Ugrás a kommentre

1x01 - Lost / Found


Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mint a HR-t kevésbé ismerő, ilyen formán az átlag néző felé jobban közelítő egyén, én nem találtam zavarónak. Tudom, hogy hosszú idő óta a legnagyobb konfliktus volt, de szerintem nem tekinthető hagyományos háborúnak. Nem kormányok csaptak össze kormányokkal, katonákat bevetve, hanem egy kormány vette fel a harcot egy bűnbandával szemben. Galaktikus változata annak, mint amikor a 2000-es évek derekán Mexikó, más országokkal (pl. az USA-val) összefogva háborút hírdetett a drogkartellek ellen.

 

A Köztársaságot azért eléggé megrengette a Nihil válság. Ha mást nem is, a biztonságba vetett hitüket biztosan. Én kicsit sejtelmesebben írtam volna meg ezt a bevezetőt, de így se gáz végül is. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

A Köztársaságot azért eléggé megrengette a Nihil válság. Ha mást nem is, a biztonságba vetett hitüket biztosan. 

 

Meg azért a "virágzásnak" is biztos betett

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Akolitus 1. rész

Nos, ez az indítás minden várakozásomat felülmúlta. Vártam ezt a sorozatot, mert az első mozgóképes Star Wars alkotás, ami jelentősebben, 100 évre elhatárolódik a Skywalker-sagától. Az első epizód élményben olyan volt, mint az első Köztársaság Fénykora regény, amit olvastam. Valami teljesen újszerű és magával ragadó. Egyfajta különleges borzongással néztem végig az epizódot. Teljesen beszippantott, észre se vettem, hogy ilyen hamar vége lett.

A látvány lenyűgöző, olyan mozifilmszerű élményt nyújtott, mint amit a többi Star Wars sorozat eddig nem tudott. Azt sajnáltam, hogy nem moziban néztem meg.

A történet pont olyan, amit szeretek a SW-ban. Misztikus, kalandos, izgalmas, összetett. Mindig van valami a háttérben, ami nem derül ki azonnal.

 

Nagyon megvezettek az Anisey-nővérekkel. Végig azon agyaltam, hogy ki lehet Mae, illetve Osha Osháról nehezen tudtam volna elképzelni, hogy ő a tettes. Szépen felvezettek egy rejtélyt, Mae indítékai nem láthatóak. Osha mellett Sol és Jecki voltak kedvenceim, meg a kis Pip. A végkifejlet pedig nagyon erősen folytatásért kiált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem én vagyok az, aki egészen kimaradt a sorozat bemutatója előtti nagy várakozásból, mert családi okokból nem volt időm sokat netezni, ráhangolódni erre az új sorozatra meg pláne nem. Az összefoglaló topikba időnként benéztem, de a nevekkel, hogy ki kicsoda, s vajon milyen szerepe lesz, nem foglalkoztam - s reméltem, hogy úgy járok, mint a Mando 1. évadnál, jön a derült égből a villámcsapás, persze jó értelemben. És jött!

 

Nagyon tetszett az első rész. :) Szépen elindul a sztori: megölnek egy Jedit, mi ugyan még nem, de az áldozat tudja, hogy kicsoda és hogy miért teszi ezt. Aztán ott a csavar, hogy van egy ugyanolyan lány, aki szerelő egy Neimoidiai kereskedelmi hajón (a női Neimoidiai valami csúcs, ahogy az is, hogy ezek most is ügyeskednek és kamuznak  :D ), s véletlenül pont ugyanúgy néz ki, mint a gyilkos. Így indul, aztán kezd kibontakozni az előzmény történet, aminek a részleteit apránként megtudjuk. Szerintem kifejezetten jó ez így, megvan az izgalom. S hát szimpik a szereplők is. :) Az én kedvencem eddig Sol mester, de Jecki kissé kotnyeles padawanja, no meg Yord gondolkodás nélkül szabálykövető lovagja is üde színfolt. Nagyon tetszett a fehér-arany ruhájuk, amiben a teherhajó fedélzetére léptek - nekem ez egyből HR éra érzés volt. No és a látvány is valami gyönyörű! Ez még nem a Birodalom fekete fehér világa, éljen a sokszínűség! 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár észrevétel még, mert ez nem az a sorozat lesz amiben nem lehet minden megtekintéssel egy újabb finomságot találni. :)

 

Elmélkedtünk itt a sith ezer éves bujkálásán. Pedig a bevezető szöveg egyből az arcunkba tolja hogy: "A jedi rend és a Galaktikus Köztársaság évszázadokig virágzott, elkerülve a háborúkat. De a galaxis sötét zugaiban néhányan megtanulták használni az Erőt." Ez inkább arra enged következtetni, hogy a sötét oldalt használó szekta újkeletűbb, mint gondoltuk.

 

Aztán itt van ez az Acolyte esetében nonszensz woke barmoság. Van egy jelenet a meknekekkel - fekete színészek által játszva -, akiket a neimoidiai kapitány elég lekezelően, feláldozhatóként említ. Esküszöm  erre pár évvel korábban úgy rásütik a rasszizmus címként (amit anno Lucas is sokszor megkapott), mint a pinty! Ennyit a woke-ról és a világ változásáról. :D 

 

Érdemes pár szót ejteni a coruscanti Jedi templomról is, ami gyönyörű vizuális megjelenést kapott. Most még jóval barnább tónusú az épület, jobban belesimul a városképbe. Ez is azt jelzi, hogy a Jedi Rend jóval emberközelibb, mint később, amikor az építmény magasan kiemelkedik a környezetből, mint egy elszakadva a polgárok mindennapjaitól. 

 

corus.jpg

 

corus2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ha @Dzséjt megírja asztorit, elkészültnek tekinthető az epizód guide.

Meg se kell írnia, annyira adja magát. "Az első rész egy új érába kalauzol el bennünket, az érába, amikor az egyik valaha élt legnagyobb Jedi, Yord mester félpucér felső teste virágzásnak indult." :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és ez a szeretet afféle pozitív dolog. Szerintem nem ragaszkodás, hanem a jó útra terelés szándéka van benne. Sol, ahogy később Qui-gon is, egy sokkal jobb Jedit testesít meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Carlecen lezajlott látomás, amiben Osha és Mae újra találkoznak olyan szépen megalkotott jelenet sor. Valahogy a világos és a sötét oldal örök küzdelmének a párhuzama is benne van. Meg az is, hogy egyik sem létezhet a másik nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint korábban írtam ez nekem Kylo és Rey dyádjához hasonlít, persze itt más a helyzet hiszen elvileg vérségi kapcsolat van a két lány között. Ehhez többet kellene tudni a hátterükről ami holnap remélhetőleg meg is kapunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak kamuzik, ahogyan a többi rab is, annak érdekében, hogy Oshára kenjék a szökést, így nem a saját ítéletük súlyosbodna. Kétlem, hogy abban az esetben akár egy Jedi is érezhetne gonoszságot Osha felől, mikor akkor segítő/megmentő szándékkal cselekszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti kamuzott. Nehogy már egy pszichopata bűnöző szavára adjunk, aki simán otthagyta Oshát meghalni. A csávóban annyi őszinteség van, mint Darth Sidiousban a jobb napjain. :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.