Ugrás a kommentre

Part 2 - Toil and Trouble


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

A Bence által berakott videó alapján 100%,hogy ugyanaz akar lenni. Jobb mielőbb beletörődni. Ahogy Ezra arcát ugyanúgy egy ujjal megsimítja. Ez már vitán felül áll. Bele kell törődni Sky. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont kitartok amellett, hogy a két jelenet ugyanaz, csak közben eltelt Filoninak több év (minimum 4-5), eközben pedig kalapos barátunknak volt ideje átgondolni azt a történetet, amit el akart mesélni. Biztos volt már akkor is egy elképzelése, hogy hova szeretné vezetni a történetet (Ahsoka kinézete nekem ezt sugallja), amikor pedig belépett az élőszereplés készítésének világába, sokat tanulva és jól átgondolva a történetét úgy döntött, hogy megváltoztatja a Rebels epilógusának végét. De Ahsoka karaktere szinte biztos, hogy azt a ruházatot fogja majd valamikor viselni a jövőben, egyfajta végcélként.

 

Valamint igen, a műemlék avatása is bezavarhat az elméletbe. :)

 

Tovább haladva: szerintetek valóban Thrawn hívja álmaiban Morgant? Vagy esetleg van abban a másik galaxisban valami vagy valaki, aki manipulálja az éjnővért? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre, másik galaxis. Biztos voltam benne, hogy előbb-utóbb be fogják hozni. Thrawn és Ezra miatt teljesen észszerű is. Más galaxisból származó idegen, ősi civilizációk. Most nagyon-nagyon belopták magukat a szívembe. Imádom az  ilyen rejtélyes misztikumokat.

A Korélián játszódó dolgok is érdekesek voltak. Mennyien hűek még a Birodalomhoz. Csak tudnám, minek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez csak Morgan 7. érzéke. 

 

A másik. A rebels végén nagyon pátoszos akart lenni a hangulat. Valóban úgyy hihette Filoni, hogy sosem fogja ezt a vásznon végkifejletig vinni. Olyan cliffhanger volt ez amit a képzeletünkben kellett befejezni. Ehhez jól illett, ahigy akkor valaki, talán Dzséjt, "egy kib@szott papnőnek nevezte Ahsoka kinézetét. 

Az is az azonisság mellett szól, hogy kaptunk elé egy nulladik részt. A rebels anno előreugrott egy momentumra, és tök logikus, hogy a 2. részben már ide is érünk. Menni kell. Nem lesz harmadik verzió. És a papnő ruha se lesz szerintem. Azzal végleg felborítana mindent.

Rebelses-papnő indulás,

Ahsokás-szürke Gandalf indulás, 

Ahsokás-papnő indulás. Nonszensz. Miért, hányadik részben?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a papnős ruházatot úgy értem, hogy végül Ahsoka úgy fog kinézni. Nem fogjuk megkapni ezt a jelenetet újra, de a ruhát igen. :)

 

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szerintem ez csak Morgan 7. érzéke. 

Nekem az a sejtésem, hogy valami tényleg a nevén szólítja, de az nem Thrawn, de a főadmirális is ott tartózkodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Én a papnős ruházatot úgy értem, hogy végül Ahsoka úgy fog kinézni. Nem fogjuk megkapni ezt a jelenetet újra, de a ruhát igen. :)

Félek csupán a ruha is kontinuitási anomáliákra engedne következtetni sokakat. Most volt egy kis retcon, lehet hagyni kellene a botot meg a világosabb gúnyát. De felőlem jöhet. Amidalánál többször úgysem fog átöltözni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Milyen új fajok jöhetnek a képbe? A zeffoiak esetleg?

Érdekesség a zeffoiakkal kapcsolatban, hogy amikor az előző részben Ahsoka meglátogatja azt az éjnővéres helyet, a concept artokon (amik még a sorozat kezdete előtt szivárogtak ki) a zeffok szerepeltek. Viszont azt mostmár tudjuk, hogy az a helyszín az éjnővéreké volt. Gondolom "placeholder"ként voltak.

 

Én az éjnővéreket sejtem. A térkép, ami oda mutat egy éjnővérek által építettet helyen volt, amely arra enged következtetni, hogy az éjnővérek esetleg abból a galaxisból érkeztek? És a purrgillek által kerültek az ismert galaxisba? Feltételezem, hogy a hely, amit a térkép mutat igazából nem az admirális, hanem a purrgillek helyzetét jelöli, mert az fura, hogy egy ilyen térkép tartalmazná egy főadmirális helyét.

 

58 perccel korábban, csoli1138 írta:

Félek csupán a ruha is kontinuitási anomáliákra engedne következtetni sokakat. Most volt egy kis retcon, lehet hagyni kellene a botot meg a világosabb gúnyát. De felőlem jöhet. Amidalánál többször úgysem fog átöltözni. 

Kontinuitási anomália? Szerintem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Érdekesség a zeffoiakkal kapcsolatban, hogy amikor az előző részben Ahsoka meglátogatja azt az éjnővéres helyet, a concept artokon (amik még a sorozat kezdete előtt szivárogtak ki) a zeffok szerepeltek. Viszont azt mostmár tudjuk, hogy az a helyszín az éjnővéreké volt. Gondolom "placeholder"ként voltak.

Mondjuk a zeffók és a Dathomir között pont van kapcsolat, hiszen méretes templomuk volt azon a bolygón, amit ismertek az éjnővérek. Ezen vonal mentén építhettek olyan templomot más világon, ami valami úton-módon kapcsolódik a zeffókhoz. De a zeffók tudomásunk szerint csak az Ismeretlen Régiókig vándoroltak el, hogy ott békét leljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én az éjnővéreket sejtem. A térkép, ami oda mutat egy éjnővérek által építettet helyen volt, amely arra enged következtetni, hogy az éjnővérek esetleg abból a galaxisból érkeztek? És a purrgillek által kerültek az ismert galaxisba? Feltételezem, hogy a hely, amit a térkép mutat igazából nem az admirális, hanem a purrgillek helyzetét jelöli, mert az fura, hogy egy ilyen térkép tartalmazná egy főadmirális helyét.

 

Ha az éjnővérek lettek volna, akkor Elsbeth azt mondta volna. Ehelyett azt mondta, hogy egy ősi nép egy távoli galaxisból. Biztos nem az éjnővérek tehát. Az viszont valószínű, hogy az éjnővérek lehettek az elsők, akik kapcsolatba léptek velük az ismert galaxisból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Huyang szerint az összes padawan közül az ő kapcsolata a legkisebb az Erővel, ami arra enged következtetni, hogy ő jóval elmarad attól, hogy erőérzékenynek nevezzük. Továbbra is remélem max olyan szinten lesz segítségére az Erő, mint Chirrutnak. De közbe meg Ahsoka azt mondja, remek Jedi lehetett volna belőle...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát igen, Huyang szerint az összes padawan közül az ő kapcsolata a legkisebb az Erővel, ami arra enged következtetni, hogy ő jóval elmarad attól, hogy erőérzékenynek nevezzük. Továbbra is remélem max olyan szinten lesz segítségére az Erő, mint Chirrutnak. De közbe meg Ahsoka azt mondja, remek Jedi lehetett volna belőle...

Ahsoka valószínűleg sajátságosan kezeli a Jediket a vele történtek hatására. Eleve, a Rebels idején konkrétan kijelentette magáról, hogy ő nem Jedi, miközben használja az Erőt, a fénykardokat és jobban követi a Jedi elveket, mint Mace Windu a legjobb pillanataiban. Szóval megeshet, hogy ő unortodox módon értelmezi a Jediket. Ami nem is lenne csoda, hiszen ő maga is unortodox Jedi. Kidobták a Rendből, amibe sosem tért vissza a megsemmisülése előtt, így a szó szoros értelmében nem Jedi, szóval nem meglepő, ha a tanítványa sem a hagyományoknak megfelelő padawan. És talán pont ez a nézetkülönbség az, amiért Ahsoka nem áll össze Luke-kal Jediket nevelni, mert Skywalker mester a régi hagyományok mentén építi újra az akadémiáját, amivel Ahsoka jó okból talán nem ért egyet.

Mondjuk mivel nincs is intézményesített, szabályokkal körülhatárolt Jedi Rend, így több irányelv is nyugodtan érvényesülhet. A régi Rend egyik rákfenéje volt, hogy már nagyon szigorúan röghöz kötötték és körülhatárolták, ki lehet Jedi és ki nem. Volt midi-chlorian szint, életkori és születési hely szertinti megkötés. Nem csoda, hogy a számuk megcsappant már jóval a háború előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont magyarázatra szorul, hogy Ahsoka akkor miért tanította és fogja folytatni a tanítását. Padawannak szólította, felteszem, újra.

Volt arra példa valaha a legendákban, vagy az EU-ban vagy bárhol, hogy egy Jedi egy nem erőhasználót fogadott tanítványává?

(És tudom, hogy Kanan edzette Sabine-t, de csak vívni, és tudom, hogy minden lényben van valamennyi midichlorián, csak nem mindegy, hogy mennyi, arra is emlékszem, hogy az erőérzékenységet be lehet bikázni, mint Savage Opressnél, de én igazi példára gondolok. Vagy nem volt, akkor ezt most tálalják?)

Furának és példátlannak, kvázi értelmetlennek tetszik, egy nem erőérzékeny tanítvány.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodva, lehet, hogy az Eye of Sion tényleg egy hiperhajtómű-gyűrű. Vagyis nem csak azt a célt szolgálja, hogy hazahozza Thrawn-t, hanem azt is, hogy hazahozza a Chimerát és a teljes legénységét (kb. 37 000 hű birodalmit). Vagyis az Eye of Sion lehet, hogy egy csillagrombolóra tervezett hiperhajtómű-gyűrű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barom jó rész volt, jó adag misztikummal. Ez már az első részt is jellemezte, de itt fogott meg igazán. A zene, és a rendezés lassúsága…igazán súlyt adnak a hangulatnak. Nagyon jó választás! Végig azt éreztem itt valami nagyon „földöntúli” készül.

Ahogy körvonalazódott Morgan terve, annál inkább szippantott be a felvezetés. Habár nem tagadhatom, a másik galaxis ötletén először felhördültem, hogy minek ez? Dzséjt említette talán egyszer, hogy rég megette a fene az egészet, ha már az SW galaxisa nem elég a történet alakításához. Ezt mondjuk meglehetett volna csinálni az Ismeretlen Régiókkal is, de valamiért egy másik csillagrendszert hoztak be. Szóval a purgillek oda vontatták Thrawn-t és Ezrát. Az Éjjnővérek térképe fellebbentette a fátylat arról is, hogy a purgillek esetleg nem is e galaxisbeli élőlények, vagy legalábbis tudnak utazni a galaxisok között is. Ez mindenképp dob ezen lények eddig amúgy se kevés misztikumán. az csak hab a tortán, hogy úgy tűnik a nővérek abból a másik galaxisból származnak. Ez abból a szempontból nem lenne meglepetés, ahogy az Erőt és a varázslatukat használták. Még csak hasonlót se láttunk más fajtól vagy szektától.

Viszont az még mindig nem világos, hogy a térképet ki készítette, és honnan tudta merre van Thrawn?

A rész után baromi kíváncsi vagyok mit tervez Baylan. Mert valami huncutságon töri a fejét az fix. Talán ezzel az új géppel akarja a galaxisokat uralni? Valami grandiózus terve lehet.

 

Mindezek mellett a jó oldalon is zajlottak az események, tovább árnyalódott az ÚK, és Ahsoka és Sabine kapcsolata. Sabine-ból egyelőre tehát nem tört elő számottevő Erő-érzékenység, akkor viszont érthetetlen, Ahsoka miért kezdte el a tanítását?

Hera egyre jobban bejön, ahogy a Corellián viselkedett azon csak vigyorogtam. :D

 

Ahol kicsit visszavettek a történet kedvéért, az rész végi harc volt. Először is Ahsoka az Erővel visszahúzhatta volna a siklót, ilyet csinált már a TCW-ben is. Aztán a HK droid ugorhatott volna a légkörből is, rengetegszer láttuk már, hogy nem kell kimenni ehhez az űrbe.

 

Ezeket leszámítva remek rész volt, felkeltette az érdeklődésem a folytatás iránt. Mi az hogy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Tovább haladva: szerintetek valóban Thrawn hívja álmaiban Morgant? Vagy esetleg van abban a másik galaxisban valami vagy valaki, aki manipulálja az éjnővért? :hmm:

Thrawn elég praktikus alkat, ilyen misztikus dolgokra nem hinném, hogy képes lenne. Szerintem Ezra kavar itt, akár Thrawn vagy az ott átéltek hatására. Nyilván mindenki haza akar jutni.

 

Egyébként érdekes lesz az admirális visszatérte, mert ő és a kompániája gyakorlatilag kiszakadt az időből, már ami a galaxis eseményeit illeti. Tehát neki lövése sincs arról mi történt a távozása óta. Baromi kíváncsi leszek erre mit reagál. Bár az tényleg fura, Hogy Hux-ék mintha tudnának valamit vele kapcsolatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk a zeffók és a Dathomir között pont van kapcsolat, hiszen méretes templomuk volt azon a bolygón, amit ismertek az éjnővérek. Ezen vonal mentén építhettek olyan templomot más világon, ami valami úton-módon kapcsolódik a zeffókhoz. De a zeffók tudomásunk szerint csak az Ismeretlen Régiókig vándoroltak el, hogy ott békét leljenek.

Tényleg! Köszi, erről el is feledkeztem. :)

 

Ha jól emlékszem, akkor Cordova közölte ezt a hírt, ugye?

 

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha az éjnővérek lettek volna, akkor Elsbeth azt mondta volna. Ehelyett azt mondta, hogy egy ősi nép egy távoli galaxisból. Biztos nem az éjnővérek tehát. Az viszont valószínű, hogy az éjnővérek lehettek az elsők, akik kapcsolatba léptek velük az ismert galaxisból.

Logikus, amit írsz. Bár szerintem az éjnővérek is lehetnek ez az ősi faj. Jelenleg nem igen ismert az éjnővérek eredete, lehet, hogy most megkapjuk. Lehet, hogy az ottani galaxisban nem is éjnővéreknek nevezik őket. (Oké, ez már belemagyarázás a részemről. :D)

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Elgondolkodva, lehet, hogy az Eye of Sion tényleg egy hiperhajtómű-gyűrű. Vagyis nem csak azt a célt szolgálja, hogy hazahozza Thrawn-t, hanem azt is, hogy hazahozza a Chimerát és a teljes legénységét (kb. 37 000 hű birodalmit). Vagyis az Eye of Sion lehet, hogy egy csillagrombolóra tervezett hiperhajtómű-gyűrű.

Én is erre gyanakszok, túl nagy az a gyűrű, azt egy csillagrombolónak építik. Viszont vajon Pellaeonnal mi lett a Lothali csatát követően? Mert a purgillek az ő hajóját is elvitték, nem is maradt Birodalmi erő a bolygó felett. A Mandi 3. évadában őt már láthatjuk, Thrawn viszont sehol. Persze most időrendileg még gondolom előtte vagyunk, de kitudja, hogy Filoniék hogyan viszonyulnak az időhöz. :P

 

A purgillek különböző helyekre vitték Thrawn erőit? Pellaeon valahogy visszatért az ismert galaxisba - vagy eredetileg is itt volt -, míg Thrawnt Ezra a legtávolabb vitte? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én is erre gyanakszok, túl nagy az a gyűrű, azt egy csillagrombolónak építik. Viszont vajon Pellaeonnal mi lett a Lothali csatát követően? Mert a purgillek az ő hajóját is elvitték, nem is maradt Birodalmi erő a bolygó felett. A Mandi 3. évadában őt már láthatjuk, Thrawn viszont sehol. Persze most időrendileg még gondolom előtte vagyunk, de kitudja, hogy Filoniék hogyan viszonyulnak az időhöz. :P

 

A purgillek különböző helyekre vitték Thrawn erőit? Pellaeon valahogy visszatért az ismert galaxisba - vagy eredetileg is itt volt -, míg Thrawnt Ezra a legtávolabb vitte?

Vagy akkorra már visszatértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy akkorra már visszatértek.

Thrawnék? Nem gondolnám. Pellaeon Thrawn visszatérését hangoztatja, tehát a főadmirális akkor nem tért még vissza, különben ott lett volna a találkozón. (hacsak persze valóban visszatért, de valami halaszthatatlan dolga akadt, de ezt kétlem) Még Gideon kérdőre is vonja a tagokat, hogy Pellaeon folyton a főadmirális visszatértét mondogatja, de semmi hír a chissről és itt lenne az idő új vezetőt választani. Ezt én úgy dekódolom, hogy Gideonnak már a t*ke tele van azzal, hogy egy olyan admirálisra várnak, akiről igazából semmi hír már jó ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bence1997 írta:

Viszont vajon Pellaeonnal mi lett a Lothali csatát követően? Mert a purgillek az ő hajóját is elvitték, nem is maradt Birodalmi erő a bolygó felett.

Pellaeon hajóját nem vitték sehová. Ő az űrben volt a blokáddal, azokat a hajókat simán csak "szétverték" a bálnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellett ez az epizód az első után, mert úgy érzem itt nagyobbat haladt a történet és ha csak egy részt kaptunk volna, nem örültem volna, hogy úgy ér véget, hogy Sabinet leszúrják. Ez a rész viszont mindent megmutatott, ami miatt érdemes volt várni ezt a sorozatot. A misztikumot, remek karakter pillanatokat, kitekintést a galaxis eseményeibe és mindezt kifejezetten ügyesen elegyítették. Nekem a legfontosabb kérdés a sorozat kapcsán most a sztorival van, hogy mire akarják felépíteni ezt az évadot. Nem tudom, hogy Thrawn mikor fog színre lépni, egészen az évad végéig húzzák és itt csak a rátalálás, meg az odavezető út lesz kibontva, vagy hamarabb becsatlakozik. Az itt kiderült felfedezés, miszerint egy teljesen másik galaxisban van nagyon érdekes távlatokat nyit ki a jövőre nézve...

 

Az egyik ilyen kérdés, ami felmerült bennem, az Thrawn karakteréhez, motivációihoz kapcsolódik. Azt a Thrawn könyvekből lehet tudni, hogy az ő legfőbb motivációja a gryskekkel való leszámolás, a grysk fenyegetés neutralizálása lenne. Ezért jött az ismert régiókba, ezért csatlakozott a Birodalomhoz és később is végig ez az érv volt motivációként a Birodalom kötelékében végrehajtott cselekedetei mögött. Most, ha kikerül a képből, ráadásul egy másik galaxisban találjuk, ahol jó pár évet kénytelen volt eltölteni, ez hogyan hathat rá majd. Ez persze felmerül Ezra esetében is, ő mennyire változik meg, hogy alakul azon a másik helyen, egyáltalán hova kerültek, ott mit csináltak stb. Az előzetes feltevések alapján szinte biztos, hogy Thrawn "gonoszok" oldalán lesz, akit Ahsokáéknak majd le kell győznie, de kíváncsi leszek a gysk fenyegetés hogyan kereteződik át Thrawnban az új tapasztalatok által. Annak viszont semmiképpen sem örülnék, ha még a gryskeknél is nagyobb fenyegetéssel találkoznának a másik galaxisban és attól kellene majd megmenteni mindenkit.

 

A másik dolog ezzel az új galaxissal ami eszembe jutott, hogy egyrészt érthető, mert így nem csak Thrawnt, vagy Ezrát lehetne kivenni a képből, de akár magát Ahsokát is, ha később átmenne ő is oda és ott tevékenykedne, a ST idején pedig nem lenne ott, hogy segítsen Rey-nek. Ami egyelőre kulcsszerepet játszott ebben a másik galaxisban az ez a gömb és a benne lévő térkép. (Cupsy-hoz hasonlóan nekem is eszembe jutottak az "Éden Almái" az Assassin's Creed játékokból, persze csak így a kűlső megjelenést tekintve.) Itt nekem Darth Sky elmélete tetszik, mert az fura lenne, ha adott egy ősi templom ahol el van rejtve egy ilyen ereklye, amiből ki tudják találni Thrawn tartózkodási helyét. Thrawnékról tudomásom szerint csak annyi infója van mindenkinek, hogy a purrgilek elugrottak velük valahová. Szerintem a purrgilekhez mindenképpen köze kell, hogy legyen ennek az ősi népnek, hiszen honnan tudták volna, hogy ezzel a másik civilizációval kapcsolatosan tudnak megtudni információt arról, hogy csak úgy random módon hova vihették a purrgilek a Chimaerát. Az első részben mikor Ahsoka megtalálta a gömböt, azoknak az alakoknak, akik oda voltak a falakba vésve az alakja valahogy engem az éjnővérekre emlékeztet, lehet, hogy ők valamilyen leszármazottai a másik galaxisból érkezőknek. Az Erőhasználatuk különlegesebb módja, tekintve, hogy ők nem úgy használják az Erőt, mint a jedik, vagy a Sithek, akár kapcsolatban állhat azzal, hogy a másik galaxisból milyen tudást, praktikákat hoztak magukkal.

 

Heráról nem sokat írtam az előző résznél, itt sokkal hangsúlyosabb szereplőnek éreztem. Kicsit még szokni kell a kinézetét, de kezdek kibékülni vele. Maga a karakter nagyon jó párost alkotott Ahsokával és a Corellián játszódó jelenetek a kedvenceim voltak. Tetszett, ahogy bemutatták a Birodalom "továbbélését" az ott dolgozókon keresztül és ahogy intézték Ahsokáék a dolgokat az is remek volt. A fénykardpárbaj sokkal jobban bejött, mint amit az előző rész végén láthattunk, egyedül a végén azt hiányoltam, hogy mennyire badass lett volna, hogy mikor Ahsoka elhajol a kardját az Erővel visszavevő Marrok kardja elől, akkor egy laza mozdulattal kettévághatta volna a markolatot. Nekem ez úgy adta volna magát. Ezek a "sötét jedik" amúgy az egyik színfoltja eddig a sorozatnak. Baylan mellett a másik kettő eddig nem mozgatott annyira meg, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy hol helyezkednek el ők az Erőben. Baylan a hatlmat emlegetí mint célt, ami nem a jedi út és az sem igazán a világos oldalra vall, hogy képesek bárkin átgázolni a céljaik érdekében, de egyáltalán nem tűnnek klasszikus sitheknek sem, nehéz bekategorizálni őket, de pont ettől érdekesek. Ez a Marrok elsőre nekem egy kiugrott inkvizítornak tűnik, lehet, hogy Baylan, aki egykor jedi lehetett, miután túlélte a 66-os parancsot újraértelmezte a Rend alapvető dogmáit és talált maga mellé követőket is és úgy érzi, hogy jobban tudná terelgetni a galaxist, mint egykor a jedik, vagy aztán az Uralkodó és ezért szeretne hatalmat... Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy úgy várják Thrawnt, mint a messiást és tény, hogy a chiss nagy stratéga, de nekem kicsit túlzónak tűnik, hogyha majd ő itt lesz, akkor minden összejön nekik, lehet van még valami más is a háttérben. 
Amúgy Marrok kapcsán olvastam egy olyan teóriát, hogy ezzel az alakkal, valahogy Galen Mareket akarják behozni a kánonba, az hogy takarják az arcát és még nem láthattuk felveti a kérdést, hogy lehet e valaki olyan, akit arcról megismerhetnénk, vagy nincs jelentősége?

 

Sabine túlélése nem lepett meg, tetszik ahogy Ahsokával működnek, nem az az igazi olajozott mester-tanítvány viszony, viszont van benne potenciál. Sabine vélt, vagy valós Erőérzékenységét eddig nehezen tudom hova tenni, bízom benne, hogy erre adnak valamilyen magyarázatot, vagy visszautalást, hogy ott volt benne korábban is, vagy lesz még ezzel valami. Nekem egyébként teljesen az jött le a rész nézése közben, hogy a végén az ugyanaz a jelenet akart lenni, mint amit a Rebels epilógusában láthattunk, így hogy Sabine levágta a hosszú haját, ahogy megérintette a falfestményt, nekem ez mind arra játszott rá, hogy megidézzék a Rebels finálét. Néhány eltérés persze volt benne, de az számomra még belefért, mielőtt itt olvastam volna róla én nem is gondoltam rá, hogy ez másik jelenet lenne.
Kíváncsi leszek rá mi lesz ezzel a hiperhajtóművel, gondolom ide akarják hozni a Chimaerát, de meglepődnék, ha ez a másik galaxis csak egy megálló lenne, ahol felszedik Thrawnt, azt már jönnek is vissza, ahhoz túl misztikus és túl sok lehetőséget rejt egy ilyen koncepció. Ja és várom Ezrát, hogy ő is színre lépjen majd valamikor. Eddig én nagyon jól szórakozom, úgyhogy várom a folytatást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Wilde írta:

Az egyik ilyen kérdés, ami felmerült bennem, az Thrawn karakteréhez, motivációihoz kapcsolódik. Azt a Thrawn könyvekből lehet tudni, hogy az ő legfőbb motivációja a gryskekkel való leszámolás, a grysk fenyegetés neutralizálása lenne. Ezért jött az ismert régiókba, ezért csatlakozott a Birodalomhoz és később is végig ez az érv volt motivációként a Birodalom kötelékében végrehajtott cselekedetei mögött. Most, ha kikerül a képből, ráadásul egy másik galaxisban találjuk, ahol jó pár évet kénytelen volt eltölteni, ez hogyan hathat rá majd. Ez persze felmerül Ezra esetében is, ő mennyire változik meg, hogy alakul azon a másik helyen, egyáltalán hova kerültek, ott mit csináltak stb. Az előzetes feltevések alapján szinte biztos, hogy Thrawn "gonoszok" oldalán lesz, akit Ahsokáéknak majd le kell győznie, de kíváncsi leszek a gysk fenyegetés hogyan kereteződik át Thrawnban az új tapasztalatok által. Annak viszont semmiképpen sem örülnék, ha még a gryskeknél is nagyobb fenyegetéssel találkoznának a másik galaxisban és attól kellene majd megmenteni mindenkit.

Thrawn és Ezra egy hatalmas kérdőjel. Az új galaxis pedig még inkább. Teljesen új dolgokat hozhat be Filoni.

Ami Thrawn karakterét illeti: egy évtizedig volt távol egy másik galaxisban. Ez szerintem minden személyt megváltoztatna. Arra roppantul kíváncsi vagyok, hogy ha Morganék rátalálnak, akkor mi lesz majd az első lépés, amit tesz majd? Vagy vajon sikerült szövetségeseket szereznie ebben az új térségben? Mi a helyzet Ezrával? Ketten összefogtak az új hely miatt? Vissza próbáltak kerülni?

Egyetértek abban, hogy a chiss főadmirális a gonoszok oldalán lesz, Filoni a nagy gonoszként hivatkozott rá, továbbá imádja Zahn régi Thrawn-trilógiáját, amiben ugye tudjuk, hogy az említett a gonoszok oldalát foglalta el. Ugyanakkor én is kíváncsi vagyok, hogy ennyi év távlatából még mindig azt a célt szeretné, hogy a népét megmentse a gryskektől? Egyáltalán a gryskek-el mi van? Úgy érzem, hogy hamarosan Zahn újra munkához fog látni. :)

 

6 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ezek a "sötét jedik" amúgy az egyik színfoltja eddig a sorozatnak. Baylan mellett a másik kettő eddig nem mozgatott annyira meg, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy hol helyezkednek el ők az Erőben. Baylan a hatlmat emlegetí mint célt, ami nem a jedi út és az sem igazán a világos oldalra vall, hogy képesek bárkin átgázolni a céljaik érdekében, de egyáltalán nem tűnnek klasszikus sitheknek sem, nehéz bekategorizálni őket, de pont ettől érdekesek. Ez a Marrok elsőre nekem egy kiugrott inkvizítornak tűnik, lehet, hogy Baylan, aki egykor jedi lehetett, miután túlélte a 66-os parancsot újraértelmezte a Rend alapvető dogmáit és talált maga mellé követőket is és úgy érzi, hogy jobban tudná terelgetni a galaxist, mint egykor a jedik, vagy aztán az Uralkodó és ezért szeretne hatalmat... Az mondjuk egy érdekes kérdés, hogy úgy várják Thrawnt, mint a messiást és tény, hogy a chiss nagy stratéga, de nekem kicsit túlzónak tűnik, hogyha majd ő itt lesz, akkor minden összejön nekik, lehet van még valami más is a háttérben. 

A neten olvastam egy teóriát, hogy Baylan mit érthet hatalom alatt. A teória úgy szól, hogy Baylan valahogy tudomást szerzett a Világok Közti Világról és hogy Thrawn hajóján található egy bejárat, amit még Thrawn rakatott oda az Uralkodó kérésére. Viszont azt Ezra lebontotta. Baylan pedig ezt az átjárót szeretné megszerezni.

Nem tudom, hogy újra lehet-e építeni, de ha igen, akkor esetleg Baylan arra pályázik, hogy megkaparintja a WBW-be való bejutat? Ahogy Baylan közli az infót Shinnek ("Hatalom. Amit el se tudsz képzelni."), nekem is ez ugrana be. De persze más is állhat valóban a háttérben.

Vajon a jediknek milyen meséket mondtak Peridea-ról? Lehetséges, hogy ott van valami, amiért Baylan hajlandó Thrawn után kutatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.