Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

giphy.gif

 

Lehetne ezt a mémet kevesebbszer előhúzni a kalapból (hogy stílszerű legyek)? Ahogy Ody is említette már egyszer, agyon van használva, mindemellett szerintem maga Filoni (aki azért egy kreatív arc, szerintem) sem örülne, ha mindig ugyanezen 3x elhangzott szavát használnák az emberek reakcióként. Szerintem inkább mindenki legyen kreatívabb, az se baj, ha kevésbé kapcsolódik a Star Warshoz az adott mém csak fejezze ki azt amit épp érez, minthogy lépten-nyomon ebbe fusson bele az ember.

 

Maga a mém is alacsonyodik a közösségben szerintem, mivel tényleg szinte minden érdekes dolog alá oda van dobva, hogy akár lehetne belőle csinálni egy külön reakció jelet is.

 

 

Az se lenne egy rossz ötlet szerintem, ha lenne egy "pletykák" vagy valami hasonló topik, amiben tematikától függetlenül meg lehetne osztani pl.: a 4chanról meg az egyéb más kétes oldalakról származó "infókat" és akkor nem az adott topikok lennének teleírva ilyen "bulvár" dolgokkal. Volt itt az egyik tag (nem'tom ki volt már) aki általánosságban nem értett egyet a fórum nézeteivel, de egyszer írt egy nagyon jót szvsz.: miszerint ez a fórum nagyon hasznos, mert itt minden információt egyben megtalálsz Star Wars témában és ez szerintem teljesen megállja a helyét, viszont ezek a kétes információk ezen csorbítanak. Ezzel kapcsolatban egyszer már írtam és továbbra is tartom, hogy nem jó, ha ilyesmikkel "hígítjuk" az oldalt, viszont, hogy az "infóvadászaink" (akiknek nagy RESPECT!) kedve se törjön meg, hogy mindenfélét megosszanak - amik mindenféle teóriákra is teret nyitnak -  és emellett a fórum releváns, informatív mivolta is minél jobban megmaradjon egy ilyen pletykás topik mindenképp jó lenne. 

 

Az "infovadászok" meg amúgy is "vén, tapasztalt rókák", tudják mit lehetne a "pletyka" vagy pl.: A Star Wars Saga jövője topikba dobni, de ha nem, akkor belsős információim szerint @Dzséjt szívesen s*ggfelel ilyen irányú kérdéseikre :):D 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Filoni mémes felvetéssel egyetértek.

 

A pletyka témában viszont elég nehéz lavírozni mert volt már olyan is, hogy megbízható oldalak tévedtek. Ahogy nézem, nincs is berakva olyan sok kétes eredetű infó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez kapcsolódva, nekem az az érzésem, hogy egyre többször ütközöm valami trollkodásba, indokolatlan és nem is annyira vicces poénkodásba egy-egy SW topikban, ami szétfeszíti az informatív, komoly diskurzust. De lehet hogy ez csak egy szubjektív érzés, aminek nincs valóságalapja.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Filonis mémhez kapcsolódóan: ha jól emlékszem, én voltam az, aki elsőként kezdte használni ezt a mémet, utána valahogyan elterjedt. :D Eredetileg nem is akartam sokat használni, pont egy Filonit említő hírre reagáltam egy ilyen giffel - legalábbis, ha jó az emlékezetem. Aztán a sikerből kicsit túl lett tolva a dolog. Egyetértek abban, hogy lekellene csökkenteni ennek a mémnek a használatát. :)

 

A Pletyka-topik bevezetéséről: ez egy érdekes felvetés. Bár szerintem eddig is jó volt az, hogy a megfelelő topikba lett beszúrva egy leak vagy pletyka, amit aztán lehetett elemezgetni. Aztán hogy ezek "kétes" információk, hát igen, a 4chan oldalas hírnél mondjuk utólag tisztázva lett a dolog, de alapvetően elsőként mindenki jogos leaknek gondolta a dolgot. Tavalyi év meg érdekes egy év volt a sok Mandis pletykával kapcsolatban, amely végül - 1-2 esettől eltekintve - mind igaznak bizonyult. Szerintem nem szükséges egy ilyen topik bevezetése. Persze kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A pletyka témában viszont elég nehéz lavírozni mert volt már olyan is, hogy megbízható oldalak tévedtek. Ahogy nézem, nincs is berakva olyan sok kétes eredetű infó.

 

Az OK szerintem amikor a megbízható forrásos be van rakva, de kiderül, hogy téved, de az ilyenek, mint a 4chan, meg ami régebben volt, valami youtuberek vagy mik, akik egyszer beletrafáltak valamibe aztán utána készpénznek volt véve minden, amit írtak, mehetne a pletykás helyre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a sorozatok filmek általános fő topikja alapvetően pletykás topik. Hivatalos infókat alig kapunk, maximum a bemutató környékén. Szerintem az lenne célravezetőbb, ha a komment írója szelektálna. Egyébként asszem a 4chan jött a Palpatine klónos spoilerrel. Akkor is ment a hitetlenkedés a forrás miatt, aztán igazuk lett. Persze ettől még alapvetően nem megbízható oldal, de lehetnek valid infói.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eme mém nekem sem a kedvencem, pláne, amikor egy oldalon 2-3 is van egymás után, de ez most divatos. Ám az ilyen hóbortok jönnek-mennek, pár nap, és talán el is felejtjük, pláne így, hogy szóvá lett téve a túltolása.

 

A pletyka topikkal kapcsolatban ugyanazon az állásponton vagyok, mint Ody, túl nehéz lenne szűrni. A 4Chan ugyan egy jól ismert kamuhírközlő oldal, de néha még az is betalál, és a megbízható oldalak is tévedhetnek - a probléma ott van, hogy ezekre lehet, hogy sokára derül fény. Aztán jól kialakul egy olyan helyzet, hogy a pletyi topikban vannak igaz hírek is, a hivatalosban meg nem igazak is, és van két lényegében egyenlő topikunk. Akkor inkább legyen egy, amiben van minden. Ráadásul, ahogy a kollega írta, a legtöbb hír, még ha az a Hollywood Reportertől is származik, csak pletyka, mert nem hivatalos forrásból jöttek vagy nem erősítik meg hivatalosan. A legtöbb cikkben "jól értesült belsősöktől" származó infók vannak, és akármilyen hitelesek is ezek (sok tényleg igaz), amíg azt nem hivatalosan közlik, az csak pletyka.

Plusz, kamuhíreket ide eddig sem linkeltek be nagy számmal. Azért a hírhozóink elég jól értik a dolgukat és egy-egy nagyon ritka mellényúlást leszámítva gyors és ponto hírekkel szolgáltak nekünk, megbízható oldalakról. Ha meg félrenyúl, akkor az lesz, ami most a 4Channél is: a közösség jelzi, hogy az oldal nem okés.

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ehhez kapcsolódva, nekem az az érzésem, hogy egyre többször ütközöm valami trollkodásba, indokolatlan és nem is annyira vicces poénkodásba egy-egy SW topikban, ami szétfeszíti az informatív, komoly diskurzust. De lehet hogy ez csak egy szubjektív érzés, aminek nincs valóságalapja.

Megesik az ilyen, pláne az olyan üresjáratok idején, mint ami most van. Itt a vihar előtti csend. Hidd el, jövő héttől már nem lesz annyira sok vicceskedés, mert újra SW Rajongói Módba kapcsolunk. :) Ráadásul, mivel a Bad Batch egy olyan időszakban játszódik, amit még nem nagyon érintettek művek, szerintem ez az SW egészére is nagyobb hatással lesz, így a sorozat keretein túlmutató topikok is újra megélénkülhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye különböző SW tartalmak virágbolti beszerzési útjainak linkelgetése tilos a fórumba, érthető okokból. Gondolom a dolog problémája abban rejlik, hogy a fórum bárki számára (akár regisztrálatlanul is) olvasható, így ha valami illetékes szerv meglátja ezeket abból jogosan jöhet a bünti, de mi van az olyan privátabb szekciókkal, mint például egy Klub?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Lego kapcsán jött ez be, mert ott minden linkért szóltak, még akkor is ha már nem volt aktív.

 

A klub jó kérdés... Szerintem ha privát, akkor nem láthatja senki csak a tagok.

 

Arról jutott eszembe, hogy @Bomarr írt a Biomes-ról meg a Vehicle-ről és sehol sem sikerül megtalálni őket, persze privátba is ráírhatnék, csak gondoltam jó ötlet lenne ha lenne egy ilyen hely, amennyiben lehetséges. Szóval ha rendben lenne a koncepció akkor a vezetőség engedelmével létrehoznék egy ilyen jellegű Klubbot. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

 

Arról jutott eszembe, hogy @Bomarr írt a Biomes-ról meg a Vehicle-ről és sehol sem sikerül megtalálni őket, persze privátba is ráírhatnék, csak gondoltam jó ötlet lenne ha lenne egy ilyen hely, amennyiben lehetséges. Szóval ha rendben lenne a koncepció akkor a vezetőség engedelmével létrehoznék egy ilyen jellegű Klubbot. :)

 

Ott vannak ahonnan eddig is töltöttük a Mandi részeket pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ott vannak ahonnan eddig is töltöttük a Mandi részeket pl.

Biztos nem egy helyről töltjük őket, mert ott ahonnan én szoktam ott nincs fenn, sőt valószínű ilyen kis szösszenetek nem is lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ugye különböző SW tartalmak virágbolti beszerzési útjainak linkelgetése tilos a fórumba, érthető okokból. Gondolom a dolog problémája abban rejlik, hogy a fórum bárki számára (akár regisztrálatlanul is) olvasható, így ha valami illetékes szerv meglátja ezeket abból jogosan jöhet a bünti, de mi van az olyan privátabb szekciókkal, mint például egy Klub?

Sajnos a probléma nem abból fakad, hogy mit látnak a nem regisztrálatlan tagok is, hanem abból, hogy mit látnak a Google botjai. Azok lelik fel a tiltott tartalmakat és adják le a drótot az illetékes szerveknek. Eddig nekünk főleg az olyan Lego készletek képeivel volt gondunk, amik még nem jelentek meg.

Azt sajnos nem tudom, hogy a Google mennyit lát a klubokból. Ugyan lehetnek ezek zártak, de nem olyan zártak, mint például a privát üznetek, ami lényegében magánlevelezésnek minősül.

Talán egy olyan alternatív megoldás lehetne, hogy a klubba nem tesztek linket, csak megmondjátok melyik oldalon van (ncore, rarbg, stb) és bemásoljátok a torrent nevét, amire az illető az adott oldalon rákereshet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sajnos a probléma nem abból fakad, hogy mit látnak a nem regisztrálatlan tagok is, hanem abból, hogy mit látnak a Google botjai. Azok lelik fel a tiltott tartalmakat és adják le a drótot az illetékes szerveknek. Eddig nekünk főleg az olyan Lego készletek képeivel volt gondunk, amik még nem jelentek meg.

Azt sajnos nem tudom, hogy a Google mennyit lát a klubokból. Ugyan lehetnek ezek zártak, de nem olyan zártak, mint például a privát üznetek, ami lényegében magánlevelezésnek minősül.

 

Igen én is valami ilyesmire gondoltam, nem konkrétan a regisztrálatlan emberekre, csak azért írtam őket, mert azt hittem, hogy senkinek/semminek sincs több joga csak úgy belenézni azokba a dolgokba amik nem full nyilvánosak, külön engedély/meghívás nélkül. 

 

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Talán egy olyan alternatív megoldás lehetne, hogy a klubba nem tesztek linket, csak megmondjátok melyik oldalon van (ncore, rarbg, stb) és bemásoljátok a torrent nevét, amire az illető az adott oldalon rákereshet.

 

Akkor mehet a klub?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha nem linkeltek, akkor részemről sincs akadálya.

 

LEGO ügyben mi a helyzet? Náluk is mehet "a nem linkelünk csak az oldal meg a tartalom cím" módszer vagy náluk még ezt se csináljuk és legyen inkább a Klubban is full tabu?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

LEGO ügyben mi a helyzet? Náluk is mehet "a nem linkelünk csak az oldal meg a tartalom cím" módszer vagy náluk még ezt se csináljuk és legyen inkább a Klubban is full tabu?

Biztos, ami tótziher, maradjon tabu. Nem tudom miért, de a lego elég hepciás. Jobb nem reckíroztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi 1 hónapban nehézkesen tudok fórumozni, mert rendszerint ezt a hibaüzenetet kapom:

 

"Forbidden

You don't have permission to access / on this server."

 

Érdekes módon ha ráfrissítek vagy 5x-6x, akkor általában behozza a fórumot, de volt, hogy hiába csináltam bármit is. Valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete, hogy mitől lehet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2021. 05. 08. - 12:49, Sinistra írta:

Az utóbbi 1 hónapban nehézkesen tudok fórumozni, mert rendszerint ezt a hibaüzenetet kapom:

 

"Forbidden

You don't have permission to access / on this server."

 

Érdekes módon ha ráfrissítek vagy 5x-6x, akkor általában behozza a fórumot, de volt, hogy hiába csináltam bármit is. Valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete, hogy mitől lehet? 

Ez a probléma megoldódott végül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.