Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A túlélők keresése ezután játszódik, és nem csak jóban voltak Maráék, hanem már házasok is :) Majd meglátod, hogy jön ez össze :D

Végül is elég érdekesen alakul a kapcsolatuk, onnan kezdve, hogy Mara az egész Thrawn-trilógia alatt meg akarja ölni Luke-ot az Uralkodó parancsa miatt, aztán kb. egy évtized múlva meg összeházasodnak :) Persze addig még jó pár dolog történik velük más sztorikban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos engem meg pont ez a korszak érdekel kevésbé, és inkább jöjjenek sztorik a régi időkből, vagy a filmek utánról :)

 

 

filmek utánról isten ments! Eleddig egy történet se tetszett abból az időszakból.

Inkább a Kotori idők vagy még előrébb, mikor csak úgy nyüzsögtek a Sithek :D

 

A The Old Republic miatt valószínűleg inkább a Régi Időkről szóló könyvekből fogunk inkább kapni itthon.

Eddig csak Darth Bane trilógia van, de Amerikában a közeljövőben jobban be fognak indulni. Idén jön Sean Williamstől a The Old Republic: Fatal Alliances, egy erős csempész szállal Karrde legnagyobb örömére. 2011-re van előirányozva Alex Irvine Nomi Sunrider regénye, ez lesz a legközelebbi a Kotorhoz; Lesz egy Knight Errant regényünk, pár évtizeddel a Bane trilógia előtt az utolsó Jedi-Sith háború kellős közepén a középpontjában egy Jedi-nővel. És még Paul Kemp is ír egy regényt a The Old Republichoz, valószínűleg 2011-re. Tor-os regényekből még több is várható.

 

Lehet, hogy csak előítéleteim vannak, így a legjobb lenne elolvasni egy jó könyvet a régi időkről. Ha tudtok ajánlani egyet, tennék vele egy próbát. Még az is lehet, hogy tetszene. :) A Saga utáni korszak valahogy kevésbé izgat, a Thrawn-trilógiát olvastam, az szép volt, jó volt, elég is volt. :D

 

Darth Bane trilógia.

1. Path of Destruction

2. Rule of Two

3. Dynasty of Evil

Még nem olvastam, de a rajongók Amerikában imádják, régen kapott már SW könyv ennyire pozitív véleményeket. Sokak szerint a Best of EU könyvek között ott a helye.

Kb 1000 évvel játszódik a filmek előtt, az utolsó Jedi-Sith háború végén. Darth Bane, az aki megmenti a Sith vallást a kipusztulástól, megteremti a Kettő Uralma szabályt. Ezzel megalapítja a Gonosz Dinasztiáját, mely Darth Sidious-szal és Darth Vader-re ér majd véget.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén jön Sean Williamstől a The Old Republic: Fatal Alliances, egy erős csempész szállal Karrde legnagyobb örömére.

2011-re van előirányozva Alex Irvine Nomi Sunrider regénye, ez lesz a legközelebbi a Kotorhoz;

Mindkettő jó hír :) Csak hát fene tudja, ide elkerülnek-e majd vagy marad az angol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane trilógia.

1. Path of Destruction

2. Rule of Two

3. Dynasty of Evil

Még nem olvastam, de a rajongók Amerikában imádják, régen kapott már SW könyv ennyire pozitív véleményeket. Sokak szerint a Best of EU könyvek között ott a helye.

Kb 1000 évvel játszódik a filmek előtt, az utolsó Jedi-Sith háború végén. Darth Bane, az aki megmenti a Sith vallást a kipusztulástól, megteremti a Kettő Uralma szabályt. Ezzel megalapítja a Gonosz Dinasztiáját, mely Darth Sidious-szal és Darth Vader-re ér majd véget.

Köszi, Revan9. :) Ez még érdekelne is, csak mostanában nincs türelmem angolul olvasni. Na majd egyszer...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettő jó hír :) Csak hát fene tudja, ide elkerülnek-e majd vagy marad az angol.

 

A TOR regény erősen esélyes.

 

Köszi, Revan9. :) Ez még érdekelne is, csak mostanában nincs türelmem angolul olvasni. Na majd egyszer...

 

Szukits-ék betervezték, tavaly jelent meg a harnadik rész, így valószínű, hogy idén vásárolják fel a trilógiát magyarul, feltéve, ha nem tettek le róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A túlélők keresése ezután játszódik, és nem csak jóban voltak Maráék, hanem már házasok is :) Majd meglátod, hogy jön ez össze :D

Végül is elég érdekesen alakul a kapcsolatuk, onnan kezdve, hogy Mara az egész Thrawn-trilógia alatt meg akarja ölni Luke-ot az Uralkodó parancsa miatt, aztán kb. egy évtized múlva meg összeházasodnak :) Persze addig még jó pár dolog történik velük más sztorikban is.

 

 

Köszi szépen a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra én is vevő lennék, de sajnos a hazai felhozatal még csak meg sem közelíti a külföldit. Pedig rendesen kaszálhatnának vele a kiadók. :lol:
Ha kaszálnának, akkor több SW-könyv jelenne meg. Nálunk ez rétegigénynek számít, mely réteg nem túl nagy. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kaszálnának, akkor több SW-könyv jelenne meg. Nálunk ez rétegigénynek számít, mely réteg nem túl nagy. :roll:

Ha megnézzük a fanatsy és sci-fi könyvek fogyásait, inkább azt lehetne tapasztalni, hogy a Star Wars a fantasztikus könyveken belül a legjobban fogyók között van. Ha kiadnak egy SW-t 4000 példányszámban, akkor az általában a megjelenést követő 1-1,5 éven belül elfogy. Ilyen jó fogyással kevés más fantasztikus könyv büszkélkedhet. Szukitséknál is a Star Wars fogy a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok!!!

nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy most olvasom ezt a kirajzás című könyvet és vki le tudná írni h hogy kell kiejteni c'baoth nevét?

úgy ahogy le van írva? cbaoth?

előre is köszönöm

Ez számomra egy olyan mértékű rejtély, amire még nekem sem sikerült rájönnöm. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok!!!

nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy most olvasom ezt a kirajzás című könyvet és vki le tudná írni h hogy kell kiejteni c'baoth nevét?

úgy ahogy le van írva? cbaoth?

előre is köszönöm

Hát a wookiepedián azt írják hogy "Joruus C'baoth (pronounced /dʒo'ɹus sə'beoθ/)"

Én még ez után se tudtam kiejteni :lol:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kb. úgy, hogy Szíbeosz (az utolsó hangot nem egészen sz-nek ejtve, mert ez az a szerencsétlen angol hang, amit kínkeserv szépen kimondani, és az e sem nyílt magyar e hang) , az eleje hangsúlyozva :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi-növendék 8: A leszámolás napja.

A sorozat talán legütősebb darabja a Xanatosszal való végő leszámolás. A Kotor 2-höz hasonló ez a Telos is, bár gondolom sokat változott majdnem 4000 év alatt. Den karaktere eléggé hasonlít Landóra.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megnézzük a fanatsy és sci-fi könyvek fogyásait, inkább azt lehetne tapasztalni, hogy a Star Wars a fantasztikus könyveken belül a legjobban fogyók között van. Ha kiadnak egy SW-t 4000 példányszámban, akkor az általában a megjelenést követő 1-1,5 éven belül elfogy. Ilyen jó fogyással kevés más fantasztikus könyv büszkélkedhet. Szukitséknál is a Star Wars fogy a legjobban.
Nem is azt vitatom, hogy az SW viszi a pálmát, hanem hogy eleve kevés ilyen témájú (sci-fi vagy fantasy) könyvet vesznek nálunk, így az SW sikere csupán viszonylagos. Sajnos. 4000 példányból nem lehet nagyon kaszálni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

igen azt hiszem a szíbaot megteszi:)

1ébként lehet tudni hogy a nem túl távoli jövőben adnak e ki újabb sw-t magyarul??most nagyon rákattoltam van 7 könyvem meg tolom a gammákat is szval most pörgök sw ügyileg:D

 

bár azért van 1-2 olyan sorozat ami 1áltlaán nem érdekel pl lando történetek meg az x szárnyú sorozat de am elég yók

 

köszi a választ a szíbaotra

Szerkesztve: - Zorko
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

őőőőő az micsoda?

Az olyan jellegű történetek, amelyeket az idővonalba nem lehet beilleszteni, például az Infinities képregények, amelyek amolyan "Mi lett volna, ha...?" stílusú történetek.

és hogyan lehet kitenni ide képet?ert arra még nem jöttem rá

Látom avatárt már sikerült kitenned magadnak... Fórumüzenetes képeket pedig általában az Imageshack segítségével szoktunk beilleszteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azt vitatom, hogy az SW viszi a pálmát, hanem hogy eleve kevés ilyen témájú (sci-fi vagy fantasy) könyvet vesznek nálunk, így az SW sikere csupán viszonylagos. Sajnos. 4000 példányból nem lehet nagyon kaszálni.

 

Pedig ez az átlagos példányszám Magyarországon. Nagyon kevés könyv van, amit 4000-en felül adnak ki. Ilyen pl. a Twilight, Harry Potter, Dan Brown, és még talán a bulváros könyvek. A mai könyvpiac 4000-es vagy az alatti példányszámban dolgozik 95%-ban.

Gondolom, ha a könyvkiadók úgy gondolnák, hogy 4000-es példányszámmal nem lehet meglenni, akkor talán nem is lenne könyvkiadás Magyarországon.

 

igen azt hiszem a szíbaot megteszi:)

1ébként lehet tudni hogy a nem túl távoli jövőben adnak e ki újabb sw-t magyarul??most nagyon rákattoltam van 7 könyvem meg tolom a gammákat is szval most pörgök sw ügyileg:D

 

bár azért van 1-2 olyan sorozat ami 1áltlaán nem érdekel pl lando történetek meg az x szárnyú sorozat de am elég yók

 

köszi a választ a szíbaotra

 

A ProBook sajnos jelen állás szerint nem folytatja a The Clone Wars regények kiadását, a következő Karen Traviss-től a No Prisoners lett volna.

A Szukitsék anyagi okok miatt kénytelenek voltak ideiglenesen leállni a Sw könyvekkel, (és még pár más könyv sorozattal is). Talán, ha összeszedik magukat folytani fogják.

A távlati terveik között a követekezők szerepeltek mégg 2007 végén, 2008 elején:

Drew Karpyshyn: Darth Bane: Path of Destruction,

Drew Karpyshyn: Darth Bane: Rule of Two,

Timothy Zahn: Allegiance,

Sean Stewart: Yoda: Dark Rendezvous,

Micheal A. Stackpole: I, Jedi,

Micheal Reaves és Steve Perry: Deathstar,

Timothy Zahn: A múlt kísértete 2. kiadás

Timothy Zahn: A jövő látomása 2. kiadás

 

Nem garantált, hogy még mindig ezeket akarják, vagy változtattak-e rajta.

Talán idén jönne egy új tőlük, de ez még nem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: A múlt kísértete 2. kiadás

Timothy Zahn: A jövő látomása 2. kiadás

 

Nem garantált, hogy még mindig ezeket akarják, vagy változtattak-e rajta.

Talán idén jönne egy új tőlük, de ez még nem biztos.

Ez a két könyv véletlenül épp érdekelt volna. Zahn munkái az EU remekművei, mivel javarészt hibátlanul illeszkednek a saga-ba.

Ezért is volt frusztráló, hogy néhány héttel a kiadás után szó szerint az összes A túlélők keresése c. könyv elfogyott a könyvesboltok polcairól, egyszerűen sehol nem lehet rátalálni. Neten is keresgéltem, de persze már a 'nem szállítható' kategóriába tartozik... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a két könyv véletlenül épp érdekelt volna. Zahn munkái az EU remekművei, mivel javarészt hibátlanul illeszkednek a saga-ba.

Ezért is volt frusztráló, hogy néhány héttel a kiadás után szó szerint az összes A túlélők keresése c. könyv elfogyott a könyvesboltok polcairól, egyszerűen sehol nem lehet rátalálni. Neten is keresgéltem, de persze már a 'nem szállítható' kategóriába tartozik... :D

Tényleg gyorsan elfogyott.

Pedig azt is kb 4000-ben nyomták.

Kisebb könyvesboltokban, esetleg antikváriumokban érdemes keresned.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.