Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Ez egy izzasztó kérdés, de remélem megleltem a helyes választ. :)

És Lucas konkrétan kimondta hogy a ... városban volt a legnehezebb forgatni?Csak mert amelyik helyszínre én gondolok azt több városban is forgatták az országon belül, mindenhol ugyan olyan viszonyok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két játékostól búcsút veszünk e forduló alkalmából.

 

A továbbjutók tehát 3-an maradtak: kolmilan, Dzséjt és Szafina.

 

A helyes megfejtést idézném :) :

 

 

"Norvégiában volt a 'legramatyabb-nem szó szerint idézve' a stábnak, méghozzá Finse-ben. Itt vették fel a Hoth felszínén játszódó jeleneteket. És ezt maga George Lucas mondta ki az ep2 extra DVD-jén, a Web Documentaries között a 3.-on, melynek címe: "We didn't go to the desert to get a suntan"

 

"A most difficult and challenging location was in uh? Norway, Finse, the Hoth ice planet. We ran into? uh? you know, blizzards and white-outs and all kinds of things that slowed down the production, stopped it for days on end." - By George Lucas

 

 

Új kérdés az este folyamán érkezik.

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Norvégiában volt a 'legramatyabb-nem szó szerint idézve' a stábnak, méghozzá Finse-ben. Itt vették fel a Hoth felszínén játszódó jeleneteket. És ezt maga George Lucas mondta ki az ep2 extra DVD-jén, a Web Documentaries között a 3.-on, melynek címe: "We didn't go to the desert to get a suntan"

 

"A most difficult and challenging location was in uh? Norway, Finse, the Hoth ice planet. We ran into? uh? you know, blizzards and white-outs and all kinds of things that slowed down the production, stopped it for days on end." - By George Lucas

 

Olyan ismerős ez az idézet :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiben igazad is volt amúgy. Ott is a viharok miatt rendkívül nehézkes voltak a forgatási körülmények. Csak mondtam hogy mindkettőt hogy beküldted nem tudtam elfogadni. Veled még úgy is találkozunk a jövőben! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De legalább eltaláltam hogy melyik helyszín volt az, csak hülye módon beírtam Tuniziát is, mivel ott is elég nehéz volt forgatni.

Én is először Tunéziát (Tezuer-t) küldtem be, mert gondoltam, ha egy homokvihar 76-ban és 97-ben is lerombolta a díszletet, plusz gond volt a homokkal, meg az írdatlan forrósággal (ezt amúgy meg McCalum mondja az ep1 webdokumentumain), akkor csak az lehet a nyerő. Ráadásul az is tovább erősítette eme hitem, hogy Irvin Kershner az Empire of Dreams-ben szinte nevetve mondta, milyen volt forgatni Norvégiában, meg, hogy a zord időjárást egyszer még ki is használták. Persze, Lucas jól rácáfolt. Ja, meg még az is félrevezető volt, hogy Finse nem város, míg a kérdésben kifejezetten város volt kérve. Finse ugyanis még falunak is alig mondható, mert van ott egy vasútállomás meg egy hotel, és pár kisebb-nagyobb épület. Szóval ezek miatt Finse-t elvetettem... meg is lepődtem, mikor megkaptam a 12 órás büntit. Aztán fél napig kerestem a választ, és hát a fene sem gondolta, hogy az ep2 extrái között van. Alattomos kérdés volt, na.

 

De egyvalamit ígérj meg Coce. Olyan kérdést nem tegyél föl, amit csak az audiokommentárokban lehet megtalálni. Két és fél DVD átnézése még hagyán, de hat film audikommentjeinek átnyálazása embertelenség lenne :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a válasz elküldése után vetettem el Tunézia ötletét, mivel ott vagy 5 városban forgattak, és Coce csak egyre volt kíváncsi, az időjárási viszonyok pedig nem változnak kilóméterenként.A vicces az hogy míg Tunéziát mindenhol nagyon szidták, Norvégiára alig mondtak 1-2 rossz szót az Empire of Dreams-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egyvalamit ígérj meg Coce. Olyan kérdést nem tegyél föl, amit csak az audiokommentárokban lehet megtalálni. Két és fél DVD átnézése még hagyán, de hat film audikommentjeinek átnyálazása embertelenség lenne :P

Olyat bizony nem fogok adni, amire a választ 2 kattintásra megleled. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy azon ember adta a hangját a SAGA folyamán egy karizmatikus gonosz karakternek, és egy ismert "pilóta" karakternek is (mellékesen még egyéb jelentéktelen karakterek verbális alakítása is nevéhez köthető). Mely karakterek voltak ezek (a 2re vagyok kiváncsi, de 3 nevet is elfogadok)?

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a válasz elküldése után vetettem el Tunézia ötletét, mivel ott vagy 5 városban forgattak, és Coce csak egyre volt kíváncsi, az időjárási viszonyok pedig nem változnak kilóméterenként.A vicces az hogy míg Tunéziát mindenhol nagyon szidták, Norvégiára alig mondtak 1-2 rossz szót az Empire of Dreams-ben.

Én azért nem vetettem el Tunéziát, mert az IMDB szerint két hely van abban az országban, ahol két (három) részt is forgattak. Az egyik Nefta városa mellett Chott el Djerid, azaz a Lars farm külső helyszíne, de ott tudom, hogy se az ep4, se az ep2, se az ep3-nál nem volt gond (annál is inkább, mert az ep2-t és 3-at ennél a helyszínnél egyidőben rögzítették). A másik viszont Tozeur városa és az a mellett található Sidi Bouhlel. És az imdb szerint ezen a helyszínen tombolt '76-ban is a homokvihar, és ugyanitt ismétlődött meg '97-ben is. ebből arra gondoltam, hogy Tozeur városa lehet a megfejtés, mert bár Tunéziában még rengeteg más helyen forgattak, az infók alapján ez két filmnél közös pont és mindkettőnél ott volt a homokvihar, ami szerintem eléggé kellemetlenné tette ott a forgatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na átírom a kérdést. Nem magyar szinkronra vagyok kíváncsi. Vagyis arra vagyok, hogy a hangját adta az eredeti verzióban. Dzséjt, így nem jár bünti neked, csak akkor ezek alapján küld be a megoldásod. Elnézést a kellemetlenségekért!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óóó, ez könnyű volt. :P  :P

Ja, miután átírta a kérdést már tényleg az volt. De mire találtam olyan szinkronszínészt, aki karizmatikus gonoszt és pilótát is szinkronizált, meg még mást is... na akkor még nem volt könnyű :D És találtam, az az egészben a vicc (bár az idézőjeleknek tényleg csak akkor van értelme, ha már a helyes válaszra lelünk rá).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, miután átírta a kérdést már tényleg az volt. De mire találtam olyan szinkronszínészt, aki karizmatikus gonoszt és pilótát is szinkronizált, meg még mást is... na akkor még nem volt könnyű :P És találtam, az az egészben a vicc (bár az idézőjeleknek tényleg csak akkor van értelme, ha már a helyes válaszra lelünk rá).

Írd már meg, kit találtál!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, hogy volt eredetileg?

Az "adta a hangját" helyett a szinkronizált szó szerepelt, emiatt én azt hittem, hogy a magyar szinkronra gondolt Coce.

 

Írd már meg, kit találtál!

Varga Tamást, aki Jek Porkins hangját kölcsönözte az ep4 3. szinkronváltozatában, és ő felelt meg a pilóta kritériumnak. Aztán az ep6 első szinkronváltozatában furcsa mód egyszerre szinkronizálta Piett admirálist és Moff Jerjerrodot is, így megvolt a karizmatikus gonosz is, ráadásul kettő, de úgy véltem, Piettre gondolhatott, mégis csak jelentősebb figura. Illetve még ugyanennek a résznek ugyanezen szinkronverziójában volt "további magyar hang" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.