Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nyilván változott a dolog idővel. Lucas mindig változtatta a koncepciót. A nyolcvanas években úgy gondolta. 1997 körül meg másképp. 

Ugyanakkor amit az OT idején gondolt, az tökéletesen működött, Krisztus sem mondhatta volna szebben Yodánál. Amit a PT-re a midik képében összehordott - szerencsére csak egy rövid párbeszéd erejéig - az ellentmondások sokaságát generálta.

 

Az OT idején felvezetett erőben az a szép, hogy nincs feltételrendszere. Mivel az életből árad, így mindenkiben jelen van, az irányításához szükséges képesség odafigyeléssel, gyakorlással elsajátítható. Nincs kiválasztott nép....univerzális, Jézus mindenkihez jött VS kiválasztott nép, az üdvösség vérségi alapú. Itt Lucas az Újszövetség korszerű és univerzális megállapításait cserélte le az Ószövettség maradiságára. Ez baj! Az OT idejon az erő minden élőlény sajátja volt, az üdvösség elérhető volt vérségre, származásra, bőrszínre való tekintet nélkül is. A PT-s Lucas visszavezetett minket a fizikai körülmetélés világába, ahol az erő egy csoport privilégiuma, mértékegysége pedig valami nehezen értelmezhető sejtszintű dolog, így mostantól csak az tudja használni, akiben elégséges az anyagcsere. Szerintem kár volt tönkretenni az erő univerzalitását és megfosztani a galaxis élőlényeinek 99 százalékát az üdvösség lehetőségétől. Itt sajnos azt érzem, hogy Lucas elvett és nem adott.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Zééé írta:

Ugyanakkor amit az OT idején gondolt, az tökéletesen működött, Krisztus sem mondhatta volna szebben Yodánál. Amit a PT-re a midik képében összehordott - szerencsére csak egy rövid párbeszéd erejéig - az ellentmondások sokaságát generálta.

 

Az OT idején felvezetett erőben az a szép, hogy nincs feltételrendszere. Mivel az életből árad, így mindenkiben jelen van, az irányításához szükséges képesség odafigyeléssel, gyakorlással elsajátítható. Nincs kiválasztott nép....univerzális, Jézus mindenkihez jött VS kiválasztott nép, az üdvösség vérségi alapú. Itt Lucas az Újszövetség korszerű és univerzális megállapításait cserélte le az Ószövettség maradiságára. Ez baj! Az OT idejon az erő minden élőlény sajátja volt, az üdvösség elérhető volt vérségre, származásra, bőrszínre való tekintet nélkül is. A PT-s Lucas visszavezetett minket a fizikai körülmetélés világába, ahol az erő egy csoport privilégiuma, mértékegysége pedig valami nehezen értelmezhető sejtszintű dolog, így mostantól csak az tudja használni, akiben elégséges az anyagcsere. Szerintem kár volt tönkretenni az erő univerzalitását és megfosztani a galaxis élőlényeinek 99 százalékát az üdvösség lehetőségétől. Itt sajnos azt érzem, hogy Lucas elvett és nem adott.

Sajnos ezt már belengi a faji elmélet meg az előítélet. Amikor ezt behozza valaki magyarázatként az SW világába ott halt meg minden bája. A zsidó jedik. Az univerzalitás értelmetlen: mindenki jedinek tanulna hisz úgy könnyebb az élet. Mint a Jóga. Ja. A jediség olyan mint Jóga. Látom előttem a holonet hirdetéseit: legyél Jedi öt perc alatt, csak 9.99-ért. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Erő-érzékenység nem örökölhető és nincs semmilyen biológiai oldala akkor Obi-Wan miért pont Vader fiát akarta kitanitani? Ez csak bonyolitja a dolgokat, hisz a saját apját kell kinyirnia. Ha bárkiből lehet nagy jedi igazán elkezdhette volna kiképezni valamelyik ügyesebb Tatooine-i kölköt. Plusz Leia akkor miért Erő-érzékeny? Véletlen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve dagradálja az egész rendet. Mi a különleges a Jedikben? Semmi. Jóskapista is lehet a sarokról ha van kitartása. Eleve nem is létezhetne kiválasztott olyan rendszerben ahol mindenkinek ugyanolyan az esélye és csak attól függ meddig jut, hogy mekkora a kitartása. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem bírom ki comment nélkül...

Ha az Erőt bárki használhatja, miért nem használja bárki? Miért nem tanít ki Yoda és Obi-Wan egy Jedi hadsereget? Mi a fütykösért vár 18 évig Luke-ra? Ha benne semmi különleges sincs, tök fölöslegesen hagyták a Galaxist 18 évig senyvedni. Bemegy Ben a kocsmába és tuti talál 50 jóravaló gazfickót, akikből Erőhasználót nevelhet és az Uralkodó ellen küldi. Sőt akár az egész Lázadók Szövetségét kiképezhették volna Jedinek, és akkor máris egy Jedi sereg áll a rendelkezésükre. Egy fiúval tökölnek, miközben abban a 18 évben egy egész bolygónyi Jedi harcos születhetett volna.

És miért nem tanul meg bánni az Erővel egy gengszter? Egy hutt maffiavezérnek nyilván jól jönne egy ilyen képesség. Vagy Piett admirálisnak. Vagy bárkinek, még Owen bácsinak is tök jól jönne a buckalakókkal szemben. Ahhoz képest, hogy bárki élhet vele, bárki megtanulhatja, mert csak kitartás kell (az sem sok az ep5 alapján), akkor a Galaxisban már rég kissebbségben lennének azok, akik nem képesek használni az Erőt. És ezzel a Jedik és a Sith-ek, meg minden Erőhasználó rend vagy szervezet elveszti fontosságát.

És pont emiatt, ha bárki használhatja az Erőt, akkor az Erő nem különlegesebb, mint egy kávéskanál, amivel reggel a kávémat kavargatom. Egy mindennapi használati cikk szintjére van ledegradálva így, és se a Jedikben, se a Sith-ekben, se semelyik Erőhasználóban nincs semmi különleges. Ha mindenki különleges, senki sem az. Ha az Erő adta különleges képességeket Gipsz Jakab is használhatja, akkor semmilyen különleges képesség nincs abban. Az Erőhasználat ebben a felfogásban ugyanolyan, mintha a kezedet használnád. Átlagosság.

Mindig is volt kiválasztott, az Erőhasználat sosem volt univerzális. Ha nem így lenne, nem lenne Luke Skywalker az utolsó Jedi, sem az egyetlen remény. Ugye mindkettő ki lett mondva a filmekben. Hiszen, ha az Erő bárki használhatja, akkor van egy Galaxisnyi új remény, és bárki lehet Jedi. De nem így van, sőt az ep4-5-6 kifejezetten egyetlen ember köré épül fel ez a kérdéskör: Luke Skywalker köré, akiről Ben azt mondja, hogy az egyetlen reményük, és akire Yoda azt mondja, hogy ő az utolsó Jedi.

Szóval tévedés, mocskosul nagy tévedés azt hinni, hogy a midi-chlorianok ebbe belezavartak. Éppen ellenkezőleg, megválaszoltak egy rejtélyt az ep4-5-6-tal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos ezt már belengi a faji elmélet meg az előítélet.

De én nem arra gondoltam és nem is azt írtam! Arra világítottam rá, hogy az univerzálisból (mindenkié) jutottunk el egy sokkal szűkebb világképe, ami olyan, mintha Jézus (mindenkihez jöttem) univerzális - megkülönböztetést nélkülöző - szemléletét állítanánk szembe Mózes (vérség) felfogásával. Visszalépés az Újszövetségből az Ószövetség felé. 

Lucas egyértelműen kinyilatkozta, hogy a jediség egy praktika, mivel pedig az erő az életből árad, ezt a praktikát bárki élő elsajátíthatja. Nem én mondom....Lucas mondta!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Mindig is volt kiválasztott, az Erőhasználat sosem volt univerzális. 

Lucas nem így gondolta, legalábbis az OT idején nem....de gondolom visszalapoztál, mert ott a link is!

Én csak Lucasra hivatkoztam, az ő gondolatiságára....ez nem bűn!

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Zééé írta:

De én nem arra gondoltam és nem is azt írtam! Arra világítottam rá, hogy az univerzálisból (mindenkié) jutottunk el egy sokkal szűkebb világképe, ami olyan, mintha Jézus (mindenkihez jöttem) univerzális - megkülönböztetést nélkülöző - szemléletét állítanánk szembe Mózes (vérség) felfogásával. Visszalépés az Újszövetségből az Ószövetség felé. 

Lucas egyértelműen kinyilatkozta, hogy a jediség egy praktika, mivel pedig az erő az életből árad, ezt a praktikát bárki élő elsajátíthatja. Nem én mondom....Lucas mondta!

Mondta. Régen. Később már nem volt fontos neki ez a szegmens hála égnek. Ezerszer több sebből vérezne mint a midichloriánok. Erre nyilván ő is rájött amikor az előzményeket írta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, szerintem Dzséjt teljesen jól írta. Mégis mivel magyarázod a 19 évnyi tétlenséget, ha "bárkiből" lehet Jedi? Mi a fenére vártak Yodáék Obi-wannal? Hogy majd felnő annak az embernek a fia, aki egyébként átállt a sötét oldalra, és akinek a kinyírása jóval kockázatosabb a saját fia által (akit könnyebben manipulálhat), mint bárki más által. A videóban is benne van ez a "Zen Approach" és már ott is baromságnak tartottam. Attól, hogy az Erőből árad, senki sem mondta ki vagy utalt rá, hogy bárki képes lenne azt IRÁNYÍTANI. Hiába árad belőled az Erő, ha nem vagy ura és nem hallod a sugallatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Zééé írta:

Lucas nem így gondolta, legalábbis az OT idején nem....de gondolom visszalapoztál, mert ott a link is!

Én csak Lucasra hivatkoztam, az ő gondolatiságára....ez nem bűn!

Nem bűn, csak fölösleges. Lucas napról-napra változtatta az elképzeléseit. Hogy ezt bizonyítsam és a témába is vágjak, íme egy másik idézet:

 

"It is said that certain creatures are born with a higher awareness of the Force than humans. Their brains are different; they have more midi-chlorians in their cells." - By George Lucas, 1977 (The Making of Star Wars: The Definitive Story Behind the Original Film)

 

Ennek tükrében nekem baromi nehezemre esik elhinni, hogy Lucas abban az időben nem gondolt a midi-chlorianokra és funkciójukra.

 

32 perccel korábban, Zééé írta:

Arra világítottam rá, hogy az univerzálisból (mindenkié) jutottunk el egy sokkal szűkebb világképe

De ilyen univerzális világkép soha az életben nem volt a filmekben. Lehet, hogy Lucas gondolt rá, de a filmekben egyszer sem próbálta megvalósítani. Nincs, sehol sem említenek olyat, hogy mindenki használhatja, bárki megtanulhatja. Az viszont egyértelműen benne van, hogy Darth Vader gyermekei, de legfőképpen Luke az egyetlen reménysugár. Ez nem univerzális, a lehető legtávolabb áll attól. Egy egy egyetlen személyre leszűkített kép. Ez van a filmben, Lucas ezt valósította meg az ep4-5-6-ban. Nincs szó bárkiről, egyvalakiről van csak szó. Ezt nem a midi-chlorianokkal találta fel az ep1-ben, ez már benne volt az ep4-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Donát írta:

Zééé, szerintem Dzséjt teljesen jól írta. Mégis mivel magyarázod a 19 évnyi tétlenséget, ha "bárkiből" lehet Jedi? Mi a fenére vártak Yodáék Obi-wannal? Hogy majd felnő annak az embernek a fia, aki egyébként átállt a sötét oldalra, és akinek a kinyírása jóval kockázatosabb a saját fia által (akit könnyebben manipulálhat), mint bárki más által. A videóban is benne van ez a "Zen Approach" és már ott is baromságnak tartottam. Attól, hogy az Erőből árad, senki sem mondta ki vagy utalt rá, hogy bárki képes lenne azt IRÁNYÍTANI. Hiába árad belőled az Erő, ha nem vagy ura és nem hallod a sugallatát.

Lucas kimondta, hogy a gyakorlat teszi a mestert, Yoda ugyancsak ezt szajkózta, a traininget végig kell csinálni, hogy a tanult tudás beépüljön. Ez a fiú minden reményünk, hiszen fogytán az idő, de azért van még más is és miközben van még más is, Luke az egyetlen jedi, aki a gyakorlat által mind teljesebben megismerte az erőt. Az idő faktor nagyon fontos a gyakorlat szempontjából, ahogy azt Lucas Kasdannak is kifejtette....olyan ez, mint a karate, mindenki számára elérhető, miközben a jedik abban jobbak és többek, hogy elmélyültebben képesek átlényegülni a jóga/karate gyakorlataiban. 

 

Miért Luke és miért nem egy random kocsmatöltelék? A PT a midi/vérség/született tulajdonság megközelítésén keresztül ad választ a kérdésre, az OT viszont sehogy. Az OT-ben nincs kiválasztott és erről nem is esik szó. Az OT-ben a szegény legény elindul, hogy egy varázsló és egy cowboy segítségével kiszabadítsák a hercegnőt a rettentő erődből. A szegény legény megtanul varázsolni és az így szerzett erővel végül legyőzi a gonosz boszorkányt. Igazából ennyiben áll az OT, amit a PT kiegészített, megtoldott. Viszont az OT nem kiválasztottságra épül, hanem tanulásra, a tudás gyakorlat útján történő megszerzésére, míg a PT vérségre, szintézisre, dioptriára, méricskélésre. 

 

Az OT filmekben szó nem esik a jóslatról, ott még tágabb a keret, de azért Luke Vader fia, benne buzog az erő, átjárja a családot és ezt nyilván ki is mondják, ez viszont még messze nem jelenti azt, amit a kiválasztottság jelent a PT-ben. Az OT-ben még nem a midik döntik el a hős sorsát, vagy jártasságát, hanem a HIT! Mennyire hisz benne, hogy meg tud emelni egy X-winget. Nos...ez egy nagyon szép gondolatisága az OT-nek, amit én nagyon becsülök. 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Zééé írta:

Miért Luke és miért nem egy random kocsmatöltelék? A PT a midi/vérség/született tulajdonság megközelítésén keresztül ad választ a kérdésre, az OT viszont sehogy. Az OT-ben nincs kiválasztott és erről nem is esik szó. Az OT-ben a szegény legény elindul, hogy egy varázsló és egy cowboy segítségével kiszabadítsák a hercegnőt a rettentő erődből. A szegény legény megtanul varázsolni és az így szerzett erővel végül legyőzi a gonosz boszorkányt. Igazából ennyiben áll az OT, amit a PT kiegészített, megtoldott. Viszont az OT nem kiválasztottságra épül, hanem tanulásra, a tudás gyakorlat útján történő megszerzésére, míg a PT vérségre, szintézisre, dioptriára, méricskélésre. 

És ennek ellenére / ezek alapján azt mondod, hogy Lucas a PT-vel nem hozzáadott, hanem elvett az univerzumból? Merész... max a rejtélyek számából vett el. Ha az időtényező olyan hú de nagyon fontos, minek ültek Benék 18 évig a s*ggükön? Miért nem tettek VALAMIT, ahelyett, hogy Ben a kunyhóját csinosítgatta és egyetlen emberre vigyázott, Yoda meg a gyökérleves gasztro fortélyait sajátítgatta el. Az OT egy rövid végiggondolás után is látszik, hogy önmagában olyan lyukas e téren, mint egy rozsdamarta szita. Önmagában nagyon komoly kérdéseket vet fel, amikre semmilyen válasz nem érkezik a 3 rész alatt, kezdve a szellemesdivel, a 18 év felesleges várakozással, Obi-wan és Yoda Luke-hoz való viszonyulásán át az Erő használatának befolyásoló tényezőivel bezárólag.

 

Ezek után inkább imába kéne foglalni Lucas nevét, amiért ilyen vagy olyan módon (EpI-II-III, TCW, stb.) de elvarrta a szálakat ahelyett, hogy függőben maradtak volna. És ez alól az sem lehet mentség, hogy 80-ban vagy 83-ban vagy bármikor korábban Lucas máshogy gondolta. Aztán rájött, hogy ezzel a megközelítéssel több a gond, mint amennyit profitálni lehet belőle. Javasolnám ennek a konklúziónak a tanulmányozását azok számára is, akik még mindig 1983-ban ragadtak az idővonalon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Zééé írta:

Ez a fiú minden reményünk, hiszen fogytán az idő

Persze, hogy fogytán az idő, mivel 19 évet vártak "tétlenül". 19 keserves évet vártak azért, hogy egy párakertész "hülyegyerekből" elkezdjenek jedit faragni. Mi értelme van ennek, ha bárkivel megtehették volna, csak gyakorlás kérdése az egész? Ráadásul Luke-nál sokkal jobb alapanyagot is találhattak volna, akivel a buckapatkányvadászatot leszámítva nem tök nulláról kell indulni. Meg eleve minek egyetlen figurára kihegyezni? Mindegy mikor, de elkezdhettek volna trenírozni több tucat jedit.

9 perccel korábban, Zééé írta:

Luke Vader fia, benne buzog az erő, átjárja a családot

Már miért buzogna benne az Erő, meg járná át a családot, ha az előbb még ott tartottunk, hogy mindenkiben ott buzog és csak gyakorolni kell?

 

14 perccel korábban, Zééé írta:

Az OT-ben még nem a midik döntik el a hős sorsát, vagy jártasságát, hanem a HIT! Mennyire hisz benne, hogy meg tud emelni egy X-winget.

Persze, ha kellőképp Erőérzékeny vagy, akkor csak a gyakorláson meg a hiten múlik. De biztos, ha Han is nagyon akarta volna és hitt volna benne, akkor neki is sikerül. Nyilván baromi fontos a szorgalom meg az önbizalom, de önmagában semmire nem elég. Pont olyan kamu, mint amikor egy olimpiai győztes vagy világbajnok azt nyilatkozza, hogy azért nyert, mert nagyon akart és sokat küzdött érte. Na igen, mert nyilván a többi versenyző nem is akart annyira nyerni, meg nem edzettek annyit ezért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, pb69 írta:

Persze, ha kellőképp Erőérzékeny vagy, akkor csak a gyakorláson meg a hiten múlik. De NEM biztos, ha Han is nagyon akarta volna és hitt volna benne, akkor neki is sikerül. Nyilván baromi fontos a szorgalom meg az önbizalom, de önmagában semmire nem elég. Pont olyan kamu, mint amikor egy olimpiai győztes vagy világbajnok azt nyilatkozza, hogy azért nyert, mert nagyon akart és sokat küzdött érte. Na igen, mert nyilván a többi versenyző nem is akart annyira nyerni, meg nem edzettek annyit ezért...

Sztem kimaradt a NEM. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Lucas az OT idején másképpen gondolta, mindenesetre ezt nem támasztotta alá az EP 4-5-6! Mert ha az lett volna a filmekben is, ahogy Lucas akkor gondolta, Luke 18 éves korára Kenobi és Yoda - ahogy Dzséjték is írták - már kineveltek volna egy hadseregnyi Jedi-t, miért is ne, hiszen az Erőt bárki használhatja, akárki, csupán hinni kell benne és sokat edzeni! Ennyi. Mégsem ezt láttuk a klasszikus részekben, gondolt is bármit akkor erről Lucas! 

Viszont, amit a PT-ben láttunk erről az csak megerősítette az OT-ben látottakat ennek kapcsán, mégpedig azt, hogy Luke volt az egyetlen reményük ... "Nem, van még más is!" mondat Yodától nyiván nem egy teljesen random másik emberre vonatkozott, hanem Luke testvérére, Anakin másik gyermekére, Leia-ra!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Ha az időtényező olyan hú de nagyon fontos, minek ültek Benék 18 évig a s*ggükön? Miért nem tettek VALAMIT, ahelyett, hogy Ben a kunyhóját csinosítgatta és egyetlen emberre vigyázott, Yoda meg a gyökérleves gasztro fortélyait sajátítgatta el. 

Mert Yoda egyáltalán nem akarta kitanítani Lukeot. Eszébe nem jutott volna. Az OT idején még nem volt terv!!!! Ben a saját szakállára cselekedett, amikor próba szerencse alapon elküldte Lukeot Yodához. A Birodalom győzött, a jediket kiírtották....többé már nem lett volna értelme jediket nevelni és ez nem is volt tervbe véve. Csak a PT idejére kristályosodott ki Ben szerepe, aki az OT idején még Owen testvére volt. Még a ruhájuk is azonos, amiért is az EPI idején Lucas fekete uniformist akart adni Benre, így is szerepelt a korai vázlatokon és még a Marvel képregényekben is, aminek az egyik része Ben fiatalkori valóját mutatja be.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Riddick írta:

 "Nem, van még más is!" mondat Yodától nyiván nem egy teljesen random másik emberre vonatkozott, hanem Luke testvérére, Anakin másik gyermekére, Leia-ra!!

A kinyilatkozás egy random jedire vonatkozott. JW Rinzler írja, hogy amikor a Birodalom forgatókönyve készült, Leia még nem volt Luke testvére és Lucas úgy gondolta, hogy több jedi is elbújt, köztük egy ismert lovag, akinek Yoda tudott a hollétéről. Csak a Jedi forgatókönyvírása közben avanzsált Leia Luke testvérévé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Zééé írta:

Mert Yoda egyáltalán nem akarta kitanítani Lukeot. Eszébe nem jutott volna. Az OT idején még nem volt terv!!!! Ben a saját szakállára cselekedett, amikor próba szerencse alapon elküldte Lukeot Yodához. 

Miért nem volt terv? Ha bárkit kitaníthattak volna, mire vártak? Ugye azért te is érzed, hogy ez a válasz mérföldekkel gázabb, mint bármilyen midis fejtegetés???

 

Pb: Megtévesztő volt, mert két nem szarkasztikus mondat közé dobtál be egy gunyorost. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Zééé írta:

A kinyilatkozás egy random jedire vonatkozott. JW Rinzler írja, hogy amikor a Birodalom forgatókönyve készült, Leia még nem volt Luke testvére és Lucas úgy gondolta, hogy több jedi is elbújt, köztük egy ismert lovag, akinek Yoda tudott a hollétéről. Csak a Jedi forgatókönyvírása közben avanzsált Leia Luke testvérévé. 

Igen ez így volt! Szerencsére később változott Leiára, mert önmagában nem sok értelme volt annak a kijelentésnek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nyilván így volt. Az EP IV. forgtása idejént tudtommal még nem volt a koncepció része, hogy Luke Vader fia, nem hogy az, hogy Leia és Luke tesók, ráadásul ikrek. DE! CSAK a filmek ismeretében (4-5-6) baromira nem releváns, hogy mi létezett már korábban ötlet/terv szintjén és mit találtak ki menet közben, így az sem releváns, hogy ki mit nyilatkozott anno és milyen infók hangzottak el a kulisszák mögött-e téren, mert a filmekből (továbbra is 4-5-6) ezen nyilatkozatokból, stb semmi, ismétlem SEMMI nem jön le! Sőt! Így mondhatott bárki bármit, a filmekben NEM az tükröződött vissza!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Miért nem volt terv? Ha bárkit kitaníthattak volna, mire vártak? Ugye azért te is érzed, hogy ez a válasz mérföldekkel gázabb, mint bármilyen midis fejtegetés???

 

Pb: Megtévesztő volt, mert két nem szarkasztikus mondat közé dobtál be egy gunyorost. :) 

Nem értem....

 

Az OT idején nem volt terv, Yoda nem akarta kitanítani Lukeot, ez azért egyértelműen kiderül a filmekből. Semmi kedve tanítani Lukeot, mert az már túl idős.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Jedi tisztogatás után a két utolsó Jedinek (Kenobi és Yoda) nem volt valami terve arra, hogy Palpatine uralmát megdöntsék és visszaállítsák a Köztársaságot, akkor a fene essen beléjük! Sem Yoda sem Obi-Wan nem az a karakter, aki csak ül és malmozik számüzetésben, miközben egy elnyomó rendszer erölteti rá magát erőszakkal az egész Galaxisra, mely rendszer előállásában Yodának és Kenobinak is vastagon meg volt a szerepe, mint "vak" Jedi mesterek!!! Továbbra sem releváns, hogy mik voltak a korai tervek és miket nyilatkozgattak a készítők. Itt csak az releváns, ami látható a vásznon!

 

Yoda nem akarta kitanítani Anakint sem. Yoda 900 éves, már öreg, már szenilis, már agyára ment a számüzetés egyes egyedül majd 2 évtizede. Yoda egyébként is a legjobb szándékai ellenére is a Jedi dogmák fogja volt! Ahhoz képest, hogy nem akarta kitanítani Luke-ot egész hamar belement mégis a képzésébe! Nem csoda, ő is tudta, hogy ez az egyik legjobb esélyük!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Zééé írta:

Nem értem....

 

Az OT idején nem volt terv, Yoda nem akarta kitanítani Lukeot, ez azért egyértelműen kiderül a filmekből. Semmi kedve tanítani Lukeot, mert az már túl idős.

És ez így ok? Luke az utolsó remény, mert...? Ben és Yoda nem terveztek semmit a Birodalom ellen, mert...? Ezeket a kérdéseket, öhm, nem érzed hogy is mondjam égetőnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértem Zéé álláspontját, hogy miért tetszett neki jobban az a felfogás, azt is elhiszem, hogy Lucas annak idején ezt úgy gondolta, de ahogy többen is mondták már a filmek alapján nem ezt érzékeltette. A klasszikus trilógiából az látszik, hogy maga az erőérzékenység egy vérségi alapon működő, leszármazással öröklődő képesség. Luke azt is mondja Leiának, hogy az erő átjárja a családját, megvan benne, megvan az apjában, megvan Leiában is. Yodával nekem is az a kedvenc jelenetem amikor mondja neki Luke a X-Szárnyúnál, hogy nem hiszi el, hogy hogy csinálta meg, erre mondja neki Yoda, hogy na pont ezért nem sikerül... de ebből nekem nem az jött le, hogy ezt bárki meg tudná csinálni, csak hinnie kell benne, mivel nem tudtam elvonatkoztatni tőle, hogy ezt nem csak úgy akárkinek mondta Yoda, hanem Lukenak, akinek az ereiben az apja (midichlorianokban gazdag) vére csörgedezik, hanem az, hogy Lukenak, akinek megvan rá a képessége hinnie kell és persze gyakorolnia is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben elvonult remetének és ha nem jön Leia üzenete, eszébe nem jutott volna Lukeot kiképezni. Ez az OT alapján egyértelműen lejön. Mivel az események beindulnak, így saját szakállára kezd el működni. Elküldi a fiút Yodához, aki NEM akarja kitanítani, mert az már túl idős. Viszont az események pörögnek tovább, így ez a fiú lesz minden reményük. Az OT idején még nem vártak semmire, az események random indultak el Leia üzenetével, ha nincs LEia üzenete, minden megy "békésen" tovább. Ben és Yoda az OT idején elfogadták a sorsukat, az eseményeket a véletlen indította be.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, de jó, hogy írtad, amit éppen most akartam én is lepötyögni! Köszi!

Igen, Yoda nem általánosságban beszélt. Ez egyértelmű!

 

Zééé, nyilván szükség volt egy katalizátorra, ami beindítja az eseményeket (Leia üzenete)! De ha ez nem jön el és a két remete Jedi csak malmozik, akkor a fene ott egye meg őket, ahol vannak! Akkor lett volna más katalizátor, ami a Skywalker sarjak közelében más módon kezd el működni és indítja be az eseményeket, de az események így vagy úgy, de beindulnak! Az Erő beindítja! Kenobi és Yoda pedig várnak "míg el nem jön az idejük"! Ennek egyedül így van értelme!

Érdekes az is, hogy a katalizátor az egyik Skywalker sarjhoz kötődik közvetlenül!!! És továbbra is tök mindegy, hogy mi volt a terv az elején, miket nyilatkozgattak a készítők! Továbbra is az a lényeges, ami a vásznon is látható!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.