Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ez a kiado irodajaban atveszem opcio pedig annyira alap lenne...(ha mar boltjuk nincs)

Csak az nem valószínű, hogy az irodában van egy raktárhelyiség, ami megfelelne a tárolásra. Ahhoz hogy ez kivitelezhető legyen, vagy kölün helységet kellene bérelni az irodához közel, vagy a raktárat kellene kialakítani üzlethelyiségnek, az viszont meg közel sem biztos, hogy az olyan helyen van ahol ez kialakítható lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik amerikai rajongói oldalon feltették a kérdést, hogy melyik a kedvenc SW korszakod.

A TOR és a TCW mellett a The New Jedi Order-t is nagyon sokan megjelölték. Olvastam ott egy olyan véleményt, mely szerint a TNJO olyan volt a SW-nek, mint Nolan Sötét Loavag trilógiája Batmannek.

Régen gyűlöltem, de mára már, hogy többet tudok róla, megszerettem és sajnálom. hogy Mo-n nem adják ki. :( (és azt is, hogy a Disney-film után törlődik az egész).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az nem valószínű, hogy az irodában van egy raktárhelyiség, ami megfelelne a tárolásra. Ahhoz hogy ez kivitelezhető legyen, vagy kölün helységet kellene bérelni az irodához közel, vagy a raktárat kellene kialakítani üzlethelyiségnek, az viszont meg közel sem biztos, hogy az olyan helyen van ahol ez kialakítható lenne.

 

Elég ha van egy hely ahol a rendelésüket felvevők betudnak érte menni.

Azért egy könyv kiadótól ez elvárható ,hogy ha már személyesen veszed át a könyvet Budapesten, akkor azért külön ne fizess.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plane,hogy a plaguesnel kedvezmeny sincs csak megdobja az arat 700al.

Ez a kiado irodajaban atveszem opcio pedig annyira alap lenne...(ha mar boltjuk nincs)

 

Most nemrég, ha jól tudom változás állt be a szállítási díjakban is.

"A szállítás költsége 5.000 Ft alatti rendelésnél:

 

- Futárszolgálattal történő házhoz szállítás esetén 900 Ft.

 

- Pick Pack Pontban történő személyes átvétel esetén 700 Ft.

 

 

 

A szállítás költsége 5.000 - 10.000 Ft közötti rendelésnél:

 

- Futárszolgálattal történő házhoz szállítás esetén 700 Ft.

 

- Pick Pack Pontban történő személyes átvétel esetén 500 Ft.

 

Tehát ha valaki legalább 2 új könyvet rendel, akkor még a tavalyi tarifa él.

 

Régen gyűlöltem, de mára már, hogy többet tudok róla, megszerettem és sajnálom. hogy Mo-n nem adják ki. :( (és azt is, hogy a Disney-film után törlődik az egész).

 

A törlésre nem vennék még mérget, majd csak pár év múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nemrég, ha jól tudom változás állt be a szállítási díjakban is.

"A szállítás költsége 5.000 Ft alatti rendelésnél:

 

- Futárszolgálattal történő házhoz szállítás esetén 900 Ft.

 

- Pick Pack Pontban történő személyes átvétel esetén 700 Ft.

 

 

 

A szállítás költsége 5.000 - 10.000 Ft közötti rendelésnél:

 

- Futárszolgálattal történő házhoz szállítás esetén 700 Ft.

 

- Pick Pack Pontban történő személyes átvétel esetén 500 Ft.

 

 

 

Tehát ha valaki legalább 2 új könyvet rendel, akkor még a tavalyi tarifa él.

 

 

 

A törlésre nem vennék még mérget, majd csak pár év múlva.

 

 

Szerintem a tavalyi tarifa is gáz volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis. Tovább jutottam pár fejezettel. Nagyon sok most a dolgom, így kevesebb időm van olvasni. Luceno már az elején sokat hivatkozik a Bane trilógiában történtekre. Jól magyarázza a dolgokat. Főleg azt tetszett, mikor a burkoltan kioktatja a prequel utálókat a midichlorianokról. Palgueist már első fejezetek alapján kiérdemelten hívhatjuk Bölcsnek. Bár, ha nincs más mód, akkor nem tőle sem távol a Sith módszer.

Egyelőre én is csak az 1-5. fejezetet olvastam el, de eddig határozottan hozta az elvárt szintet. :)

 

Érdekes, hogy a Bane-érán kívül (Tenebrous - Plagueis) további sötét oldali Erő-használók vannak a Galaxisban, akik önkényesen Sith-eknek nevezik magukat. Ez bizonyíték lehet arra, hogy a Sith-ek nélkül is fennmaradnak tanításaik, és a Sötét Oldalnak mindig is lesznek képviselőik. Sidious és Vader után is...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv első részét már elolvastam. A regény fantasztikus érzéseket kelt bennem. Nagyon jól össze vannak kötve a dolgok. A történet nagyon erősen a politikára, cselszövésre, ármánykodásra koncentrál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt elég jó eredményei vannak:

http://starwarsmedia.hu/e107_plugins/content/content.php?content.199

 

Itt még jobbak:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Plagueis-James-Luceno/product-reviews/0345511298/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

Itt is a kedvezőbb kritikák vannak többségben:

http://www.goodreads.com/book/show/11099729-darth-plagueis

 

Ahogy itt is egy nagyon kedvező vélemény olvasható.

http://www.theforce.net/books/reviews/r_darthplagueis.asp

 

Persze, akinek nem tetszik a prequel, az természetes, hogy lehúzza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv első részét már elolvastam. A regény fantasztikus érzéseket kelt bennem. Nagyon jól össze vannak kötve a dolgok. A történet nagyon erősen a politikára, cselszövésre, ármánykodásra koncentrál.

 

Na ennek örülök mert ezeket szeretem ,engem az ilyen űr csaták untatnak nagyon leírva (látni kell azokat).

 

Fél off:

Kaptam ma egy érdekes emailt a szukitstől:

Kedves Attila!

 

Bent vagyok az irodámban és épp az Ön nevét keresem

a vásárlóink közt. Látom, hogy már regisztrált oldalunkon,

de vajon miért nem rendelt könyveinkből?

Talán egy komolyabb kedvezménnyel fel tudnám kelteni

az érdeklődését?

Bízom benne, hogy egy rendkívüli akcióval végre becsábíthatom

vásárlóink közé.

 

Ezzel a különleges ajánlattal Önt és azokat keresem

meg, akik már regisztráltak, de még soha nem vásároltak

a szukits.hu-n.

Az ajánlat részleteivel hamarosan jelentkezem.

 

Legszívesebben visszaírnám ,nyomjatok egy 50%os akciót a Plaguesre és rendelek én egyből.:D

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis

 

Nem mindennapi olvasmány volt, kötelező azoknak, akik szeretik a már ismert történeteket egy más szemszögből megismerni, hiszen csak röviden kiragadva a Baljós árnyak, A vadászó árnyék és a Darth Maul képregény is rögtön más színezetet kap (és valószínűleg a Cloak Of Deception se lenne ugyanaz ez után). Plagueis valóban nem egy kispályás Sith, sokáig úgy éreztem, hogy Sidious szinte csak egy amatőr hozzá képest, igaz, ezt a könyv vége alaposan helyreteszi. A Kettő Szabályát is elég érdekesen értelmezi a két Sith, de amikor

Palpatine kiselőadást tart haldolkó mesterének arról, hogy már réges rég nem tekinti őt tanárának - mesternek meg soha se -, akkor az ő szemszögéből érthető is, hogy van saját növendéke, ha az igaz mesternek magát tartja, Plaguiest meg csak eszköznek, akivel sikerült elhitetnie, hogy Maul csak egy fegyver, nem több. Viszont a módszer miatt még érthetőbb, hogy később Dooku-nak kiadja a parancsot, hogy ölje meg Ventress-t: tudja jól, hogy megy ez.

Akciók terén nem túl bő a könyv, de szerintem ez nem is baj: itt a háttérben történő mesterkedéseken van a hangsúly.

Valamint a Kiválasztott próféciájának, megjelenésének és az Erő egyensúlyba helyezésének is egy olyan értelmezését olvashatjuk, amit a megfelelő topicban már többen felvetettek anno.

Ha valaki el tudja fogadni, hogy a történet bizony alaposan arcon vágja mindazt, amit a filmek alapján sejthettünk, akkor mindenképpen remekül fog szórakozni, viszont biztos vagyok benne, hogy a történések időbeli elhelyezése sokaknál kivágja majd a biztosítékot.

Nekem személy szerint nagyon bejött a könyv, az egyik legjobb, amit valaha a SW-kötetek közül a kezembe került.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaírt Drew (vagy valamelyik titkárnője :P)!

 

Thanks for the e-mail; I always enjoy hearing from someone who's a fan of

my work.

 

For now I don't have any other Star Wars projects planned; I'm currently

working on an original fantasy trilogy. The first book is called Children

of Fire, and it will be coming out on August 27. I hope you check it out -

I think it's the best thing I've ever written.

 

Until then, you could also check out my Mass Effect novels (if you haven't

already). If you like my writing style, I think you'll enjoy these.

 

Drew

 

Tényleg gondolkodóba estem a fent említett könyveket illetően. Valaki olvasta valamelyiket?

 

Viszont a rossz hír, hogy úgy látszik egyelőre ( :clap2: ) nem dolgozik Star Wars-on :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az új fantasy trilógiájára is kíváncsi lennék.

 

Zillo, legutóbb említetted, hogy berendeltél Warhammer40k könyvet is. Melyik az?

 

A Plagueis vége felé haladok. Magasan megemelem a kalapom James Luceno előtt. Na ő aztán tényleg nagyon jól ismeri a SW világát filmekkel és EU-val együtt. E mellett megvan benne a lucasi újító szellemiség is, mely a prequel filmeknél és TCW-nél visszaköszön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jó könyv. Jó választás.

 

A Plagueis után hozzáfogok a Hóruszhoz. Igyekeznem kell, mert nemsokára megjelenik a Veszélyes béke, a Véreskü és a Hamis istenek is. :)

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Plagueis vége felé haladok. Magasan megemelem a kalapom James Luceno előtt. Na ő aztán tényleg nagyon jól ismeri a SW világát filmekkel és EU-val együtt. E mellett megvan benne a lucasi újító szellemiség is, mely a prequel filmeknél és TCW-nél visszaköszön.

 

Ebben a könyvben aztán tényleg minden van, Naga Shadow-tól Anakinig.... Még nem végeztem, de nekem is tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Darth Plagueis

Hihetetlen élvezet volt olvasni ezt a könyvet. James Luceno ezúttal egy ármánykodásokkal és politikai cselszövésekkel teli történetet tett le az asztalra. Nem volt akciódús, de ez egyáltalán nem zavart. Fura is lett volna, hogy pörgött volna az akció, mint mondjuk A gonosz útvesztőjében, vagy a Sötét Nagyúrban. Itt alapvetően egy békésebb korban vagyunk. A regény erősen ráment a karakterekre. Fantasztikus képet kaptunk Plagueis-ről és Sidious-ról. E mellett a könyv egy kész információs adatbázis is. Történt utalás a Dawn of the Jedi-re, a Knights of the Republic-ra, a The Old Republic-ra, a Jedi Históriákra, a Darth Bane trilógiára, a Köztársaság képregény sorozatra, több mini képregény sorozatra: Jedi Tanács: Háborúskodás, Darth Maul, Jango Fett... stb, a Cloak of Deception regényre, a Darth Maul regényre. És mindezek mellett hihetetlenül logikusan összekötötte az előzmény trilógia eseményeinek hátterét, beleszőtte a The Clone Wars-t is. A könyv minden sorát élveztem. Most már értem miért sorolják a nyugatiak ezt a könyvet minden idők legjobb SW könyvei közé.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ez a Halálcsillag katasztrofálisan szörnyű minőségű. Nem véletlenül kértem ki a véleményeteket, megdöbbentő, hogy van olyan, aki ezt minőségi alkotásnak véli...

Nem életem SW regénye, de nekem kimondottan tetszett, érdekes volt. Konkrétan mi miatt "katasztrofálisan szörnyű"? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan én is kivégzem a könyvet, most járok a 3. résznél.

 

Egyébként mik a soron következő regények? Nekem a RepCom rémlik. Azt lehet tudni, mikorra várhatók?

 

Elméletileg a Reőublic Commando első kötete jön legközelebb. Aztán majd meglátjuk.

 

Gyerekek, ez a Halálcsillag katasztrofálisan szörnyű minőségű. Nem véletlenül kértem ki a véleményeteket, megdöbbentő, hogy van olyan, aki ezt minőségi alkotásnak véli...

 

Az eddigi tapasztalataim alapján a magyar olvasóközönség 90%-nak bejön. Sőt, sokan kifejezetten a legjobbak között tartják számon. Szerintem is az egyik legjobb SW könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hard Contact-ról most kaptam infót. Még fordítás alatt van. Sajnos még nincs kitűzött megjelenés. A The Lost Suns képregény kötet pedig csak ősszel jön. Úgy tűnik egy kis szünet lesz SW megejelenések terén az eddigi megjelenésekhez képest.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.