Ugrás a kommentre

1x04 - Destroy Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Malevolence-szel talán tudtak volna akkor veszteségeket okozni, hogy kompenzálják ezt a két pechet.

Így is van! A Malevolence azért elég érzékeny veszteségeket okozott a Köztársaságiaknak. Ezért is vadásztak rá. Bár a film végi ünneplés nem nagy, azért látszik, hogy főleg a katonák és tisztek ujjongtak a hajó felrobbanása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd azt lehetne kérni, hogy az ilyen előreutaló spoilereket spoiler kapcsoló mögé rejtsétek? Mert én pl. egyáltalán nem szeretném előre tudni, hogy Ventress és Luminara meg fognak küzdeni, vagy hogy a következő részekben hányszor látom Padmét, és melyik epizódok keretében. Az ilyen előreutalásokat légyszi tegyétek már kapcsoló mögé. Ha lehet kérni.

 

Egyébként ez a Ventress és Luminara dolog egyáltalán nem nagy spoiler, mert már benne volt az előzetesben. De rendben, legközelebb jobban odafigyelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na ez nagyon, nagyon, nagyon jó, kitűnő, kíváló,...stb epizód volt. Nagyon epizód 3 feelingje volt. Azt hiszem itt felhasználták az EP 3 eredeti ötletét, miszerint Padmét rabolta volna el Griveous. Kíválóan megoldották.

A Twilight. Már megint. Ez a hajó nem zuhant le és tört majdnem ripityára a bevezető epizód végén? ;)

A rohamdroidok nagyon sokat szerencsétlenkedtek. Még jó, hogy a szepiknek vannak jobb harci droidjaik is, máskülönben a Köztársaság pár hónap alatt szétverte volna óket.

A tűzoltós droidokon nagyon jót röhögtem. :P

Szegény Thripio! Azoknak a részeknek meg erős EP 2 feelingje volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Egyébként miért mondjátok mindig, hogy ha Obi-Wan, és Grievous komolyabban is párbajoznának, akkor az ellent mondana az EPIII.-nak? Már nagyon rég láttam a filmet, de tudtommal egy szóval sem hangzik el az, hogy Obi-Wan azelőtt még nem vívott volna meg vele.

Az stimmel, hogy Anakin még sosem találkozott vele, és ezt be is tartja a sorozat rendesen. De Obi-Wan esetében szerintem semmi akadálya, hogy megküzdjenek egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az stimmel, hogy Anakin még sosem találkozott vele, és ezt be is tartja a sorozat rendesen. De Obi-Wan esetében szerintem semmi akadálya, hogy megküzdjenek egymással.

Grievous ostobának nevezi Obi-Want, mikor az kiáll vele, utána meg henceg neki. Ha már korábban komolyan küzdöttek volna, Grievousnak nem lenne oka hencegni, meg ledegradálni Obit, hiszen ismernék egymás képességeit (sőt, valószínűleg Grivi ki se állna Obi-Wannal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous ostobának nevezi Obi-Want, mikor az kiáll vele, utána meg henceg neki. Ha már korábban komolyan küzdöttek volna, Grievousnak nem lenne oka hencegni, meg ledegradálni Obit, hiszen ismernék egymás képességeit (sőt, valószínűleg Grivi ki se állna Obi-Wannal).

Grievous alapból szokott hencegni az ellenségeivel, úgyhogy szerintem ez már tőle megszokott dolog. Ebben a részben egy csak egy fél párbaj volt közöttük, a második évadban, legalábbis az előzetes alapján lesz egy normális is. Talán egy erős döntetlen lesz, és ezért lehetett oka Grievousnek hencegni. Meg a Coruscant-i csatát megelőzően több komolyabb Jedit is elintézett (Adi Galliát a Boz Pityn, többek között). Túlzottan magabiztossá vált, és ezért gondolta úgy, hogy el tudja intézni Kenobit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Maga ostoba, engem maga Dooku gróf tanított a Jedik harcmodorára." - Ilyet csak olyannak mondasz, akivel még sosem mérted össze a tudásod, mert le akarod nyűgözni vagy meg akarod félemlíteni.

Tuti. hogy az ep3 előtt nem harcoltak (ha a második évadban fognak, akkor az tovább erősíti a TCW EU mivoltát), sőt, igazság szerint, a párbeszédükből nekem mindig az jön le, hogy az Invisible Hand hídjáig még csak nem is találkoztak, hanem csak hírből ismerik egymást (és nyilván így is volt, hiszen akkor még sehol sem volt a TCW, és Lucas nem gondolt korábbi kapcsolatra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sőt, igazság szerint, a párbeszédükből nekem mindig az jön le, hogy az Invisible Hand hídjáig még csak nem is találkoztak, hanem csak hírből ismerik egymást (és nyilván így is volt, hiszen akkor még sehol sem volt a TCW, és Lucas nem gondolt korábbi kapcsolatra).

Az benne a szép, hogy ez csak érzés mert erre konkrétumot nem mond senki. Szóval jó szokás szerint lehetett fordítva is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
kolmilan írta:
A kábeles és a HD adások között volt egy kis különbség.

HD - Plo, 05:52 :"I'm afraid that Master Skywalker is having a terrible risk."(Attól félek, Skywalker mester szörnyű kockázatot vállal.)

SD - Plo, 05:52 :"There he goes again, craving adventure and excitement."(Akkor hát kezdődik megint: kalandvágy és izgalom.)

És nem csak ez az eltérés van az SD és a HD verzió között.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk tök jó lenne, ha egy epizódból csak egy verzió lenne... :lol:
Gondoltam arra is, hogy össze írom a rendezői változat(ok) bővítményeit, de nem látom értelmét épp az alábbi stílusú toldások miatt. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam arra is, hogy össze írom a rendezői változat(ok) bővítményeit, de nem látom értelmét épp az alábbi stílusú toldások miatt.

Pedig jó lenne, kíváncsi vagyok, mit változtattak, bővítettek, vettek el.

Azt nem értem, hogy ezeket a változásokat miért a TV-ben leadott két verzióban kell eszközölni. DVD/Blu-ray és TV között még azt mondom, okés, de, hogy két adás között vannak különbségek, az túlzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Na ez a rész viszont továbbra is a listám egyik sereghajtója. Ordít róla, hogy csak azért lett megcsinálva, hogy valahogy Padmét beerőszakolhassák végre egy epizódba a sorozat elején.

Jó volt viszont egy picit többet látni a Malevoulence-ből mielőtt felrobbant, és jó volt a fogócska Grievoussel és a droidokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész viszont továbbra is a listám egyik sereghajtója. Ordít róla, hogy csak azért lett megcsinálva, hogy valahogy Padmét beerőszakolhassák végre egy epizódba a sorozat elején.

:lol: :lol: Lóf*szt! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is jó rész volt, igaz itt már több szóviccel akarták elütni az időt. Az is fura volt, hogy Obi a hyperhajtóműnél simán elintéz annyi droidot, máskor meg néhány droideka miatt leeresztik a kardot, vagy menekülnek.

Az Alkonyat amúgy nem ugyanolyan hajó, mint amivel a mozifilmben menekültek a bolygóról és Skywalker annyira leszólt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem, akkor miért ilyen szemeteket tartanak, annyira régi, hogy ezt aztán senki sem venné észre, azt hiszik űrszemét? Vagy ez olyan, mint anno a Suzuki, hogy mindenki leszólta, mégis azzal járt? :)

Vagy csak a Twilight modellje már készen volt, a Nu-osztályú kompoké még nem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, hogy az első évadban még vannak ilyen idő- és pénz hiányos dolgok? Ha a rajongóknak készítik, akkor gondolom azért ez nekik legalább feltűnt. Mert én észrevettem és amennyi "szóviccet" Anakin ellőt a hajóra, mikor menekültek, itt nagyon feltűnő volt, hogy szó nélkül beszáll egybe és a végén még élete szerelmét is ilyenben fuvarozza.

Azért az Grivitől bátor dolog volt, hogy utánuk ment, hiszen tudta, hogy tüzet nyitnak majd rá. De a tüzelés pontosság a Köztársaságiakra sem jellemző igazán, ő addig parancsokat ad, beszélget, gondolom ilyenkor nem a vezetés a fő feladata, mégsem sikerül leszedniük! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész viszont továbbra is a listám egyik sereghajtója. Ordít róla, hogy csak azért lett megcsinálva, hogy valahogy Padmét beerőszakolhassák végre egy epizódba a sorozat elején.

Én abszolút nem éreztem ilyet. Anakin és Padmé azóta se volt ilyen közel egymáshoz, mint ebben a részben. Itt tényleg olyanok mint egy szerelmes pár, férj és feleség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is egyet értek, amikor az alagútba ért a vonat, azt hittem már a földre viszi a nőt, annyira be voltak indulva. :) Előtte, mikor Padmé átugrik a másik vágányra és Skywalker pedig az erő segítségével magához vonzza, az kifejezetten tetszett. Az is tetszik, hogy C3PO mindig vele van, hiszen tudjuk, hogy a szerelme építette a droidot és egyfajta jelkép, habár harcban nem jeleskedik, de párszor megmenti a hölgyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.