Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Ez a kaszkadőrös most meglepett. Saját szakállamra én is összeírtam tegnap, és belevettem őket, mivel a szó szoros értelmében részt vettek a figura megformálásában. :P

Végül nem kérem, hogy utánna nehogy galiba legyen belőle. A kaszkadőröket már végképp nem lehet nyomon követni, ha ilyen legendák keringenek, hogy kik hányszor hány karakterébe bújtak. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdésre a válasz dublőrök nélkül:

 

Darth Tyranus - 1 - Christopher Lee

Darth Maul - 2 - Ray Park/Peter Serafinowicz

Darth Sidious - 3 - Ian McDiarmid/Clive Revill(hangot kölcsönözte az eredeti Birodalom visszavágban)/névtelen idősebb hölgy(aki arcát kölcsönözte az eredeti Birodalom visszavágban)

Darth Vader - 4 - James Earl Jones/David Prowse/C. Andrew Nelson/Hayden Christensen

 

Előlre hozott eredmény hirdetés. Az utolsó kérdésre beküldött megfejtések alapján egy ember maradt végül, akinek személye Obi1.

Megoldása végülis rendben volt, mivel csak a számokat kértem megfejtésként, és hogy rosszat sorolt fel egy ember helyet, az csak engem zavart meg hirtelen, de az nem módosítja megoldásának korrektségét.

 

Tehát az első SAGA KVÍZ játék győztese OBI1! Gratulálok neki! Szép küzdelem volt, az Erő átjárta lényét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is gratulálok Obi1! Engem ez az utolsó kérdés körüli mizéria eléggé megzavart, és a végén már nem tudtam kit kell beírni és kit nem. De persze ez nem mentség, mert úgy látszik volt aki tudta. :P Megérdemelten nyert Obi1. Majd küldd el a címedet, hogy a nyereményt oda postázhassuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh hát ez meglepett.Köszi mindenkinek :P

De elég igazságtalanság lenne pár kérdés után elvinni a nyereményt, szerintem folytatódjon még a játék.Csak akkor jobb lenne ha két javítási lehetőséget is kapnánk, mert így megint kiesnénk pár nap alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert mi a címből is kiderül, ő már a Jedihez adta szerintem az arcát. Ugyanígy akkor Jake Lloyd is hiányzona a felsorolásból.

 

Nelson pedig egy ILM-es csávó aki mellékesen szinészkedik, és a magassága miatt a special editionben pár jelenetben Vader gúnyáját öltötte magára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagylelkű a felajánlásod Obi! Cocén múlik a dolog. Ha új játék lesz, akkor ismét megnyílik a jelentkezés topik, ahova be kell írni majd a szándékot. A nyeremény sorsáról később döntünk. Szerintem jó ez a szabály, mert van egy megszabott idő ameddig be kell küldeni az első választ (ugye a 24 órás szabály miatt). Tehát nem lehet a végtelenségig kotlani rajta. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá, illő lenne magyar forrás útján kérdést feltenni. :) Én pl örülnék egy SW -s tottónak is ahol meg kéne saccolni a válaszokat illetve három lehetséges közül kiválasztani. Amolyan 13+1 kérdés lenne. Persze ez csak egy tipp. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük Obi1 a felajánlásod.

 

Akkor a gyakorlatban úgy kéne, hogy most lezárult egy játék periódus, amit Obi1 nyert meg. Még vagy kettő játék lezajlana, amiknek ha kis szerencsénk lesz, különböző emberek lesznek a nyertesei, és végül a 3 ember között fog még zajlani egy külön verseny, akinek a győztese kapja a figurát. Tehát ez Obi1-nak azt jelenti, hogy ő már döntős. Neki a motivációja annyi, hogy ha a következőket is ő nyeri meg, akkor nincs kivel döntőznie. ;)

 

A játék javaslataitokat átgondolom, csak nem könnyű kérdéseket kitalálni. A jövőben akkor lehet számítani rá, mint Ody is említette, hogy a Jelentkezés topic megnyílik, mikor konkretizáltam magamban az új szabályokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, gratulálok én is :clap:

 

A játékszabályokat tekintve én is megtartanám ezt a mostani időszabály rendszert, nekem tetszett. A két napos végső határidő elég pörgőssé tette a fordulókat, és az pedig, hogy max. kétszer lehet próbálkozni, egyébként is elég toleráns szerintem. Az is jó ötlet, hogy a két válasz között teljes el 24 óra, mert ez arra készteti a már egyszer hibázott játékost, hogy ezúttal alaposan fontolja meg a válaszát.

 

A kérdések fajtájával kapcsolatban pedig esetleg az első körben lehetne egy olyan teszt- jellegű dolog, úgymond beugrónak, amit Oldie javasolt, de azután hasonló kérdésekre vágyom, mint ezek voltak :) Engem nem zavar, ha angol környezetben kell keresgélni, de megértem, hogy ez nem megy mindenkinek egyformán jól, ezért ezen változtathatunk - csak így Cocénak lesz nehezebb dolga, ha jókat akar kérdezni :)

Ez az én véleményem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar környezetű kérdéseket én totális zsákutcának érzem. :clap: Nagyon kevés a magyar anyag egy igazán sokszínű játék kialakításához. Aztán meg alig van a neten olyan hely, ahol lehetne ilyenek után kutakodni. Egyet vagy kettőt tudnék mondani hirtelenjében...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt javasolnám, hogy a büntetések kiszabásakor automatikusan megkapja a delikvens azt is, mikor küldhesse be a második üzenetet (teszem azt egy PM-be is), és ne harapófogóval kelljen kihúzni a játékmesterből :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már most jelzem, hogy tuti nem játszom a következőben, ha lesz. Sajna nincs arra időm, hogy háromsornyi angolt fordítsak fél óráig, ami után kiderül, hogy nem is kellett volna, stb. No meg nekem az is elvette a játék izgalmát, hogy azon kellett filózni, vajon Coce hogyan gondolta a megfejtést. Épp elég a kérdésen agyalni. Szóval nekem ez az új így nem igazán jött be :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a játékos, aki egyszer már hibázott, anélkül is megfontolná a válaszát, hogy ügyelnie kellene arra, hogy 24 óra múlva küldje el az új megfejtést. Ígyis-úgyis két lehetőség van, és szerintem az mindenkinek a magánügye, hogy mikor küldi be a válaszát, tekintve, hogy ebben a játékban nem a gyorsaság a lényeg, hanem az, hogy a két lehetőséget kihasználva, a forduló idejének keretén belül beküldjük a jó választ. De ha többség ragaszkodik a szabályhoz, akkor maradjon minden így.

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is mindenképp játszanék.

 

Szerintem is felesleges a 24 órás bünti, mert pl nem biztos, hogy akorra gépközelbe tudja magát juttatni az ember. Nálam legalábbis megvolt a veszél két kérdésnél is, amelyiknél sokan kiestünk. Meg asszem a második kérdésnél, amikor az első választ csak másnap tudtam megejteni, és már csak rám vártatok. Ha pl akkor kaptam volna büntit bukta lett volna. Arról nem is beszélve, hogy a jelentkezésnél is lemaradtam, mert pár napot nem voltam.

De ugyanezen okból kifolyólag szerintem a kérdések is jöhetnének fix időpontban, pl 19:00, majd ha lejárt a határidő megint.

 

Szerintem egyébként jó a rendszer. Szerintem lehetetlen lenne csak magyar forrásra konkretizálni.

De szerintem nem is az a cél, hogy mindenki szuperül tudja használni a google-t, hanem, hogy kiderüljön ki mozog a legotthonosabban a témában.

Legyen az EU, filmkészítéssel kapcsolatos kérdések, utalások, pc játékok, vagy bármi ami előfordulhat.

Az lenne az ideális, ha a forrás csak ellenőrzésképp szolgálna: mert mindenki tud mindent fejből :clap: (Teszem azt, ha Coce-nak más a megoldása van.). Én pl sokszor nem emlékszem, hogy ezt a Denker könyvből tudom, vagy az ep1 werkkönyvből, vagy a fantasztikus gépezetekből, vagy enciklopédia vagy regényből, vagy valami dokumentumfilmből (extrából) pl story of ILM...stb.

 

Még felvethetném azt, hogy lehetnének konkrétabban megfogalmazva a kérdések, de nem teszem, mert tudom, hogy ez Coce egyik fegyvere. Tudjuk milyen nehéz kérdéseket feltenni, majdnem mind csináltunk már kvízt. Amit csavarosnak szán az ember simán megoldják, amit tök egyértelműnek azt mindenki félreérti.

 

Jó példa a csavaros kérdésre az Indy-s kérdés. Nem könnyű eldönteni, hogy Coce csak a Club Obi Wanra gondol-e vagy az előforduló hieroglifára és repülőgép oldalán szereplő betükre kíváncsi. Nem tudod, hogy csak az egyik kell, vagy mind. Persze ezesetben is megkönnyíti az ember dolgát, ha tudja, hogy van benne. Persze google ezt is biztos kidobja.

 

Nekem mindegy hogy folytatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az idő rövidsége tényleg gond lehet/lehetett, meg az is, hogy inkább a filmkészítésre korlátozódtak a kérdések, nem volt túl vegyes a felhozatal, mert mindenkinek van gyengéje, erőssége, amit fejből kapásból vág, vagy keresve sem talál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.