Ugrás a kommentre

1x04 - Day


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De van, ami veszélyes az Erőre. Meg amúgy a Galaxisra is, de ez 3. fázisos infó, szóval ebből a szempontból csendben maradok. :whistle:

Az már a második fázisban tisztázódott szerintem. :)

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy a Kiválasztott prófécia a HR-ben történtekre is levezethető, szó szerint. Gondolok itt a tojásra. :D

Egyből erre gondoltam amikor olvastam a prófécia szövegét.

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Ott rosszabb volt, valami olyasmi ami még a sithekre is veszélyes. 

 

Spoiler

Azt megnéztem volna milyen az amikor egy sith kerül szembe egy Névtelennel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, miért fogja olyan magabiztosan úgy gondolni 100 évvel később Ki-Adi, hogy a Sith-ek visszatérése képtelenség, mondván egy évezrede kihaltak. Itt ha érintőlegesen is, de része az eseményeknek, így minimum a lehetőségtől nem kéne elzárkóznia a jövőben

Egyetértek, illetve ezen kattogok én is. 

Miért ponz őt cameoztatják? Valószínűleg azért mert magabiztosak a végkifejletet illetően, valószínűleg a kis tanács sem fog tudomást szerezni a sithről. Vagy annyi lesz a magyarázat, hogy nem is sithekről van most szó, ahogy páran ezt írták már? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

Miért ponz őt cameoztatják?

Az epizód írőnője azt írta twitteren, hogy eredetileg Yodának szánták ezt a szerepet, de ő "technikailag nem volt elérhető" (jelentsen ez bármit is...)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Qui-Gonnak akkor megrendíthetetlen meggyőződése volt, hogy rátalált a Kiválasztottra. Vagyis a prófécia, amiben szentül hitt, mozgásba lendült, és annak a próféciának része, hogy egy ősi veszély, amit a hitük szerint a múltba veszett, visszatér. És akkor egy nappal a Kiválasztott felfedezése után ráugrik egy Sötét Oldalt használó, a Jedik harcművészetet alaposan ismerő harcos, vörös fénykardot forgatva. Qui-Gon szemszögéből valószínűleg ez volt az egyetlen logikus következtetés: egy Sith támadt rá. Hiszen a prófécia szerint "a múlt veszélye nem a múlt, hanem egy tojásban szunnyad. Amikor a tojás megreped, az egész galaxist fenyegeti."

Nem hiszem, hogy a múltban a Jediknek túl sok olyan ellenfele lett volna, ami képes az egész Galaxist fenyegetni és az Erőre is képes hatást gyakorolni.

Igen, Qui-Gon egyértelműen szentül hitt a Próféciában, amiből következhet a Sith-ek szerepe, de nem kizárólagosan. Én csupán ezért furcsállom a mester magabiztosságát az Ep1-ben. Mert, ha Qui-Gon nem egy elvakult Prófécia-hívő, és hajlik az ésszerűbb érvekre is, akkor saját nézeteitől függetlenül fenn kéne tartani annak lehetőségét, hogy a vörös fénykardos zabrak, akivel a Tatooine-on találkozott csak egy renegát szekta tagja. Vagy esetleg egy Sötét Oldalra tért Jedi, aki kivéreztette a fénykardját. De nem, minden kétséget kizáróan egy Sith, akik a Jedi Rend szerint, egy millennium óta kihaltak.

 

A tojásos Prófécia idézet pedig szerintem (a Köztársaság Fénykora 1-2. fázisa alapján) egyértelműen a Névtelenekre utal. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az epizód írőnője azt írta twitteren, hogy eredetileg Yodának szánták ezt a szerepet, de ő "technikailag nem volt elérhető" (jelentsen ez bármit is...)

Olvastam. Poénból mondta, hogy nem ért rá vagy ilyesmi. Csak pont Ki Adi mondta az 1000 évet, így csak reményem fejeztem ki, hogy biztos jó lesz a megoldás a sith témában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előrebocsátom hogy csak a szerdai véleményeket olvastam el, így lehet már lesznek átfedések.

 

Szóval ez is mint a többi nagyon jó rész volt. Ami feltünt(mondjuk már eddig is) ,hogy sokkal több Jedi van a coruscanti Templomban mint 100 évvel késöbb. Csütörtökön az EP2-öt nézve a Templom szinte kong az ürreségtől mikor Windu, Yoda, és Kenobi társalognak. Akkor még a háború sem tört ki. Mert a háború idején érthető a kevés Jedi, merthogy a frontokon vannak. Mintha ebben az érában jóval több Jedi lenne.

Ami még érdekes hogy it még a Tanácsnál alacsonyabb rangú testület is dönthet küldetésekről. Később van a Tanács amely dönt. Itt még ezt Nagy Tanácsnak hívják. Az is érdekes hoyg most is tartanak a Szenátustól. Az első résznél dícsértem őket hogy tojnak a politikára, de ezek szerint mégsem. Itt sem lehet mindent a Szenátusnak elkotyogni. De mégis szabadabbank tünnek mint 100 évvel későbbi társaik. Lazábbak.

A történet jól halad tovább, meg kell keresni Maet-t és meg kell védeni Kelnacca mestert. Mikor a csaj Jedit elküldték megvédeni a vukit, el is tudtam róla hinni hogy képes rá, hisz Mae eddig a Jedikkel szemben alulmaradt. Indarát is csellel ölte meg.

A bolygó nagyon szép és félelmetes. Yord veletek ellentétben nekem eddig unszimpatikus volt, de ebben a részben emelt a renoméján. Bölcsebb lett. Jecki(csak nekem jut eszembe a neve hallatán állandóan Jackie Chan:D) viszont eléggé cinikus volt. A repülő óriáskukac megölése után odaveti hogy örülni kell hogy az Erő honába került a kukac. Hát akkor kiasanyám majd elvágom a naykad és örülök hogy az Erő honába kerülsz. Mert a kukacot simán az Erővel semlegesíthették volna, nem kellett volna megölni. Ő csak élt ott. Kicsit negatívumot érzek ezen Jedik iránt hogy csak így megölték ezt a kukacot. Az eddigi módszereik alapján ez teljesen felesleges volt. Ez inkább a PT Jedijeire jellemző hogy megölnek egy állatot, illetve Cal Kestisre.

Amiben biztos vagyok hogy a simlis gyerek a Sith tanítvány. @Ody Mandrell jól írta hogy csak ő tudhatta hogy nem fogja Mae megölni a vukit. Mert ugye Mae kijelentette hogy mivel Osha él, ezért nincs értelme tovább a Jediket ölni. Végre egy sötét oldali aki használja az agyát.

Egy ilyen kijelentés után annak semmi értelme hogy egy ott sem lévő Sith végez a vukival, hisz ő azt várja hogy a lány végezzen vele. De azt meg nem tudhatja hogy Mae meggondolta magát, hisz nincs ott. Ebből következik hogy csakisa srác lehet az. D biztos-e?

Mert van egy másik érdekesség is. Mae azt a 4 Jedit akarja megölni bosszúból akik anno ott voltak gyerekkorában a leégésnél. De akkor a Sith minek ölné meg a vukit, mikor neki közömbösek ezek a Jedik? Kellnaca, Indara, Sol, Torbin csak Me-nek fontos. Ha mae úgy dönt hogy nem öli meg Kelnaccát akkor a Sith miért ölte meg?Mae bosszúja miatt? Emiatt gondolom hogy a Sith nem bizots hoyg a simlis csávó. Hanem aki ott volt azon az éjszakán. Szóval szerintem  az ikrek szűlőanyja is lehet. Erre utalhat az hogy Oshát nem ölte meg. Egy random Suth miért hagyta volna életben Oshát? Szerintem ismerte. Őneki van oka a Jediketi írtani. A simlis gyerek mellet viszont még az is szól hogy egy Sith minek fogadna fel a tanítványa mellé egy segédet? Simán elárulhatja a Jediknek.

Ami még érdekes hogy ez a Sith brutál erős. A PT Jedijeinél jóval erősebb Jediket kisujjal arrébb dobta. Ugyanakkor brutális kockázatot vállat. Nekiment 6-8 jól képzett Jedinek. Ha legyőzik majd ezer év után lebuknak a mesterével együtt. Kiváncsi leszek hogy fog ez folytatódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Egy ilyen kijelentés után annak semmi értelme hogy egy ott sem lévő Sith végez a vukival, hisz ő azt várja hogy a lány végezzen vele

Hát ez az! Itt meg is bukhat az az elmélet, hogy Mae bosszúhadjáratáról van szó. Továbbra is azt gondolom, hogy a Brendokon jelen volt a sith is.

 

Bazil is gyanús, mert ő már Kelnacca kunyhójánál volt amikor Mae odaért. Lehet,. hogy ő a Sith nagyúr. :D    

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Volt Solnak egy érdekes megjegyzése Osha irányába, hogy nem Mae-val kell szembenéznie, hanem a múltjával. Vajon mire utalhat ez? :hmm:

 

Van egy olyan érzésem hogy az egész balhét a Brendokon, nem Mae, hanem Osha okozta. Csak bezárta a tudatalattijába átírta az agyában a valóságot. Ezt láttuk a 3. részben ami szerintem csak Osha agyában létezik.

 

Sokan írtátok hogy a Jediknek annyi a következő részben. Attól hogy egy sima legyintéssel hátrataszította őket az Erővel, nem biztos hogy erősebb mint a Jedik, főleg ha ennyien vannak ellene. Egy bokszoló sem rogyik össze egyetlen ütéstől. Persze meglepte a Jediket, de a következő támadását blokkolni fogják szerintem. Na meg ha most megölik az összes idelátogató Jedit, kik fognak szerepelni az azutáni 3 részben, Csak nem lehet mind flashback. Szerintem a sisakost leverik mint a répát. Lehet egy-kettő Jedit megsebesít urambocsá meg is öl, de hogy minden Jedit nem fog elintézni az biztos. Legalábis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Frenkie írta:

Sokan írtátok hogy a Jediknek annyi a következő részben.

Emlékeim szerint senki sem írt olyat, hogy a következő részben vége az összes Jedinek. Énn még ki is emeltem, hogy csak a statisztáknak, annak az öt névtelennek, akik közül egynek van szövege, a többi meg biodíszlet, és ha megfeszül az ember, akkor sem tudná felidézni az arcukat, max annyit tud, hogy az egyik kel dor. Az ilyenek általában hamar halnak.

 

34 perccel korábban, Frenkie írta:

Egy bokszoló sem rogyik össze egyetlen ütéstől.

Nagyon nem jó egy sportoló teljesítményét összehasonlítani egy élet-halál harcot vívó ember helyzetével. A bokszolók kesztyűben, fogvédővel, szabályok közé szorítva harcolnak pontokért vagy kiütésért, és alapjáraton nem akarják megölni az ellenfelüket. Az utcán, ahol nincsenek szabályok, védőfelszerelések, ugrásra kész bíró és orvosi személyzet és a gong szó sem szólal meg, hogy pihenőt tarts, már teljesen máshogy teljesítenének. Egy tengerészgyalogos, egy Navy Seal, egy SAS-es vagy egy Specnaz valószínűleg egyetlen ütéssel nem csak kiütni lenne képes egy bokszolót harci helyzetben, hanem meg tudná ölni. És a Sith sem sportolni, hanem gyilkolni jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 06. 20. - 8:17, Nute Gunray írta:

Hullani fognak a Jedik, az biztos.

 

2024. 06. 20. - 13:04, Yoda József írta:

Szerintem sok Jeditől búcsút fogunk venni jövőhéten.

 

2024. 06. 20. - 18:39, Darth Revan9 írta:

Miért van olyan érzésem, hogy azért pakoltak be ennyi Jedit a khofari küldetésre, hogy legyen kinek elhullania?

 

2024. 06. 20. - 18:51, Bence1997 írta:

Jó a megérzésed. Szerintem Sol és Jeckie túléli az ütközetet és én még Yordot se temetném. :D A többitől búcsúzhatunk.

 

2024. 06. 20. - 19:40, Dzséjt írta:

Igen, nyilvánvalóan vörös ingesek. Szerintem egyik sem éli túl az első találkozást. Lehet lesz olyan, aki már az Erőlökést sem. :) 

 

2024. 06. 20. - 23:01, Donát írta:

Mehetnek majd ezek mellé a dicsőségtablóra...

 

image.jpeg

 

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Emlékeim szerint senki sem írt olyat, hogy a következő részben vége az összes Jedinek. Énn még ki is emeltem, hogy csak a statisztáknak, annak az öt névtelennek, akik közül egynek van szövege, a többi meg biodíszlet, és ha megfeszül az ember, akkor sem tudná felidézni az arcukat, max annyit tud, hogy az egyik kel dor. Az ilyenek általában hamar halnak.

 

Nagyon nem jó egy sportoló teljesítményét összehasonlítani egy élet-halál harcot vívó ember helyzetével. A bokszolók kesztyűben, fogvédővel, szabályok közé szorítva harcolnak pontokért vagy kiütésért, és alapjáraton nem akarják megölni az ellenfelüket. Az utcán, ahol nincsenek szabályok, védőfelszerelések, ugrásra kész bíró és orvosi személyzet és a gong szó sem szólal meg, hogy pihenőt tarts, már teljesen máshogy teljesítenének. Egy tengerészgyalogos, egy Navy Seal, egy SAS-es vagy egy Specnaz valószínűleg egyetlen ütéssel nem csak kiütni lenne képes egy bokszolót harci helyzetben, hanem meg tudná ölni. És a Sith sem sportolni, hanem gyilkolni jött.

 

Hát  azért hatan írtak, többek között te is. Azt persze nem hogy az összes, de volt aki csak Solt és Jeckít hagyta életben. Arra akarok ilyukadni hogy persze először félelmetes volt a Sith csávó, de azt az Erőlökést bármely Jedi túléli.  Kenobira egy hidta rakott Dooko és csak elájult Anakint az Erővel a falnak kente ,semmi baja nem lett. Jangoval mikor verekedett, sem lett baja, Grevious  bele is rúgott.

Amit ki akarok hozni hogy ezek jóval tapasztaltabb Jedik mind harcban, mind Erőhasználatban mint a PT Jedijei. Legalábbis az eddig látottak alapján. De egy ilyen Erőlökést a késöbbi Jedik is túlélnének.

Meg merem kockáztatni, hogy Jecki aki padawan jobb a harcban mint a 4 mester aki ment Sidiousért. Eezek a Jedik azért nem Kit Fistos és a társai.

Azon fog múlni ki éli túl hogy mennyire gyorsan alkalmazkodik a helyzethez. Szerintem minimális Jedi fog elhúlni, a Sith csávó meg meg fog lepődni. Még azt mondom egy-két Jedit legyőzne, de ennyi az Erőben jól képzet Jedit nem fog.

A kérdés inkább az hogy ő miért hiszi ezt magáról, és miért fedi fel magát? Elég nagy a kockázat hogy megölik, akkor meg oda a Sith Rendnek ha még a mester létét is kkiszedik belőle. Nagyon magabiztossnak kell ahhoz lenni hogy ennyi Jedire rátámadjon a győzelme biztos tudatában. Lehet ő is olyan elbizakodott mint a többi Sith.

Na majd kiderül holnap.

A bokszolós téma meg jó mert csak az amatöröknél van védősisak, a profiknál nincs. De akkor megemlítem a ketrecharcot. nem kell mindent szó szerint venni. A lényege az hogy ha nekiállsz harcolni valakivel, utcán, vagy ringben, vagy versenyzel autóval, vagy úszásban, de akár az összes sportot írhatnám. Bekaphatsz egy ütést, egy gólt, megelőzhetnek a pályán. De utána összeszeded magad és nyerhetsz.

Ez az Erőlökés nagyjából olyan mint a boxban egy közepes ütés, a ketrecharcban egy rúgás, a fociban az első gól. Nem halálos. Persze abban igazad van hogy a Sith ölni ment ,de játszani is akar. Mert akkor először halálos erővel támad. Teszem azt kitöri két Jedi nyakát az Erővel. A kommandósok is tudnak úgy ütni hogy ne halj meg.

Nem spirázom túl érted mit akarok írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi tanácshoz nem juthat el az infó, hogy egy Sith-tel állnak szemben, már csak emiatt sem hiszem, hogy nagy számban életben fognak maradni itt. Tippre a trailerek alapján

 

Spoiler

1-2 fog maradni, Oshát meg tán elrabolja, így ez az 1-2 meg utána ered. A trailerekben amúgy is benne van, hogy Sol üldöz valakit az űrben. Vernestra már addigra fog ideérni, hogy már csak az elhullt Jediket találja ott.

 

A Sith sem hiszem, hogy játszadozni akar, azzal a lebukást kockáztatja. Persze már azzal is, hogy megjelent, de azért gondolom nem szeretné, ha bármely Jedi visszajutna a templomba jelenteni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie Értettem, hogy mire akarsz kilyukadni, de akkor is, az egész feltételezésed abból indult ki, hogy mi azt írtuk: minden Jedi meghal. Még le is vezetted, hogy ez nem lehet, mert akkor ki szerepelne a többi részben:

2024. 06. 24. - 18:34, Frenkie írta:

Na meg ha most megölik az összes idelátogató Jedit, kik fognak szerepelni az azutáni 3 részben,

Ez a feltételezésed hamis alap, én ezt cáfoltam meg, és most te is azzal, hogy beidézve az összes releváns posztot. Senki sem állított olyat, hogy az összes Jedi meghal. ;) A legtöbb Jedi meghal, és fogadni mernék veled egy doboz sörben, hogy így lesz. Sol, Jeckie és Yord kivételével mind elhullik a kövi rész végére.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

Amit ki akarok hozni hogy ezek jóval tapasztaltabb Jedik mind harcban, mind Erőhasználatban mint a PT Jedijei.

Az Erőhasználatban valószínű, a harc terén szvsz. a PT Jedijei, főleg a végnapjaikban verik tapasztalatban ezeket a Jediket. Hiszen ezek éppen a béke időszakát élik. 100 éve vége a Nihil elleni konfliktusnak, nincs számottevő ellenség, akkor mégis hogyan gyűjthetnének tapasztalatot? Maximum az edzőtéren, ám a Tales of the Jedi leguncsibb és legfölöslegesebb epizódja legalább azt megmutatta, mi a különbség az edzőtér és egy "fogjuk rá, hogy majdnem valós" harctéri esemény között. Szóval az ekkor élő Jedik java talán sosem harcolt a Templom falain kívül. A PT Jedijeinek ellenben három évnyi galaktikus háború állt rendelkezésére tapasztalatot gyűjteni, ráadásul olyan korban, amikor annak is megnőtt az esélye, hogy nem csak gyakorlásként, hanem élet-halál harcban kell fénykardpárbajt vívniuk olyan ellenféllel szemben, aki az Erőben is felér hozzájuk, hiszen bármikor belefuthattak Dookuba, Ventress-be,  Maulba vagy Savage-ba, és persze fénykardtudásukat még Grievous és MagnaGuardjai is alaposan próbára tehették. Az itteni Jedik talán 900 év után először látnak olyasvalakit, akinek fénykardja van és az Erőben való jártassága felér a Jedi lovagokéhoz.

És még akár ez az Erőlökés is lehet halálos, ha szerencsétlenül jön ki a lépés. Pont azért, mert készületlenül érte őket, megeshet, hogy az egyik rosszúl esik és kitöri a nyakát. Vagy nekicsapódik egy fának, ahol felnyársalja egy ág. Vagy csak elejtik a kardjukat, aztán a Sith pofán vágja őket a kardja pengéjével. És azért ez nem egy kis pihe Erőlökés volt, hiszen nyolc támadó Jedit fújt el egyszerre, mint valami hurrikán.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A kérdés inkább az hogy ő miért hiszi ezt magáról, és miért fedi fel magát? Elég nagy a kockázat hogy megölik, akkor meg oda a Sith Rendnek ha még a mester létét is kkiszedik belőle. Nagyon magabiztossnak kell ahhoz lenni hogy ennyi Jedire rátámadjon a győzelme biztos tudatában. Lehet ő is olyan elbizakodott mint a többi Sith.

Szerintem lényegében meg is válaszoltad: elbizakodott, mint a többi Sith. A Sötét Oldal hatása, hogy legyőzhetetlennek hiszi magát. Ugyanakkor itt szerintem van némi szükségesség is. Mae-ho kijelentette, hogy azzal szándékozik megúszni a börtönt, hogy elárulja a Jediknek, kit ismer. Szóval, ha Mae a Jedik kezébe kerül, eleve lebuknak. Ezt meg kell akadályoznia, meg kell ölnie Mae-t. A probléma az, hogy nyolc Jedi áll közte és Mae között. Szóval két választása van: hagyja, hogy a Jedik elvigyék Mae-t és a lány biztosan felfedi a Sith visszatérését a Jedi Rend előtt. Vagy megkockáztatva a kudarcot harcba bocsátkozik a Jedikkel, megpróbál átjutni rajtuk, és megöli Mae-t. Mert ugye azt azért nem kell készpénznek venni, hogy ténylegesen le is áll velük harcolni. Lehet pont az a célja az Erőlökéssel, hogy át tudjon jutni rajtuk Mae-hez. Megöli, aztán gyorsan elmenekül. Akkor csak egy rejtélyes Erőhasználó lesz, akit elkönyvelhetnek akárkinek vagy akárminek.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A bokszolós téma meg jó mert csak az amatöröknél van védősisak, a profiknál nincs. De akkor megemlítem a ketrecharcot. nem kell mindent szó szerint venni. A lényege az hogy ha nekiállsz harcolni valakivel, utcán, vagy ringben, vagy versenyzel autóval, vagy úszásban, de akár az összes sportot írhatnám. Bekaphatsz egy ütést, egy gólt, megelőzhetnek a pályán. De utána összeszeded magad és nyerhetsz.

Nem csak a fejvédő a védelem a bokszban, a kesztyű, a fogvédő, a gong, a bíró, a szabályok, még maga a ring is. A csontnál jóval puhább és rugalmasabb bokszkesztyű rengeteg energiát elnyel egy csupasz ököllel szemben, ráadásul méretük miatt a becsapódás energiáját jobban szétosztja, mint a koncentráltabb ököl. A ketrecharc egy fokkal jobb, de az sem jó példa.

A sport, akármilyen sport, mindig rossz példa egy élet-halál harc esetében. A sportban rengeteg védelem és korlátozás van, ami szinte biztosítja, hogy egy gól, egy ütés, vagy akármi után felállj, összeszedd magad és akár nyerhetsz is. Egy élet-halál harcban semmi sincs. Nincsenek szabályok, nincs etikett, bármit meg lehet tenni és meg is kell tenni. Éppen ezért lényegesen kisebb is az esélyed az első "ütés" után folytatni a harcot. Mert nem fogod tudni összeszedni magad, ha kitörted a nyakad egy rossz esés miatt. Ha pofán lőnek, akkor is esélytelenné válik a győzelem. Ha levágják a fejed, szintén. Egy élet-halál harcban távolról sincs annyi esélyed az első pofon után felállni, mint a sportban, egyszerűen azért, mert lehet, hogy azzal az egy ütéssel bezúzták a gigádat és simán megfulladsz. Vagy felpréselik az orrod az agyadba. Vagy úgy megszédülsz, hogy elzuhansz és a koponyádat szétzúzod a betonon.

Szóval értem, mit akarsz mondani, és abban igazad van, hogy van esély rá, hogy minden Jedi feláll és harcképes marad. Ám pont azért, mert itt nincs semmiféle védelem a kardjuk és saját képességeiken túl, annak is nagy az esélye, hogy egyik-másik így vagy úgy, de már az Erőlökés következményeképpen meghal. A sport az sport, az erő és a tudás baráti összemérése a körülményekhez képest lehető legbiztonságosabb körülmények között. A komoly sérülés vagy éppen a halál nem elkerülhetetlen, de nagyon sok dolognak kell nagyon rosszúl alakulnia, hogy bekövetkezzen. Ellenben egy élet-halál harcban, nos a cél pont az, hogy megöld a másikat a lehető leggyorsabban.

És ez ide is igaz. Ez az Erőlökés eleve talán az eddigi legerősebb Erőlökés volt, mint amit valaha is láttunk. Nyolc, a lökéssel szembe futó, kb. 50 és 100 kiló  között mozgó embert sodort el úgy, mintha egy helyben álló, magatehetetlen szalmabábuk lettek volna. Kábé mintha egy baromi erős tornádó csapott volna le oda, vagy rájuk kapcsoltak volna egy 747-es hajtóművét. Vagy, ha már annyira sportos példákkal dobálózunk: a bokszolót az ellenfele nem bokszkesztyűvel, hanem boxerral csapja halántékon. Na, akkor tuti a földön marad, talán örökre.

Már ez a tény szerintem biztosítja, hogy ha valakit készületlenül ér és nem védekezik, a csontjait akár porrá is zúzhatja. De becsapódhat Kelnacca házába, ami szintén lehet halálos. És így tovább. Itt komoly erők szabadultak el, amikre a Jedik nem számítottak, emiatt nem is védekeztek ellene. Vagyis bőven lehet halálos az Erőlökés. Ami meg utána jön, végképp. Hiszen a Sith ölni jött, viszont valószínűtlen, hogy a Jediknek lenne tapasztalata olyan ellenféllel szemben, aki fénykardforgatásban és Erőhasználatban is felér hozzájuk. És azért ez az Erőlökés meg is sebesíthette őket. Plusz, igen, ezek a Jedik járatosabbak az Erőhasználatban, de ez igaz lehet a Sith-re is. Sőt a Sith-et ugye nem kötik olyan szabályok, hogy az Erőt csak védekezésre használhatja, míg az eddig látottak alapján ezek a Jedik még azért eléggé ragaszkodnak ehhez a felfogáshoz.

És akkor még ott van az az univerzumon kívüli tény, hogy a filmekben és sorozatokban, ha sok "névtelen" (nem mindig névtelenek azért, de úgyse jegyzi meg senki a nevüket) harcos (katona, rendőr, biztonsági tiszt, nevezzék éppen akárhogy őket) gyűlik össze, akkor azok azért vannak ott, hogy meghaljanak. És ez a Star Wars-ra is igaz azóta, hogy 30 lázadó vadászgép indult meg a Halálcsillag ellen, de csak három repült haza. :) 

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A kommandósok is tudnak úgy ütni hogy ne halj meg.

Úgy szó szerint mindenki tud ütni. :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A kérdés inkább az hogy ő miért hiszi ezt magáról, és miért fedi fel magát?

Ez főleg azután jó kérdés, hogy még ő mondja Mae-nak, hogy a Jediket nem lehet pengével és fénykarddal legyőzni...

 

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Vajon lekerül az ipséről a maszk, már holnap?

Szerintem igen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most nagyon agyament teória lesz, az előzetesből jutott eszembe, amit az előbb említettem :D

 

Spoiler

Mi van, ha két maszkos van? :D Egy igazi Sith, és egy imposztor, és az imposztor jelent meg most, akit le fognak győzni a Jedik? Miközben az igazi Sith rejtve marad és teszi veszi a dolgát

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.