Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én a Honor Among Thieves, Razor's Edge és a Scoundrels (talán még a Cestus Deception) című könyveket biztosan nem rendelem meg. Ezek nagyon hidegen hagynak. Már nagyon várom az Annihilationt meg a Kenobit, utóbbit talán egy kicsit jobban is. Belegondolva nagyon szeretem azokat a könyveket, melyek kifejtik egy adott szereplő karakterét. Pl. Darth Plagueis, Bane. Remélem várakozásaim beigazolódnak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egyedül a TFU2-t nem vettem meg, de majd később pótolni fogom.

 

Paul S. Kemp: Áramlatok

 

Kemp regénye az Árnyjáték után különösen sötét hangvételűnek hatott, ahol a szerző az Erő filozófiáját boncolgatja a különböző szereplők szemszögeiből. Olyan kérdések merültek fel, hogy hol húzódik a határ a Világos és a Sötét között (egyáltalán van-e ilyen), mit jelent a kétkedés, a bosszúvágy, a bizonytalanság. A csatajeleneteket Kemp meglehetősen naturalisztikusan próbálta ábrázolni, tehát folyik a vér, ropognak a csontok, a bordák, szóval na, nem egy Zahn- vagy Anderson regény. :) Nagyon tetszett, hogy több utalás történik más EU-regényekre, így pl. a Kirajzásra és A túlélők keresésére, de más NJO és azutáni művekre, amelyeket sajnos Magyarországon még nem adtak ki. Szerintem a yuuzhan vong faj neve először szerepelt egy hazai kiadványban, de lehet hogy tévedek. :) A sok visszautalás ellenére a regény élvezhető maradt az olyan rajongó számára is, aki az idézett eseményekkel nem volt tisztában, mint pl. én. Ezek csak kiegészítő információk, a regény önmagában is olvasható (tiszta szerencse, hogy pont most olvastam újra a Korélia-trilógiát, így tudtam, mi az a Centerpoint-állomás, amely sorsfordító helyszínt jelentett Jaden életében). Az utalások meghozták a kedvemet ehhez a korszakhoz (a yuuzhan vong háború utáni időszak, a 2. galaktikus polgárháború stb.), remélem egyszer olvashatom ezeket a gigantikus méretű sorozatokat magyar nyelven.

 

 

Gyorsan visszalapoztam a topikban és elolvastam a korábbi véleményeket; R2-val értek egyet, a történetben (nevezetesen az időutazás) sokkal több potenciál rejlett, úgy érzem, rengeteg helyzet maradt kiaknázatlan, hiszen jó lett volna, ha Jaden és Relin beszélgetéseire több idő jut, megosztják tapasztalataikat, jobban kifejtik a kettőjük közötti különbséget, amely a korból, tehát az 5000 éves távolságból adódik. Ez elszalasztott lehetőség volt, úgy érzem. Kicsit belemehetett volna az író jobban a Jedi-rend filozófiájába, bár itt az egyéni tragédiák, ha tetszik "sorsfonalak" voltak kihangsúlyozva. Az anzati-szál is tetszett, erről a fajról először a Mos Eisley Mesék egyik novellájában olvastam (Dannik Jerrikótól még most is kiráz a hideg, ha a cantina jelenetet nézem :) ), bár talán túlzottan gyorsan lezárták az ő történetét. Furcsállottam, hogy a hivatalos Sith-küldetése hamar átvedlett egy személyes párharccá. A sorsától függetlenül az orgyilkos végül is sikerrel járt. :)

 

A klónokat viszont elég sablonos húzásnak tartom; sok már belőlük na, de ettől függetlenül kíváncsian kezdek bele a Hullámtörésbe.

 

 

Egyébként érdekes, hogy a könyv eleji események (Phaegon III) két történés kiindulásául is szolgál:

 

 

Egyrészt a most tárgyalt duológia, hiszen a Harbinger egy szerintem jól megmagyarázott időutazáson esik keresztül, míg másrészt a Sith-küldetés másik cirkálója, az Omen a hiperugráskor megsérül és egy ismeretlen bolygóra zuhan le, ahol a Sith-ek Elveszett Törzse alakul ki teljes elszigeteltségben. :)

 

 

A könyv élvezhető, lendületes olvasmány volt, de a fent említett hiányosságok, inkoherenciák miatt csak 4-est tudok adni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két olyan esetről hallottam, amikor a vásárlók erősen deformált állapotú kötetet kaptak.

 

Enyémmel minden rendben van.

 

Én eddig egyedül a TFU2-t nem vettem meg, de majd később pótolni fogom.

 

Paul S. Kemp: Áramlatok

 

Gyorsan visszalapoztam a topikban és elolvastam a korábbi véleményeket; R2-val értek egyet, a történetben (...) sokkal több potenciál rejlett...

 

A könyv élvezhető, lendületes olvasmány volt, de a fent említett hiányosságok, inkoherenciák miatt csak 4-est tudok adni rá.

 

No, kíváncsi vagyok, a folytatásában is egyet értesz-e velem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Honor Among Thieves, Razor's Edge és a Scoundrels (talán még a Cestus Deception) című könyveket biztosan nem rendelem meg. Ezek nagyon hidegen hagynak. Már nagyon várom az Annihilationt meg a Kenobit, utóbbit talán egy kicsit jobban is. Belegondolva nagyon szeretem azokat a könyveket, melyek kifejtik egy adott szereplő karakterét. Pl. Darth Plagueis, Bane. Remélem várakozásaim beigazolódnak majd.

A Cestust is? Pedig az állítólag jó könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

minden ami belefer csak legyen egy hely a VII nek is

Szerintem azt mindenféleképpen ki akarják majd hozni.

 

Ez arról jutott eszembe, hogy vannak még ifjúsági regények is, melyek az új kánonba tartoznak. Lásd Servants of the Empire könyvek. De most azt gondolom, ha nem muszáj, akkor ezek kimaradhatnak és a maradék helyen lehetne még Legends felnőtt regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez arról jutott eszembe, hogy vannak még ifjúsági regények is, melyek az új kánonba tartoznak. Lásd Servants of the Empire könyvek. De most azt gondolom, ha nem muszáj, akkor ezek kimaradhatnak és a maradék helyen lehetne még Legends felnőtt regény.

 

Szerintem túléljük nélkülük. Én általános iskolásként is felnőtt SW-regényeket olvastam (A Jedik gyermekeit például – most mégis itt vagyok ;)), nekem nem fognak hiányozni az ifjúságiak.

A Tatooine Ghostért viszont már régóta könyörgünk. Valószínűleg ez lesz az utolsó lehetőség, hogy magyarul megjelenjen. A két Schweighofer-antológiának (Tales from the Empire, Tales from the New Republic) is örülnék, de azt hiszem, jelen helyzetben ennek már lőttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy én is azt érzem, hogy a 90-es évekbeli címekre már nem akarnak visszamenni.

 

Olyan gyanúm is van, hogy a 2000 és 2005 között megjelent címekből talán utoljára van esély arra, hogy valami megjeleljen magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert valamiért a Szukits mindig kihagyta. :) Mondván EP6 utáni. Mintha az Én, a Jedi vagy a Kemp-duológia nem lenne az...

 

Én se tudom miért hagyták eddig ki. Nem hiszem, hogy azért, mert EP6 utáni. Talán Denning-gel kapcsolatban van rossz emlékük. Annak idején elkezdték kiadni az írótól a Prizma pentalógiát, valamelyik kötetnél volt valami probléma a jogtulajdonossal, ami nagy port kavart, aztán le is álltak vele. Persze ez csak egy tipp.

 

Ja majdel felejtettem nana ha beleferne a Med star duo es a tatooin ghost .Tenyleg rakerdeztel kb menyi peldanyszamban nyomtatnak en 2000 re tipelek max de szerintem ez alat jelenik meg a szukitsnal

 

Nem fogják megmondani a példányszámokat, azt üzleti titokként kezelik. Szerintem kb. 1000 és 2000 között lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Hullámtörés

 

Egy furcsán induló történet még furcsább folytatása volt a 2. kötet, ahol az író időnként a SW univerzum határait, "normáit" feszegette, de úgy érzem, ez még belefért.

 

 

Még a félig organikus, félig mechanikus lélegző űrállomás is, hiszen a rakatákról tudjuk, hogy sok mindenre voltak képesek a Sötét Oldallal. Az sokkal inkább zavart, hogy Marr, egy mezei roncsvadász tisztában van a rakata birodalommal, én a Kotor alapján úgy képzeltem, hogy ez a faj és ez a birodalom teljesen kiveszett már a köztudatból. Jaden rögtön levágta, hogy ha valami ősi, akkor az csak rakata lehet. :) In-universe ez nem olyan egyértelmű, szerintem. A "zombikat" meg már a Halálosztag óta megszoktuk. :D

 

Kemp megint remekül érzékeltette a szereplők lelki vívódásait, az Erő nyújtotta felelősséget és magányt. Az umbaraiak képessége először furcsának hatott, de hát ugyanerre már az ysalamirik is képesek voltak (kár, hogy erre nem utaltak...). Khedryn nagyon szimpatikus, visszakerestem, ő nem szerepelt a túlélők keresésében, tehát utólag lett a Kirajzás roncsaira odarakva. :) Az őrült klónok inkább idegesítettek, bár Katona a végére szimpatikus lett. Ő és Kegy megérdemlik, hogy boldogan éljék le életüket.

 

Az író meglehetősen fura csavarral zárta le a történetet. Jaden tehát meghalt, még ha tudata teljesen át is töltődött egy klóntestbe, de hát tudjuk, hogy ez nem ugyanaz. Kemp jól érzékeltette, hogy az élőlény nem csak egyenletekből áll, és hiába tökéletes a klónozás, attól még nem lesz ugyanaz a karakter. Elég csak gondolni a Klónháború katonáira, a TCW-ben mindegyik egy önálló egyéniség volt. :) Ráadásul az új-Jadent a későbbiekben az Egyetlen Sith felhasználhatta sötét céljaihoz, átkapcsolva egy chipet vagy valami (ez is ismerős lehet).

 

Erről jut eszembe. A Hullámtöréshez képest kronológiailag később játszódó művekben felbukkan Jaden? Mert akkor az a klón kell, hogy legyen. Nem tudom, Kemp utólag mennyire kavarta meg a dolgokat. A NJO és az azutáni EU-ban nagyon nem vagyok otthon. :S

 

 

Nekem jobban tetszett, mint az előző, izgalmas kaland volt a Galaxis ismeretlen vidékein, 4,5/5 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.