Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én továbbra is úgy gondolom, hogy jobb is, hogy ilyen misztikusak maradtak. Így egy kicsit olyan az egész, mintha valami varázslat lenne, és nekem ez tetszik, hozzátesz a történet meseszerűségéhez. :lol:

No igen de a varázslatból levon jócskán, hogy mérhető, biológiai anyagról van szó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az irányításra és a befolyásolásra gondolt. :lol:

Szerintem nem ugyanaz. Ha valakit irányítasz, akkor azt csinálja amit mondasz. Befolyásolás esetén nem biztos a végeredmény, az még az irányítás előtt van. :D Palpi 10 évig befolyásolta Anakint. Aztán meg 20 évig irányította. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve sok ember egyetért, hogy Darth Plagueis és Palpatine tudták irányítani a midichlorianokat.

Abban is sokan egyetértenek, hogy az ep1-2-3 sz*r, meg, hogy nem járt ember a Holdon. De ettől még egyik sem igaz :lol: A legalapvetőbb probléma az elmélettel az, hogy semmi bizonyíték nincs még a képesség létezésére sem. A hat film alatt senkit nem láttunk midiket gyúrni, életet teremteni, és pláne nem a Sith fog életet kreálni, mikor alapvető lénye az élet tönkretétele és elpusztítása. Az egyetlen kiindulópont Palpatine, aki Sith léte mellett még politikus is, szóval hatványozottan hazug, ráadásul pont olyan embernek dobta fel a teóriát, akinek leghőbb vágya volt egy ilyen képesség. Szóval a szavait minimum teljes kétséggel kell kezelni.

E mellett pedig ez a lehetőség elég meredek dolgok keretében lenne kivitelezve, mert ugye Palpatine a Coruscanton teherbe ejtette a Galaxis a 888 milliomodik senkit, a Galaxis egyik legjelentéktelenebb bolygóján, ahol nem mellesleg ez a senki a nála nem sokkal jelentősebb valakinek a rabszolgája. Ennyi erővel akár Rotte is lehetne a kiválasztott, hiszen ő is szűznemzéssel született :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi 10 évig befolyásolta Anakint. Aztán meg 20 évig irányította. :D

Ez nagyon találó megvilágítása dolognak. :lol: A kettő között van egy erős árnyalatnyi különbség, ráadásul a befolyásolás nem nyilvános dolog (sokszor az alanya sem tud róla), míg az irányításról ez már igen ritkán mondható el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban is sokan egyetértenek, hogy az ep1-2-3 sz*r, meg, hogy nem járt ember a Holdon. De ettől még egyik sem igaz :) A legalapvetőbb probléma az elmélettel az, hogy semmi bizonyíték nincs még a képesség létezésére sem. A hat film alatt senkit nem láttunk midiket gyúrni, életet teremteni, és pláne nem a Sith fog életet kreálni, mikor alapvető lénye az élet tönkretétele és elpusztítása. Az egyetlen kiindulópont Palpatine, aki Sith léte mellett még politikus is, szóval hatványozottan hazug, ráadásul pont olyan embernek dobta fel a teóriát, akinek leghőbb vágya volt egy ilyen képesség. Szóval a szavait minimum teljes kétséggel kell kezelni.

E mellett pedig ez a lehetőség elég meredek dolgok keretében lenne kivitelezve, mert ugye Palpatine a Coruscanton teherbe ejtette a Galaxis a 888 milliomodik senkit, a Galaxis egyik legjelentéktelenebb bolygóján, ahol nem mellesleg ez a senki a nála nem sokkal jelentősebb valakinek a rabszolgája. Ennyi erővel akár Rotte is lehetne a kiválasztott, hiszen ő is szűznemzéssel született :)

 

Hát azért nem lehetetlen, mert ha már annyira ismered a halált, hogy tudod irányítani, akkor a halottakat is visszahozhatsz az életbe. Az élet teremtése valoban nem ebbe a a kategoriába tartozik. Aztán persze az adott anyuka kiválszatásában, nem feltétlenül random kellett döntenie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért nem lehetetlen, mert ha már annyira ismered a halált, hogy tudod irányítani, akkor a halottakat is visszahozhatsz az életbe.

Próbáltad? :)

Mondom, ez a szűrőbetét és a szűrő esete. Kivitelezhető, de csak ha életek múlnak rajta és megvannak a zsenik és az eszközök hozzá, és még ekkor is nyögvenyelősen megy csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbáltad? :)

Mondom, ez a szűrőbetét és a szűrő esete. Kivitelezhető, de csak ha életek múlnak rajta és megvannak a zsenik és az eszközök hozzá, és még ekkor is nyögvenyelősen megy csak.

 

Ez filozofia. A kérdést nem tudom hogyan értelmezni, mivel kitalált vilgárol beszélünk. Szoval megkérdezhetném, a sith lovagok hogyan tudnak villámokat szorni a kezükből, de nem lenne helyénvaló. :)

Szerkesztve: - Darth Füge
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, már megint átestünk a ló túloldalára.Mi az hogy senki?Shmi nem számít mint ember?Akinek lóvéja van az a valaki?Hát a túrót.Százszor többet nyom a latban a lelki beállítottság mint a vagyoni helyzet.A pénzzel mit csinál?Bekaphatja.Ennyit.Minden ember fontos.Ezt majd megérted idősebb korodban.Az embert nézd, ne a társadalmi helyzetét.Shmi sokkal emberibb mit a nyomorult Wattoo.

Legalább te ne senkizz.Ha már a mai világban a sok tetű redva azt csinálja.

A másik, hogy ez a "senki" asszony létrehozta a kiválasztottat.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Dzséjt nem ledegradálta Shmit (sem emberileg, sem sehogy), csupán arról beszélt, hogy Palpatine, akinek nyilván nagyra törő tervei voltak (vagy Plagueis) szándékosan biztos nem egy számára és a galaxis számára semmit sem jelentő nőt "termékenyített volna meg" a midi-chlorianok révén, mert annak semmi értelme, pláne nem több tucat parszekkel arrébbról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az, hogy "átestem" és "már megint"? Értelmezd a mondataim, aztán csesszél le. Úgy van, ahogy Donát írta. Shmi Palpatine számára, és amúgy az egész Galaxis számára senki volt, akárcsak Watto (ezért is írtam, hogy "alig több valaki", legközelebb majd kiírom, hogy irónia!). Annak az esélye, hogy Palpatine egy vadidegent csinál fel a midik által milliónyi fényévről egy olyan bolygón, amiről jószerivel még nem is hallott, csillagászati. Erre akartam rájönni, és rajtad kívül sikerült is mindenkien felfognia... marha jó, hogy évek óta együtt fórumozunk, ismerjük is egymást, aztán ilyen baromságok jutnak eszedbe rólam... no comment. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha úgy vesszük nem is oly "ökörség" ez. Elvégre lehetett az is a terve Palpatinenek, hogy a jediktől jó távol teremtsen egy alkalmas egyént, erre meg kitűnő helyszín volt Tatuin és Shmi akire tényleg a világ nem figyelt. Szóval nem kell királykisasszonynak lennie az anyának, hogy erőben fogékony gyermeknek adjon életet :) Csak ennyit akartam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt meg, ha teremtett egy hús-vér élő lényt, akkor minimum, hogy kezdettől befolyással akar rá lenni szerintem, mert úgy tökéletes a dolog, ha nem "rontják" el szegény teremtményt már gyerekként, ami Anakinról nem mondható el. Legalább is 9 éves koráig mindenki nagy ívben tett rá az anyja kivételével :) Na jó, Wattoo-nak is jól jött, mint tulajdon :o És még felnézett a Jedikre is, szóval eleve egy elrontott, tönkretett egyedről van szó Sith szempontból :D

 

Szerintem eleve ott bukik az egész, hogy az Erő a SW világában akkor van egyensúlyban (márpedig ezt is sokan vitatják, mert a mi világunk törvényeit akarják ráhúzni a SW-ra, pedig nem kéne), ha csak a "jó oldal" van jelen, és az ő használóik. A Sith az Erő szempontjából természetellenes jelenség. A midik az Erőt közvetítik felénk. Ha a Sithek ennyire tudnák irányítani, az csúnya pofoncsapása lenne az egész Erő-misztériumnak. De ez csak egy vélemény :)

 

No és persze a filmekben nincs is rá bizonyíték, mint ahogy lentebb elhangzott :o

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az, hogy "átestem" és "már megint"? Értelmezd a mondataim, aztán csesszél le. Úgy van, ahogy Donát írta. Shmi Palpatine számára, és amúgy az egész Galaxis számára senki volt, akárcsak Watto (ezért is írtam, hogy "alig több valaki", legközelebb majd kiírom, hogy irónia!). Annak az esélye, hogy Palpatine egy vadidegent csinál fel a midik által milliónyi fényévről egy olyan bolygón, amiről jószerivel még nem is hallott, csillagászati. Erre akartam rájönni, és rajtad kívül sikerült is mindenkien felfognia... marha jó, hogy évek óta együtt fórumozunk, ismerjük is egymást, aztán ilyen baromságok jutnak eszedbe rólam... no comment. :)

 

Nézd, túlreagáltam.Bocs.Utálom a senkizést.Ennyi.Nyilván itt másra gondoltál.Sajnálom.Mostanában nem menek túl jól a dolgaim, kicsit érzékenyebb vagyok.Még egyszer ne haragudj.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt meg, ha teremtett egy hús-vér élő lényt, akkor minimum, hogy kezdettől befolyással akar rá lenni szerintem, mert úgy tökéletes a dolog, ha nem "rontják" el szegény teremtményt már gyerekként, ami Anakinról nem mondható el. Legalább is 9 éves koráig mindenki nagy ívben tett rá az anyja kivételével :) Na jó, Wattoo-nak is jól jött, mint tulajdon :o És még felnézett a Jedikre is, szóval eleve egy elrontott, tönkretett egyedről van szó Sith szempontból :D

 

Szerintem eleve ott bukik az egész, hogy az Erő a SW világában akkor van egyensúlyban (márpedig ezt is sokan vitatják, mert a mi világunk törvényeit akarják ráhúzni a SW-ra, pedig nem kéne), ha csak a "jó oldal" van jelen, és az ő használóik. A Sith az Erő szempontjából természetellenes jelenség. A midik az Erőt közvetítik felénk. Ha a Sithek ennyire tudnák irányítani, az csúnya pofoncsapása lenne az egész Erő-misztériumnak. De ez csak egy vélemény :)

 

No és persze a filmekben nincs is rá bizonyíték, mint ahogy lentebb elhangzott :o

Mindhárom ponttal egyetértek :D Ha Palpatine magának teremtett volna egy "háziSithet", az valószínűleg egy olyan bolygón született volna, amit könnyen elér (teszem azt, pont Coruscant), és egy olyan nőben, akit ismer. Hiszen valószínűleg egyből kéne neki a szuper-Sith tanítvány, nem pedig 22 év suyiban csábítgatós szenvedés után.

 

Nézd, túlreagáltam.Bocs.Utálom a senkizést.Ennyi.Nyilván itt másra gondoltál.Sajnálom.Mostanában nem menek túl jól a dolgaim, kicsit érzékenyebb vagyok.Még egyszer ne haragudj.

No problemo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik tényező pedig Darth Maul. Kétségtelen, hogy az ep1 alapján nehéz Mault Palpi későbbi utódjának látni, de még fiatal volt, viszont annál inkább hűséges és sith-érzetű. Mi a fenének akart volna Palpi sutyiban egy másik tanítványt? Ott volt neki a már majdnem kész, jedikkel harcolni képes reménység.

Erőltetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de mondjuk azt nem lehet kizárni, hogy félresikerült a kísérlet. Nem feltétlenül Palpatine-é, hanem mondjuk Plagueisé. Elmerült az erőben, ez egy újabb dimenzió egy negyedik koordináta mentén felvett tér, ahol más szabályok szerint zajlanak a dolgok, mint a másik háromban. Manipulálta a midiket, erre azok életet kreáltak valahol, valakiben. Nem tudatos volt a Sith választása, és talán nem is tudta, hogy sikerrel járt.

 

Persze ez a teória is gyenge lábakon áll, de ha össze akarjuk hozni a Sitheket Anakin teremtésével, akkor csak így lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ha azt szeretnénk benne látni, hogy ő teremtette Anakint.

 

Amikor Anakin ez ep3-ban Palpi képébe vágja, hogy a sith-ek csak önmaguknak élnek, vajon ezek után azt el tudjuk képzelni a jó öreg Darth Sidiousról, hogy megajándékozza Anakint egy ekkora tudással, vagy hogy segít neki rájönni a titokra, ha még ő sem nagyon tudja?

A legfélelmetesebb és legnagyobb ellenségek attól veszélyesek, hogy olyan féligazságokat szórnak el, melyek megtévesztik, félrevezetik a kiszemelt személyt, aki azt hiszi, hogy tényeket tud meg, de valójában így van megmérgezve, átverve.

Az öreg mestere volt ennek. Nagy volt az ő midichlorian-szintje is, ettől volt olyan erős sith, de ennyi.

 

Szóval ez a Palpi, a teremtő atya-teória annyira kizárt, hogy szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.