Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Attól tartok, hogy én voltam... Idézni akartam, és mivel én nem használom a multidézést, általában hosszabb, több idézetes posztnál Ctrl+X-Ctrl-V-ezek, de véletlen a szerkesztés gombra nyomhattam rá (ez sajnos többször megesik - legutóbb ma, majdnem szerkesztettem Pécsi hozzászólását idézet gyanánt... -, de eddig még nem kevertem belőle bajt... tudtommal :para: ). És lehet, hogy sikeresen nem a Mégsére nyomtam. Bocsi, tegnap nem voltam éppen tip-top.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól tartok, hogy én voltam... Idézni akartam, és mivel én nem használom a multidézést, általában hosszabb, több idézetes posztnál Ctrl+X-Ctrl-V-ezek, de véletlen a szerkesztés gombra nyomhattam rá (ez sajnos többször megesik - legutóbb ma, majdnem szerkesztettem Pécsi hozzászólását idézet gyanánt... -, de eddig még nem kevertem belőle bajt... tudtommal :para: ). És lehet, hogy sikeresen nem a Mégsére nyomtam. Bocsi, tegnap nem voltam éppen tip-top.

Korábban én is futottam bele hasonlóba, de szerencsére sikerült időben észrevennem eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Itt még szerintem nem volt. Amúgy nem fohászkodni kell hanem visszanézni a hozzászólásokat vagy olvasni a topikot. ;)

És úgy általában mennyit kellene visszaolvasni? Azért ha valaki nem tudja napi szinten követni mindegyik topikot, akkor hány nap/hozzászólás/akármi az a mennyiség, amit vissza kéne nézni? Azért ez nem ilyen egyszerű... és nem is elvárható, hogy több száz hozzászólást bogarásszunk, hátha valami esetleg szerepelt már néhány nappal korábban, főleg egy pörgősebb topikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk egy oldalt. Vagy legalább az aznapi termést. Vagy legalább két posztot, mert sokszor még az is sokk egyeseknek. Videókat, képeket és linkeket - amikből az ismétlések szoktak lenni - ráadásul nem is nehéz felfedezni, merthogy eléggé feltűnő jelenségek, elég csak görgetni és egyből kiszúrja őket az ember. Ezen módszerrel három oldalt átnyálazni nagyjából 30 másodperc. Egy élet, tudom, de hát na... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem kötözködés :roll: , hanem egy tisztázatlan probléma, de ha a modiknak/házigazdáknak nem tetszik, hogy hézagosak vagy nemlétezők a szabályaik, akkor én meg pláne le***rom, nem az én gondom, de akkor utólag senki ne jöjjön azzal, hogy olvassunk vissza. Mert nincs rá semmilyen szabály, amit számon lehet kérni. A józan paraszti ész alapján történő megítélés a többségnél nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A józan paraszti ész az, amikor az ember megnézi, hogy amit be akar tenni videó, volt-e már. Ehhez ha 2-3 oldalt vissza kell nézni az ne legyen már ördögtől való. Dzséjt teljesen jól leírta mi a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem kötözködés :roll: , hanem egy tisztázatlan probléma, de ha a modiknak/házigazdáknak nem tetszik, hogy hézagosak vagy nemlétezők a szabályaik, akkor én meg pláne le***rom, nem az én gondom, de akkor utólag senki ne jöjjön azzal, hogy olvassunk vissza. Mert nincs rá semmilyen szabály, amit számon lehet kérni. A józan paraszti ész alapján történő megítélés a többségnél nem működik.

Ez egy íratlan szabály, ami eleddig eddig hosszú-hosszú és terjedelmes fórumozó karrierem során senkinek nem volt megfejthetetlen rejtély. Itt, az AVP Univerzumon, az Aliens Online-on, a Képregény.neten, az Abydos Gate-en, az AVP Galaxy-n, a PGO-n, a wiki fórumokon, a Magyarítások Portálon, és így tovább, tudnám még sorolni, evidens volt, hogy mielőtt beteszünk egy képet, videót, linket valahová, akkor visszanézzük legalább az aznapi termést, egy oldalt vagy legalább két posztot. Ha nem tettük, akkor biza a moderátorok ezzel jöttek: olvassunk vissza. És megjegyzem, még sehol sem láttam leírva szabályzatban ezt, mert szükségtelen, hiszen evidens.

Annyira meg azért ne legyünk már majmok, hogy két-három poszt vagy egy oldal gyors átpörgetését tételesen meg kelljen határoznunk és le kelljen írnunk. Ésszel éljen az ember. Tizenegy éve beválik a dolog, nem értem, miért hirtelen most lett ez neked ekkora probléma. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de mivel a Sport topic mostanában a tippjáték miatt pörög - 1 nap akár 1,5-2 oldalnyi hozzászólás is születhet -, illetve a videó is már pár napos (hetes?) volt, nem csoda, hogy valaki, aki nem teljesen up-to-date nem szívesen bogarászna át 7-8 oldalnyi hozzászólást csak azért, hogy megosszon egy vicces videót ;)

 

Mellesleg a videó még amúgy sem szerepelt. Tessék akkor leszólni valakit, ha tényleg megérdemli (mint pl. tomcsi80, akinek csak 3 hozzászólást kellett volna legörgetnie) :nana:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feleslegesen van ennek ilyen nagy fenék kerítve szerintem. Megesik, hogy én sem nézek a fórum felé 3-4 napig na hát akkor nincs az az isten, hogy bármelyik topicban tovább menjek mint egy oldal lefele. Ha ilyenkor beposztolnék valamit ami volt már és leb*sznak, hozzátenném jogosan, na bumm senki sem hal bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem is előfordul, hogy hiába olvasok el 2-3 oldalt, még is átsiklik a tekintetem egy-egy poston.

Szerintem sem kell nagy dobra verni egy ilyet.

Van, hogy én sem jövök fel 1-3 napig, bár ez rám mostanában nem jellemző. Én kb. 4-5 topicot figyelek egyszerre, ha betévedek egy olyanba, amit nem szoktam, általában 2 oldalt böngészek át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A józan paraszti ész az, amikor az ember megnézi, hogy amit be akar tenni videó, volt-e már. Ehhez ha 2-3 oldalt vissza kell nézni az ne legyen már ördögtől való. Dzséjt teljesen jól leírta mi a lényeg.

Ez egy évek óta visszatérő probléma, lásd Nabo írását. Hányszor történt meg Rog esetében is, hogy egy általa berakott videót utána más is linkelt röviddel utána? Nem egyszer. Szóval igen, nem egy és nem is két ember nem teszi meg, hogy visszanéz akár egyelten oldalt is. És a pörgős topikokat nem véletlenül hoztam fel, amiben egy nap alatt akár több oldal hozzászólás születik, mint mostanában a Sportban, ott elég nehéz visszapörgetni több napot/oldalt is.

Jártam régebben olyan fórumon, ahol az ilyen viselkedések le voltak szabályozva, és nem volt gond belőle. Pont ezért nem volt gond belőle. De mindegy, majd legközelebb érveljetek a józan paraszti ésszel a fórumszabályzat helyett, ha valaki nem figyel a hasonló apróságokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mikor kijött mondjuk a második EP7-es trailer, a felfokozott izgalmak közepette azért megbocsátható, hogy néhány perces intervallumokban megosztották hárman (jelzem, különböző topikokban történt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretek ide járni beszélgetni, megosztani a gondolatokat, vitatkozni meg pláne icon16.gificon4.gif, de ha ehhez meg kellene tanulnom egy szabálykönyvet hát inkább passzolnék. Nekem az, hogy vannak íratlan szabályok aztán ha valaki vét ellene akkor van egy ejnye-bejnye tökéletesen bejön.

A vitát kirobbantó eset elkerülése érdekében én általában azt szoktam, hogy ha kihagyok pár napot a fórumon akkor mikor visszatérek pár napig passzív vagyok (mondjuk mostanában amúgy is de mindegy is :D ) nem posztolgatok videókat, képeket, cikkeket, aztán ezután ha pár napig folyamatos követem a fórumot akkor bedobom a dolgokat, így ha volt is már, azóta jó pár nap eltelt, ezért nem lehet annyira leharapni a fejem :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.