Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Filmeknél sokkal több olyan téma generálódik, amit spoilermentesen lehet kibeszélni, trailerek, háttérinfók, poszterek stb. míg egy könyvnél sokkal kevesebb ilyen van, amiért egy külön topikot nem érdemes fenntartani, szvsz. 

Valamint a spoileres - spoilermentes topik létrehozása nem is oldaná meg a kiindulási felvetés problémáját, miszerint az is nyugodtan kibeszélhessen valamit, aki még nem végzett teljesen egy könyvvel, anélkül, hogy még csak véletlen se fusson bele spoilerbe. Egy spoilermentes topik meg azért spoilermentes, mert abban nincsenek a mű tartalmára vonatkozó információk, szóval aki félbe van a könyvvel annak is a spoileresbe kellene írogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én véleményem Dzséjt felé húz. Most persze a Light of the Jedi miatt többekkel előfordult, hogy egyszerre megvették rögtön a megjelenéskor, de nem hiszem hogy a jövőben is ez lenne a jellemző. Teljesen össze-vissza szoktuk olvasni a regényeket. Én simán van hogy hónapokkal vagy egy évvel később mint hogy megjelenik. A Light of the Jedi-nél most van egy-két kisebb diskurzus azok között akik még csak elkezdték a regényt, de hosszútávon nem hinném hogy ez lesz a jellemző. Ez most egy vadiúj érát elinditó regény. Emiatt nyilván kiemelt műként van kezelve.

De nem hinném, hogy mostantól ez lesz minden egyes High Republic könyvnél. Szerintem vissza áll majd minden a régi kerékvágásba és majd mindenki akkor értekezik az aktuális regényről ha már elolvasta.

Szerintem kár lenne a szabályrendszert a Light of the Jedi-hoz igazitani. Ez egy speciális könyv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a Vérvonal kapcsán is felmerült hasonló, nyilván nem függetlenül attól, hogy az a könyv is sokkal több fórumozót mozgatott, mint a többi kiadvány. Most is ez a helyzet. Egyetértek Dzséjttel, nincs szükség "lex High Republic"-ra. 

 

Én is majd utólag fogok visszaolvasni 200+ hozzászólást az adott könyv topikjában, miután végeztem a könyvvel. Nincs ezzel semmi gond, hiszen ugyanezt teszem minden sorozatepizódnál, minden könyvnél és minden képregénynél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elég ha bemásolod a linket és megjelenik a videó. 

 

Szerintem nála is az van, mint nálam, hogy URL kimásolása esetén nem magát az URL-t rakja be a hozzászólásba amit a fórum megfelelően jelenít meg, hanem az adott tartalomról egy címet ami egy link.

 

Pl.: Star Wars: The Bad Batch | Official Trailer | Disney+ - YouTube

 

Ugye rendesen így kellene kinéznie:

 

Utóbbihoz nekem először be kell másolnom az URL-t egy Jegyzettömbe, mert oda tényleg az URL-t teszi és onnan kell kimásolnom ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem akkor az Edge lehet a hunyó, persze, ha @Cpt. Rex is azt használja. :)

Chrome-ot használok. Nem tudom mit rontok el, URL-nél a videó elérhetőségét másolom be, mint pl. 

(https://www.youtube.com)

 

A likn text-nél pedig a videó cimét. 

De nekem nem ad semmilyen téma képet, csak simán a linket, videó cimmel ellátva. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Chrome-ot használok. Nem tudom mit rontok el, URL-nél a videó elérhetőségét másolom be, mint pl. 

(https://www.youtube.com)

 

A likn text-nél pedig a videó cimét. 

De nekem nem ad semmilyen téma képet, csak simán a linket, videó cimmel ellátva. 

 

Nem rontasz el semmit.

 

Viszont így, hogy nem böngésző sajátosság ötletem sincs mi lehet.

 

Ahogy írtam az megoldás lehet, hogy először kimásolod egy Jegyzettömbe, és onnan a másolatot újra vágólapra teszed és azt illeszted be ide.

 

 

Szerk.: Sikerült megoldanom, egy beállítás volt az oka, Chrome-nál sajnos nem találtam hasonló beállítást, esetleg próbáld meg ctrl+shift+v -vel beilleszteni

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem elég ha a cím sorból kimásolom a linket. 

Én is így csinálom, és még semmi problémám sem volt. Ráadásul sokszor javítottam már ugyanezzel az eljárással olyan linkeket, amik nem alakultak videóvá és nálam egyből átalakította. Szóval szerintem is böngésző beállítás függő lehet. Címsávból CTRL+C-vel ki az URL-t, aztán ide be CTRL+V-vel be az URL-t, aztán voala:

 

Lássuk, próbaképpen, mi lesz, ha a Youtube oldalán belül használóm a videó alatt a Megosztás és Másolás funkciót (ez ugye másféle URL-t tartalmaz):

És ebből is videót gyártott. Szóval tuti böngészőludas a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval szerintem is böngésző beállítás függő lehet. Címsávból CTRL+C-vel ki az URL-t, aztán ide be CTRL+V-vel be az URL-t, aztán voala:

 

 

Nálam annyi volt, hogy az Edge-nek van egy úgynevezett "improved copy paste" beállítása, ami alapbeállításon úgy volt beállítva, hogy a ctrl+V parancsal az adott URL-ről egy linket másoljon be és a ctrl+shift+v paranccsal másolja a "plain text"-et amiből a fórum is megfelelően ki tudja rakni a videókat. Szerencsére a billentyű parancsokat fel lehetett cserélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 06. - 17:02, Darth Cupsy írta:

 

Nem rontasz el semmit.

 

Viszont így, hogy nem böngésző sajátosság ötletem sincs mi lehet.

 

Ahogy írtam az megoldás lehet, hogy először kimásolod egy Jegyzettömbe, és onnan a másolatot újra vágólapra teszed és azt illeszted be ide.

 

 

Szerk.: Sikerült megoldanom, egy beállítás volt az oka, Chrome-nál sajnos nem találtam hasonló beállítást, esetleg próbáld meg ctrl+shift+v -vel beilleszteni

 

Én letudtam a problémát, nem linkelek be semmit se a jövőben, és igy no problem!   :D 

Bárhol be tudok úgy linkelni videót, hogy legyen előzmény képe, csak itt nem, szóval én elengedtem.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 15. - 21:02, NorbiLordi írta:

Most megszűntek az egyéni rangok? :( 

@Sinistra jól írta. Ez egy nagyobb frissítés volt, úgy látszik több dolgot meg kell nézni. A telepítésnél felajánlotta, hogy legyen-e új rendszer, én megtartottam a régit. A kis rakétáka képeket lehet cserélni. Most mind a hat rangnak az van. Hat kis képet kell kitalálni a rangokhoz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 15. - 21:09, Ody Mandrell írta:

@Sinistra jól írta. Ez egy nagyobb frissítés volt, úgy látszik több dolgot meg kell nézni. A telepítésnél felajánlotta, hogy legyen-e új rendszer, én megtartottam a régit. A kis rakétáka képeket lehet cserélni. Most mind a hat rangnak az van. Hat kis képet kell kitalálni a rangokhoz.

 

Hát nekem Jedi mestert ír, de ehelyett az volt beállítva a frissítés előtt hogy #1 Geode fan. Most nem találok opciót rá

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 15. - 22:34, Ody Mandrell írta:

Elvileg most látszik. Automatikusan átírta, hogy ne mutassa. Visszajelzést kérek. 

 

Igen, most van egy "member title" sor ami mögött ott van! Bár a Jedi mester rang így is látszik, azért köszönöm! :)

 

szerk.: nem biztos jól értem, de elvileg, ha létrehoznátok egy Sith Lord achievementet amit elér valaki annak kritériumának megfelelően, akkor azt fel lehet cserélni azzal ami most a rang helyén van (kis rakétás ikon, ha ráviszed az egeret szöveggel.

 

Tehát jelen esetemben ha lenne valamiért egy Sith Lord achievement, akkor azt be tudnám állítani a rang helyére és akkor nem kellene a "Member Title" amiért tényleg hálás vagyok hogy megcsináltad @Ody Mandrell csak így meg olyan hülyén jön le szerintem, hogy Jedi Mester a rangom, közben meg ott van, hogy Sith Lord vagyok, ugye eddig az volt a jó, hogy az eredeti rangot le is cserélte a szöveg, nem csak ilyen megjegyzés szerűség volt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2021. 06. 15. - 21:09, Ody Mandrell írta:

 A kis rakétáka képeket lehet cserélni. Most mind a hat rangnak az van. Hat kis képet kell kitalálni a rangokhoz.

 

Amúgy az újoncok kaphatnának egy Baby Yodasat :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.