Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Tényleg, Ody, te is megtaláltad azt a bizonyos oldalt, vagy csak tippeltél? :clap:

Nekem is több jelöltem volt, de találtam egy oldalt ahol konkrétan le volt írva. Egyébként én másodiknak eleve rá gondoltam, csak nem mertem egyből beküldeni. Ha vége lesz a játéknak, majd leírom hogy történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem lepődtem meg, hogy kiestem... De azért :)

 

A továbbjutóknak gratula :D , remélem még több körön keresztül fogtok küzdeni :D Mi meg majd drukkolunk :(

 

Viszont alig várom már, hogy végre kiderüljön az igazság, ki az a bizonyos karakter, és melyik az az oldal :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válasz tehát: Anakin Skywalker/Darth Vader.

 

A leghitelesebben magától George Lucastól tudhatjuk, aki egy riportban a 4-5-6 rész legutóbbi DVD díszkiadás bónusz lemezén található "Karakterek alkotásáról" szóló dokumentumfilmben ecsetelte, hogy a legkorábban egy bizonyos Luke Starkiller karaktere vázolódott fel benne, akinek ikergyermekei vannak, és hogy ő testesítené meg a Gonosz apuka szerepét. Utánna az már a történetek kacifántossága, hogy 2 fiú gyermek voltak az ikrek, vagy hogy a lány gyermek köré épült volna a Saga, vagy hogy végül a fia kapta a Luke nevet.

Ha a koncepció alatt érthetjük a kinézetet is, akkor Lucas valamifajta beduin harcos díszöltezetéhez hasonló félig mechanikus karakter vázolódott fel benne, amit Ralph McQuarrie-nek is elmondott, és Vader általunk ismert végső kinézetét végülis a művészúr koncept rajzainak köszönhetjük.

Kicsit érdekes csavar, hogy épp annak a szereplőnek a mivoltát alkották meg legelőszőr, aki köré végülis mind a hat rész épült.

 

Az interneten fellelhető forrásokat pedig a 2 továbbjutóra bízom, hogy ha akarják kommentelni helyes megoldásukhoz vezető útjukat, tegyék meg. :clap:

 

Tehát a két tovább jutó:

Obi1

Ody Mandrell

 

És persze nem maradhat ki az új kérdés sem, aminek megfejtésénél nem elég csupán a megfejtés, hanem pontos forrást is kérek, hogy honnan tudjátok:

 

Ha a Csillagok háborúja részeit nézzük, az Industrial Light & Magic Studionak melyik volt eddig a legösszetettebb kreaturája bonyolultságát tekintve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez annyira vicces... :clap: Én is Darth Vaderre gondoltam legelőször, és nagyjából azért, mert ezeket az infókat én is tudtam. De amikor sorra derült ki, hogy rosszak az addig beküldött megfejtések, akkor ezt a megoldást teljesen elvetettem, mert számomra annyira nyilvánvaló volt, hogy biztos mindenki erre gondolt, és ha ez nem jó, akkor rossz az egész koncepcióm, és valamit biztos nem jól tudok.

 

Szóval a megérzésemre kellett volna hallgatnom... :(

 

Na de majd a legközelebbi játékban nem hagyom magamat mások vélt véleménye által befolyásolni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh én mennyit keresgéltem, és először persze MAce Windu nevét küldtem be, mint sokan mások gondolom. Aztán jött a képbe Luke Starkiller. De ezt már jobban megrágtam, nem küldtem be Luke Skywalkert mint megfejtést, mert az túl egyszerű lett volna. Bár sok helyen úgy van említve, hogy Luke Starkiller az bizony Luke elnevezése volt a forgatókönyv korábbi fázisaiban, én azért megnéztem a DVD extra lemezét, amin Lucas világosan elmondja azt amit Coce is leírt. Tehát először az apa karakterét alkotta meg a szakállas, arra épült az egész. Ekkor ugrott be, hogy mintha olyat is mondott volna, hogy ez az egész történet Anakin trgédiája és megváltása, csak korábban akkora volt az anyag, hogy ketté vágta, és először az utolsó szakaszt vitte filmre. Na ekkor kerültem supershadows oldalára, ahol pontosan ez állt:

"George Lucas conceives of and writes the basic story of Anakin Skywalker's rise, fall and ultimate redemption. This story becomes too large for one film and Lucas divides the story into four trilogies." Ekkor már alig maradt kétségem, esetleg annyi, hogy Coce mégse erre gondolt. :clap: De aztán kiderült, hogy mégis.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy itt nem mindenki ért hallás után angolul, sőt még írásban sem eleget.

Nem kicsit voltak diszkriminálva azok, akik nem jó angolosok.

Sajnos ez igaz. :( Én sem tudok angolul, de annyit azért igen, amennyi most kellett. :P Egyébként direkt felirattal néztem, az segített. Magyar oldalakon is kutakodtam, de erről nem találtam semmit. :roll:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én google-ben megtaláltam, hogy Luke Starkiller volt a kezdeti szereplő, akinek két fia van.

 

Csakhogy arra nem jöttem rá, hogy kezdetben Luke lett volna az apa, a fenti információt félreértelmeztem, és azt hittem, hogy Luke Starkiller lett volna az egyik fiú, és a testvére a másik, az apjuk meg később kapott szerepet.

 

Szóval közel jártam, de tévedtem.

 

Először én is Mace Windu (Windy) - t írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként direkt felirattal néztem, az segített. Magyar oldalakon is kutakodtam, de erről nem találtam semmit. :roll:

Én egyszer elkezdtem úgy az ep4-5-6 extra lemezt, de annyi volt az ismeretlen szó, hogy elvesztettem a türelmem, és a mai napig nem néztem több SW extrát. Nem is fogok. Sajna magyar oldalak tényleg elég szegényesek ilyen szempontból, keresgéltem picit, aztán feladtam. Valószínűleg azt a kis időt is kár volt rászánni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nekem is Windu ugrott be, de mivel kicsit később jöttem láthattam a reagálásokat, hogy milyen kevés a helyes. Coce pedig segített, hogy név lehet, hogy nem ugyanaz, mint ami lett belőle az ep4-ben.

Na akkor Windu kiesett, de ez bezavart, mert arra gondoltam, hogy Windu nevű Jedi-bendu Mester volt Obi-Wan előképe. Ezt küldtem másodszorra.

 

3 jelöltem volt. Luke, Vader, Obi-Wan.

Luke-t ellőttem első körben gondolva, hogy ez az Obi-Wanos gondolatmenet bonyolult, és ha így lenne emlékeznék rá.

Meg kimást találhatna ki elsőnek, mint a főhőst.

 

Vader túl kézenfekvőnek tűnt. Meg ugyanazt is gondoltam, mint Pildi. Hogy biztos sokan bebrahizták, mégis ennyi a kieső.

 

Obi1 tavábbra is kíváncsi lennék arra az öt kulcsszóra, mert én is mindent beírtam a google-be: First draft-tól kezdve első star wars karakterig...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Karrde, ilyen értelemben sajnos eléggé diszkriminatív a verseny. És ezt azzal tudom magyarázni, amit később ecseteltél is későbbi kommentedben. Ha leszűkíteném a magyar nyelvű irodalomra a kérdések fellelhetőségének bázisát, akkor nem tudnék nehezíteni egy bizonyos fokon túl. Lehet lehetne, csak én a könnyebb utat választottam. A Sötét oldalt... :roll:

 

Obi1 az IMDB.com-on találta meg a helyes választ a Triviák között. Az öt kulcsszónál már nem avataott be. :(

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Coce oldalán állok ezúttal. Sajnos a mélyebb tudásmélység, a nehezebb kérdések szülőhelye elkerülhetlenül a SW sötét (angol) oldalán található.

Good, good young apprentice. Your choice was right! And the weak Jedi don't understand and underestimate our english knowledge!!! This will mean their destiny. Actually was.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én játékon kívül egyből az ANH triviáját vagy mijét néztem meg az IMDB-n és ott is benn van hogy Vader az első megalkotott karakter.

Azt nagyon bírtam hogy szinte mindenki a Vaderes díjat emlegette és pont Vader volt a helyes válasz. :roll:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én játékon kívül egyből az ANH triviáját vagy mijét néztem meg az IMDB-n és ott is benn van hogy Vader az első megalkotott karakter.

Azt nagyon bírtam hogy szinte mindenki a Vaderes díjat emlegette és pont az volt Vader a helyes válasz. :(

Igen, az kicsit ironikus volt, hogy a Vadert annyiszor emlegették a forduló alkalmával, csak épp a rossz helyen. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader túl kézenfekvőnek tűnt. Meg ugyanazt is gondoltam, mint Pildi. Hogy biztos sokan bebrahizták, mégis ennyi a kieső.

Ja, túlkombináltuk a dolgot. Pedig ismét bebizonyosodott, hogy a legegyszerűbb a legnagyszerűbb. :roll:

 

Dettó Windu (Windy) mester volt az én első megfejtésem is, ráadásul párban C.J. Thorpe-pal, alias Luke-kal. Ez annyira újszerű infó volt a számomra, hogy nagyon megörültem, hogy tuti ez lesz a jó :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Coce oldalán állok ezúttal. Sajnos a mélyebb tudásmélység, a nehezebb kérdések szülőhelye elkerülhetlenül a SW sötét (angol) oldalán található.

Van olyan, amit meg én tudnék, ő nem, pl. az EU-ból, de eddig főleg filmkészítési kérdések voltak, igazából az én területem még elő sem fordult, hanem pont az, ami a gyengém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háromszor is radai roseb!

Először, mert én is poénkodtam Vaderrel :roll:

Másodszor, mert Luke Skywalkert küldtem el először, vagyis baromi jó úton jártam, csak hiányos angol tudásommal odáig már nem jutottam el, hogy először az Anakin volt.

Harmadszor, mert gondoltam arra a mocsok imdb trivia listára, de valamiért nem néztem meg :falátfejelőssmile:

 

Másodszor amúgy Chewbaccára szavaztam, mert a wookiee már 1971-ben létezett, ugye a THX-1138-ban említik, és Coce - biztos direkt megtévesztésből - említette, hogy a karakter esetleg később kaphatott nevet, és chewie tényleg később kapott. Solo társa csak a '74-es verzióban lett Chewbacca, viszont a már említett RM koncepciós rajzok között is szerepelt (és ha jól emlékszem, azok még '73-ban készültek).

 

Ja, és negyedszer is radai roseb: a mostani kérdést fejből tudom... :(

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az az öt szó: "star wars first character 1977"

A második találat már elegendő is volt.

 

 

És Ody..Már elsőre betalált a válaszod?A fene, fel kell kötnöm a gatyámat, mert bizonytalan vagyok.Elsőre rávágnám hogy melyik a legmodernebb - és ezzel a legösszetettebb - karakter, de Coce-ot ismerve ez valami beugratós kérdés lesz. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.