Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

azt tudom hogy hasonlitottak az apjukra tehat nem ertem a neveloapasagot de utannanezek

Túl öregek voltak, ahhoz, hogy az apjuk legyen, ugyanis ha jól tudom, akkor a fejlődés gyorsítás nem öröklődik. De ha öröklődne is, akkor is a lány olyan 9 éves lehetett, és mivel a klónok kétszer olyan gyorsan "értek be" így kb. 4/5 évesnek kellene, hogy legyen, azonban a háború max. 2 éve zajolhatott (van ilyen szó?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl öregek voltak, ahhoz, hogy az apjuk legyen, ugyanis ha jól tudom, akkor a fejlődés gyorsítás nem öröklődik. De ha öröklődne is, akkor is a lány olyan 9 éves lehetett, és mivel a klónok kétszer olyan gyorsan "értek be" így kb. 4/5 évesnek kellene, hogy legyen, azonban a háború max. 2 éve zajolhatott (van ilyen szó?).

Én annó bele sem gondoltam, hogy mennyi idősek, kapásból elfogadtam, hogy ő az apjuk, aztán a növekedésgyorsításra gondoltam, de valóban meredek lenne ha az öröklődne, bár nincs hivatalos álláspont a dologról, szerintem ez egy logikai bukfenc amit vagy megmagyaráznak majd egyszer vagy rábízzák a fantáziánkra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, a biológia tud nagyon vicces dolgokat. Az egymáshoz genetikailag közel álló ló és szamár keresztezések alig pár ezreléke (ha jól tudom) ad termékeny utódot (vagyis nagyon ritkán születhet ló x öszvér vagy szamár x öszvér kevercs, nem tudok róla hogy továbbvinnék az ilyen vérvonalakat) az egymástól alig távolabbi nősténytigris x hímoroszlán utódok nagyobbak a két eredeti faj példányainál, és jellemzően csak a nőstény termékeny. A külön nemzetségbe tartozó kiskardszárnyúdelfin x palackorrú hibrid (egy példány ismert belőle) szintén termékeny, más palackorrúval. :rock: További generáció viszont (tudtommal) nincs.

Madaraknál pintyfajok, sirályok, stb-k hibridjei fordulnak elő, de azok tudtommal terméketlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg vannak oly "elvetemültek" :D akik használnak nMag-ot, esetleg még pár művet is onnan érnek/értek el, nekik mondom a következő "felfedezésem" (már annak aki eddig nem tudta :) ): Én a könyveket a megfelelő szűrő bekapcsolásával és a Star Wars szó begépelésével szoktam keresni, ma mint kiderült nem minden SW könyv torrentjének címében szerepelnek az SW szavak, szóval könyv cím alapján érdemes keresni :)

Remélem valakinek mondtam valami újdonságot ezzel és segítettem :)

 

 

Közérdekű közleményünket láthatták, olvashatták :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték

Michael és Maya közös regénye ezúttal a csempészeket, lázadókat, alvilági személyeket állít a középpontba. A sztori nem olyan nagy kaliberű, inkább amolyan jópofa kis kalandregény. A koncepció is egyedi. Eddig énekesekkel, zenészekkel kevésbé foglalkoztak a korábbi könyvekben. A regény nagyszerűen bemutatja a turnék és koncertek világát. Ám sokkal többről van itt szó, mint ahogy elsőre látszik. Dash egy akció során pénzügyileg alaposan hátrányos helyzetbe kerül ezért kénytelen elvállalni a szupersztár Javul Charn védelmét. Eleinte csak egy túlbuzgó rajongóról van szó, de később sokkal bonyolultabbá válik a helyzet. Javul sem az akinek látszik. Az eseményekbe belekeveredik a Fekete Nap egy vigója, Xizor, a Birodalmi Biztonsági Hivatal…. A végén szép kis kalamajka lesz az eseményekből.

Dash Rendar régóta elhanyagolt karakter volt, (A Birodalom árnyain és A lázadás hajnalán kívül sehol sem volt komolyabb szerepe) ezúttal övé az egyik központi szerep. Leebo-val való párbeszédeik fantasztikusak. Leebo a humor egyik fő forrása, számtalan kedves percet szerez az olvasónak. Eaden, Dash navigátora hűvösebb és nyugodtabb karakter, mégis az egyik leginkább drámai szerep hozzá kötődik. Reaves és Bohnhoff elsősorban saját szereplőket mozgatnak, többségük csak itt bukkan fel. Azért sikerült mégis Hant is bevonni az eseményekbe, viszont az ő szerepe kevésbé jelentős. Dash és Javul viszonya szép ívet ír le. A csipkelődésekből kölcsönös vonzalom alakul ki. Az írók D’Vox és Rishyk karaktereit a Rebellion képregény sorozatból kölcsönözték.

A helyszínek elég változatosak. Mozifilmes, rajzfilmes és könyves karakterek egyaránt előfordultak. Az események egy kicsit lassan bontakoznak ki, később begyorsulnak.

Alapvetően jó regény lett, vicces, humorban gazdag kalandregény. Négy s fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Színvallás első harmadánál tartok. Eddig a könyvig Walon Vau képviselte az észt az érzelmekkel szemben, de az a bankos jelenet.... hát, gondolatban kiosztottam neki egy Darwin-díjat. (Ritkán, de előfordul, hogy a Darwin nyertesei túlélik a díjra nemesítő tettüket. Még mielőtt valaki kérdezné.)

Viszont sodor a sztori, még ilyen dikut szereplőkkel együtt is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Színvallás szerintem a sorozat legjobb darabjára sikerült.

 

Jelenleg a TFU II-t olvasom... az eddigi 130 oldal után kellemes meglepetés, nem is kicsit. Az 1. rész minőségével köszönőviszonyban sincs, pozitív értelemben. Az író a legtöbbet hozza ki a sztoriból, miközben új szálakkal is bővül a történet, főként Juno szemszögéből. Hosszabban majd a regény után, egyelőre csak annyit, hogy nálam a 2014-es könyvek közt versenyben van az 1. helyért. Aki esetleg az 1. rész minősége miatt idegenkedett a vételtől, annak mindenképp ajánlanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Színvallás szerintem a sorozat legjobb darabjára sikerült.

 

Jelenleg a TFU II-t olvasom... az eddigi 130 oldal után kellemes meglepetés, nem is kicsit. Az 1. rész minőségével köszönőviszonyban sincs, pozitív értelemben. Az író a legtöbbet hozza ki a sztoriból, miközben új szálakkal is bővül a történet, főként Juno szemszögéből. Hosszabban majd a regény után, egyelőre csak annyit, hogy nálam a 2014-es könyvek közt versenyben van az 1. helyért. Aki esetleg az 1. rész minősége miatt idegenkedett a vételtől, annak mindenképp ajánlanám.

Igen, tényleg többet bele adott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a Színvallás kissé áthúzta a "kitakarítok, csak előbb olvasgatok egy kicsit" című terveket... 334 oldalt táplálkoztam be egyetlen este.

 

A sztori sodrása jó, a párbeszédek adják a lendületet, a karakterek a maguk hülyeségeivel szerethetőek. Skirata sajnos továbbra is fájdalmasan marysue, viszont a klónok szerethetőek és Ko Sai a legjobban megírt motivációjú negatív karakterek közt tolong a dobogón. Sull kissé csalódás volt, de hát Darman két könyvel ezelőtt egy Jedit is könnyedén lefegyverzett, szóval lehet hogy inkább meg sem kéne lepődnöm. Walon Vaunak egy kötetben kétszer sikerült bebizonyítania, hogy nem az eszéért szeretjük. Persze értem én, kissé más irányba vitte volna a történelmet, ha

 

egyszerűen szól a Ko Sai-t kergető Deltásoknak, hogy Besany talált egy fantomcéget ami klónozó felszerelést fuvaroz a Cernax holdra :)

 

Kötelezően olvasós!

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Színvallás szerintem a sorozat legjobb darabjára sikerült.

 

Jelenleg a TFU II-t olvasom... az eddigi 130 oldal után kellemes meglepetés, nem is kicsit. Az 1. rész minőségével köszönőviszonyban sincs, pozitív értelemben. Az író a legtöbbet hozza ki a sztoriból, miközben új szálakkal is bővül a történet, főként Juno szemszögéből. Hosszabban majd a regény után, egyelőre csak annyit, hogy nálam a 2014-es könyvek közt versenyben van az 1. helyért. Aki esetleg az 1. rész minősége miatt idegenkedett a vételtől, annak mindenképp ajánlanám.

No, akkor lehet, hogy én is teszek vele egy próbát. Eddig főleg az rettentett el, hogy az első könyv baromira nem tetszett, s tudom, hogy a folytatásnak még annyi sztorija sincs, mint a TFU 1-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rossz híreim vannak a Legends könyvek magyar kiadását illetően. :(

Az új szituáció állt elő a magyar kiadások jövőjét illetően az új kánon, Legends és a közelgő új filmek miatt.

Az új kánon könyvek abszolút elsőbbségi prioritást kapnak. Jelenleg nem biztos, hogy lesz 2016-tól Legends, ha lesz is csak minimális számban. Úgyhogy sajnos olyan helyzet állt elő, amelynél már annak is örülnünk kell, ha pár Legends cím egyáltalán valaha megjelenik. :(

 

Jó hír is van, de azt a a másik EU topikban mondom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sean Williams: Tomboló Erő II.

 

Szerencsére végig megőrizte az első 130 oldal színvonalát, így továbbra is tartom, amit korábban írtam: kellemes csalódás, mi több, komoly versenyben lehet a 2014-es év legjobb regénye címért (ezt csak azután tudom eldönteni, hogy végeztem az Árnyjátékkal és a Maul: Vesztegzárral). A regény előtt osztoztam Nute aggodalmában, elképzelni se tudtam, miként lehet ebből épkézláb könyv, miután a sztori hosszúsága jócskán elmarad az 1. résztől, ráadásul a játék kb. 80%-os akció, 20% történet aránnyal operál. Ám ez a 20% remekül duzzad élvezetes történetté, ahol annak ellenére szorítottam a szereplőkért, hogy játszottam a játékkal, így ismertem a sztorit. Az 1. részben sokaknak nem tetsző "végigjátszás-feelinget" én egyáltalán nem érzékeltem ezúttal, sőt, a 80%-nyi hentelés kimerült néhány (a játékhoz képest elenyésző mennyiségű) rohamosztagos kiiktatásában. Az akció ugyanolyan átlagos mértékben van jelen, mint bármely szokványos SW regényben. Bár az író keze nyilván meg volt kötve valamelyest, szerintem a maximumot hozta ki a történetből, és elhagyta az olyan játékban látott nyilvánvaló túlzásokat, mint pl. Starkiller villámhárító mivolta, vagy a hosszú percekig tartó zuhanás Goroggal... szintén az adaptálás előnyére vált, hogy Williams "finomított" mindazon, amit a játékban átélhettünk, így jóval "kompatibilisebb" a regény társaival, továbbá a körülményekhez képest maximalizálja a realitás érzetét. Emellett, vadonatúj szálakat kaptunk Juno részéről (messze kedvencemmé vált a TFU 1-2-ből), akinek új dimenziókkal bővült a karaktere... míg a játékokból minimálisan tudjuk meg ki ő, mi vezérli, milyen ember, stb., addig a regényben alaposabban megismerhetjük a gondolatait, személyiségét, ami rengeteget dob a karakterén, élettel tölti meg. Természetesen Starkiller is jóval érzelmesebb, esendőbb, "emberibb" hatást kelt, mint a játékban, már nem az a pszichopata terminátor, aki parancsra öl, kérdés nélkül. Kettejük szerelmi szálát szintén sikerült jól tálalni, ami hosszú idő óta az első a témában, ahol nem kerestem esernyőt a nyáltenger ellen. :) Szerintem abszolút reálisra és átérezhetőre sikerült az egész. A klón-nem klón dilemmát igyekezett nyitva hagyni az író, sokszor még engem is elbizonytalanítva. A Lázadás színfalai mögé is bepillantást nyerhettünk, olyan karakterek feltűnésével kísérve, akikre korábban nem is gondoltam.

 

Apró szépséghiba (nyilván nem a regény hibája) a kaminói csata végkimenetele... mint az a IV. rész nyitószövegéből kiderül, a Lázadóknak a Halálcsillag terveinek ellopása az első sikeresnek nevezhető hadművelete a Birodalom ellen. Ám a TFU II-ben először a Dac-on hajtanak végre kisebb szabotázst, majd a Kaminón aratnak totális győzelmet, ami Vader elfogásában és a telep lerombolásában csúcsosodik ki.

 

Az egyetlen, ami rossz szájízt hagyott bennem, az a nem kicsit nyitva hagyott befejezés... engem baromira érdekelne, mi történt ezután a karakterekkel, mi zajlott a Lázadás berkein belül és természetesen hogy szabadult ki a fogságból az, akinek ki kell... ha a játék nem is jött volna létre, regény formájában megkaphattuk volna a befejezést Williamstől. Sajnos már erre is minimális az esély, miután nem valószínű, hogy folytatják a Legends univerzumot, a jövő a Canon bővítéséről fog szólni. Tudnék írni TCW/Rebels hosszúságú értékelést, de azt hiszem, a legfontosabb gondolataimat már leírtam. :) Lényeg a lényeg, szerintem kiváló regény, bátran ajánlom mindenkinek, aki az 1. rész után idegenkedett tőle.

 

Egyébként van bármi infótok arról, történetileg mit terveztek a TFU III-ra, vagy ez örök kérdés marad?

 

Nagyon rossz híreim vannak a Legends könyvek magyar kiadását illetően. :(

Az új szituáció állt elő a magyar kiadások jövőjét illetően az új kánon, Legends és a közelgő új filmek miatt.

Az új kánon könyvek abszolút elsőbbségi prioritást kapnak. Jelenleg nem biztos, hogy lesz 2016-tól Legends, ha lesz is csak minimális számban. Úgyhogy sajnos olyan helyzet állt elő, amelynél már annak is örülnünk kell, ha pár Legends cím egyáltalán valaha megjelenik. :(

Sajnos várható volt, bár bíztam/bízom benne, hogy az évi 9-10 könyves csomagokba befér néhány Legends is, miután nem adnak ki 9-10 Canon regényt egy évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az idei könyveket terv szerint kiadják (Annihilation és társai), akkor a lényeg már úgy is megjelent Magyarországon. A Tatooine Ghost-ot és az X-szárnyúak magyarul meg nem jelent részeit pedig tovább siratom. :( A többinél (TNJO, FOTJ stb.) egyébként sem reménykedtem, hogy valaha olvashatjuk anyanyelvünkön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos várható volt, bár bíztam/bízom benne, hogy az évi 9-10 könyves csomagokba befér néhány Legends is, miután nem adnak ki 9-10 Canon regényt egy évben.

Ebben még reménykedhetünk :)

 

A Tatooine Ghost-ot és az X-szárnyúak magyarul meg nem jelent részeit pedig tovább siratom. :( A többinél (TNJO, FOTJ stb.) egyébként sem reménykedtem, hogy valaha olvashatjuk anyanyelvünkön.

Szintén. Mindegy, nincs más hátra, mint előre, nyelvvizsga után X-szárnyúak angol verzió (jah... előbb Trónok harca angol, de ami késik, nem múlik).

 

Amúgy miért szeretné mindenki ennyire a Tatooine Ghostot? Mi van benne? :)

Tatooine Ghost

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az idei könyveket terv szerint kiadják (Annihilation és társai), akkor a lényeg már úgy is megjelent Magyarországon. A Tatooine Ghost-ot és az X-szárnyúak magyarul meg nem jelent részeit pedig tovább siratom. :( A többinél (TNJO, FOTJ stb.) egyébként sem reménykedtem, hogy valaha olvashatjuk anyanyelvünkön.

 

Nem zárom, ki azt, hogy 2016-tól egyáltalán nem lesz soha Legends, csupán erősen lecsökkent az esélye, illetve ha lesz is, már csak kevés címre lehet számítani.

Gyakorlatilag az X-wing, The New Jedi Order, Legacy of the Force, Fate of the Jedi és a köztük játszódó regények immár biztos, hogy ki vannak zárva. :( A többiből pedig... hát nem tudom mit hoz a sors, reménykedjünk.

 

Ez jó hír :) Azért a mostani szerződéscsomagból érdekelne még pár regény. Annihilation, Kenobi főleg :) Apropó, még nincs megjelenési sorrend?

 

Szerintem annyira nem jó. Illetve, ami jó benne, hogy új felnőtt regény címek közül minden megjelenhet. De hát ez van. Látni kell azért a dolgok jó oldalát is.

Az Annilihation mellett még a Kenobi és a Lost Tribe of the Sith van fordítás alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő. Akkor ezek szerint angolul kell majd elolvasnom pár regényt. A Coruscant Nights trilógia és The Last Jedit. Ezen kívül még a Lords of the Sithet és a Dark Disciplet rendelem majd meg. A Tarkinra azt mondják, hogy közel sincs a Plagueis színvonalához, a Heir to the Jedi pedig egyszerűen nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő. Akkor ezek szerint angolul kell majd elolvasnom pár regényt. A Coruscant Nights trilógia és The Last Jedit. Ezen kívül még a Lords of the Sithet és a Dark Disciplet rendelem majd meg. A Tarkinra azt mondják, hogy közel sincs a Plagueis színvonalához, a Heir to the Jedi pedig egyszerűen nem érdekel.

Hát még koránt sem biztos, hogy a Coruscant Nights nem jelenhet meg a távoli jövőben.. Meglátjuk.

 

A Tarkin állítólag nem olyan kitűnő, mint a Darth Plagueis, de állítólag simán hozza A gonosz útvesztője és a Sötét Nagyűr színvonalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.