Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kösz a leírást, igazság szerint, én sem tudtam nagyon hova tenni ezt a nevet.

Érződik, hogy akartak egy nagyon kemény karaktert alkotni, így "született meg" Abeloth. Apropó, ő egy szimpla élőlény, esetleg szellem- vagy Erő-hordozó -féle? Honnan tett szert egyáltalán ennyi kakaóra? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a leírást, igazság szerint, én sem tudtam nagyon hova tenni ezt a nevet.

Érződik, hogy akartak egy nagyon kemény karaktert alkotni, így "született meg" Abeloth. Apropó, ő egy szimpla élőlény, esetleg szellem- vagy Erő-hordozó -féle? Honnan tett szert egyáltalán ennyi kakaóra? :)

Hát, elég brutális, az tény. Nem nevezném élőlénynek, de elméletileg meg lehet ölni, bár amikor azt hitték, hogy megölték, akkor valójában testet cserélt. Inkább az Erő Hordozókhoz hasonlítanám, mert az ereje közel az övékével vetekedik. Az Égiek elég nagy fenyegetést láttak benne, ami azért nagy szó. Azt nem tudom, hogyan vált ilyenné, ez már a nagyon ősi időkbe visszanyúló történet, gondolom az utolsó kötetre időzítik ezeket a csattanókat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok kiváncsi, hogy melyik nagy karakter fog meghalni az utolsó, 9. kötetben. Luke ugye nem lehet, azt maga Lucas vétózta meg (pedig talán ő lett volna a legjobb megoldás). Talán Han? Ő már van vagy hetven éves, ha jól számolom :D

 

Kiváncsi vagyok, hogy mit terveznek a Fate of the Jedi sorozat után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok kiváncsi, hogy melyik nagy karakter fog meghalni az utolsó, 9. kötetben. Luke ugye nem lehet, azt maga Lucas vétózta meg (pedig talán ő lett volna a legjobb megoldás). Talán Han? Ő már van vagy hetven éves, ha jól számolom :D

 

Kiváncsi vagyok, hogy mit terveznek a Fate of the Jedi sorozat után.

Hát, Han Solót elvileg nem vétózták meg és az NJO-ban eredetileg meg is halt volna, de végül nem így döntött az író, James Luceno. De akár lehet ő is. Hát, a Fate Of The Jedi után elméletileg nem terveznek ilyen nagyszabású könyvsorozatot, hanem inkább különálló regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valószínűleg soha nem jutnak el oda, hogy lefordítsák magyarra, így számomra végül is mindegy :( Én az EU-t részletesen a yuuzhan vong invázió kezdetéig ismerem, utána csak nagyvonalakban, a New Jedi Order után meg már nagy homály az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valószínűleg soha nem jutnak el oda, hogy lefordítsák magyarra, így számomra végül is mindegy :( Én az EU-t részletesen a yuuzhan vong invázió kezdetéig ismerem, utána csak nagyvonalakban, a New Jedi Order után meg már nagy homály az egész.

Nekem sem tiszta minden részlet, nem tudok mindennel egyszerre foglalkozni. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok kiváncsi, hogy melyik nagy karakter fog meghalni az utolsó, 9. kötetben. Luke ugye nem lehet, azt maga Lucas vétózta meg (pedig talán ő lett volna a legjobb megoldás). Talán Han? Ő már van vagy hetven éves, ha jól számolom :D

 

Kiváncsi vagyok, hogy mit terveznek a Fate of the Jedi sorozat után.

Még Leia és Lando is meghalhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valószínűleg soha nem jutnak el oda, hogy lefordítsák magyarra, így számomra végül is mindegy :( Én az EU-t részletesen a yuuzhan vong invázió kezdetéig ismerem, utána csak nagyvonalakban, a New Jedi Order után meg már nagy homály az egész.

Valószínűleg nálunk tényleg nem fognak megjelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben végre megérkezett a Tomboló Erő, ezúttal nem adtam borravalót, elvégre késett egy napot. :P Ráraktam magamnak a TFU zenéit a telóra és közben hallgatni fogom fülesen. :D

 

Még Leia és Lando is meghalhat.

Az igaz, bár nem tudom, hogy őket meg meg merik-e lépni, mert még mindig úgy érzem, hogy nem véletlen az az észrevétel, amit egyszer írtam.

 

Én arra gondoltam, hogy addig nem akarják megölni őket, amíg az eredeti, őket alkotó színészek még élnek. A Fate Of The Jedi-ban 43 évvel a yavini csata után járnak, a klasszikus trilógia forgatása pedig körülbelül 34-35 éve vette kezdetét. Ha megnézzük, hogy Mark Hamill akkor volt 26 éves és egy 7 évvel fiatalabb karaktert alakított, akkor ha ezt a 7 év különbséget hozzáadjuk a 35-höz, akkor körülbelül 42-őt kaptunk. Így Luke Skywalker a Star Wars univerzumában is körülbelül ugyanannyi éves, mint a valóságban. :) Szerintem erre megy ki a játék. Hülye teória, tudom, de van benne valami, talán...

Bár ebbe egy kicsit belepiszkít a lény, hogy James Luceno tervbe vette Han Solo halálát, de lehet, hogy csak az ötlet szintjén és magát a Lucasfilmet nem kérdezte meg erről. Viszont Chewbacca is meghalt, Peter Mayhew pedig most is él. Azzal, hogy Leiát megölik, hát, nem kínozták már meg eléggé szerencsétlen Han Solót? Lando halála már inkább valószínű, elvégre ő már közel sem szerepel olyan sokat, mint régen és nem is olyan jelentős karakter, (Már.) de Chewbacca példájából okulva ez lehet nem egy életbiztosítás. Az EU-ban már ugye összeházasodott Tendra Risanttal, született egy gyermekük, boldogan élnek, meg minden, kár lenne ezt elrontani. Még kevesebbet szerepel például Wedge Antilles és ő is filmes karakter és az EU-nak köszönhetően már legalább annyira jelentős, mint a többiek. De régi karakter néven nem feltétlenül a filmekből ismertre kell gondolni, szerintem. Hiszen vannak olyan, az EU-ban debütált szereplők, akik legalább annyira főszereplők lettek már, mint ők. Corran Horn, Kyle Katarn, Kyp Durron... Sőt, még Talon Karrde is, bár számomra nagy szívfájdalom lenne, ha ő távozna, mármint így. Bár az is kétséges, hogy egyáltalán feltűnik-e, elvégre csak az Outcastben volt benne.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már valamelyikük meghal, remélem, szép halált írnak nekik. De a legjobb az lenne, ha aggkori végelgyengülés vinnél el őket :D Úgyis volt már elég erőszakos halál, nem kellene még őket is valamilyen nem természetes módon eltenni láb alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már valamelyikük meghal, remélem, szép halált írnak nekik. De a legjobb az lenne, ha aggkori végelgyengülés vinnél el őket :D Úgyis volt már elég erőszakos halál, nem kellene még őket is valamilyen nem természetes módon eltenni láb alól.

Akkor viszonz a következő regénynél ugorni kéna vagy 10-15 évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok kiváncsi, hogy melyik nagy karakter fog meghalni az utolsó, 9. kötetben. Luke ugye nem lehet, azt maga Lucas vétózta meg (pedig talán ő lett volna a legjobb megoldás). Talán Han? Ő már van vagy hetven éves, ha jól számolom :D

 

Kiváncsi vagyok, hogy mit terveznek a Fate of the Jedi sorozat után.

 

Meglepődnék, ha megölnének mostanában fontos karaktert, a Fate of the Jedi sorozatban már annyira óvatosnak tűnnek a készítők, hogy elkerüljék a rajongók haragját, hogy a történet is alig halad. Szerintem már hagyni fogják őket békésen visszavonulni. :)

Nem csak az írókon múlik az ilyen döntés egyébként, itt egy anekdota arról, hogyan született a New Jedi Order sorozat:

A Bantam kiadó Star Wars könyvekre szóló szerződése lejárt 1999-ben, és a Lucasfilm új kiadót választott az amerikai könyvek kiadására, a Del Rey-t. A ROTJ utáni történet ekkor a Jövő Látomásánál tartott, amiben Zahn nagyrészt lezárta a Bantam sorozat főbb témáit. A Del Rey-nél rögtön izgalomba jöttek a hatalmas lehetőségtől, a kiadó így valami teljesen újat akart kipróbálni a saját új sorozatának, ami nagy publicitást is kelt, úgyhogy kitaláltak egy jó sokkoló nyitást: megölik Luke Skywalker-t az első regényben. Ezt az ötletet a LucasFilm hamar visszadobta (a fejőstehenet azért nem engedték kinyírni) úgyhogy új áldozatot választottak: Csubakka, akinek úgy se tudtak már túl sok érdekes mellékszálat kitalálni a regényekben. Kellett még egy "minden eddiginél súlyosabb galaxis méretű fenyegetés", ebből lettek a Vongok, és az első részhez kiválasztottak egy nagy nevet a fantasy írók közül: R.A.Salvatore-t. De Salvatore már készen kapta a kiadótól, hogy neki másik galaxisból jövő invázióról és Csubakka haláláról kell írnia. Sőt, csak azután tudta meg, hogy meg kell ölnie Csubakkát, hogy aláírta a szerződést az első regényre. Ilyen a szórakoztató ipar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miről szólhat, de Karpyshyn nálam már elérte azt a szintet, hogy rossz könyvet nem tud nekem írni. Legrosszabb esetben nem 5-ös, hanem 4-es. :)

 

Nekem is ez az első csalódásom vele, Darth Bane-t, KOTOR 1-et imádtam.

Még a Mass Effect 1-nél is ő volt a vezető író, zseniális dolgokat tud művelni, de most valahogy nem igazán fogott el a KotOR hangulata, miközben olvastam a Revan könyvet. A végére azért belejön, de végig megmaradta TOR túlsúlya, és a lezárás is olyan felemás érzést hagyott maga után.

 

Mondjuk én elég sokat vártam a könyvtől, csak most tudatosult bennem, hogy már vagy 6 éve jött ki a KotOR 2, és azóta várom, hogy végre lezárják a kedvenc nyitva hagyott történetemet.

Szerkesztve: - Modi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez az első csalódásom vele, Darth Bane-t, KOTOR 1-et imádtam.

Még a Mass Effect 1-nél is ő volt a vezető író, zseniális dolgokat tud művelni, de most valahogy nem igazán fogott el a KotOR hangulata, miközben olvastam a Revan könyvet. A végére azért belejön, de végig megmaradta TOR túlsúlya, és a lezárás is olyan felemás érzést hagyott maga után.

 

Mondjuk én elég sokat vártam a könyvtől, csak most tudatosult bennem, hogy már vagy 6 éve jött ki a KotOR 2, és azóta várom, hogy végre lezárják a kedvenc nyitva hagyott történetemet.

Talán az új regényben lezárják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal az EU-ban is akad időutazós sztori, de akkora baromság, hogy az SW történelmet tekintve ignorálom.

 

Nem tudom, mi az infó forrása, de nagyon úgy tűnik, hogy csak bedobtak valamit, hadd csámcsogjon a nép. Korábban többször leszögezték, hogy évekig még biztosan nem lesz semmi a tv-sorozatból, ami reálisnak is tűnik.

Kemp Crosscurrent című regényében volt valami "időutazás" szerű. Ott az ősi múltból egy hajó, ami tele van egy csapat Sith-tel és Jedivel belekerült valami anomáliába és több, mint 5000 évvel később bukkantak fel újra a Legacy of the Force sorozat eseményei után. Az se biztos, hogy időutazás történt, lehet, hogy csak sztázisba került mindenki abban a ködben.

Mivel a szavazáson a 3. helyezet lett, így szinte biztos, hogy olvashatjuk ezt is magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepődnék, ha megölnének mostanában fontos karaktert, a Fate of the Jedi sorozatban már annyira óvatosnak tűnnek a készítők, hogy elkerüljék a rajongók haragját, hogy a történet is alig halad. Szerintem már hagyni fogják őket békésen visszavonulni. :)

Nem csak az írókon múlik az ilyen döntés egyébként, itt egy anekdota arról, hogyan született a New Jedi Order sorozat:

A Bantam kiadó Star Wars könyvekre szóló szerződése lejárt 1999-ben, és a Lucasfilm új kiadót választott az amerikai könyvek kiadására, a Del Rey-t. A ROTJ utáni történet ekkor a Jövő Látomásánál tartott, amiben Zahn nagyrészt lezárta a Bantam sorozat főbb témáit. A Del Rey-nél rögtön izgalomba jöttek a hatalmas lehetőségtől, a kiadó így valami teljesen újat akart kipróbálni a saját új sorozatának, ami nagy publicitást is kelt, úgyhogy kitaláltak egy jó sokkoló nyitást: megölik Luke Skywalker-t az első regényben. Ezt az ötletet a LucasFilm hamar visszadobta (a fejőstehenet azért nem engedték kinyírni) úgyhogy új áldozatot választottak: Csubakka, akinek úgy se tudtak már túl sok érdekes mellékszálat kitalálni a regényekben. Kellett még egy "minden eddiginél súlyosabb galaxis méretű fenyegetés", ebből lettek a Vongok, és az első részhez kiválasztottak egy nagy nevet a fantasy írók közül: R.A.Salvatore-t. De Salvatore már készen kapta a kiadótól, hogy neki másik galaxisból jövő invázióról és Csubakka haláláról kell írnia. Sőt, csak azután tudta meg, hogy meg kell ölnie Csubakkát, hogy aláírta a szerződést az első regényre. Ilyen a szórakoztató ipar.

És hogy kiakadtak Csubi halála miatt. Szegény Salvatore-t még meg is fenyegedték. Nem tudom mit vannak úgy oda a halála miatt. Obi-van EP4-es, és Yoda EP6-os halála miat nem volt ilyesmi.

Én nem tudom bántani Salvatore-t, emiatt, hisz ő az egyik kedvenc íróm. Bármit ír, az nekem nagyon jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy kiakadtak Csubi halála miatt. Szegény Salvatore-t még meg is fenyegedték. Nem tudom mit vannak úgy oda a halála miatt. Obi-van EP4-es, és Yoda EP6-os halála miat nem volt ilyesmi.

Én nem tudom bántani Salvatore-t, emiatt, hisz ő az egyik kedvenc íróm. Bármit ír, az nekem nagyon jó lesz.

Szerintem Csubit meg kellett ölni, már alig volt jelentősége az EU-ban (jó példa erre a Thrawn Keze-duológia, ahol Zahn egyszerű bébiszitter-szerepre fokozta le...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Csubit meg kellett ölni, már alig volt jelentősége az EU-ban (jó példa erre a Thrawn Keze-duológia, ahol Zahn egyszerű bébiszitter-szerepre fokozta le...)

Igen, szerintem is időszerű volt a halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Csubit meg kellett ölni, már alig volt jelentősége az EU-ban (jó példa erre a Thrawn Keze-duológia, ahol Zahn egyszerű bébiszitter-szerepre fokozta le...)

Szerintem jól tette. Sokszor Lando és Wedge karakterén is érződik, hogy csak azért kapnak szerepet néhány regényben, mert azzá váltak a filmekben, akik. De abszolút nélkülözhető karaktereknek tartom őket, ráadásul az EU-nak is jót tenne, elkerülve ezzel azt a hatást, hogy a fontosabb szereplők "halhatatlanok" és sérthetetlenek, akik úgyis mindig mindenhonnan kivágják magukat. Ráadásul szerintem a vérbeli EU-karakterek (Mara Jade, Corran Horn, Talon Karrde, Jorj Car'das, Pellaeon, Daala, stb.) önállóan, az ismert figurák nélkül is remekül megállják a helyüket. Ez legjobban Zahn regényeiben látszik, aki nem félt saját (hozzáteszem remek) karaktereket megírni, a régiekkel pedig jóformán megmaradt ugyanazon a szinten, a jellemükhöz nem sokat tett hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jól tette. Sokszor Lando és Wedge karakterén is érződik, hogy csak azért kapnak szerepet néhány regényben, mert azzá váltak a filmekben, akik. De abszolút nélkülözhető karaktereknek tartom őket, ráadásul az EU-nak is jót tenne, elkerülve ezzel azt a hatást, hogy a fontosabb szereplők "halhatatlanok" és sérthetetlenek, akik úgyis mindig mindenhonnan kivágják magukat. Ráadásul szerintem a vérbeli EU-karakterek (Mara Jade, Corran Horn, Talon Karrde, Jorj Car'das, Pellaeon, Daala, stb.) önállóan, az ismert figurák nélkül is remekül megállják a helyüket. Ez legjobban Zahn regényeiben látszik, aki nem félt saját (hozzáteszem remek) karaktereket megírni, a régiekkel pedig jóformán megmaradt ugyanazon a szinten, a jellemükhöz nem sokat tett hozzá.

A felsorolás a jelen körülmények szerint úgy áll, hogy Mara Jade halott, Gilad Pellaeon halott, Jorj Car'das valószínűleg halott, hiszen már akkor nagyon öreg volt, amikor A Jövő Látomásában szerepelt, húsz évvel később valószínűleg már nem él. Daala egyelőre még szerepel, a Fate Of The Jedi elején elég fontos szerepe volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsorolás a jelen körülmények szerint úgy áll, hogy Mara Jade halott, Gilad Pellaeon halott, Jorj Car'das valószínűleg halott, hiszen már akkor nagyon öreg volt, amikor A Jövő Látomásában szerepelt, húsz évvel később valószínűleg már nem él. Daala egyelőre még szerepel, a Fate Of The Jedi elején elég fontos szerepe volt.

Daala a Galaktikus Szövetség államfője is volt, ha jól emlékszem. Karrdéval és Bel Iblis-szel mi lett? A lázadók nagy vezetői már mind halottak, Crix Madine, Mon Mothma, Jan Dodonna, Borsk Fey'lya, Ackbar... őket kedveltem :( Rieekan sorsát nem ismerem még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daala a Galaktikus Szövetség államfője is volt, ha jól emlékszem. Karrdéval és Bel Iblis-szel mi lett? A lázadók nagy vezetői már mind halottak, Crix Madine, Mon Mothma, Jan Dodonna, Borsk Fey'lya, Ackbar... őket kedveltem :( Rieekan sorsát nem ismerem még.

Rieekan még él. Karrde is, Bel Iblis pedig már nagyon rég óta nem szerepelt, bár ő már A Jövő Látomása és a Thrawn trilógia idején is benne járt már a korban, sőt, a TFU idején is, nem tudom, hogy él-e még, de szerintem csendben eltávozott már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Salvatore már készen kapta a kiadótól, hogy neki másik galaxisból jövő invázióról és Csubakka haláláról kell írnia. Sőt, csak azután tudta meg, hogy meg kell ölnie Csubakkát, hogy aláírta a szerződést az első regényre. Ilyen a szórakoztató ipar.

A filmipar jut eszembe, ahogy a filmeknél a forgatókönyvíróknak megmondják a stúdiók, producerek, hogy mit kell megírniuk, a rendezőknek pedig mit (és hogyan) kell megrendezniük. Végül is ugyanaz, ott is kevesebben engedhetik meg maguknak, hogy azt írjanak, filmezzenek, amit akarnak.

 

Daala egyelőre még szerepel, a Fate Of The Jedi elején elég fontos szerepe volt.

Ő is már elég öreg lehet, ha még Tarkin emelte abba a posztba (és ugye mikor), ahova, ráadásul nem két perces pályafutás után.

 

Rieekan még él. Karrde is, Bel Iblis pedig már nagyon rég óta nem szerepelt, bár ő már A Jövő Látomása és a Thrawn trilógia idején is benne járt már a korban, sőt, a TFU idején is, nem tudom, hogy él-e még, de szerintem csendben eltávozott már.

Jó lenne, ha ilyen nagy kaliberű szereplők nem csendben távoznának. Hiába sajnálnám őket, de a halálukról jó volna megemlékezni valamilyen szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő is már elég öreg lehet, ha még Tarkin emelte abba a posztba (és ugye mikor), ahova, ráadásul nem két perces pályafutás után.

Jó lenne, ha ilyen nagy kaliberű szereplők nem csendben távoznának. Hiába sajnálnám őket, de a halálukról jó volna megemlékezni valamilyen szinten.

Az, de biztosíthatlak, hogy a mentalitása nem sokat változott... Szerintem nem baj az, hogy egy karakter békésen távozik, inkább örülök neki, hogy ha valakit megölnek teljesen más érzést kelt az emberben, sokkal könnyebb elengedni azt, aki csendben távozik. Ráadásul ha Bel Iblisen múlt volna, akkor ő meghalt volna a Yaga Minoron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez pont fordítva van, és nem mellesleg kellenek olyan szereplők, akik csak úgy meghalnak, az élet rendje szerint (bár Mon Mothma pl. természetes módon halt meg, rajta kívül nem ismerek még ilyet). Bel Iblis már a lázadás megalakulásakor benne volt a korban (50 éves körül lehetett, hiszen már szenátorként tevékenykedett az EP3 idején is), tehát kevés a valószínűsége, hogy YU 44-ben él még (igaz, Pellaeon is 90 éves körül volt, amikor meghalt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez pont fordítva van, és nem mellesleg kellenek olyan szereplők, akik csak úgy meghalnak, az élet rendje szerint (bár Mon Mothma pl. természetes módon halt meg, rajta kívül nem ismerek még ilyet)

Ackbar, Jan Dodonna... Ők is csendben távoztak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ackbar nem a yuuzhan vong háborúban halt meg?

De, a végén, viszont természetes halállal.

 

Sky, most tartok ott a TFU könyvben, amikor Starkillernek feltűnik, hogy a sebei csak úgy eltűntek... Ez nekem is elég gyanús.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.