Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egy Ep3-4 között játszódó Darth Maul regény nagyon jó ötlet! Ugyanígy tetszene egy Ep1-2 közti Darth Tyranus regény. Sidiousnak szerintem nem szükséges feltétlen saját regény, mivel az előbb említetteken keresztül is gyönyörűen lehetne építeni a karakterét, ahogy az a Darth Plagueis-ben történt.

Maul kapcsán az se kizárt, hogy egy spin-off filmben látjuk őt viszont, és ismerjük meg további sorsát. Elég ikonikus karakter ahhoz, hogy a Disney lógva hagyja egy ütős, TCW-beli cliffhanger után. Kérdés az, mit szólna ehhez az a számos rajongó, akik nem nézik a TCW-t, és akik számára Maul az Ep1-ben, a Naboo-n életét vesztette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy jó ötlet-e egy Maul sztori az EP3-4 közötti időkben.

 

Én inkább azt tenném a Lucasfilm helyében, ha már egyszer úgysem valósul meg a TCW 6., 7., 8. évada, akkor az eddig elkészült fontosabb történeteket ki lehetne adni regény formában. Talán egy olyan 6-7 könyv elég is lenne. Lehetne a sorozat címe: Clone Wars endgame.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy jó ötlet-e egy Maul sztori az EP3-4 közötti időkben.

 

Én inkább azt tenném a Lucasfilm helyében, ha már egyszer úgysem valósul meg a TCW 6., 7., 8. évada, akkor az eddig elkészült fontosabb történeteket ki lehetne adni regény formában. Talán egy olyan 6-7 könyv elég is lenne. Lehetne a sorozat címe: Clone Wars endgame.

 

Szerintem "egy egész estés" rajzfilmben kéne lezárni a Maul szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért tartod rossz ötletnek? :)

Valahogy Maul tnem érzem jónak az EP3 és EP4 közé. Legyen megint Palpatine végrehajtója, mint régen? Vagy szökjön meg a Sith-ektől és legyen Vader és Sidious ellensége? Persze lehet, hogy később másképp fogom gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért tartod rossz ötletnek? :)

 

Szerintem az ,hogy filmet kapjon pont amiatt is rossz ötlet amit te is említettél : "Kérdés az, mit szólna ehhez az a számos rajongó, akik nem nézik a TCW-t, és akik számára Maul az Ep1-ben, a Naboo-n életét vesztette. "

Egy olyan terjedelmű rajzfilmben mint amilyen a klónok háborúja volt 2008-ban ,szépen le lehetne zárni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy Maul tnem érzem jónak az EP3 és EP4 közé. Legyen megint Palpatine végrehajtója, mint régen? Vagy szökjön meg a Sith-ektől és legyen Vader és Sidious ellensége? Persze lehet, hogy később másképp fogom gondolni.

A hangsúly azon van, hogy a Mandalore-on történtek után kéne kezdeni valamit a karakterrel, mert így nem egyszerűen lezáratlan a története, de ordít a folytatásért, amire szerintem minden TCW-néző kíváncsi lett volna. Hogy ezt melyik EU-író, miként valósítja meg, az rájuk van bízva. Amennyiben megoldható, használhatnák akár Filoni eredeti elképzelését is, ami végül nem elevenedett meg a sorozatban. A példa kedvéért: Sidious felhasználhatná az örök élet után való kutatáshoz (ez kapcsolódási pont lenne a Plagueis regényhez), esetleg valami módon kezes báránnyá változtatva ismét lehetne a végrehajtója, vagy akár a két Sith elől menekülő szökevény válna belőle, esetleg Kenobival is összefuthat a Tatooine-on... lehetőség szerintem bőven van benne, a kérdés az, akarnak-e kezdeni vele valamit.

 

Egy olyan terjedelmű rajzfilmben mint amilyen a klónok háborúja volt 2008-ban ,szépen le lehetne zárni.

Film formájában valóban nem a legjobb ötlet. De azt kétlem, hogy a Disney csupán Maul miatt beruházna egy külön sorozatra. Értelmesebb lett volna a TCW-s gárdával összedobni Maul befejezését... már ha érdekelné őket a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Darth Plagueis eddig hihetetlen jó. :)

 

Annyira durva olvasni a

 

 

fiatal Palpatine-ról. Nem mellesleg Luceno ismét megmutatta, mennyi mindent tud az SW-univerzumról. Csomó eseményre, bolygóra hivatkozik, rengeteg fajt vonultat fel... egy EU-kedvelő számára ez a könyv maga a mennyország. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangsúly azon van, hogy a Mandalore-on történtek után kéne kezdeni valamit a karakterrel, mert így nem egyszerűen lezáratlan a története, de ordít a folytatásért, amire szerintem minden TCW-néző kíváncsi lett volna. Hogy ezt melyik EU-író, miként valósítja meg, az rájuk van bízva. Amennyiben megoldható, használhatnák akár Filoni eredeti elképzelését is, ami végül nem elevenedett meg a sorozatban. A példa kedvéért: Sidious felhasználhatná az örök élet után való kutatáshoz (ez kapcsolódási pont lenne a Plagueis regényhez), esetleg valami módon kezes báránnyá változtatva ismét lehetne a végrehajtója, vagy akár a két Sith elől menekülő szökevény válna belőle, esetleg Kenobival is összefuthat a Tatooine-on... lehetőség szerintem bőven van benne, a kérdés az, akarnak-e kezdeni vele valamit.

 

 

Film formájában valóban nem a legjobb ötlet. De azt kétlem, hogy a Disney csupán Maul miatt beruházna egy külön sorozatra. Értelmesebb lett volna a TCW-s gárdával összedobni Maul befejezését... már ha érdekelné őket a sorsa.

 

És nem is rossz ötlet. Talán lehetne belőle valami. És akkor talán magyarul is olvashatnánk előbb-utóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag:

 

 

 

Ez egy jó könyv, de nem hibátlan.

 

Először is, én általában úgy tekintek ezekre a könyvekre, hogy mennyire tudják kiegészíteni a filmek világát (ez alól azért van néhány kivétel). Hozzáad-e az adott produktum ehhez a világhoz, vagy inkább elvesz belőle. Ebből a szempontból vizsgálva a Halálcsillag mindenképpen hozzáadott értéket képvisel. Teljes mértékben kimeríti az Expanded Universe jelentését és még nagyon jól is teremt kapcsolatot az említett EU művei, illetve a hat mozi között. (A sorozatot direkt nem vettem ide, mert ezen a fronton található egy kisebb ellentmondás, de ezt még ki lehet magyarázni és igazán kardinális pontként nem jelenik meg.)

Az SW történelem és különösképpen a Classic legemblematikusabb építményéről - amely egyben egy társadalom kritikai korrajzként is szolgál - nem készült még egy igazán átfogó mű az EU keretein belül. Így kijelenthetjük, hogy a Halálcsillag mindenképpen egy hiánypótló alkotás!

 

Elnézve az írókat egyből kiderül, hogy jó kezekben volt a project. Steve Perry egy igazán tehetséges író, aki több franchiseban is bedolgozott már, ráadásul dolgozott korábban együtt Michael Reaves-el a MedStar duológián. Mindkettejüknek volt EU-s tapasztalata, úgyhogy nem gyenge kezdők tollából született ez az alkotás.

Az írói munkát ezzel együtt nem mondanám kiemelkedőnek, ettől függetlenül túl sok kivetnivalót sem találtam benne. Volt benne pár nagyon jó húzás is (pl.: "A Halálcsillag pusztulása ütős utolsó fejezet lett volna. Na mindegy... egyszer majd talán nekilát valaki, és elmeséli a történetet." - ez egy kitűnő írói húzás, ahogy a karakter "kitekint" a műből). Dramaturgiailag, illetve a dialógusokat tekintve szerintem abszolút rendben van. A könyv első harmadát én is egy kicsit elnyújtottnak éreztem, ezzel együtt azt nem mondanám, hogy rosszul volt megszerkesztve. Egyszerűen csak hosszabban volt felvezetve a bonyodalom, mint vártam. A karakterek nekem átlagos EU szereplőknek tűntek, akiknél azért tapasztalhattunk szép ívű személyiség fejlődéseket/változásokat, amit szimbolizálnak, az pedig mindenképpen mélyebb tartalmat rejt magában, mint első látásra tűnne. Egyszerű emberek ők, akik úgy állnak hozzá a problémához, hogy amíg őket nem érinti addig nem aggódnak miatta. Ott van a vicces és ravasz fickó, aki mindig kivágja magát (Ratua), az egyszerű orvos, akinek ugyan nem tetszik a rendszer, de nem mer ellene semmit sem tenni (Uli), aki csak a munkáját akarja végezni és inkább kimaradni mindenből (Memah), a kemény, de tisztességes katona (Nova) és még sorolhatnám. Nekem a kedvencem Tenn Graneet volt, rajta láttam az egyik legmarkánsabb változást. A tökéletes katona, kemény, nem ismer félelmet, mindig végrehajtja a parancsokat és nem vágyik másra, csak teljesíteni a feladatát. Ebből lett aztán a történet végére egy alapjaiban megváltozott, megtört személy, aki már elgondolkodik a felelősségen is, amit a tettei után vállalnia kell. (Ez egyébként hasonlóan megjelenik Vil-nél is, de Graneet példáján keresztül sokkal szemléletesebb.) Fejlődése akkor vált volna teljessé, ha a Yavin elleni támadásnál megtagadja a tűzparancsot, de így is nekem összességében ő nyerte el a legjobban a tetszésemet. A Birodalom oldaláról Vader szerintem hitelesen volt ábrázolva, Mottiról is többet tudhattunk meg és érdekes volt most a dolgokat a másik oldalról látni. Az Ep. IV-ben az egyik nézőpontból kísérhettük végig az eseményeket, míg itt sok filmbéli jelenet is visszaköszönt, viszont már birodalmi szemszögből! Ez adja a műnek az igazi esszenciáját. Tarkint direkt a végére hagytam. Ő az a szereplő, akire talán a legjobban kíváncsi voltam. A Daala-val folytatott viszonya, már mikor meghallottam K. J. Anderson könyvében, sem nyerte el a tetszésem, később azonban már máshogy álltam hozzá. Megfelelően mélyítették a karaktert, Tarkin igazi jellemét azért meghagyva. Annak is örültem, hogy szóba került az a hőkivezető akna és, hogy már észrevettek korábban is.

 

Maga a Halálcsillag egy kor lenyomata. Az Ep. IV és a Halálcsillag írásának idején még javában dúlt a hidegháború és a fegyverkezési verseny. Egy ilyen szuper fegyverhez, mint a Halálcsillag, egyedül talán az atombombát tudnám hasonlítani. Az is megépítésének idején hasonló módon funkcionált, mint ez a képzeletbeli fegyver. Nagyon érdekes, hogy mit érezhetett az, aki akkor ledobta az atombombát Japánra, miután szembesült tettének súlyával... talán hasonlót, mint Graneet őrmester. Másik hasonlatképpen pedig a Titanic jutott eszembe, amit szintén elpusztíthatatlannak hittek és hasonlóan, mint Tarkin az utolsó pillanatig nem akarták elhinni a keserű igazságot, mert jobban hittek annak, amit a látszat képviselt egy ilyen gigásznál!

 

Negatívumként azt tudnám felhozni, hogy nekem egy kicsit túl sarkított és rózsaszín ez a történet. Meghalt Atour, Rodó és Nova, de ezzel együtt is az a záró jelenet szerintem túlságosan happy end-re sikeredett. Legalább az említett három szereplő ottveszett a Halálcsillagon. A könyvnek szerintem az volt a legfontosabb üzenete, hogy az éremnek mindig két oldala van. A II. világháborúban, a német hadseregben sem volt mindenki náci. A Birodalomban sem vallotta mindenki magáénak azokat az elveket és a Halálcsillagon is odavesztek ilyen emberek. Ezért kellett meghalni szereplőink közül néhánynak ott. Tudom, ha mindannyian ott pusztulnak, akkor az sokaknak nem tetszett volna, mert túl szomorú, de itt szerintem a dráma elengedhetetlen volt. Egyébként annak nem örültem, hogy azokról a szabotázs akciókról nem hallhattunk többet. Kíváncsi lettem volna, hogy a lázadók pontosan, hogy hajtották végre ezeket az akciókat, akár arra is, hogy hogy szerezték meg a terveket, ilyesmik. Amúgy az én könyvemben volt egy elírás is, a könyvtárost az elején sokáig Atour Rien-nek írták, utána meglepetten szembesültem, hogy igazából Atour Riten-nek hívják...

 

Összességében szerintem abszolút rendben van ez a könyv és sok értéket ad hozzá a filmekhez, hogy miként épült meg ez az űrállomás és bemutatja a másik oldal szempontjából is az eseményeket. Sarkított és nem túl mély karakterek jellemzik a szereplőgárdát, de ezzel együtt rossznak nem mondanám egyiket se. Amit lehetett szerintem kihozták ebből a témából. Nem a kedvenc EU könyvem, de az előző év egyik legjobb alkotása.

 

 

 

(spoilerbe tettem inkább az egészet)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves & Steve Perry: Halálcsillag

 

Jó könyv, zseniálisan kiegészíti az Egy Új Remény történéseit. Tetszett, csak hogy is mondjam, az olvasása után kicsit hiányérzetem volt. Wilde szavaival szinte tökéletesen egyetértek, és nem csak nálad volt elírás :angry: Méghozzá nem is kevés, erre igazán figyelhetnének. Tudomásom szerint a lektor (V. József) feladata pont ezeknek a hibáknak a kiiktatása. Az újabb könyvekben egyre több a hiba, és olykor nagyon idegesítő.

 

Szóval egy jó könyv, de semmi több, a karakterek jók, nekem a Vader szál tetszett leginkább. Úgy érzem az írópáros a témából kihozott mindent, viszont ennek ellenére én többet vártam.

 

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó értékelés, Wilde! :)

 

Jó írás lett Wilde!

 

Köszönöm szépen. Most megkaptam a Revan-t, ha majd befejeztem abból is írok egy kritikát. :)

 

Egyébként zillo, én online-újságnál voltam régebben és ott volt egy olvasó szerkesztő, aki mindig azt nézte, hogy milyen elírások, elütések vannak benne. Gondolom a könyveknél is így van és ezt előtte nagyon sokszor átnézik, úgyhogy én sem értem, hogy maradhattak benne ilyen hibák. Ezek azért elég szembetűnő dolgok voltak! Nekem a Thrawn trilógia például ilyen nagyon régi antikváros kiadásban volt meg és abban is voltak kisebb elírások, de a neveket azért legalább helyesen írták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Plagueis-ben eddig nem találtam nagyobb elírásokat, bár egy esetben Sidious-t írnak Plagueis helyett, és ez fordítva is előfordul, de el tudom képzelni, hogy az eredetiben is benne volt ez a hiba (sokszor a minőség ott rosszabb, mint a hazai kiadásban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU és az filmek viszonyában 3 lehetőpséget lehet felvázolni.

1. Teljesen érintetlen marad, sőt építenek is rá. (Szerintem ez kizárt.)

2. Részben megmarad, részben nem. Az ellentmondó dolgokat kiveszik a kánonból, vagy jobb esetben retconolják.

3. Teljesen eltörlik azt az EU-t, ami a filmeket érinti. Ha lesz jövője az EU-nak akkor az univerzum azon részeit rebootolják.

Szerintetek melyik a legvalószínűbb? Melyiket szeretnétek, ha megvalósulna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU és az filmek viszonyában 3 lehetőpséget lehet felvázolni.

1. Teljesen érintetlen marad, sőt építenek is rá. (Szerintem ez kizárt.)

2. Részben megmarad, részben nem. Az ellentmondó dolgokat kiveszik a kánonból, vagy jobb esetben retconolják.

3. Teljesen eltörlik azt az EU-t, ami a filmeket érinti. Ha lesz jövője az EU-nak akkor az univerzum azon részeit rebootolják.

Szerintetek melyik a legvalószínűbb? Melyiket szeretnétek, ha megvalósulna?

 

1. - Ez szerintem is ki van csukva. Maximum átvesznek bizonyos elemeket valamilyen formában, de ez sem túl valószínű.

2. - Ennek örülnék, de úgy gondolom nem ez fog megvalósulni. Érdekes lenne ennél a koncepciónál, hogy akkor ez most idetartozik vagy nem, ez most számít vagy nem... stb.

3. - Ezt tartom a legvalószínűbbnek (talán az egyedüli valószínű eshetőségnek is egyben). A jövőben is lesz majd EU, de az már a Sequel-re fog építkezni...

 

Az én véleményem az a témáról, hogy meg tudom érteni a 3. lehetőséget. Ők egy teljesen új világot akarnak maguknak felépíteni, így evidens, hogy át fogják húzni azt a világot, amit az EU épített fel arról az éráról. Sokan a SW fanok közül eddig is úgy tekintettetek az EU-ra, hogy nem tartozik hozzá a Saga-hoz és őket nem érdekli. Éppen ezért nem gondolom, hogy a jövőben a Disney-sek nagyon a szívükön viselnék az általunk megismert EU sorsát, pláne hogy a nagy része azt a világot fedte le, amibe ők most belekezdenek. Egyébként nekem eddig is volt olyan része az EU-nak, ami például mint könyv, mint történet nagyon tetszett, de nem igazán tudtam beleilleszteni abba a világképbe, ami a SW-ról addig kialakult bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És eljött a nap, amire 9 éven át vártam!

 

Republic Commando. Tűzharc! Ráadásul 50%-os az előrendelési kedvezmény rá.

https://www.szukits.hu/republic-commando/816-karen-traviss-tzharc-konyv-000817.html

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyéb kiadók könyveinél az újonnan felkerült, előrendelhető státuszban lévő köteteknél 40% a kedvezmény, megjelenés után 20% lesz belőle.

Talán a saját könyveiknél is valami hasonló rendszert vezetnek be. Bár nem hiszem, hogy megjelenés után megmarad a kedvezmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az 1., de realistaként már a 2. lehetőséggel is bőven elégedett lennék.

 

Más: a Scoundrels-nek milyen volt a fogadtatása Amerikában?

 

A Scoundrels-ről eddig nagyon jók a vélemények. Kb 90%-os elégedettséget tapasztalok.

http://www.goodreads.com/book/show/13573427-star-wars#other_reviews

 

http://www.amazon.com/Scoundrels-Star-Wars-Timothy-Zahn/product-reviews/0345511506/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

1. - Ez szerintem is ki van csukva. Maximum átvesznek bizonyos elemeket valamilyen formában, de ez sem túl valószínű.

2. - Ennek örülnék, de úgy gondolom nem ez fog megvalósulni. Érdekes lenne ennél a koncepciónál, hogy akkor ez most idetartozik vagy nem, ez most számít vagy nem... stb.

3. - Ezt tartom a legvalószínűbbnek (talán az egyedüli valószínű eshetőségnek is egyben). A jövőben is lesz majd EU, de az már a Sequel-re fog építkezni...

 

Az én véleményem az a témáról, hogy meg tudom érteni a 3. lehetőséget. Ők egy teljesen új világot akarnak maguknak felépíteni, így evidens, hogy át fogják húzni azt a világot, amit az EU épített fel arról az éráról. Sokan a SW fanok közül eddig is úgy tekintettetek az EU-ra, hogy nem tartozik hozzá a Saga-hoz és őket nem érdekli. Éppen ezért nem gondolom, hogy a jövőben a Disney-sek nagyon a szívükön viselnék az általunk megismert EU sorsát, pláne hogy a nagy része azt a világot fedte le, amibe ők most belekezdenek. Egyébként nekem eddig is volt olyan része az EU-nak, ami például mint könyv, mint történet nagyon tetszett, de nem igazán tudtam beleilleszteni abba a világképbe, ami a SW-ról addig kialakult bennem.

 

 

Jó gondolatok. Én most a 2. és a 3. lehetőségre látok esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.