még a chip alól is. Erre jó példa most Cody, aki karrierjét nem csekélyebb személy, mint Obi-Wan Kenobi mellett töltötte el. De ott van korábbról Howzer is, aki Cham Syndulla oldalán harcolt, aki szintén egy talpig becsületes figura. Ellenben Crosshair még a saját osztagán belül is távolságtartó, zárkózott volt, renegát a renegátok között, aki nem hagyta, hogy bárki befolyásolja.

 

Amúgy szerintetek Cody értesült arról, hogy Obi-Wan túlélte a 66-os parancsot? Mert az még érdekes lenne, ugyanis az Obi-Wan Kenobi egy korai változatában szerepelt volna Cody, aki abban is otthagyta volna a Birodalmat, és segített volna Bennek. Ez az ötlet a sorozatban végül nem valósult meg, de tudjuk, hogy a készítők szívesen használnak fel ilyen meg nem valósult ötleteket más művekben - lásd azt, hogy Cody élete a The Bad Batch-ben úgy alakult, ahogy azt az Obi-Wan Kenobihoz tervezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha ő nem is, szerintem Tarkin gondolt. Ne feledjük, hogy ezek ketten már az ep1 idején összepajtiztak, és nem lennék meglepve, ha a háború egyes részleteit és a Birodalom hadseregének felépítését Tarkin maga tervezte meg. Túl gyorsan jelent meg a Kaminón és túl gyorsan volt egy komplett terve a lecserélésükre. Mi több, szinte a táskájában volt már az új páncélváltozat is.

Nem Rampart terve volt az átállás? A War-Mantle terv? 

 

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár lehet, hogy ez még a klónoknak készült, de nem hiszem, mivel mindenféle méretben létezik, a klónok esetében viszont elég egyetlen méret.

A méretre viszont figyeltek, mert itt amikor megérkeznek a rohamosztagosok a Desix-re, akkor látszik a nem egyforma magasságuk. :clap:

 

50 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azok, akik sok időt töltöttek el Jedik vagy más jóemberek közelében, úgy tűnik, hajlamosabbak korán felébredni még a chip alól is. Erre jó példa most Cody, aki karrierjét nem csekélyebb személy, mint Obi-Wan Kenobi mellett töltötte el. De ott van korábbról Howzer is, aki Cham Syndulla oldalán harcolt, aki szintén egy talpig becsületes figura.

Ide venném Wilco-t is, akinek azért kellett meghalnia mert becsületesen akarta végezni a dolgát.

 

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintetek Cody értesült arról, hogy Obi-Wan túlélte a 66-os parancsot? Mert az még érdekes lenne, ugyanis az Obi-Wan Kenobi egy korai változatában szerepelt volna Cody, aki abban is otthagyta volna a Birodalmat, és segített volna Bennek. Ez az ötlet a sorozatban végül nem valósult meg, de tudjuk, hogy a készítők szívesen használnak fel ilyen meg nem valósult ötleteket más művekben - lásd azt, hogy Cody élete a The Bad Batch-ben úgy alakult, ahogy azt az Obi-Wan Kenobihoz tervezték.

Szerintem itt még nem tudja. Kenobi később tűnik fel a színen, így ezt a tudást elvileg ebben a sorozatban nem is szerezheti meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem Rampart terve volt az átállás? A War-Mantle terv? 

Tarkin a szellemi atyja, úgy talán pontosabb. Rampart meg a tervező és a kivitelező.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem itt még nem tudja. Kenobi később tűnik fel a színen, így ezt a tudást elvileg ebben a sorozatban nem is szerezheti meg.

Hogy Obi-Wan Kenobi él, az nem tíz év múlva derül ki, az már kiderült a Mustafaron, sőt még annál is előbb, a Coruscanton. Gondolom, amikor az oda rendelt klónok egy részét megtalálták levágva, csak megnézték a biztonsági kamerákat, hogy ki rendetlenkedett. Ezek az infók akár aznap is eljuthattak Cody-hoz, pláne, ha a felettesei raportra hívták, hogy magyarázza meg, ugyan hogyan lehet életben az a Jedi, akinek a megöléséért ő felelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valószínűleg eltűntként van nyilvántartva, ezért is eredet a nyomába Reva meg még előtte az ISB. Ezt mondják is az Obi-Wan-ban. Így már csak az a kérdés, Cody tudott-e róla, de valószínűleg igen. Lehet, hogy elmegy megkeresni? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor valószínűleg eltűntként van nyilvántartva, ezért is eredet a nyomába Reva meg még előtte az ISB. Ezt mondják is az Obi-Wan-ban. Így már csak az a kérdés, Cody tudott-e róla, de valószínűleg igen. Lehet, hogy elmegy megkeresni? :D 

Adnám. Ezek után nem azért, hogy bechipődjön, Vadászékkal is összefuthat. 

 

Ja és arra gondoltam, hogy csak az elkolbászlókra kitalálhattak volna valamit, nyilván ez fel sem merült, mint lehetőség, nem volt addig elképzelhető ilyesmi. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még összefuthat velük, úgy is, hogy nem őket keresi. Így értettem

 

Szóval kifejtve a dolgot, hogy fel sem merült, hogy elszöknek a klónok, ha felmerült volna nem is alkalmazzák őket. A 66-os után már nem érdekes mi lesz velük, leharcoltak és annyi. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Sokkal valószínűbb, hogy Rex keresésére indul. 

Elvileg Cpt. Rex akció közben elesettnek van nyilvánitva (Killed in action). Még Tech mondja Rex-nek, a 7. részben(első évadban), aszem. 

Ezt még Crosshair sem tudja, hogy Rex él, szóval akkor hogyan is fog nyomra akadni? 

Inkább a 99-es klónokat kezdi el keresni, valahogyan. Legalábbis én ezt gondolom. :) 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez most nem rémlik, de ha így van, akkor valóban inkább a Batch többi tagját kutathatja fel.

Ha megtalálja őket, hatalmas segitség lehet ez a batch tagjainak. Cody rengeteg mindent tudhat. Ja és elmondhatja a batch tagjainak, hogy együtt dolgozott Crosshair-el is. És igy akkor tudni fogják, hogy életben maradt a volt társuk. :P 

 

Nem lennék meglepve, ha majd Cody segitene nekik bejutni Coruscant-ra is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 11. - 21:36, Ody Mandrell írta:

Kissé értetlenül állok amúgy eme jelenet előtt. Tawni miért nem használta a fegyverét? Végig ott volt a kezében. Miért nem védekezett? Legalább Grottont lelőhette volna, aki még fedezéket se keresett miután kiszabadult a szorításából. :( 

 

Ez egy jó kérdés, szerintem ott már ő feladta az egészet. Igazából amikor fegyvert fog Grottonra és megpróbál még egy utolsó elkeseredett kísérletettel nyomást gyakorolni a rátörő klónokra, már ott érezhette, hogy ez az ügy elveszett. Emellett Cody igen meggyőző volt, ha rajta múlt volna, akkor tényleg nem lőtték volna le Tawnit, talán hinni is akart abban, hogy lehet még itt béke és nem számított rá, hogy ott hirtelen csak úgy agyonlövik. Persze ez nagyon naív feltételezés volt, de egy ennyire reményvesztett helyzetben nem volt olyan érzelmi állapotban, hogy tisztán átlássa a lehetőségeit. Itt ő már mindenképpen veszített, de azért annak én is örültem volna, ha Grotton elnyeri méltó büntetését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem volt sok lehetősége. Talán valóban gondolt a népére is. Mert ha megöli Grottont, azt a népén bosszulja meg a Birodalom. 

 

Egy másik érdekességre most figyeltem fel. Cody mondja, hogy a 66-os kiadásakor több klón is dezertált. A chip akkor nem működött teljes biztonsággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sokkal valószínűbb, hogy Rex keresésére indul. 

Bizony, @Cpt. Rex jól írta, Rex parancsnok jelenleg halottként van nyílvántartva a Birodalomnál. Ez pedig így kicsit ellentmondás a Rebels-szel, amiben Titus admirális nem lepődik meg azon, sőt még nem is utal arra, hogy Rex életben van (pedig mondja, hogy ellenőrizték a számát), mi több, századosnak nevezi (2x08 Stealth Strike). Itt vagy Filoni vétett egy nem is oly apró hibát, vagy egy ponton Rex visszatér a Birodalomba, ahol lefokozzák századossá, majd onnan megy a Seelosra nyugdijba.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy másik érdekességre most figyeltem fel. Cody mondja, hogy a 66-os kiadásakor több klón is dezertált. A chip akkor nem működött teljes biztonsággal.

Az első évadban Rex is mondta, hogy voltak, akik ellent tudtak állni a chip hatásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.