Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos nem :( Annyit szoktam csinálni, ha olvasgatni akarok, hogyha egyszer megnyitottam a fórumot, nem zárom be a lapot, hanem addig az időig nyitva hagyom. Így nem kell állandóan végig s**rakodnom az egészet, mert szerencsére csak az első betöltésnél csinálja azt, amit fentebb írtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Sinistra írta:

Sajnos nem :( Annyit szoktam csinálni, ha olvasgatni akarok, hogyha egyszer megnyitottam a fórumot, nem zárom be a lapot, hanem addig az időig nyitva hagyom. Így nem kell állandóan végig s**rakodnom az egészet, mert szerencsére csak az első betöltésnél csinálja azt, amit fentebb írtam. 

 

Egyébként miről fórumozol, számítógép/laptop vagy teló? Mert én alapjában véve gépről szoktam, de pár napja mivel egy videó nem akart elindulni, így rápróbáltam telón is, két böngészővel is, és telefonon chrome-al nekem is a "forbidden" hibaüzenet jött be párszor, viszont az Edge-el nem volt probléma. Szóval ez lehet valami Chrome sajátosság, hogy valami "beakad" egyes készülékeknél, aztán akkor ez van :)

 

 

Más téma: ebben a topikban van fenn az a hozzászólás a támogatásról, ugye ez minden oldalon megjelenik. Arra gondoltam, hogy esetleg nem-e lehetne ilyeneket csinálni a sorozat rész topikoknál, hogy az első hsz, amiben a rész infók vannak az minden oldalon ugyanígy megjelennének felül, mert ha valaki újonnan vetődik a fórumra, főleg ha sok hozzászólás van egy topikban nem biztos, hogy végignézi az összes oldalt és így lemarad arról a hsz-ről pedig abban esetleg számára érdekes infókat olvashatna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Próbáld meg törölni a sütiket, előzményeket mindent, hátha. Illetve más böngészővel is ezt csinálja?

 

Nem működik az se sajnos, pedig ezek voltak az elsők, amiket megpróbáltam. Firefox-on és Operán is megnéztem, de ott is ugyanez a helyzet.

 

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Egyébként miről fórumozol, számítógép/laptop vagy teló? Mert én alapjában véve gépről szoktam, de pár napja mivel egy videó nem akart elindulni, így rápróbáltam telón is, két böngészővel is, és telefonon chrome-al nekem is a "forbidden" hibaüzenet jött be párszor, viszont az Edge-el nem volt probléma. Szóval ez lehet valami Chrome sajátosság, hogy valami "beakad" egyes készülékeknél, aztán akkor ez van :)


PC-ről általában, néha a régi laptopomon is. Ezeken mindegy, milyen böngészőt használok, írja a hibaüzenetet. Nagy ritkán telóról is szoktam, és az az egyetlen, ahol nem csinálja, se Chrome-on, se más böngészőn. Onnan viszont a nézet miatt nem szeretek fórumozni, meg pötyögni is kényelmetlen, és nem is mindig van mobilnetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Sinistra írta:

Nem működik az se sajnos, pedig ezek voltak az elsők, amiket megpróbáltam. Firefox-on és Operán is megnéztem, de ott is ugyanez a helyzet.

PC-ről általában, néha a régi laptopomon is. Ezeken mindegy, milyen böngészőt használok, írja a hibaüzenetet. Nagy ritkán telóról is szoktam, és az az egyetlen, ahol nem csinálja, se Chrome-on, se más böngészőn. Onnan viszont a nézet miatt nem szeretek fórumozni, meg pötyögni is kényelmetlen, és nem is mindig van mobilnetem.

 

Hmm... mivel gépfüggetlenül jelentkezik a probléma, viszont mobilnettel nincs gond, valami hálózati/internet problémára tippelek. Mi a netszolgáltatód? 

Még esetleg az is lehet, (bár kicsinek látom rá az esélyt), hogy mindkét gépeden mindegyik böngésződ régi verzió ezért valami protokoll elavult ezért nem tetszik neki az oldal.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy jó ötlet ez a kiemelés, bár sokat nem látna a lényegből, csak ha rákattint a linkre. Az visszadobja az első hozzászólásra. Viszont figyelemfelkeltőnek jó lehet.

 

A Cut and Run-nál kiemeltem, de nem túl informatív.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Hmm... mivel gépfüggetlenül jelentkezik a probléma, viszont mobilnettel nincs gond, valami hálózati/internet problémára tippelek. Mi a netszolgáltatód? 

Még esetleg az is lehet, (bár kicsinek látom rá az esélyt), hogy mindkét gépeden mindegyik böngésződ régi verzió ezért valami protokoll elavult ezért nem tetszik neki az oldal.  

 

 

Azóta elköltöztem otthonról, így a laptopom és a PC-m nem ugyanott vannak,  más az internetszolgáltató is (az egyik Digi, a másik Flip). A böngészőim pedig rendszeresen frissülnek, legalábbis a Chrome, a többit ritkábban használom. 

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

bár sokat nem látna a lényegből, csak ha rákattint a linkre.

 

Ha látják, hogy ajánlva van a cucc, csak rákattintanak :)

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Cut and Run-nál kiemeltem, de nem túl informatív.

 

Azért az érdekességek között akadnak dolgok, pláne, ha mondjuk a többi sorozatot még nem látta valaki :)

 

2 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Azóta elköltöztem otthonról, így a laptopom és a PC-m nem ugyanott vannak,  más az internetszolgáltató is (az egyik Digi, a másik Flip). A böngészőim pedig rendszeresen frissülnek, legalábbis a Chrome, a többit ritkábban használom. 

 

Akkor lehet valami a gépekre telepített program nem tetszik a szervernek, vagy a böngészőkhöz telepített valami add-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Azért az érdekességek között akadnak dolgok, pláne, ha mondjuk a többi sorozatot még nem látta valaki :)

Nem az érdekességekre értettem, hanem a megjelenésére felül. Ha nem lenne informatív nem raknánk bele időt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem az érdekességekre értettem, hanem a megjelenésére felül. Ha nem lenne informatív nem raknánk bele időt. :)

 

Szerintem azzal, hogy a rész címe látszik, meg, hogy epizód guide, abból már akit érdekel úgyis rákattint a teljes hozzászólásra. Esetleg az volna jó még, ha a szöveget ki lehetne emelni, színnel vagy méretet változtatni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akkor lehet valami a gépekre telepített program nem tetszik a szervernek, vagy a böngészőkhöz telepített valami add-on.

 

Tiszta logikátlan az egész, már tényleg nem tudom, mi lehet a baja, de köszi nagyon a tippeket :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát igen az általában minden software-es problémára gyógyír, gondoltam rá én is csak azért nem ajánlottam, mert macerás tud lenni, ha valakinek nincs benne gyakorlata.

 

Hálistennek mai Windows már olyan, hogy tényleg 2 kattintás és újratelepül, bele sem kell nyúlni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hálistennek mai Windows már olyan, hogy tényleg 2 kattintás és újratelepül, bele sem kell nyúlni. :D 

 

Hát, ha mai... de amúgy is azért merülhetnek fel dolgok amiben ha valaki nem gyakorlott, problémás lehet... láttam én már rendszer patríción 2 windowst egymáson :D szerk.: meg olyat is, hogy 2 patríción is ugyanaz a windows :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt ez az alábbi szabály a könyv vagy képregény adott topikjaban is érvényes? 

 

"Sorozatoknál a spoiler kapcsolót fél évvel az aktuális epizód magyar feliratának elkészülte után lehet elhagyni"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars könyvek és képregények eseténe ez a szabály az adott topikokban:

  

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

- Új könyvek és képregények esetén nem kötelező a spoiler kapcsoló használata az adott mű topikjában. Minden más topikban új könyvnél és képregénynél a spoiler kapcsoló használata kötelező a magyar megjelenéstől számított egy évig.

 

Nem Star Wars könyvek és képregények esetében meg ez minden topikban:

  

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

- Könyveknél és képregényeknél a spoiler kapcsolót egy évvel a magyar megjelenés után lehet elhagyni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik Fénye kapcsán felmerült pár probléma ezzel kapcsolatban. Szerintem a saját topikjában is csak akkor lehessen spoilerezni, ha már megjelent magyarul. De még ebben az esetben is várhatunk két hetet, hogy aki lassabban olvas az is tudjon végezni. Addig meg spoiler mögé lehet írni a megbeszélni valót.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, de nem értek egyet. Ez egy Star Wars oldal és 2021-ben lényegében már az angol nyelv és a külföldi megjelenés sem feltétlen akadály, még Magyarországon sem. Nehogy már az adott művek topikjában spoilerkapcsoló mögé kelljen rejtegetni a dolgokat, pláne úgy, hogy a sorozatoknál sem tesszük. És nem érv, hogy "azt csak leülsz és megnézed". Egy, Disney+ még nincs hazánkban, tehát idehaza ezeket sem lehet hivatalosabban megszerezni, mint a magyar honban nem megjelent könyveket. Kettő, ezek sem magyarok, és nagyon sok ember nem nézi meg őket még feliratosan sem, megvárja a szinkront. Három, sokan vannak, akik inkább darálnak, szóval lehet, hogy hetek vagy hónapok múlva nézik meg, de akár az elfoglaltság is lehet visszatartó erő. A múltkor már majdnem megjelent az új Bad Batch epizód, mire én megnéztem, azaz eltelt közel egy hét - van aki ennyi idő alatt elolvas akár két könyvet is. Négy, évről-évre új rajongók születnek, akik azokkal a részekkel és könyvekkel újonnan fognak megismerkedni. Szóval mindent egybevéve, semmi ok arra, hogy a könyvekkel vagy képregényekkel kivételezzünk. Valakinek mindig spoiler lesz, ami a részek, könyvek, képregények, játékok topikjában szerepel, szóval technikailag sohasem oldhatnánk fel, mindig mindenről spoilerben kéne beszélnünk, ugyanúgy a részek topikjában, mint a könyvekében.

A két hét a könyveknél meg egy olyan időintervallum, ami nagyjából olyan, mintha nem is lenne. Van akinek elfoglaltságai miatt fél év, mire egynek a végére jut (kábé ennyi ideje olvasom az Ellenállás újjászületését, mert egyszerűen olvasni sincs időm), van, aki egy hét alatt olvas ki kettőt, van, aki anyagi okokból csak két év múlva jut hozzá. Ezek miatt lett 1 év a türelmi idő az off-topikokban.

Aki nem olvasta/nézte/játszotta őket vagy éppen olvassa/nézi/játssza, az vállalja a kockázatot, hogyha belép egy adott mű topikjába, legyen az film, sorozatepizód, könyv, képregény vagy játék, spoilerbe fog futni. Én sem olvastam még egy rahedli könyvet képregényt meg talán hármat, így kerülöm azokat a topikokat, amik érdekelnek vagy ha belépek, akkor vállalom a kockázatot, hogy le lesz lőve egy poén. Ennyi önkontroll legyen már bennünk, ha pedig belépünk, akkor meg fogadjuk el, hogy spoileres infóba futunk. És azért ez nem olyan, mint amikor a moziban a képedben tolnak egy spoileres trailert, vagy a plázában meghallod az epizód megnézése előtt, hogy a Baby Yodát elfogta a Birodalom. Ez rajtad áll, te döntesz arról, hogy kattintasz. Off-topikokban legyen spoiler-kapcsoló, de a művek saját topikjában hadd lehessen már szabadon megbeszélhető bármi abból a műből spoilerkapcsoló-fesztivál nélkül.

 

Persze ez csak az én véleményem, ha ti máshogy gondoljátok, felőlem bevezethetünk valami határidőt, csak ne 2 hét legyen, mert az tényleg nem ér fabatkát sem. Meg akkor azt ellenőrizze is valaki, aki aktívabban tudja követni a könyveket és képregényeket, mint én, akinek egyre csúnyább a lemaradása. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képregényeknél egyáltalán nem látom értelmét a magyar megjelenésig fenntartani a spoiler kapcsolót, már csak azért is, mert benne van a pakliban, hogy valamelyiknek nem is lesz magyar kiadása. Aki olvassa őket angolul az nagyjából úgyis követi naprakészen, meg egy füzetecskét nem is tart sokáig elolvasni, ha meg valaki nem követi őket angolul az amúgy is mit kolbászol a topikban, illetve ha mégis ott van, akkor ahogy Dzséjt is írta vállalja a felelősséget. Ugyanez vonatkozik szerintem arra is aki követi, de lemaradva.

 

Könyveknél elég macerás a dolog, ugye azért jött fel az egész, hogy aki nem végzett még a könyvvel az is meg tudja beszélni a dolgokat, így akkor van értelme, ha valaki beírja, hogy amiről beszél, melyik oldalszámig terjed, mert anélkül, ha valaki aki szintén nem végzett honnan tudhatná, hogy a spoiler tag mögötti rész valóban spoiler a számára vagy sem. Mondjuk személy szerint azt sem igazán értem, miért akar valaki megbeszélni bármit is, amíg nem végzett egy könyvvel. Lehet a megvitatni kívánt dologról valami kulcstényező abban a részben szerepel amit Ő még nem olvasott, vagy a későbbi rész egyértelművé teszi a dolgot amiről a mondandója szólna.

szer.: És akkor ebbe az esetben még az a szerencsés ha a válaszoló, csupán jelzi ezt és érdemi válasz nélkül hagyja az eredeti poszt íróját, de lehet, hogy fellelkesülvén megfeledkezik erről és a válaszában elspoilerezi szépen a kérdezőnek a könyv további részét.

 

 

Amúgy is az van, hogy az off-topikokban ahhoz alkalmazkodik mindenki aki le van maradva (amivel nincs is gond), így fair dolog lenne, ha az aktuális művek saját topikjaiban a lemaradottak alkalmazkodnának a többiekhez. Mondom ezt úgy, hogy könyvek/képregények terén általában én is a lemaradottak táborát erősítem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A könyves topikokban elég régóta használják a spoiler kapcsolót a magyar megjelenés előtt. De akkor ezek szerint feleslegesen. Nekem mindegy hogy van, de akkor legyen egységes.

 

Én úgy vagyok ilyenkor, hogy kerülhet még a magyar megjelenésről/egyébről infó a könyv topikjába, így ha előbb olvastam angolul, inkább spoilerbe teszem a véleményemet róla. Még ha nem is olvassa át valaki, akár ha 1 olyan szón megakad a szeme már az lehet spoileres. De amúgy ez a "Minek ment oda" kategória, én sem nézek addig be egy új SW sorozatrész topikjába amíg nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A könyves topikokban elég régóta használják a spoiler kapcsolót a magyar megjelenés előtt. De akkor ezek szerint feleslegesen. Nekem mindegy hogy van, de akkor legyen egységes.

Esetleg a High Republic könyveknél lehetne minden könyvhöz egy spoilermentes várakozós, meg egy spoileres beszélgetés topik. Azért csak ezeknél, mert úgy sejtem, hogy a kövi pár évben ez lesz úgy is a slágertéma és lehet, hogy jó pár mű lesz, ahol több hónapot vagy akár egy egész évet is várni kell a magyar megjelenésig ami valamelyest megoszthatja a fórum közösségét HR tájékozottság terén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.