Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

És akkor most mi a hivatalos?

 

 

Az Jaden klónja volt? Az említett két rész később játszódik kronológiailag, de Kemp könyveihez képest azt hiszem előbb adták ki mindkettőt.

 

 

Az EU száműzése után a tervezett új Kemp-duológia is a kútba esett, kár, mert szerintem ezt a vonalat folytatta volna. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Hullámtörés

 

Egy furcsán induló történet még furcsább folytatása volt a 2. kötet, ahol az író időnként a SW univerzum határait, "normáit" feszegette, de úgy érzem, ez még belefért.

 

 

Nekem jobban tetszett, mint az előző, izgalmas kaland volt a Galaxis ismeretlen vidékein, 4,5/5 :)

 

No, akkor ebben eltér a véleményünk. De sebaj! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor most mi a hivatalos?

 

 

Az Jaden klónja volt? Az említett két rész később játszódik kronológiailag, de Kemp könyveihez képest azt hiszem előbb adták ki mindkettőt.

 

 

Az EU száműzése után a tervezett új Kemp-duológia is a kútba esett, kár, mert szerintem ezt a vonalat folytatta volna. :(

 

Jaden volt a klóntestben. Persze a klóntest dolgot utólag belemagyarázták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor ebben eltér a véleményünk. De sebaj! :peace:

Azért egy picit SW-idegen volt a sztori, ez tény.

 

Más: megérkezett a Vesztegzár és a Kóbor lovag. Utóbbi olvasásakor szükséges ismerni a képregények történéseit? Azokra még nem volt időm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: megérkezett a Vesztegzár és a Kóbor lovag. Utóbbi olvasásakor szükséges ismerni a képregények történéseit? Azokra még nem volt időm.

Vannak utalások a képregényekre, de nem szükséges az ismeretük, a könyv sztorija megáll a saját lábán. Kiegészítésnek viszont mindenképp érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló regény a Vesztegzár, alig bírom lerakni :) Mindenkinek ajánlom, nem is olyan durva, mint a Halálosztag volt. Ha valaki még nem olvasta volna, A Syrox Szabadulása szerintem kiváló bevezető a regényhez.

http://koztarsasag.gportal.hu/gindex.php?pg=36390198

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Lockdown

 

Jó kis olvasmány, remek karaktereket mozgat meg, egyfajta kiegészítés a Darth Plagueishez.

 

 

 

Szerintem a könyv hibái:

 

- túl sokat akar, szerintem nem kellet volna bele Sitheket, Bando Gorát, Jabbát, stb. belezsúfolni, szerintem elég lett volna csak a Syrox és Sadiki

- Artagannak miért kellett volna vakká válnia a munkához, amikor már úgyis látta Radiquet?

- a "szerelem" Maul és Vosa között felesleges volt, Maul pont nem az a karakter akinek a fejében akár megfordulna ilyesmi

- a vége nagyon befejezetlen, elvártam volna egy jó kis Darth Sidiousos monológot

 

 

 

Összességében jó olvasmány, rég olvastam SW-t, a Cloak of Deception óta nem. Azért a Halálosztag nekem jobban tetszett. Ajánlom a Maul, és vagy az éra rajongóinak, vagy akik szeretik a Halálfutamot :) Már várom nagyon a Red Harvestet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még az szúrt szemet, hogy

Maul miért hagyja életben a fiút a végén, mikor a Sithek ilyenkor még rejtőzködnek. Igaz, hogy nem használhatta az Erőt, de a fiú látta őt fénykarddal vívni egy ex-Jedi ellen, és még ha nem is tudja, mi az a Sith, mégis csak eljárhat a szája... mondjuk ki tudja, ki hisz egy kölyöknek, de valamilyen formában megemlíthette volna a regény ezt a lehetőséget, és Maultól is karakteridegen volt ez a lépés.

 

Viszont ennek, és a zillo által leírtak ellenére nekem is nagyon tetszett a könyv, és én is ajánlom!

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most morcos vagyok a TCW készítőire. Hat (na jó, öt és fél) évad alatt nem tudták a Dha Werda Verda táncot (na jó, páncélon dobolást) betenni? A zene megvan, a műsoridő megvan, koreográfiához a géppark megvan....

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő topic, de azért válaszolok ide, legfeljebb az illetékesek majd átpakolják, ha gondolják.

A mandaloriakkal foglalkozó részeknél elég lazán követték az addig ebben a témában megjelent műveket. Gondolok itt arra, hogy a Death Watch-t átvették, és a vezetőjét itt is Vizslának hívták, de például a mandalori kultúrát részletező RC könyveket egész szépen semmibe vették (mondhatni akár azt is, hogy rendesen szembe köpték, pedig az egyik legjobb SW könyvek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most morcos vagyok a TCW készítőire. Hat (na jó, öt és fél) évad alatt nem tudták a Dha Werda Verda táncot (na jó, páncélon dobolást) betenni? A zene megvan, a műsoridő megvan, koreográfiához a géppark megvan....

 

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő topic, de azért válaszolok ide, legfeljebb az illetékesek majd átpakolják, ha gondolják.

A mandaloriakkal foglalkozó részeknél elég lazán követték az addig ebben a témában megjelent műveket. Gondolok itt arra, hogy a Death Watch-t átvették, és a vezetőjét itt is Vizslának hívták, de például a mandalori kultúrát részletező RC könyveket egész szépen semmibe vették (mondhatni akár azt is, hogy rendesen szembe köpték, pedig az egyik legjobb SW könyvek).

 

Átraktam ide a hozzászólásokat. A RC sorozattal szerintem is rútul elbántak, bár annyi belemagyarázást lehet eszközölni, hogy a bolygót az új-mandaloriak és a régi vonalasak felosztották egymás között. Utóbbiak megmaradtak addigi életstílusukban, míg az új-mandalori frakció városokat emelt és egy más kultúrára helyezkedett át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ez nekem nem esett le. :)

 

Elsőre nekem se, csak akkor lett világos, amikor a lény páncélzatáról, fegyveréről, illetve egy speciális tulajdonságáról írt a szerző.

 

 

Átraktam ide a hozzászólásokat. A RC sorozattal szerintem is rútul elbántak, bár annyi belemagyarázást lehet eszközölni, hogy a bolygót az új-mandaloriak és a régi vonalasak felosztották egymás között. Utóbbiak megmaradtak addigi életstílusukban, míg az új-mandalori frakció városokat emelt és egy más kultúrára helyezkedett át.

 

Igen, annak idején így oldották meg. Ha jól emlékszem 2010-ben, vagy 2011-ben kiadtak egy az animációs sorozat világaival foglalkozó kiadványt, ahol a rajzfilmben látottakat összemosták Traviss koncepciójával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Coruscantot illeti: az előzőhöz hasonlóan itt is van egy nagyon szerethető eseménysor nagyon szerethető karakterekkel, és erre egy olyan befejezés amitől falkaparást kaptam. Nem létezik hogy Etain egyetlen egy darab normális Jedit nem ismerne Jusikon kívül, aki segíthetne neki. Egy évvel Geonosis után még elvileg Oppo Rancisis is élt pl, ő Tanácstag és nem csak eszköznek tekintette a klónokat.... például. Az meg, hogy valaki Erő-érzékeny... hát, ha annyira tehetséges mint Etain akkor [gonosz vigyor részemről] . Fi viszont zseniálisan megírt karakter.

Mindkettő :(

 

Nem szeretnék pontszámokat osztani, de hogy mennyire ajánlom elolvasásra, tízes skálán tizenegy.

 

Átraktam ide a hozzászólást, ez Legends-mű (N. G.)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önző, de azért a végtelentől messze van :) Meg sem fordult a fejében, ezzel egyetértek. És ez a bajom. (Nem a karakterrel, hanem a sztorival. Végletesen elkülöníti a szereplő Jediket a többi Jeditől.) Főleg hogy ott van Skirata akinek bőven van "kapcsolati tőkéje" és nem képes ő sem rákérdezni hogy esetleg Etainnek nincs-e. :pfff:

 

 

Másrészt Skirata fiai közül személyesen eddig tízet ismertünk meg (hat nullás, négy omegás, de lehet mindjárt hozzáadom Corr-t és akkor tizenegy) és ebből egy év alatt a harmadik készül becsajozni. Nem tudom a twi'lek x ember keresztezés termékeny-e, de ha így folytatják, akkor rövid időn belül baby boom-ra kell berendezkedniük. :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán a sorozat leggyengébb részének azt tartom, hogy Traviss túlzottan a szívén viseli a szereplők sorsát s kényszeresen összehoz mindenkit mindenkivel. Ezt majd a későbbi kötetekben még inkább fogod látni. Ez egy tipikusan női írói húzás, ki nem állhatom...

 

Már a kétharmadát elolvastam a Maul: Vesztegzárnak. Valami hihetetlen a sztori. Le a kalappal Joe Screiber előtt. Ehhez képest a Halálosztag semmi se volt, pedig abban is pozitív értelemben csalódtam.

 

Szerintem se rossz, de nekem valami plusz hiányzik. Túl darabos a sztori, s a börtön feelinget sem érzem, pedig nagyon szeretem az ilyen történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joe Schreiber: Maul: Vesztegzár

Hihetetlen. Joe Schreiber emberesen kitett magáért a Halálosztag óta. Nem számítottam volna, hogy ennyire jó lesz a könyv. Minden képzeletemet felülmúlta. A könyv elejétől a végéig nagyon pörög, Schreiber Maul-on kívül több szereplőt is mozgat. Az elsődleges helyszín a Hetes Kaptár. Sidious ide juttatta be Mault fogolyként, hogy teljesítsen egy küldetést. A feladatot nehezíti, hogy Maul nem használhatja a fénykardját és az Erő sötét oldalát sem. A Hetes Kaptár a harcok során folyamatosan változtatja szerkezetét, elég nagy a terület is, így rejtélyes és félelmetes helyszínt sikerült kihozni belőle. A börtönlakók, őrök, vezetők…stb közül többen is előtérbe kerülnek. Sok szereplőről nem derül ki azonnal, hogy kicsoda, miért van ott és mi a célja, vagy, hogy egyáltalán kinek az oldalán áll. A regényt rengeteg váratlan fordulat színesíti, sok olyan csavart sikerült a sztoriba építeni, mely sokkal fordulatosabbá tette a könyvet, mint azt az olvasó elsőre gondolná. Screiber szövege egyszerűen érthető, könnyen olvasható, mégis a cselekményszálaknál nem árul el mindent, sok dolgot csak fokozatosan fed fel, így növeli a meglepetés érzését. A fegyencek gladiátor harcai rendkívül szemléletesek és jól leírtak. A szerző a brutalitást tekintve a Halálosztaghoz képest hangyányit visszafogta magát, viszont így is akadt több fejezetben elég véres dolog is, így a könyvet inkább keményebb idegzetű olvasóknak ajánlom elsősorban. A küzdelmek és az összecsapások mégis inkább másodlagos funkciót töltenek be, a sztorin sokkal nagyobb hangsúly van. a párbeszédek is kidolgozottabbak a Halálosztaghoz képest. Maul megmutatja, hogy ő nem csak egyszerű Sith végrehajtó, tud ő cselszövéseket szőni, gondolkodni, másokat rettegésben tartani, vagy, ha kell együtt működni. Egy idő után elég sok szereplő bukkan fel eltérő célokkal és motivációkkal.

Végezetül. Le a kalappal Joe Schreiber előtt. Fordulatos, izgalmas, csavarokkal teli sztorit sikerült az asztalra letennie. A nyugati olvasók méltón emlegetik a legjobb SW történetek között. Tényleg ott a helye.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Szerintem a könyv hibái:

 

- Artagannak miért kellett volna vakká válnia a munkához, amikor már úgyis látta Radiquet?

 

 

 

 

 

Nekem még az szúrt szemet, hogy

Maul miért hagyja életben a fiút a végén, mikor a Sithek ilyenkor még rejtőzködnek. Igaz, hogy nem használhatta az Erőt, de a fiú látta őt fénykarddal vívni egy ex-Jedi ellen, és még ha nem is tudja, mi az a Sith, mégis csak eljárhat a szája... mondjuk ki tudja, ki hisz egy kölyöknek, de valamilyen formában megemlíthette volna a regény ezt a lehetőséget, és Maultól is karakteridegen volt ez a lépés.

 

Viszont ennek, és a zillo által leírtak ellenére nekem is nagyon tetszett a könyv, és én is ajánlom!

 

 

Igen, szerintem egy gyerkenek amúgy sem hinne senki, másrészt pedig fénykarddal bárki tud vívni, az más kérdés, hogy milyen hatékonyan. A TCW-ben is volt erre példa. Harmadrészt pedig a kölyök tartozik Maulnak.

 

 

Joe Schreiber: Maul: Vesztegzár

Hihetetlen. Joe Schreiber emberesen kitett magáért a Halálosztag óta. Nem számítottam volna, hogy ennyire jó lesz a könyv. Minden képzeletemet felülmúlta. A könyv elejétől a végéig nagyon pörög, Schreiber Maul-on kívül több szereplőt is mozgat. Az elsődleges helyszín a Hetes Kaptár. Sidious ide juttatta be Mault fogolyként, hogy teljesítsen egy küldetést. A feladatot nehezíti, hogy Maul nem használhatja a fénykardját és az Erő sötét oldalát sem. A Hetes Kaptár a harcok során folyamatosan változtatja szerkezetét, elég nagy a terület is, így rejtélyes és félelmetes helyszínt sikerült kihozni belőle. A börtönlakók, őrök, vezetők…stb közül többen is előtérbe kerülnek. Sok szereplőről nem derül ki azonnal, hogy kicsoda, miért van ott és mi a célja, vagy, hogy egyáltalán kinek az oldalán áll. A regényt rengeteg váratlan fordulat színesíti, sok olyan csavart sikerült a sztoriba építeni, mely sokkal fordulatosabbá tette a könyvet, mint azt az olvasó elsőre gondolná. Screiber szövege egyszerűen érthető, könnyen olvasható, mégis a cselekményszálaknál nem árul el mindent, sok dolgot csak fokozatosan fed fel, így növeli a meglepetés érzését. A fegyencek gladiátor harcai rendkívül szemléletesek és jól leírtak. A szerző a brutalitást tekintve a Halálosztaghoz képest hangyányit visszafogta magát, viszont így is akadt több fejezetben elég véres dolog is, így a könyvet inkább keményebb idegzetű olvasóknak ajánlom elsősorban. A küzdelmek és az összecsapások mégis inkább másodlagos funkciót töltenek be, a sztorin sokkal nagyobb hangsúly van. a párbeszédek is kidolgozottabbak a Halálosztaghoz képest. Maul megmutatja, hogy ő nem csak egyszerű Sith végrehajtó, tud ő cselszövéseket szőni, gondolkodni, másokat rettegésben tartani, vagy, ha kell együtt működni. Egy idő után elég sok szereplő bukkan fel eltérő célokkal és motivációkkal.

Végezetül. Le a kalappal Joe Schreiber előtt. Fordulatos, izgalmas, csavarokkal teli sztorit sikerült az asztalra letennie. A nyugati olvasók méltón emlegetik a legjobb SW történetek között. Tényleg ott a helye.

A negatívumok ellenére szerintem is szórakoztató könyv. Te mit gondolsz a "felebbi" kérdésemről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jol tudom a CW5 reszeben egy dezertor klon talalkozik Rex ees csapataval neki gyerekei is vannak egy twi lek-tol

Azoknak csak a nevelő apja volt, de ettől függetlenül a legfrissebb hivatalos álláspont szerint lehetséges a twi'lek-ember hibrid létrejötte (az RC és X-wing regényekben még az volt, hogy nem lesz gyerek az együttlétből, de a TCW-hez kiadott egyik enciklopédia lehetségesnek tartja)

Amúgy annak ellenére, hogy Cut csak nevelőapa volt a családban, a gyerekek így is hibridek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, szerintem egy gyerkenek amúgy sem hinne senki, másrészt pedig fénykarddal bárki tud vívni, az más kérdés, hogy milyen hatékonyan. A TCW-ben is volt erre példa. Harmadrészt pedig a kölyök tartozik Maulnak.

 

 

 

A negatívumok ellenére szerintem is szórakoztató könyv. Te mit gondolsz a "felebbi" kérdésemről?

 

 

Szerintem Radique egyfajta véres áldozatot követelt meg híveitől és munkásaitól.

Eogan tényleg tartozhatott Maulnak, valamint Bane is annak idején életben hagyott pár zsoldost, hogy terjesszen rémhíreket. Ha csak 1-2 ember állít valamit arról, hogy látott fénykarddal hadakozó embereket, az még kedvező mítoszteremtő is lehet. E mellett hivatalosan Eogan egy elítélt, nyílván ő sem akrja, hogy kiderüljön a Hetes Kaptár foglya volt.

 

 

Február 15-én jelenik meg a Gazfickók, Timothy Zahn-tól.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azoknak csak a nevelő apja volt, de ettől függetlenül a legfrissebb hivatalos álláspont szerint lehetséges a twi'lek-ember hibrid létrejötte (az RC és X-wing regényekben még az volt, hogy nem lesz gyerek az együttlétből, de a TCW-hez kiadott egyik enciklopédia lehetségesnek tartja)

Amúgy annak ellenére, hogy Cut csak nevelőapa volt a családban, a gyerekek így is hibridek.

azt tudom hogy hasonlitottak az apjukra tehat nem ertem a neveloapasagot de utannanezek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.