Ugrás a kommentre

SAGA Kvíz


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A filmben nincs szó konkrétan erről, szóval ez EU -nak is tekinthető. De ezek szerint akkor más EU lesz a befutó.

 

Nem egy adott momentumot kell beküldeni, hanem egy kis történetet, amit úgy egy mondatban kéne kifejteni. Vagyis kolmilan illetve a tények erre sugallanak. De amúgy igazad van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Ody Mandrell döntősüntől búcsút kell vennünk. Gratulálni szeretnék eddigi teljesítményedért! :)

 

Tehát így párharccá redukálódott a mezőny.

 

A helyes megfejtést kolmilantől idézném, mert a két versenyzőt oldalakban fejtette ki megoldásait. :P

 

"Luke nem bír magával, repülnie kell a vadászával. Megtámadja egy TIE. Lezuhannak. A felszínen folytatódik a küzdelem. Luke végül legyőzi ellenfelét. A pilótának leesik a sisakja, és Luke rájön, hogy az ellenfelei is ugyanolyan élő-lélegző lények, mint ő maga."

 

A 'The Day after the Death Star' című képregényből például kiderül:

forrás

 

Következő kérdés nagyon jó kis döntős kérdés, ami miatt SimonZ-t lehet majd felkeresni tüzes villákkal. :P

Ha ez nem fogja eldönteni, akkor az én általam kreált kérdések próbálnak a küzdelem végére pontot tenni. :D

 

2003. június 30-a volt A Sith-ek bosszúja első forgatási napja. A legelső jelenetet pontban reggel nyolckor rögzítették. Hagyományosan Rick McCallum kezelte a csapót. Mely színészek játékát rögzítették ekkor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a helyzet az, hogy én majd holnap délután egy hétre elutazok, így ha úgy adódna, hogy folytatódik a döntő, egy hetes szünetet be kell iktatnunk. Holnap délutánig még meg tudom nézni, hogy Obi1 jót küld-e be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a helyzet az, hogy én majd holnap délután egy hétre elutazok, így ha úgy adódna, hogy folytatódik a döntő, egy hetes szünetet be kell iktatnunk. Holnap délutánig még meg tudom nézni, hogy Obi1 jót küld-e be.

Coce, én nem tudom túltenni magam a kérdésen. Most akkor nem az a kérdés hogy akkor reggel kik forgattak? Mert több oldalt is néztem és mindenhol azt írták hogy az a bizonyos kettő színész forgatott délelőtt, a többiek csak később csatlakoztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Tudtam internethez jutni, es szerintem Obi1 nem kuldott be uj megoldast. Igy hivatalosan kijelenthejuk, hogy a SagaKviz nyertese Dzsejt lett. Engedd meg, hogy elsokent gratulaljak, mondjuk mar Obi1 megtette. :P

 

A miheztartas vegett a helyes megoldast csak egy mondatban tudom elmondani, igazolo linket sajnos nem tudok mellekelni most kulfoldrol, majd talan Dzsejt megteszi.

 

Az elso jelenetben senki sem szerepelt, hanem Rick McCallum vezetesevel csupan elsokent csak a diszletet vettek fel 8 orakkor az ILM reszere, es csak utanna jottek vegulis a szereplok.

 

 

 

(Ody, ha zavaro az uzenetem, kerlek javitsd mar majd az uzenetem, mert ekezetes betuk nem nagyon vannak ezen a rohadt billentyuzeten. :D Viva Espana!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Obi1, kolmilan, Coce, MissKarrde :P

De jó, mondjuk kár, hogy ilyen rövid volt ez a döntő :P De azért nagyon-nagyon happy vagyok. :D

 

A választ Pablo Hidalgo naplójában találtam meg. A 28. naplóban, melynek címe One Day. Élő linket nem találtam, de itt az ominózus bekezdés a naplóból:

"The first take isn't very involved at all. In fact, no actors are in it. It's a "control take," a clean plate of the environment for the benefit of Industrial Light & Magic. "And... action!" George calls, as two cameras pan along the lobby. He calls cut as the cameras finish their moves."

 

A napló kivonatos tartalmára leltem csak rá a neten , méghozzá a jó öreg starwars.hu az ep3 készítésével foglalkozó szekciójában (ebből tudtam meg a választ, a naplókat csak utánna kerítettem elő, szóval a döntő kérdés megfejtése egy magyar oldalon volt, ez aztán az irónia :P ):

http://www.starwars.hu/enciklopedia/filmje...oldal_alcim.htm

 

A negyedik bekezdésben van a válasz:

"Az első felvétel az üres díszletben, az ILM számára készült"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is hatalmas gratula Dzséjt- nek. :P Majd vedd fel velem a kapcsolatot PÜ-be, hogy pontosíthassuk a nyeremény eljuttatásának részleteit! :D:P

 

Másodsorban gratulálok coce -nak a remek játékvezetéshez, hisz még akkor is feljön a fórumra amikor külhonban nyaral. :P Nem javítom a hsz-ed egyébként, mert jó az így is ékezetek nélkül. Legalább tudod mikor és milyen körülmények között született. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.