Ugrás a kommentre

1x04 - Destroy Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A csók elmaradásáért nagy kár (főleg nekik), amit egyébként azért sem értek, mert bőven lett volna rá idejük... Amikor a kép átugrik Obi-Wanra, az jó pár másodperc kihagyást lehet, ennyi idő alatt simán megcsókolhatták volna egymást, számomra érthetetlen, miért nem azzal vált rájuk vissza a kép, hogy már elválnak az ajkaik...

Honnan tudod, hogy nem volt meg? Csak mert nem mutatták a szétváló ajkaikat? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidok jelentése elé az ionágyúról és a hiperhajtóműről én betettem volna egy "- Helyzetjelentést!" utasítást, vagy valami hasonlót Grivi részéről, és máris feloldva a szájbarágás
Egy "What's the situation(, Captain)?" szép utalás lett volna. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a "csóki" biztos nem volt meg. Épp egymáshoz közeledett Ani és Padmé pofikája amikor Obi felhívta a turbékolókat. Ani képén még látszott is hogy bosszantja a "csóka" elmaradása.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a "csóki" biztos nem volt meg. Épp egymáshoz közeledett Ani és Padmé pofikája amikor Obi felhívta a turbékolókat. Ani képén még látszott is hogy bosszantja a "csóka" elmaradása.

Anakin még áhítattal átitatva várja Padmé ajkainak közeledését, de a lány C3PO emlegtésére egyből komoly arcot vág. Szegény Anakin hoppon maradt (majdnem úgy mint Han amikor megcsókolta Leiát a Falconon. :roll: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy kicsit tovább hagynám a végén a zenét, esetleg még pár felirattal a készítőkről, de egyébként rendben van az is...

Biztos megvoltak a készítők is, de ezt az epizódot rögzítő személy nem vette fel most. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az epizód volt eddig a legjobb! :roll:

Valóban ez volt eddig a leginkább filmekre hasonlító rész. Említed Obi és Anakin mentőakcióját. Kenobi reakciója tanítványa tervére nagyon eltalált. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig benne van a részben. Mikor Obi-Wanék felszállnak a Twilighttal, Grievous néhány keselyűdroiddal a nyomában kimegy a Belbullabbal (amivel Obi-Wan az ep3-ban menekül; ez is egy tök jó utalás volt), hogy levadássza őket. Aztán mikor a droid szól neki, hogy a hajó a hold felé tart, akkor már nem megy vissza, hanem menekül.

Basszus, Grivi beszállása a keselyűdroidba teljesen elkerülte a figyelmemet, és az sem tűnt fel, hogy utána már a pilótafülkéből kommunikál a droidjaival, sőt Dookuval is... :roll: Úgy tűnik, tegnap nagyon fáradt voltam, amikor megnéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is, igaz még tegnap ,de nem volt kedvem írni. Nagyon jó lett ez a rész is, Grevious igazi lúzerként van beállítva. :)

Én nem éreztem ezt bár kétségtelen, hogy Grievous karakterében benne van a lúzerség is némely esetben. :roll: A filmekben is ilyen volt. Most inkább rombolta a róla kialakított képet azzal, hogy bátran kiment a nyílt űrbe Anakinék után, holott három romboló frontálisan okádta rá a lézer nyalábokat. Bátor tett volt részéről, ami ráadásul az életét is megmentette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem éreztem ezt bár kétségtelen, hogy Grievous karakterében benne van a lúzerség is némely esetben. :roll: A filmekben is ilyen volt. Most inkább rombolta a róla kialakított képet azzal, hogy bátran kiment a nyílt űrbe Anakinék után, holott három romboló frontálisan okádta rá a lézer nyalábokat. Bátor tett volt részéről, ami ráadásul az életét is megmentette.

 

 

Ez eddig rendben is volna, de sok ésszel nem áldotta meg a sors. A jedik állandóan szivatják.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, Grivi beszállása a keselyűdroidba

Belbullabba, vagy csak simán vadászgépbe. A keselyűdroidba nem lehet beszálni :roll:

 

Grivi csak addig bátor, amíg biztos abban, hogy övé az előny. Itt is, amint kiderült, hogy a Malevolence-nek gatter, máris spurizott, hiszen már nem volt semmi, ami fedezhette volna, vagy ahová visszamenekülhetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs nála profibb menekülő. :roll:

 

Egyébként a Malevolence az a Holdnak ugrott, vagy csak egyszerűen becsapódott? Bár gyorsuló mozgást végzett, de elvileg a hiper hajtómű még mindig rossz volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs nála profibb menekülő. :roll:

 

Egyébként a Malevolence az a Holdnak ugrott, vagy csak egyszerűen becsapódott? Bár gyorsuló mozgást végzett, de elvileg a hiper hajtómű még mindig rossz volt.

Nekem sem tűnt úgy, hogy sikerült volna beleugrania a holdba, hiszen nem úgy történt, hogy a hajó eltűnt és a hold felrobbant, hanem a hajó még a hold előtt felrobbant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy becsapódott. Ha belépett volna a hipertérbe, egyszerűen "átment" volna a holdon, az ugyanis a hipertérben már nem lett volna ott.

Végül is ez a legjobb magyarázat valóban. Csak kicsit fura volt a hajó mozgása. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ez a legjobb magyarázat valóban. Csak kicsit fura volt a hajó mozgása. :roll:

Nekem az egész jelenet furcsa volt, hogy ilyen távolról mutatták. Az Executor becsapódása, vagy az Invisible Hand lezuhanása után kicsit olyan snassz volt. Azokat mind közelről mutogatták.

 

Grivi szerintem ezután kapott némi ejnye-bejnyét. De talán nem is Dookutól, hanem Sidioustól kell igazán félnie, legalábbis szerintem, hiszen annyira tekert az öreg azért, hogy a Malevolence megmaradjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egész jelenet furcsa volt, hogy ilyen távolról mutatták. Az Executor becsapódása, vagy az Invisible Hand lezuhanása után kicsit olyan snassz volt. Azokat mind közelről mutogatták.

 

Grivi szerintem ezután kapott némi ejnye-bejnyét. De talán nem is Dookutól, hanem Sidioustól kell igazán félnie, legalábbis szerintem, hiszen annyira tekert az öreg azért, hogy a Malevolence megmaradjon.

 

 

Viszont nem igazán értem miért jó Sidiousnak ha a hajó sokáig megvan.Ezzel a hajóval pillanatok alatt megnyerhető a háború, ami nem hiszem, hogy Palpatine érdekében állt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nem igazán értem miért jó Sidiousnak ha a hajó sokáig megvan.Ezzel a hajóval pillanatok alatt megnyerhető a háború, ami nem hiszem, hogy Palpatine érdekében állt volna.

Hát, nekem pillanatnyilag úgy tűnik, hogy éppen az a baj, hogy a Köztársaság nyerésre áll. Megszerezték a Perem Vidék legfontosabb hiperűrútvonalait a huttoktól, bázist építhettek ki a toydari rendszerben, ami szintén elég fontos rendszernek tűnt. Ráadásul, a Szeparatisták elvesztették a Geonosison a fő droidgyárukat. A Malevolence-szel talán tudtak volna akkor veszteségeket okozni, hogy kompenzálják ezt a két pechet. Persze, egy idő után pusztulnia kellett volna, de lehet, hogy Sidious számára ez még túl korai volt. Arról nem beszélve, hogy a sok győzelem fellelkesítheti a tömegeket, eredményesnek állítja be a Jediket, az ellenkező oldalon viszont éppen hanyatlik a gyáva kereskedelmiek részéről a lelkesedés, és csorba esik Sidi és Dooku lángelméjén. Ez pedig nem túl előnyös Palpatine-nak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy becsapódott. Ha belépett volna a hipertérbe, egyszerűen "átment" volna a holdon, az ugyanis a hipertérben már nem lett volna ott.

Nem is léphetett volna be a hipertérbe akkor sem, ha jó a hiperhajtómű. Egy ekkora hold már épp elég nagyságú gravitációs kutat hoz létre, hogy ne engedje belépni a hajókat. Ha meg ezen a gravitációs kúton kívül volt, akkor az visszarántja a hipertérből, amikor beleér. Szóval "átmenetelről" szó sem lehet.

Egész pontosan a hajók navikomputerébe van beépítve egy kikerülhetetlen védelem, ami visszahozza a hajókat a normál térbe, amennyiben nagyobb gravitációs mező okozta anomáliát észlel a hipertérben, illetve nem engedi belépni őket a hipertérbe, amennyiben a hajó nagyobb gravitációs mezőben halad a normál térben. Ezt a védelmet használják ki az interdiktorok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is léphetett volna be a hipertérbe akkor sem, ha jó a hiperhajtómű. Egy ekkora hold már épp elég nagyságú gravitációs kutat hoz létre, hogy ne engedje belépni a hajókat.

Mekkora hold? Igazából nem tudjuk, hogy mekkora hold számít elég nagynak, hogy ne engedjen hipertérbe ugorni vagy onnan kiránt. Van erre valami meghatározás? Vagy elég egy picike hold is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész pontosan a hajók navikomputerébe van beépítve egy kikerülhetetlen védelem, ami visszahozza a hajókat a normál térbe, amennyiben nagyobb gravitációs mező okozta anomáliát észlel a hipertérben, illetve nem engedi belépni őket a hipertérbe, amennyiben a hajó nagyobb gravitációs mezőben halad a normál térben. Ezt a védelmet használják ki az interdiktorok.

Ezt magyarázd meg Obi-Wannak, aki közvetlen a Coruscant mellől startolt az ep3-ban, és az ep2-ben is, mivel ugyanúgy kellett a gyűrűhöz csatlakoznia (a kivágott jelenetben benne is van). :roll: Amúgy, csak napok és feketelyukak gerjesztenek akkora gravitációt, ami hatással van a hipertérre, ennél fogva, a navikomputerre. Egyetlen probléma a felgyorsítási szakasszal lenne (mivel az SW-ben gyorsítással, nem hiperűrablak nyitással történik a térváltás), mert, ha a gyorsítási távon belül van az objektum, akkor abba belecsapódik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magához a térváltáshoz is el kell hagyni akár egy hold méretű objektumnak a gravitációs terét. Az EPIV.-ben is azért húzódott el sokáig a Falcon menekülése a Tatuinról. :D Itt meg simán a hold gravitációs kútja gyorsította fel a hajót. Ámbár ehhez némi körpályát is le kellett volna igazság szerint írnia a Malevolencenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.