Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Beszélt valaki itt kényszerről?! Senki. Arról van szó, hogy mivel nem fekszik a játék, ezért valószínűleg nem fogom erőltetni, tehát nem fogok többet nevezni, ez egy tanulság, amit levontam, és megosztottam veletek, hogy tudjátok, miért nem játszom esetleg legközelebb. BOCSÁNAT, ha esetleg raboltam az idődet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most itt mit kellett kutakodni? Az új fordulóban eddig két kérdés volt, én spec egyiknek se néztem utána... Az előzőben volt egy-kettő, aminek utána kellett nézni - én se vok perfekt angolos, csak kezdő -, de jobb volt így... mert ha nem lett volna az a CW-s kérdés, lehet, h még mindig nem esett volna ki senki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyszer, hogy mindenki számára világos legyen: Nem a kvízt bíráltam, csupán számomra ezek olyan kérdések, amik után utána kellene néznem, abban pedig nem vagyok jó, ezért nem erőltetem inkább a játékot, mert úgy sem lenne benne sikerélményem. Átadom a terepet azoknak, akik fejből tudják, vagy jobban érzékelik, hogy hol kell keresni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, akkor azt sajnálom, hogy nem jön be ez az újfajta játék. :D Most még a közeljövőben ezek a fajták lesznek, majd talán később visszatérünk a hagyományos vonalra is. :)

Semmi gond, majd kívülről figyelek és nézem a többiek szereplését :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csupán számomra ezek olyan kérdések, amik után utána kellene néznem, abban pedig nem vagyok jó, ezért nem erőltetem inkább a játékot, mert úgy sem lenne benne sikerélményem.

Ez most off, de akkor hogy szoktál tanulni? Valakivel felmondatod az anyagot, amit megkeresett neked?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másodikból majd egy sreenshotot tudnál beszúrni majd a következő kérdés után érdekességképp a topicba?

Sajna nem mert még én se tudtam kiszúrni őket de azt tudom hogy ott vannak valahol és itt a fórumon is olvastam róla. Talán a többiek be tudnak rakni egy képet ahol látszanak. Ami azt illeti én azt a fajt se tudtam még kiszúrni amire gondoltál.

 

EDIT: a másik fajt szerintem már megtaláltam. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Lara: Most viccelsz? :) Ha tanulok, akkor pontosan tudom, hogy mit kell keresnem és hol :D Vagy az emlékezetemben, vagy a füzetemben, vagy a kiadott könyvben.

 

ON

OFF

 

Ja, hogy nektek mindent a szátokba rágnak... Értem. Hol tanulsz, beadom oda is a jelentkezésemet! :P

 

Ja, és boldog szülinapot! Anyukámnak is ma van... számszerint az 50. ^^

 

ON

Szerkesztve: - Lara Strong
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ja, hogy nektek mindent a szátokba rágnak... Értem. Hol tanulsz, beadom oda is a jelentkezésemet! :)

 

Ja, és boldog szülinapot! Anyukámnak is ma van... számszerint az 50. ^^

 

ON

OFF

 

Szerintem meg állj le az OFF-fal, a sértegetéssel meg pláne. Köszi. Nem rágnak semmit a számba, de pontosan tudom, mit honnan kell tanulnom, tekintve, hogy nem vagyok hülye.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Szerintem meg állj le az OFF-fal, a sértegetéssel meg pláne. Köszi. Nem rágnak semmit a számba, de pontosan tudom, mit honnan kell tanulnom, tekintve, hogy nem vagyok hülye.

 

ON

OFF

 

Sztem nem volt benne semmi sértő, max az intézményetek oktatási stílusára tettem megjegyzést, de hát ha ennyire magadra veszed, akkor egészségedre. És szívesen máskor is a jókívánságot....

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már szóba került, akkor én is elárulom, hogy azért nem játszom én sem amiért Donát és MissKarrde.Egy valós tudást felmérő vetélkedőben részt vennék, ami a filmekkel kapcsolatos(mint mondjuk a klub-napokon lévő).De abban nem, amiben engedélyezve van a netes keresés.Ez nem a tudásra alapul, hanem a keresésen.Magyarán csalás.MissKarrdenak abban is igaza van ,hogy olyan a kérdés, hogy csak angol nyelvű válasz van(Ha már keresni kell).Arról senki nem tehet, hogy nem beszél angolul(van akinek nincs nyelvérzéke), így igazságtalanul kerűl hátrányba.Mindez nem lenne ha nem lenne engedélyezet a nethasználat.

Bocsánat ez az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most lehet, hogy nagypofájúan fog hangzani, de nekem speciel eddig két kérdésnek kellett utánna néznem, mert ténylegesen nem tudtam. Az egyik miatt ki is estem. Na most akkor én ne játszak, mert minden szutykot megnéztem, elolvastam, megkerestem a Star Warsról, ami fellelhető, elérhető? Mert így a logika szerint csak az áll velem egyenlő esélyekkel szemben, aki legalább annyit, ugyanannyit, vagy többet tud az SW-ről. Szóval csak nézőpont kérdése. És én sem tudok jobban angolul, mint sokan mások közüllünk. Ilyen kvízekben - sőt, igazság szerint semmilyen versenyben - nem lehet esélyegyenlőség, max annak látszata. Itt éppen az egyenlít ki, hogy lehet keresni. A régifajta kvízben meg annak volt nagy előnye, akinek gyors volt a netkapcsolata. Ott sem volt meg az esélyegyenlőség (teszem hozzá, sokszor ott is utánna lehetett nézni a dolgoknak, mikor x idő után sem tudtuk a választ, de hát egy olyan kvízben, ahol egyikünk sincs testileg jelen, hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Mert én azért magamból kiindulva nem játszanék becsületességre. Itt most legalább negedélyezve van, ergo nem csalás).

Mondhatni, ez a kvíz nem csak a lexikális tudást méri fel, hanem azt is, hogy mennyire vagy járatos a Star Wars forrásanyagok felkutatásában. És ugye, nem csak az internet lett használatra engedélyezve, hanem bármi, könyvek, képregények, lego katalógusok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam az csak egy vélemény nem bírálat.Nekem nem felel meg ,így nem játszom.

Az szerintem nem gond, ha nem látjuk egymást.A biztosíték az adott szó.Hogy csak a fejben lévő dolgot használja.Ha mégis használ valamit akkor az az ő lelkiismeretét fogja terhelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Amikor olyan játék volt amilyet említesz, akkor se játszottál.... Egyébként ennek a játéknak a legnagyobb erénye, hogy kutakodás közben akaratlanul is rengeteget tudhat meg az ember az SW világáról. Már ezért megéri a keersgélés, legalábbis számomra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megmondom őszintén, leginkább a játék öröméért játszom. Vonz a versengés lehetősége, még akkor is, ha legtöbbetekkel szemben kevés az esélyem nyerni, vagy épp ebben a kvízben tovább bent maradni. Az igazat megvallva a nyerés ehhez képest kevésbé érdekel.

A múltkori játékban a nyerésről már szó sem lehetett, mert a tizenvalahanyadik fordulóban csatlakoztam, de minden kérdésnél külön izgultam, hogy vajon mi lesz az, és hogy tudom-e rá a választ. Mégha tudtam is, akkor is a gyorsasági faktor eléggé rontotta az esélyeimet, épp ezért örültem, ha egyáltalán fordulónként 1-2 pont leesett. De ez nem vette el a kedvemet, sőt :P Kihívás volt!

A mostani játékkal kapcsolatban pedig osztom Dzséjt véleményét, hogy a múltkori forduló utolsó kérdését kivéve az összes többire (az újakra is) lehetett volna tudni a választ netes keresgélés nélkül is, csak a legtöbben (köztük én is) valami bonyolult válaszra gondoltunk (persze nem utolsósorban azért, mert a kérdések ravaszul voltak megfogalmazva :D ), és nem mertük beírni a legkézenfekvőbb választ. Ez egy tanulság a számomra, amelyből igyekszem tanulni :P .

 

Szóval mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ez a játék is olyan, mint sok minden más: olyan, amilyennek megéli az ember. Ha jó kedvvel, kalandvággyal, érdeklődéssel áll hozzá az ember (mert az is nagyon igaz, amit Ody írt, hogy sok mindent lehet közben tanulni is), akkor remekül fog szórakozni. Ha nincs kedvetek keresgélni, utánanézni, akkor válaszolhattok ösztönből is - nincs kizárva, hogy jót súg. Pl. az is simán kitalálható lett volna, hogy ki volt az első kidolgozott karakter a Saga-ban - Panni lányomat megkérdeztem, ő meg kapásből rávágta, hogy biztos Anakin, én is ezt gondoltam, csak túl egyszerűnek tűnt... :P

Ha meg esetleg utána kellene mégis nézni, akkor fel lehet ezt úgy is fogni, mint Indiana Jones kincskereső útjait.

 

Ha elsősorban nem nyerni akarunk, hanem játszani, akkor garantált a jó hangulat szerintem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem nem gond, ha nem látjuk egymást.A biztosíték az adott szó.

Bocsi, de nekem az ilyen naív dolgok messze nem biztosítékok. Annál is inkább mert kapásból tudnék egy nevet mondani, akiről bizton tudom, hogy nem retten vissza ilyesmitől. Minden nap szembe néz velem a tükörben a rohadék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E fordulóban mindenki tovább jutott.

 

A helyes megfejtés: Az E.T. szenátorok voltak, a hasonló című alkotásból. :D A másik film, ami körül találgatások voltak, az az Alien volt. Egy HD screenshotot valaki belinkelhetne, mert az eddigi screencapekből nem nagyon látszanak. :P

 

A következő kérdés meg EU-s lesz:

 

 

Anakin arcát csúfító vágását kinek milyen eszköze okozta az EU szerint?

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ennek a játéknak a legnagyobb erénye, hogy kutakodás közben akaratlanul is rengeteget tudhat meg az ember az SW világáról. Már ezért megéri a keersgélés, legalábbis számomra.

Idő, idő és idő :D Akinek van elég rá, annak jó :P Jó érv amúgy, csak hát nem mindenki tudja megtenni.

 

Pildi, a nyerés nekem sem számított, de a játék öröme sem volt már meg :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.