Ugrás a kommentre

TOP16 #5 Padmé Amidala vs. Qui-Gon Jinn


Donát

Star Wars Winter Madness TOP16 5  

24 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Nos amúgy, ez egy nem könnyű döntés. Qui-Gon tudom, hogy nagyon népszerű sokaknál itt a fórumon. Nálam viszont eleinte, nem volt annyira nagy kedvenc.

Sokáig egy egyepizódos afféle Obi-Wan kötelező mestere titulusban volt nekem. De ahogy megértem, megértettem és nagyon felmagasztalódott nálam.

És nem csak azért, mert Ő talált rá Anakinra. Az a megrendítő, hogy Dooku szavainak van valóságalapja vele kapcsolatban.

Ő egy felviságosultabb jedi abban a korban, mikor a jedik már hanyatlanak. Obi-Wan, bár sokkal fiatalabb, mégis inkább a dogmák rabja, mint Ő.

Ha hozzávesszük a visszatéréseit, mind a Mortison, mind a Kenobiban, mind a Sith-ek könyv változatában; egy olyan karaktert kapunk, aki simán lenyomja szegény Padmét.

Mindketten a 8-ba valók, Padmé, tiszta, kedves, Natalie Portman gyönyörű, az ikrek anyja stb, de idén most egy igazi Jedi-re kell tennem, menjen most Ő a 8-ba!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Qui-Gonra szavaztam, bár nagyon kedvelem Padmét. Ha a III. rész több időt és szerepet szánt volna Padménak, akkor talán felvehetné a versenyt Qui-jal. Utóbbi az I. rész után szépen tovább tudott épülni a halhatatlanság vonalon, ami jelentősen megemelte az ázsióját. Sajnos mindkét karakterre nem lehet szavazni, így a misztikusabb karakterre megy a voksom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam alig akad olyan hogy nem tudok kapásból dönteni. Márpedig ez egy olyan eset lett. Ezúttal nem volt elég éreznem és hallgatnom az ösztöneimre hanem valamennyit töprengenem is kellett és végül Padmé mellett döntöttem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Nálam alig akad olyan hogy nem tudok kapásból dönteni. Márpedig ez egy olyan eset lett. Ezúttal nem volt elég éreznem és hallgatnom az ösztöneimre hanem valamennyit töprengenem is kellett és végül Padmé mellett döntöttem.

Ezzel az a avatarral? "Ez árulás uraim!" :palpatine:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én itt most Padméra szavaztam

Dettó. 

Padmé feljött nálam, amióta újranéztem az ep1-ep2 nemrég más szemmel. A CW-ket is lassan átismétlem úgy hogy az ő karakterét is fókuszba teszem, a többi karakterrel való kapcsolatát is figyelve. Rájöttem nem Anakin volt az egyetlen fontos dolog, amit elvesztett. A pályája, minden, amiért addig élt és küzdött derékba tört a 66-os parancs idején. A gyerekei persze adhattak volna erőt, hogy túlélje, ám sok nőnél és ezt tapasztalatból mondom az anyaság érzése nem feltétlenül komplett annyira a szülés idején. Nem beszélve arról milyen sok erőt elvesz a folyamat és egy ilyen komplex trauma, amit a szülés előtt átélt, egy ilyen erős nőt is megtörhet és elvihet. 

Ha kicsit misztikusabban nézem ez volt a legjobb álca az ikreknek, hogy elrejthessék őket. Áldozata, ha öntudatlanul is, a remény záloga. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Dettó. 

Padmé feljött nálam, amióta újranéztem az ep1-ep2 nemrég más szemmel. A CW-ket is lassan átismétlem úgy hogy az ő karakterét is fókuszba teszem, a többi karakterrel való kapcsolatát is figyelve. Rájöttem nem Anakin volt az egyetlen fontos dolog, amit elvesztett. A pályája, minden, amiért addig élt és küzdött derékba tört a 66-os parancs idején. A gyerekei persze adhattak volna erőt, hogy túlélje, ám sok nőnél és ezt tapasztalatból mondom az anyaság érzése nem feltétlenül komplett annyira a szülés idején. Nem beszélve arról milyen sok erőt elvesz a folyamat és egy ilyen komplex trauma, amit a szülés előtt átélt, egy ilyen erős nőt is megtörhet és elvihet. 

Ha kicsit misztikusabban nézem ez volt a legjobb álca az ikreknek, hogy elrejthessék őket. Áldozata, ha öntudatlanul is, a remény záloga. 

Jó, hogy visszatértél, Szisz. Nem mondom, hogy mindig tökéletesen értem, amit írsz, de mindig új perspektívából világítod meg a dolgokat. Jó olvasni és elgondolkodni rajta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Szisz írta:

Dettó. 

Padmé feljött nálam, amióta újranéztem az ep1-ep2 nemrég más szemmel. A CW-ket is lassan átismétlem úgy hogy az ő karakterét is fókuszba teszem, a többi karakterrel való kapcsolatát is figyelve. Rájöttem nem Anakin volt az egyetlen fontos dolog, amit elvesztett. A pályája, minden, amiért addig élt és küzdött derékba tört a 66-os parancs idején. A gyerekei persze adhattak volna erőt, hogy túlélje, ám sok nőnél és ezt tapasztalatból mondom az anyaság érzése nem feltétlenül komplett annyira a szülés idején. Nem beszélve arról milyen sok erőt elvesz a folyamat és egy ilyen komplex trauma, amit a szülés előtt átélt, egy ilyen erős nőt is megtörhet és elvihet. 

Ha kicsit misztikusabban nézem ez volt a legjobb álca az ikreknek, hogy elrejthessék őket. Áldozata, ha öntudatlanul is, a remény záloga. 

Valóban! Remek gondolat. Ha Padmé szegénykém életben maradt volna, akkor Őt magát is bújtatni kellett volna, ráadásul nem hiszem, hogy belement volna a gyerekek elválasztásába, egész egyszerűen kevés lett volna az esély, hogy sikerrel vegyék a titkolózást a sithek elől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Jó, hogy visszatértél, Szisz. Nem mondom, hogy mindig tökéletesen értem, amit írsz, de mindig új perspektívából világítod meg a dolgokat. Jó olvasni és elgondolkodni rajta. :) 

Néha én se értem mit írok. :D A fórum jó kommunikációs gyakorlat. 

Nem nagyon szívódok fel, csak nem jövök minden nap. Ám rájöttem, hogy így könnyen lemaradok fontos szavazásokról. ;)

Padménál mindenképpen jelen szeretnék lenni. Mostanság a kedvenc női karakterem lett. Korábban nem értettem őt annyira. Segített pár videós, aki levezette miért működik a szerelmi szál Anakinnal. Mint sokaknak az valahogy fura volt nekem sokáig, mégis éreztem, hogy a karakterekhez meg passzol. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ezzel az a avatarral? "Ez árulás uraim!" :palpatine:

 

Azt Te csak hiszed. A szavazás előtt kitárgyaltuk Qui -Gon mesteremmel a dolgot és egyáltalán nem neheztelt rám miatta. Azt nem vázolom fel hogy pontosan hogy zajlott le a diskurzus de egy valamit azért elárulok.

 

giphy.gif

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.