Ugrás a kommentre

Part 2 - Toil and Trouble


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ên maximum egy olyan másik galaxist szeretnék látni, ahol egészen másképp működnek a fizika törvényei, illetve más alapokon nyugszik az anyagi bázis. Így nem is feltétlenül szükséges, hogy Thrawn és Ezra valami bolygón dekkoljanak, mert ebben az új galaxisban nincsenek bolygók és más égitestek, legalábbis a SW-gslaxisi értelemben. Ennélfogva nem órülnék, ha túlságosan belemélyednénk ebbe az új galaxisba, mert minek. Az SW-galaxis is tele van kiaknázatlan területtel, nem is kezdem el sorolni hogy hány "alapbolygót" még csak nem is láthattunk soha.

image.png

Azok ott csillagok és egyéb égitestek. Abból áll össze a galaxis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Nincs kőbe vésve, hogy az a 37 ezer ember mind a hajón volt, nem kell ennyire megrögzötten tényként kezelni

Nincs kőbe vésve arra a szitura, de kőben van vésve az a tény, hogy egy Imperial I csillagromboló általános legénysége 37 085 ember, így ez a szám, amit lehet használni, amíg nincs más információnk. Lehet akár több is, ha már itt tartunk. Lehet 40 000 is akkor már. Plusz, egy háborús helyzetben általában nem kerektlegénységgel, hanem maximális legénységgel szoktak üzemelni a hadihajók. Szóval semmi okunk nincs azt fetételezni, hogy a lothali blokád idején a Chimaerán ne lett volna ott a teljes legénysége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nem magyarázza meg, hogy Elzbeth honnan tudta merre van Thrawn? Ráadásul egy ősi térkép pont oda mutat? Számomra a térképnek csak akkor van értelme, ha Thrawn eltűnése után készítette olyan valaki, aki tudta hol van az admirális.

 

Szerintem nem tudják pontosan merre van Thrawn. A purrgilekről tudtak és ezen a vonalon jutottak el most az új galaxisig, ahol megközelítőleg tudják most megmondani, hogy hová vihették Ezráékat a purrgilek. Ez lehet nem igazán pontos helymeghatározás, de eddig lövésük sem volt róla, hogy hol lehetnek most már mindenképpen közelebb vannak. A szentély, vagy rejtekhely, ahol Ahsoka rátalált a gömbre egy ősinek tűnő, lezárt struktúra volt, ahova nem lehetett csak úgy bemenni, nekem nagyon fura lett volna, ha a térképet Thrawn eltűnése után készítik és dugják el erre a helyre. Az amúgy számomra egy igen izgalmas kérdés, hogy Elzbeth honnan ismeri Thrawnt, egyáltalán milyen nexusban vannak ők ketten? Ha jól emlékszem vissza a Thrawn könyvekre, még említés szintjén sincs szó erről a karakterről, akkor mikor kerültek kapcsolatba... adja magát, hogy csak Thrawn eltűnése után (persze mind a chissek, mind a Birodalom kötelékében tölt időben lehetnek vakfoltjaink Thrawn karakterével kapcsolatban, amire azt lehet mondani, hogy nem írta meg Zahn). 

 

Ebből arra következtetnék, hogy a másik galaxisban történt valami. Nem gondolom, hogy egy teljesen kietlen, nulla hely lenne az ahová átugrottak, még ha értem és adom is azokat a félelmeket, hogy most egy teljesen új galaxist behozni a történetbe, csoli szavaival mindent kettővel megszorozni szükségtelennek tűnne elsőre. Ráadásul kérdéses, hogy a narratíva szempontjából nem e egyszerűen csak egy olyan szerepet szántak ennek a másik galaxisnak, hogy kivegyék Thrawnt a képből és minden fontos elem, a főadmirálissal és a Baylanék által áhított hatalommal kapcsolatban is mind a már általunk is ismert galaxishoz kötődik... Viszont az a kb. 10 év, amíg ott dekkoltak Ezráék tényleg nagy idő ahhoz, hogy semmi ne történjen, szerintem biztos lesz ott valami kavarás, valamit felfedeznek, ami módosítja az eredeti elképzeléseiket, lehet sokban változnak ezek a figurák és arra tippelnék, hogy itt lépett kapcsolatba Thrawn Elzbeth-el még azt sem zárnám most ki, hogy valahogy Ezra segítségével tette ezt. Akár új fenyegetéssel néznek szembe ott a másik helyen, akár a semmiben kell túléljenek mindenképpen egymásra voltak utalva. Ez persze mind csak feltételezés, holnap lehet már többet tudunk.

Amúgy abba gondoltam még bele, hogy ami a Rebels végén számomra leginkább csak egy csattanós finálénak tűnt, hogy Ezra egyfajta tartaléktervként odahívta a purrgileket, hogy segítsenek megmenteni a helyzetet, végül ennyire kinőtte magát és most már olyanokról beszélünk, hogy ősi civilizációk, meg új galaxisok. Bomarrhoz hasonlóan én sem zárkóznék el ettől így jelenleg, de azért remélem, nem borulnak el nagyon az esetleges új fenyegetésekkel, hanem amellett, hogy érdekessé és adott esetben élettel telivé teszik a másik galaxist, azért megmarad a fókusz a miáltalunk is ismert közegen. A purrgileknek viszont szerintem biztos lesz szerepe ebben az új érában, ugye a Mandoverzum része ez a sorozat is, ezek az alkotások pedig ha jól tudom majd egy filmben összekapcsolódnak. Idén a Mandalorian első epizódjában feltűnt egy purrgil, lehet nem véletlenül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ên maximum egy olyan másik galaxist szeretnék látni, ahol egészen másképp működnek a fizika törvényei, illetve más alapokon nyugszik az anyagi bázis. Így nem is feltétlenül szükséges, hogy Thrawn és Ezra valami bolygón dekkoljanak, mert ebben az új galaxisban nincsenek bolygók és más égitestek, legalábbis a SW-gslaxisi értelemben. Ennélfogva nem órülnék, ha túlságosan belemélyednénk ebbe az új galaxisba, mert minek. Az SW-galaxis is tele van kiaknázatlan területtel, nem is kezdem el sorolni hogy hány "alapbolygót" még csak nem is láthattunk soha.

A valóságos fizikában is van egy olyan, hogy kozmológiai állandó ami azt mondja ki: a fizika általános elve, hogy a természeti törvények a tér minden pontjában és minden időben ugyanazok. Ez  általánosan elfogadott elv, mert az eddigi összes megfigyelés megmagyarázható úgy, hogy a földi fizikát alkalmazzuk a földön kívüli világ leírására is; ezzel az elvvel ellentmondó megfigyelés pedig még nem született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más fizikát várni egy másik galaxisban szerintem is abszúrd. Kultúrális és több-kevesebb biológiai eltérés lehet, de azért az alapvető törvények nem változnak. Ha a fizikát felrúgják, akkor ahhoz egy másik univerzum vagy dimenzió kell, mint a hipertér. Nekem ennél fogva elég az, ha más nyelven beszélnek, és olyan fajok jelennek meg, amiket a Galaxisban még nem láttunk. (Hogy ellenpéldát mondjak, a Stargate: Atlantisban az volt a baj, hogy a Pegazus galaxisban ugyanúgy XXI. századi angolt beszéltek a földi emberek, akik kanadai fenyőerőkben éltek európai középori falvakban. Tehát ezt a szintet kell túlszárnyalni a részemről. :D )

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Wilde írta:

Az amúgy számomra egy igen izgalmas kérdés, hogy Elzbeth honnan ismeri Thrawnt, egyáltalán milyen nexusban vannak ők ketten? Ha jól emlékszem vissza a Thrawn könyvekre, még említés szintjén sincs szó erről a karakterről, akkor mikor kerültek kapcsolatba... adja magát, hogy csak Thrawn eltűnése után

Elsbeth biztos, hogy már régebb óta ismeri Thrawnt, hiszen a mentoráltja és egyben szövetségese volt a birodalmi érában. 

 

Az eddigiek alapján a Birodalmi Flotta volt a közös kapcsolódási pontjuk, aminek építésében Elsbeth szép szerepet vállalt a világok feldúlásával a nyersanyagokért, és a birodalmi hajógyáraival. A Flottánál ismerhették meg egymást, ahol Thrawn felfigyelt rá, és a szárnyai alá vette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Teljesen más fizikát várni egy másik galaxisban szerintem is abszúrd. Kultúrális és több-kevesebb biológiai eltérés lehet, de azért az alapvető törvények nem változnak. Ha a fizikát felrúgják, akkor ahhoz egy másik univerzum vagy dimenzió kell, mint a hipertér. Nekem ennél fogva elég az, ha más nyelven beszélnek, és olyan fajok jelennek meg, amiket a Galaxisban még nem láttunk. (Hogy ellenpéldát mondjak, a Stargate: Atlantisban az volt a baj, hogy a Pegazus galaxisban ugyanúgy XXI. századi angolt beszéltek a földi emberek, akik kanadai fenyőerőkben éltek európai középori falvakban. Tehát ezt a szintet kell túlszárnyalni a részemről. :D )

Esetleg hanyagolhatnák a 4 végtag 5/10 ujj sémát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Totál véletlen kaptam el, kíváncsi voltam, hogyan fordították le azt, hogy "calm your circuits". Ekkor döbbentem rá, hogy míg az angolban Huyang megismétli az "exploid" szót, a magyar szinkronban a droid itt tök néma. Már nem csak félrefordítanak, kihagynak mondatokat! Brilliáns munka, első rangú magyar szinkron. Brávó! :clap: 

Sarcastic Night GIF

:fuckoff::angry::fuck2::facepalm::sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Totál véletlen kaptam el, kíváncsi voltam, hogyan fordították le azt, hogy "calm your circuits". Ekkor döbbentem rá, hogy míg az angolban Huyang megismétli az "exploid" szót, a magyar szinkronban a droid itt tök néma. Már nem csak félrefordítanak, kihagynak mondatokat! Brilliáns munka, első rangú magyar szinkron. Brávó! :clap: 

 

Költségtakarékosság. Minek jártassák a szinkronszínész száját, mikor a droidé amúgy sem mozog? :D Szerintem a következő SW szinkronban Darth Vader is néma lesz emiatt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.