Ugrás a kommentre

Melyik a kedvenc bolygód?


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc bolygód?  

51 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc bolygód?

    • Yavin IV
      1
    • Naboo
      7
    • Tatooin
      7
    • Coruscant
      12
    • Kamino
      3
    • Geonosis
      0
    • Utapau
      1
    • Saleucami
      0
    • Mygetto
      1
    • Felucia
      3
    • Kashyyyk
      4
    • Mustafar
      2
    • Alderaan
      2
    • Polis Massa
      0
    • Hoth
      3
    • Dagobah
      1
    • Bespin
      3
    • Endor
      2


Ajánlott hozzászólás

Ebben van valami. :oops: Polis Massa nem bolygó, így a kérdés nem pontos.

Polis Massa bolygó volt, az ep3-ra csak a maradványait láthatjuk. De valójában nem azt az egy aszteroidát nevezik Polis Massának, hanem az egész mezőt, mintha még mindig létezne a világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Polis Massa bolygó volt, az ep3-ra csak a maradványait láthatjuk. De valójában nem azt az egy aszteroidát nevezik Polis Massának, hanem az egész mezőt, mintha még mindig létezne a világ.

De akkor már nem bolygó csak egy aszteroida mező. Hogy mi volt régen az nem fontos ha a kérdés úgy szól, hogy melyik a kedvenc bolygód? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor már nem bolygó csak egy aszteroida mező. Hogy mi volt régen az nem fontos ha a kérdés úgy szól, hogy melyik a kedvenc bolygód? :oops:

De ha a Star Wars lakói is bolygónak kezelik, akkor mi miért ne kezelhetnénk annak? Csak nem sérthetjük meg a polis massaiakat :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne erőltesd, ebből már nem keveredsz ki. :pfff:

:oops:, ez a hála, amiért megpróbáltam kimagyarázni a hibádat, amit a lista írásakor ejtettél? (És a "Tatooin"-ról még nem is szóltam :D ).

 

De akkor már, ha Polis Massa aszteroidamező, akkor legyünk pontosak még egy pontban: a Yavin IV és az Endor holdak, nem bolygók, ezek sem jók :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D, ez a hála, amiért megpróbáltam kimagyarázni a hibádat, amit a lista írásakor ejtettél? (És a "Tatooin"-ról még nem is szóltam :oops: ).

 

De akkor már, ha Polis Massa aszteroidamező, akkor legyünk pontosak még egy pontban: Yavin IV egy hold, nem bolygó, ez sem jó :P

Vazzeg ezt én írtam. :pfff::D Most esett le. Na akkor magamat cseszhetem le keményen! Ekkorát hibázni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Tatooine-on még okés lenne, párologtatókat használnak öntözésre. Valamennyi növényzet lehet ott. >.<

Nem tudom, hogy a Tatooine-on van-e annyi munkaerő, ami az egész bolygó légkörét képes lenne folyamatosan fenntartani.

A Hoth-on annyiból jobb a helyzet, hogy a hóból/vízből nem túl nehéz kinyerni az oxigént, de mivel ez sem épp egy túlzsúfolt világ, kétlem, hogy kellő számú oxigénberendezésekkel lenne felszerelve a bolygó. A wampák és tauntaunok pedig tudtommal nem képesek a fotoszintézisre. :P

Mondjuk ebből a szempontból a Mustafar is egy érdekes eset. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ebből a szempontból a Mustafar is egy érdekes eset. :hmm:

A Mustafar annyira nem vészes, mivel ha alaposabban megfigyeled a hátteret, elég sok ilyen bazinagy gombaszerűség van, amik akár termelhetnek O2-t (ellentétben a földi gombákkal akik kb. annyi oxigént termelnek mint mi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mustafar annyira nem vészes, mivel ha alaposabban megfigyeled a hátteret, elég sok ilyen bazinagy gombaszerűség van, amik akár termelhetnek O2-t (ellentétben a földi gombákkal akik kb. annyi oxigént termelnek mint mi).

Gombaszerűség? Kövezz meg, de én azokat nem láttam. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mustafar annyira nem vészes, mivel ha alaposabban megfigyeled a hátteret, elég sok ilyen bazinagy gombaszerűség van, amik akár termelhetnek O2-t (ellentétben a földi gombákkal akik kb. annyi oxigént termelnek mint mi).

A gyárakra gondolsz? :D Azok max. széndioxidot termelnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ajánlom figyelmetekbe azt a jelenetet amikor Vader és Kenobi a víz... akarom mondani a lávaesés felé közelednek, és most ne csak a két "titán" harcát figyeljétek hanem nézzétek a hátteret is.

 

Ugyan ez csak egy koncept art azért a gombák már itt is láthatóak

 

Complex.jpg

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azok bizony gombák, bár nekem nem fordult meg a fejemben mint oxigéntermelő magyarázat. Belegondolva, logikus.

 

Ebből a példából kiindulva kijelenthetjük, hogy a legszélsőségesebb körülmények között is képesek kifejlődni oxigént előállító létformák, így a Tatooine és a Hoth is kipipálva.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azok mindig is épületeknek tűntek... Legalább is mesterséges építményeknek.

Ha valóban épületek, akkor egy-kettőt eléggé illogikus helyre építettek, viszont azt könnyen el tudom képzelni, hogy mustafariak a már kinőtt gombák köré építkeztek.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan kohók lehetnek, amiben munka folyik. A bennszülöttek gondolom nem hiába meregették bőszen a lávát. Vagy az lehet a lakhelyük. Jó lenne konkrétan tudni. De ha a filmet megnézed, akkor konkrétan látszik, hogy lámpák világítanak rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont abban vagyok biztos hogy nem a gyárhoz tartoztak, stílusában is teljesen elüt tőle, nem is rendelkezik láva pajzzsal mint a gyár (pedig a szakadék mellettinek szerintem nem ártana). És még ha mesterségesek is, akkoris kellett lennie egy mintának, ami alapján ötletet merítettek a dizájnjához. Az meg hogy a meglévő növény köré építkeznek, több szempontból is logikus lenne.

 

Egyébként itt van még egy kép, amiről szerintem következtethetünk arra, hogy oda ahol állnak ezek intelligens élőlény nem építkezne (legfeljebb egy börtönt)

 

 

Mustafar_hell.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.