Ugrás a kommentre

Középdöntő 15: Luthen Rael vs. Agent Kallus


Donát

Középdöntő 15 - Star Wars Winter Madness  

22 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most Kallusra ment, gondolom Luthenre sokan fognak szavazni.

 

2 perccel korábban, Pildi írta:

Szintén Kallus, Luthen úgyis továbbjut.

Azért jó, hogy a többi szavazó nem így gondoltam, mert akkor most Kallus vezetne 13-0 -ra. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Azért jó, hogy a többi szavazó nem így gondoltam, mert akkor most Kallus vezetne 13-0 -ra. :D 

Talán ebből kiderült, hogy amúgy Luthent tartom jobbnak, és csak azért szavazok Kallusra, hogy neki is legyen több pontja, ha már győzelme nem lesz több. :)

 

Kiélezettebb küzdelemben én is arra szoktam szavazni, akit jobbnak tartok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kallus, mert egyszerűen többett láttunk belőle és szép ívet írt le. 

Luthen zseniális karakter, Stellan Skargard is nagy kedvenc, nagyon odatette. Én is éreztem, hogy nagyon elveri majd Kallust. Annyira, hogy az talán meg sem érdemli. Érezni rajtatok(rajtunk) némi "Andor-sznobságot", de most ellenálltam neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Kallus, mert egyszerűen többett láttunk belőle és szép ívet írt le. 

Luthen zseniális karakter, Stellan Skargard is nagy kedvenc, nagyon odatette. Én is éreztem, hogy nagyon elveri majd Kallust. Annyira, hogy az talán meg sem érdemli. Érezni rajtatok(rajtunk) némi "Andor-sznobságot", de most ellenálltam neki. :)

Nem hiszem, hogy sznobság lenne. Luthen egész egyszerűen ennyire jó és hatásos. Amennyiben gyenge lenne nem szavaznék rá. :) Ez nálam a karakternek szól és nem a sorozatnak. 

 

4 perccel korábban, Pildi írta:

Talán ebből kiderült, hogy amúgy Luthent tartom jobbnak, és csak azért szavazok Kallusra, hogy neki is legyen több pontja, ha már győzelme nem lesz több. :)

 

Kiélezettebb küzdelemben én is arra szoktam szavazni, akit jobbnak tartok. :P

Megértelek, de ez a játék arról szól kinek ki a kedvence. :) Szép dolog a szimpátia, de csak egy nyerhet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

 

Megértelek, de ez a játék arról szól kinek ki a kedvence. :) Szép dolog a szimpátia, de csak egy nyerhet. 

Donát nyilvántartja, kinek hány pontja volt, van. Igaz csak egy nyerhet, de a pontok számítanak azoknál is, akik kiestek. 

Ennyivel adózok azoknak a karaktereknek, akiket kedvelek, és sajnos nincsenek egy súlycsoportban az ellenfelükkel, a megtértek meg különösen ilyenek. :)

 

De ezek a körök lassan elfogynak, jönnek azok a párbajok, ahol már nehéz győzelmek várhatóak, mert mindkét fél kedvenc és erős karakter lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármennyire is szeretem Kallust és lett az egyik kedvenc lázadóm, ebben a körben már Luthenre szavazom, ugyanis ő meg A KEDVENC lázadóm, és most nincs mellett olyan karakter, aki csak azért kapna tőlem szavazatot, hogy neki is legyen pontja. Kallus önnön jogán is erős, ráadásul nem epizódszereplő, és nem teljesen esélytelen a nagyok között. Szóval a Szövetség Darth Sidiousa kapja a voksot, aki a háttérből irányít, manipulál, nyájas arcot mutat az emberek felé, miközben egy mindenre elszánt, a Galaxis népének életét befolyásoló döntéseket rideg számítással meghozó figura. Ő mutatja meg, milyen lenne Palpatine a jó oldalon, ha nem a saját, hanem az emberek miatt dolgozna. Persze nyilván, ha nem lenne Darth Sidious, nem lenne szükség Luthen Realre sem. De nagyszerű, hogy a Sith Nagyúrnak a jó oldalon van egy méltó ellenfele, aki támogatja a lázadókat. Nélküle lehet, hogy a lázadás már rég elbukott volna, vagy sosem ért volna el döntő eredményt. Mert na, Mon Mothma békepolitikája, amikor még a Szenátus feloszlatása előtt is oda akarja citálni Galen Ersót, nem sokat ér. Olyan kemény döntést meg fizikailag képtelen lenne meghozni, mint az aldhani-i rablás, aminek célja nem csak a háború finanszírozása, de annak elérése is, hogy a Birodalom ökölbe szorítsa a kezét és a Galaxis végre megérezze a szenvedést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harcában Littlefingernek van egy olyan mondata a hatalomtechnikáról, hogy kétféle ember van Királyvárban, a játékosok és a bábuk. Luthen egyértelműen az első kategóriába esne és talán ő az egyetlen a Lázadók oldalán aki ilyen típusu karakterjegyeket vonultat fel. Ahogy játszik a bábukkal, tologatja őket ide oda, elégedetlenséget szít és a Birodalom bajszát ráncigálja az nagyon szórakoztatóvá teszi és az az érzése az embernek, hogy egy ilyen figura kell a Lázadás élére, hogy az sikerre jusson. A karakter tálalása is elsőosztályú volt, Stellan Skarsgard tökéletesen hozta ezt a kettős játékot, amit Luthen játszik és az írók is nagyon jó szövegeket adtak a szájába. A Lázadás sötét oldalaként nagyon belopta magát a szívembe, ha rajtam múlna egészen sokáig juthatna...

 

Kallus a Rebelses karakterek közül igazán emlékezetesre sikeredett, talán neki volt a leglátványosabb a változása ahhoz képest ahonnan elindult a sorozat elején odáig, ahol véget ért a széria. Kallusnak van személyisége, vannak értékei, képes a változásra, arra, hogy jobb emberré váljon és valami olyannak rendelje alá magát, amiben őszintén tud hinni és a galaxis jobbá tételéért dolgozik. Ezek mind olyan tulajdonságok, amelyek szimpatikussá teszik és tényleg egy érdekes karakter, sajnálom, hogy ki kell esnie, de Luthen ellen kevésnek érzem. Kallus is egy különleges alakja a saga történetének, de nem annyira unikális és elementáris a jelenléte, mint abban a néhány jelenetben Luthennek, amit az Andor első évadában kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.