Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Megint nem fogom győzni az összes könyvet beszerezni, szóval a gyűjteményem enyhén szólva is kezd hiányossá válni :(

 

Nekem meg nem a gyűjtemény hiányossággal van bajom, hanem az olvasásra jutó idő hiányosságával... Mondjuk, így, hogy minden meglesz, nyugdíjas éveimre is lesz mit olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olvasással nem lenne annyi gondom, az beleférne...

 

Elolvastam a Gazfickókat. Egy nagyon kellemes és izgalmas kalandregény, az a fajta, ami nekem nagyon bejön. Tetszettek az apró utalások más EU-eseményekre, történetekre, a karakterek átvétele is viszonylag jól sikerült.

 

 

Egy picit Winterrel kapcsolatban érzem erőltetettnek, hogy szerepel a sztoriban.

Sosem értettem igazán, hogy ha Han az ep4 végén megkapta a jutalmát, akkor mi a fenét keresett 3 évvel később még mindig a Lázadóknál, ha egyszer hivatalosan nem csatlakozott, és mi lett a pénzzel, ha Jabba fejvadászai még mindig a nyomában vannak. Most legalább, ha "csak" Legends-szinten is, de kaptunk egy jól működő megoldást. Az is jó ötlet volt, hogy Zahn kitalálta, miért olyan magas a vérdíj Hanért, jól illik az eddigi EU-vonalba.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller: Kóbor lovag

 

Úgy álltam neki a könyv olvasásának, hogy a sztoriról szinte semmi ismeretem nem volt, a képregényt ugyanis még nem volt időm elolvasni. Egy teljesen ismeretlen kor, egy teljesen ismeretlen helyszín, ahol a Galaxisnak mintegy csak mikroszelete van bemutatva, így Miller szinte teljesen szabad kezet alakított ki magának. Ezzel a lehetőséggel élt is, mert a Kóbor lovag egy nagyszerű regény lett, az olvasmányos akciók mellett mélyebb tartalmú filozófiai mondanivalóval is, a Jediket és Sitheket egyaránt illetően. Itt jegyzem meg, hogy a borító csodálatos, ha lenne ilyen verseny, nálam mindenképp dobogós. :)

 

Bár Kerra kitűnő harcos, azért még van mit tanulnia a Jediségről, hiszen sokszor fekete-fehéren látja a világot egy olyan terepen, ahol nem neki kell elszenvednie a Sithek okozta sérelmeket nap mint nap. Éppen ezért szerintem sokszor igazságtalanul osztotta ki Rushert, hogy miért dolgozik a Sith-eknek... Egészen egyszerűen azért, mert nincs más lehetősége. Miller nagyon jól érzékeltette az olvasókkal a zárt világot, ahol a Köztársaság mintegy megfoghatatlan távoli entitás, ahova a hírek alig áramolnak, a különböző Sith Lordok uralnak mindent, behatolva egészen a privát szféráig. A mű 3 részre osztható, és akár 3 kisregényként is felfogható, amelyeket persze az aktuális események összefognak, de mindegyik 1-1 diktatúra típus kibontását takarja.

 

A Kóbor lovag olvasása közben érzékelhetjük azt, hogy Darth Bane 3 évtizeddel később miért is dönthetett a Sith-rend teljes megreformálása mellett. Kicsinyes, kis területeken uralkodó nagyurak csapnak össze egymással, acsarkodnak, legtöbbjük kisstílű, akik egyáltalán nem érnek fel a régi Sith Nagyurakhoz. Odion konkrétan egy vicc, de Daiman rendszerének gyengesége is hamar megmutatkozik, és ehhez elég egyetlen Jedi és egy bothai kém. A legrémesebb diktatúrát a Diarchátus jelentette, de az itteni események is megmutatták, hogy elég egyetlen dominó, hogy az egész rendszer szétboruljon. Még Arkadia rendszere volt a legélhetőbb, de nagyobb kiterjedésben már az is életképtelen. Itt jegyzem meg a fordítás nagy hibáját: a magyar verzióban a nő végig "Arkania" néven szerepel! Ez azért súlyos hiba, Szente Mihálytól sokévnyi SW-fordítás után többet vártam volna...

 

A diktatúra ily sokféle megnyilvánulásai miatt a könyv hangulata sok helyen elég nyomasztó, de pont ezzel érzékeltette Miller jól az Új Sith Háborúk hangulatát, amelyet majd az ezer éves béke korszaka fog követni. Minden hibája ellenére, vagy éppen pont ezért, Kerra számomra szerethető karakter volt, alig várom, hogy a képregényeken keresztül folytassam az ő történetét. :)

 

5/5, nehéz dolgom lesz ezzel a sorrendállítással...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sean Williams: Tomboló Erő II

 

Nem sokat vártam ettől a regénytől, s nem is véletlenül halogattam sokáig a könyv megvételét, ugyanis az első részen szinte kínszenvedés volt végigrágni magamat (de mindenképp az egyik leggyengébb, Szukits által kiadott SW-könyvek között van). Mivel mindkét játékkal játszottam, így tisztában voltam vele, hogy a második résznek még annyi története sincs, mint az elsőnek.

 

Ehhez képest pozitívan csalódtam... de annak óriásit. :) Talán mert az író, Williams (aki azért már a TOR-regényével is megmutatta, hogy tud írni), jobban elmert rugaszkodni a játék történéseihez képest, s így nem volt a fejezeteknek végigjátszás szaga... főleg Juno szála volt kiemelkedő, s bár Starkiller továbbra is hihetetlen dolgokat csinált az Erővel, ezúttal ő sem volt gáz... a motivációit mindenesetre meg tudtam érteni.

 

A harcjelenetek szokás szerint jól voltak leírva, bepillanthattunk az egyelőre nehézkesen beinduló Lázadók Szövetsége politikai civódásaiba és dilemmáiba, s több filmes karakter cameózott egyet... egyiküket sem éreztem erőltettek, mindegyiknek meg volt a maga szerepe és helye. No meg az sem utolsó, hogy számomra oly kedves bolygók adták a terepet hőseink játszadozásához. :)

 

Szóval, amilyen rossz volt az első könyv, olyan jó a második, most egy kicsit sajnálom, hogy a beígért TFU III már nem fog elkészülni, még akkor is, ha úgy tűnik, a Rebels jóval mélyebben ki fogja bontani a lázadás kezdetét, így az EU-ból száműzött művek közül talán a TFU-párost sajnáltam a legkevésbé (most a primitív Jedi-Herceg irományokról ne beszéljünk).

 

5/5. Ajaj, nehéz lesz ezt a 2014-es listát felállítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Kenobit. Azt kell, hogy mondjam, ez egy remekül megírt, és jó történettel rendelkező regény. A karakterek szerethetőek/kedvelhetőek/érthetőek és időnként utálhatóak is. Azon meglepődtem, hogy közvetlenül az ep3 után veszik fel a fonalat az események. Úgy gondolom, sehol nem lóg ki a lóláb, vagyis összeilleszthető a filmekkel. Az ilyen történetekért nagy kár, hogy nem lehet belőlük hivatalos EU. Folytatást kérnék, ha lehetne.

 

Nagyon tetszett, hogy a történet nem megy el szó nélkül amellett, hogy a taszkenekre, és úgy az egész környezetre, milyen hatással volt Anakin mészárlása. Sőt, ez alapszitu. Miller sokat kihozott belőle, és így elsőre fél gondolat erejéig sem hat erőltetettnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarosan én is elkezdem a Kenobit, de előbb a Gazfickókat szeretném elolvasni. :)

 

Sokat gondolkodtam a 2014-es sorrenden, a könyvek között csak nüansznyi különbségek vannak.

 

1. Tomboló Erő II (magam sem gondoltam volna...)

2. Kóbor lovag

3. Áramlatok

4. Árnyjáték

5. A megtévesztés leple

6. Maul: Vesztegzár

7. Hullámtörés

8. 501.

9. A 66-os parancs

 

Ha jól emlékszem, minden regénynek 5-öst vagy 4,5-öst adtam, így szerintem ez egy jó év volt. A 2013-as talán jobb felhozatal volt, de a 2012-es színvonallal mindenképp egyenértékű (ott a Yoda és a Mindor árnyalja a képet nálam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Kenobit. Azt kell, hogy mondjam, ez egy remekül megírt, és jó történettel rendelkező regény. A karakterek szerethetőek/kedvelhetőek/érthetőek és időnként utálhatóak is. Azon meglepődtem, hogy közvetlenül az ep3 után veszik fel a fonalat az események. Úgy gondolom, sehol nem lóg ki a lóláb, vagyis összeilleszthető a filmekkel. Az ilyen történetekért nagy kár, hogy nem lehet belőlük hivatalos EU. Folytatást kérnék, ha lehetne.

 

Nagyon tetszett, hogy a történet nem megy el szó nélkül amellett, hogy a taszkenekre, és úgy az egész környezetre, milyen hatással volt Anakin mészárlása. Sőt, ez alapszitu. Miller sokat kihozott belőle, és így elsőre fél gondolat erejéig sem hat erőltetettnek.

 

Nem az számít, hogy milyen státuszban van, csak az, hogy neked tetszett. :)

 

Hamarosan én is elkezdem a Kenobit, de előbb a Gazfickókat szeretném elolvasni. :)

 

Sokat gondolkodtam a 2014-es sorrenden, a könyvek között csak nüansznyi különbségek vannak.

 

1. Tomboló Erő II (magam sem gondoltam volna...)

2. Kóbor lovag

3. Áramlatok

4. Árnyjáték

5. A megtévesztés leple

6. Maul: Vesztegzár

7. Hullámtörés

8. 501.

9. A 66-os parancs

 

Ha jól emlékszem, minden regénynek 5-öst vagy 4,5-öst adtam, így szerintem ez egy jó év volt. A 2013-as talán jobb felhozatal volt, de a 2012-es színvonallal mindenképp egyenértékű (ott a Yoda és a Mindor árnyalja a képet nálam).

 

Érdekesen alakult a listád. Szerintem az idei év és elég változatos lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az számít, hogy milyen státuszban van, csak az, hogy neked tetszett. :)

Én is így vagyok vele :) Azért sajnálom csak, mert nem lehet a történetre a továbbiakban építeni, pedig jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele :) Azért sajnálom csak, mert nem lehet a történetre a továbbiakban építeni, pedig jó lenne.

 

Ez nem olyan biztos. Hiszen a Legendák ihletforrás, átemelhetnek belőle dolgokat.

 

Párnapja belekezdtem az Áramlatok című könyvbe

 

 

Időutazás, komolyan??? na ne már :S

 

 

 

Igen, pont ettől lett különleges a könyv.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Igen, pont ettől lett különleges a könyv.

 

 

 

Szerintem a Star Wars meg ettől is volt különleges a többi sci-fi-től, hogy nem lőtték el benne (legalábbis eddig a könyvig) az Időutazást mint a legtöbb sci-fi-ben Star Trektől kezdve Csillagkapun át ( :D ) a Farscape-ig, persze ettől nem írom le a könyvet sőt eddig tetszik főleg, hogy Jaden Korr a(z egyik) főszereplő, de azért örülök is picit, hogy ez Legends

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a Star Wars meg ettől is volt különleges a többi sci-fi-től, hogy nem lőtték el benne (legalábbis eddig a könyvig) az Időutazást mint a legtöbb sci-fi-ben Star Trektől kezdve Csillagkapun át ( :D ) a Farscape-ig, persze ettől nem írom le a könyvet sőt eddig tetszik főleg, hogy Jaden Korr a(z egyik) főszereplő, de azért örülök is picit, hogy ez Legends

 

Ne, aggódj, az új kánonban is lesz olyan még, amit valaki, vagy valakik SW idegennek éreznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejött ez a vonal a könyvben, sőt,

 

 

inkább azt sajnáltam, hogy az író ezt nem aknázta ki jobban. Mert ha belegondolunk, az időutazásnak gyakorlatilag semmi jelentősége sem volt. Pedig nagyon jó lett volna, ha a két világ igazán találkozik egymással.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Párnapja belekezdtem az Áramlatok című könyvbe

 

 

Időutazás, komolyan??? na ne már :S

 

 

Az volt benn a legjobb!!!

 

 

Nekem bejött ez a vonal a könyvben, sőt,

 

 

inkább azt sajnáltam, hogy az író ezt nem aknázta ki jobban. Mert ha belegondolunk, az időutazásnak gyakorlatilag semmi jelentősége sem volt. Pedig nagyon jó lett volna, ha a két világ igazán találkozik egymással.

 

 

 

Egyetértek, szerintem is hatalmas kiaknázatlan lehetőség maradt benn. Még ha csak beszélgetés szintjén is - akár akció nélkül - tök szívesen olvastam volna a két Jedi eltérő tapasztalataiból eredő eltérő gondolkodását,azok összevetését.

 

 

Milyen durva lehet azokkal szembesülni, hogy az ezer év mit eredményezett azokban az eseményekben, amikért valaha harcoltál? Hogy végül is a Sith rend először elbukott, aztán felemelkedett, aztán elbukott?? Lehet-e érezni ennyi idő távlatából, hogy a padawanod halála talán hiábavaló volt? Vagy hogy pont nem???

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt benn a legjobb!!!

 

 

 

 

 

Egyetértek, szerintem is hatalmas kiaknázatlan lehetőség maradt benn. Még ha csak beszélgetés szintjén is - akár akció nélkül - tök szívesen olvastam volna a két Jedi eltérő tapasztalataiból eredő eltérő gondolkodását,azok összevetését.

 

 

Milyen durva lehet azokkal szembesülni, hogy az ezer év mit eredményezett azokban az eseményekben, amikért valaha harcoltál? Hogy végül is a Sith rend először elbukott, aztán felemelkedett, aztán elbukott?? Lehet-e érezni ennyi idő távlatából, hogy a padawanod halála talán hiábavaló volt? Vagy hogy pont nem???

 

Igaz, talán ebbe jobban bele lehetett volna menni. De azért így is jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a Star Wars meg ettől is volt különleges a többi sci-fi-től, hogy nem lőtték el benne (legalábbis eddig a könyvig) az Időutazást mint a legtöbb sci-fi-ben Star Trektől kezdve Csillagkapun át ( :D ) a Farscape-ig, persze ettől nem írom le a könyvet sőt eddig tetszik főleg, hogy Jaden Korr a(z egyik) főszereplő, de azért örülök is picit, hogy ez Legends

 

 

 

 

Én nem hiszem, hogy ennek ilyen nagy jelentősége lenne. Mármint jelen helyzetben. Az, hogy valaki "előreugrik az időben", megoldható lenne úgy is, hogy évszázadokig hibernálva van, vagy hogy majd' fénysebességgel halad: az eredmény ugyanaz, ezt mégse hívjuk időutazásnak. Azt érezném drasztikus lépésnek – és én sem örülnék neki –, ha az időben visszafelé haladás kezdene általánossá válni a SW-univerzumban. Na az felforgatná a dolgokat. :P

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.