Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Darth Cupsy Te meg tudnád csinálni ezeknek a képeknek a sárga körvonalát?

 

Kép szerkesztésbeli ismereteim/gyakorlatom kimerülnek a paintnél, nem tudom azzal mennyire lehetne kivitelezni, illetve mennyire lennének szépek, egy próbát tehetek max. ha nem lesznek jók nem lesznek használva :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy paintbe nem tudok kivágni akármilyen formát csak téglalapot. Ugye ezek gondolom ilyen (nem jut eszembe a megfelelő neve) "háttér nélküli képek", ezt paintbe úgy fogja nekem megnyitni, hogy egy fehér lapon ott lesz a hajó és ha paintból mentek az onnantól ugyanúgy fog kinézni, nem ez a háttér nélküli kép lesz. Szóval valakinek ugyanúgy körbe kell vágni sőt igazából a körbevágás a lényeg, mert akkor ha ezt behúzom paintbe a maradék fehér részeket kitöltöm sárgával és kész is, csak ugye vágni kell hajó alakúra. Amúgy most ahogy nézem, van egy fekete szegély körülöttük nem tudom, hogy azt most a fórum motor dobja hozzá, vagy az alap kép is olyan-e, mert ha az alap is olyan akkor csak azt kell elvileg átszínezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az a baj, hogy paintbe nem tudok kivágni akármilyen formát csak téglalapot. Ugye ezek gondolom ilyen (nem jut eszembe a megfelelő neve) "háttér nélküli képek", ezt paintbe úgy fogja nekem megnyitni, hogy egy fehér lapon ott lesz a hajó és ha paintból mentek az onnantól ugyanúgy fog kinézni, nem ez a háttér nélküli kép lesz. Szóval valakinek ugyanúgy körbe kell vágni sőt igazából a körbevágás a lényeg, mert akkor ha ezt behúzom paintbe a maradék fehér részeket kitöltöm sárgával és kész is, csak ugye vágni kell hajó alakúra. Amúgy most ahogy nézem, van egy fekete szegély körülöttük nem tudom, hogy azt most a fórum motor dobja hozzá, vagy az alap kép is olyan-e, mert ha az alap is olyan akkor csak azt kell elvileg átszínezni.

 

Vagy a png vagy a tif formátumba ha mented akkor elvileg megmarad háttér nélkülinek, most nem tudom fejből hirtelen melyik. Maximum végigkísérletezed melyiknél menti el úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Vagy a png vagy a tif formátumba ha mented akkor elvileg megmarad háttér nélkülinek, most nem tudom fejből hirtelen melyik. Maximum végigkísérletezed melyiknél menti el úgy.

Ezt nem is tudtam, anno még gimibe az infó tanár annyira azt verte a fejünkbe, hogy png egy sz*r formátum és jpg-be mentsünk mindent, hogy minden képet úgy szoktam. :D

 

@Ody Mandrell Akkor, ha megkapom a most feltöltött képeket akkor holnap tehetek egy próbát

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Png-be lementheted asszem ha jobb klikkel rámész és megnyitod.

Megvan zsír, köszi, viszont most már látom, hogy a fórum dobja rá akkor ezek szerint a fekete szegélyt, és ha a képre ráhúzom a sárgát akkor még a fórum rá fogja a feketét is, az nem tudom, hogy szépen fog-e mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Ezt nem is tudtam, anno még gimibe az infó tanár annyira azt verte a fejünkbe, hogy png egy sz*r formátum és jpg-be mentsünk mindent, hogy minden képet úgy szoktam. :D

 

Alapvetően jó a jpg is, de ha ilyen speciálisabb eset van, akkor lehet másba is :D

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben az esetben viszont a CSS-ben kell valamit átírni ami az én feladatom :)

 

Gondolom van színkódja a fekete szegélynek valamilyen formátumban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , NorbiLordi írta:

Alapvetően jó a jpg is, de ha ilyen speciálisabb eset van, akkor lehet másba is :D

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben az esetben viszont a CSS-ben kell valamit átírni ami az én feladatom :)

 

Amúgy sem tudnám megcsinálni sajna, akármilyen formátumba mentek azt írja ki, hogy a mentéssel elvész minden átlátszóság. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Amúgy sem tudnám megcsinálni sajna, akármilyen formátumba mentek azt írja ki, hogy a mentéssel elvész minden átlátszóság. :(

 

 

Akkor kelleni fog a Photoshop, azzal lehet úgy menteni, hogy megmaradjon.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kód hagyján, megtalálni nehéz.

 

IT-ztam 5 évig előző munkahelyemen, meg hobbiból előtte vittem 1-2 oldalt mint szerkesztő, ha esetleg kell segíteni ilyenekben akkor szívesen

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszi Norbi!

 

Írd meg mi a kódja a CSS-ben ennek a képnek. :D 

 

Mobilról nem tudom megmondani, reggel asztali böngészőböl lehet meg tudom találni Fejlesztői módban, ha addig tud várni :D

 

naboojatchkesz.png -t nem találsz a kódban pl.? 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kíváncsi vagyok milyen lesz. 

Hát nem túl jó. Tesztelgettem egy kicsit a dolgot, de annyira vastag körvonalat kell rajzolni, hogy ilyen kicsiben elveszik maga a lényeg. A motor maga átméretezi a képet, így minél vastagabb a kontúr, annál kevesebb látszódik a tényleges képből. Szegény Executorod most inkább egy sárgasugárpajzsos nyílnak tűnik. :) Az X-wing szárnya vagy a nubian hajtóműrészénél ez még durvább lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell

 

Én ezt találtam a kódban:

 

.ipsOutline

    filter: drop-shadow( var(--outline-border-width) 0 0 var(--outline-border-color ) ) drop-shadow( 0 var(--outline-border-width) 0 var(--outline-border-color ) ) drop-shadow( calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 0 var(--outline-border-color ) ) drop-shadow( 0 calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 var(--outline-border-color ) );

 

Ha át van írva erre, akkor változtatja a szegélyét sárgára

 

filter: drop-shadow( var(--outline-border-width) 0 0 #eed700 ) drop-shadow( 0 var(--outline-border-width) 0 #eed700 ) drop-shadow( calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 0 #eed700 ) drop-shadow( 0 calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 #eed700 );

 

Így néz ki:

 

Rögzítés1.JPG

Rögzítés.JPG

 

Maximum a szegély méretén kell finomítani még, de megkeresem azt is.

 

Szerk:

 

Van egy ilyen sor alatta:

 

.ipsOutline\:2px {
  1. --outline-border-width: 2px;

 

Ezzel lehet változtatni a szegély vastagságát, ha 1px-re van állítva ilyen:

 

Rögzítés.JPG

 

0px-nél pedig ilyen:

 

Rögzítés1.JPG

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átírtam így, de nem történt semmi.

 

.ipsOutline {
	filter:	drop-shadow( var(--outline-border-width) 0 0 #eed700) var(--outline-border-color ) )
			drop-shadow( 0 var(--outline-border-width) 0 #eed700) var(--outline-border-color ) )
			drop-shadow( calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 0 #eed700) var(--outline-border-color ) )
			drop-shadow( 0 calc( var(--outline-border-width) * -1 ) 0 #eed700) var(--outline-border-color ) );
}

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.