Ugrás a kommentre

Melyik a kedvenc bolygód?


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc bolygód?  

51 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc bolygód?

    • Yavin IV
      1
    • Naboo
      7
    • Tatooin
      7
    • Coruscant
      12
    • Kamino
      3
    • Geonosis
      0
    • Utapau
      1
    • Saleucami
      0
    • Mygetto
      1
    • Felucia
      3
    • Kashyyyk
      4
    • Mustafar
      2
    • Alderaan
      2
    • Polis Massa
      0
    • Hoth
      3
    • Dagobah
      1
    • Bespin
      3
    • Endor
      2


Ajánlott hozzászólás

Bár a bolygó építészeti stílusától azért elüt.:) De mondjuk az ilyen bolygókon mikroszkopikus élőlények is termelhetnek levegőt, például baktériumok, vagy ilyesmik.

Nem is állítottam hogy nem, de valamiből a mustafari őslakóknak is kell táplálkozniuk, és ezért tartom valószínűnek hogy, szoros kapcsolatban állnak a helyi növényekkel, akár annyira is hogy a gombák alatt alakítják ki a lakhelyüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is lehet az is lehet, ezt így nem igazán tudnánk eldönteni szerintem. Az építészeti stílust azért említettem, mert általában azok egy bolygón egy félék szoktak lenni, de valóban több esélyes. Lehet a különbség a Konföderáció betelepülése miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a képen úgy fest, hogy az alja mesterséges, viszont a formája, elhelyezkedése, plusz ahogy a talajhoz kapcsolódik inkább gombára utál. Az sem kizárt, hogy a hydroid medúzákhoz hasonlóan félig élőlények, félig mesterségesek.

Talán épp a mesterséges kiegészítéseknek köszönhetően hatékonyabb oxigéntermelők. De lehet, hogy túl sokat kombinálok.

bs_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vonatkoztassatok el a földi élettől, és akkor többféle magyarázat is lehetséges :) Ha már egyszer égés van a világűrben, egy csomó minden más is lehet, ami nem földi :hehe: Pl. másból is nyerhetnek oxigént, nem csak úgy a növényekből, mint a földön. Azt inkább ne feltételezzük, hogy nem oxigénnel működnek az emberek, az azért mégiscsak alaptulajdonság lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a lézer szaggatott, a fény szilárd és korlátozható, a hang terjed az űrben, és mindent áthat egy misztikus, öntudatos energiamező. Ezek mellett tényleg "érdekes" lenne, ha az oxigénmentes környezetben égne a tűz. Ja, hogy az ismert fizika amúgy sem érvényesül a messzi-messzi galaxisban? :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a lézer szaggatott, a fény szilárd és korlátozható, a hang terjed az űrben, és mindent áthat egy misztikus, öntudatos energiamező. Ezek mellett tényleg "érdekes" lenne, ha az oxigénmentes környezetben égne a tűz. Ja, hogy az ismert fizika amúgy sem érvényesül a messzi-messzi galaxisban? :);)

A fénykard tudtommal nem fényből, sokkal inkább energianyalábból van. A hang pedig szép, hogy nem terjed légüres térben, de baromi unalmas lenne némán végignézni egy űrcsatát. A légkör kialakulása és fennmaradása adott bolygón pedig szerintem még ebben a messzi-messzi galaxisban sem történik magától. ;)

 

Elég megnézni a különféle járgányok, fegyverek, vagy egyéb szerkezetek technikai adatait és bátran kijelenthetjük, hogy a misztikum ellenére rengeteg dologban következetesen, a mi világunkhoz hasonlóan épül fel a Star Wars világa.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Én csak most bukkantam erre a topikra, nekem a jó öreg Tatooine a kedvencem s véleményem szerint különös, hogy eddig csak három szavazat érkezett rá - velem együtt persze.

Hiszen ez a félreeső sivatagos bolygó az SW két legendájának is szülőotthona (Darth Vader, Luke Skywalker), itt kezdődött minden, C3-PO is itt látta meg a napvilágot, valamint Kenobi mester is itt töltötte igen sok életévét. Ráadásul annyi minen van rajta, oly sok érdekfeszítő helyszín és történés és mégis a galaxis egyik legjelentéktelenebb pontja. Elképesztő, mi mindent sikerült beleszóniük a helyszínbe, már ha egyedül Mos Eisleyt nézzük is.

Szóval, nekem ezért a kedvencen. :)

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Az ep4-5-6 legjobb bolygója. Nekem legalábbis ebből a hármasból ez a kedvencem, valószínűleg azért, mert ez már a kezdet kezdetén sem Földhasonmás volt, ráadásul az élet sem nyomokban fedezhető fel rajta. Egy repülő város, basszus, ilyenek kellenek a fénykardokkal, lézerstukkerekkel, Halálcsillagokkal, meg mindenféle high-techy-techy cuccokkal felvértezett messzi-messzi Galaxisba, nem moncsicsik megszállta erdők, kihalt sivatagok, fagyott tauntaunok és félkarú wampák lakta hómezők, meg egy szem kőtemplomot tartalmazó dzsungelek.

(Ezért is csípem annyira a felújításokat, Mos Eisley is életre és a Földtől távolra kelt, és bekerült Naboo és Coruscant is, de a végére még az Endor is csicsásabb lett az Ewok falu tájékán.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.