Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Továbbra is maradt Ody az egyedüli helyes megfejtő. Obi1, 24 órás bünti a PM-edtől számítva.

 

Karrde, nem is kétlem, hogy van amiben ezerszer tájékozottabb vagy, ezért is csaptam le a kvízvezető szerepre, mert az puskázhat. :(

 

 

Dzséjt, Chewbacca-s fejtegetéseddel el is lőtted egy jövőre szánt kérdésemet... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jól elszúrtam a dolgot, nem vagyok rá büszke :roll:

Először én is Anakin Skywalkerre gondoltam, mert annyira kézenfekvő volt számomra, hogy először az ő karaktere merült fel Lucas fejében, de a sok rossz megoldás után én is összezavarodtam. :( Nekem három jelöltem volt, de az előbb említett okból kizártam Anakint a körből. Én Luke-ról találtam sok mindent, többek közt azt, hogy először ő egy öreg Jedi-harcos volt, de ezt a szerepkört és számos tulajdonságot később Obi-Wan Kenobi kapta. Ezt az információt rengeteg oldalon megtaláltam, ezért is gondoltam, hogy valamelyikük lesz a megoldás. De végül bennem már egy negyedik személy is felmerült, bár nem igazán hittem, hogy ő lesz a helyes megfejtés. Ezt küldtem el játékon kívül Coce-nak.

Ha a kérdés arra vonatkozott volna, hogy kinek a neve szerepelt már a legkorábbi változatokban, gondolkodás nélkül elküldöm a jó választ :P Na de mindegy, majd legközelebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindketten jó megfejtést küldtetek be, és mindkettőtök más forrást is jelölt meg. Mondjuk az egyik forrás pontossága az kicsit hiányos volt.

 

A helyes megfejtés Grievous tábornok volt. Ezt magától John Knolltól tudhattuk meg, mikor Tóth Gábor szervezte le vele régebben azt a nagyszabású interjút, és ott hangzott el ez az információ.

 

Következő kérdés holnapi nap folyamán várható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na mint ígértem, jön a következő kérdés. Remélem ez is okoz majd izgalmakat! :P

 

A 6 filmben előforduló Sitheket (sötét jediket?) küldjétek be nekem olyan sorrendben aszerint, hogy hányan működtek közre összesen megformálásában! Kezdjétek a legkevesebbel, és megfejtésetek tartalmazza a karakterekhez tartozó pontos számokat is! Mindegyiknek helyesnek kell lennie, úgy tudom elfogadni válaszotokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tizedjére sikerült csak felfogni a kérdést.

Szóval azokat a színészeket kell felsorolni, akik megformálták a 6 film alatt látott sitheket.

Szerintem nem. Csak a számot kell oda írni, hogy hányan formálták meg a karaktert. Legalábbis én így értelmeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frissités n.2:

 

A sötét Jedibe már EU-t ne kavarjunk bele, nincs csavar benne. Nem vagyok semmi hordók mögött megbúvó karakterekre kíváncsi, akik később eu regénye tucatjában szerepelnek sötét jediként.

 

Akkor fogalmaznék úgy, hogy Negatív erőhasználó főkarakterek. Ez így eléggé egyértelmű meghatározás lesz játékosok? :P

 

Obi1, ha a továbbiakban kérdésed lesz, inkább itt tedd fel, mert a legközelebbi pm-et már megoldásként fogom számba venni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor fogalmaznék úgy, hogy Negatív erőhasználó főkarakterek. Ez így eléggé egyértelmű meghatározás lesz játékosok? :P

Nem tudom, minek bonyolítottad már kezdetben is. A filmekben egy csigafütyinyi Sötét Jedi sincs, nem említik őket, Lucas is kijelentette, hogy nincs. Akkor untig elég lett volna a Sith szót használnod, mert a filmekben csak és kizárólag azok vannak. Vagy ennyire magadnak akarod Vadert, hogy mindenkit kiejtetsz? :P

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ezzel zavart okztam az Erőben, csak még régebbi fórumos életemből sok-sok konfliktus származott belőle, vagyis ennek a két fogalomnak a különbségtételéből. A fővonal amugy is a sithek (ez a sötét jedik csak zárójelben voltak megemlítve).

 

És persze a hangok adóját is bele kell számolni... Ez szerintem egyértelmű volt. Ha valamelyik karakter Jedi volt valamikor, akkor a Jedi részét alkotó színész, hangbiztosító gárdát már nem kell beleszámolni. Ezt csak megerősítésnek írtam. Lassan a megfejtést is leírom már... :P

 

Azért kellett túlbonyolítani a kérdést, mert már ketten vagytok, és a kiskapulat ki akartam zárni, hogy a későbbiekben ha valamelyiktötök kiesne, ne lehessen erre panaszkodni. Szerintem most már minden adott.

 

Ody-nál 24 órás bünti kezdődött, nincs még jó megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Színészenként marha nehéz lesz megadni a pontos választ, mert pl Vadert vagy féltucatnyian játszották el. Asszem Ozzel megformálója monda anno a négy évvel ezelőtti sci-fi napon, hogy többen bújtak a jelmezbe.

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mindketten kiesnének, akkor persze egy új kérdéssel döntjük el, ki nyeri meg Vader figuráját.

 

Ha akarjátok, nevekkel együtt küldhetitek a számokat, de ha én egy névvel vagy akárkivel ki tudom egészíteni, aminek nyoma van, akkor rossz lesz a megoldás. Lehet akár még többet tudtok, mint én, csak akkor annak forrását is adjátok meg. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.