Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Másik a névadás... irtálltak a földi nevek, ez persze Zahn könyveinél is így van. De azért... :D a Yodában ha jól emlékszem, egy Jedi-tanonc a hirhedt albán diktátor után kapta a nevét. Enver Hoxha. Ez azért gáz. :)

 

A Yoda könyvnek nagyon története sincs, ezt a különböző töltelékepizódok jól mutatják, amelyeknek a cselekményhez semmi köze, így simán kihagyhatóak. Csak valamivel meg kell tölteni az oldalakat. Az ismert szereplők viselkedése eléggé filmidegen, főleg Yodára gondolok itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a Jedit szintén az "átlagosan jó" kategóriába tenném. Tetszett, hogy a Jedi Akadémia-trilógiával való átfedések során ugyanazokat a jeleneteket mennyivel jobban írta le Stackpole, mint K. J. Anderson. Corran Horn pedig mindenképp az érdekesebb Legends karakterek közé tartozik nálam.

 

A Sötét találkozó szerintem is a gyengébb könyvek közt van, de kizárólag a Szukits által kiadottak közül. Aki szerint igazán rossz könyv, annak figyelmébe ajánlom a Paul Davids és Hollace Davids által írt "Jedi-herceg" sorozatot. :lol:

 

Engem leginkább az olyan apró figyelmetlenségek zavartak a TCW fényében, mint Anakin padawan mivolta, vagy Ventress Dooku tanítványaként, miközben a regényt 30 hónappal a geonosisi csata utánra (és már a Sith-ek bosszúja évére) datálja az író. Persze egy retconnal ez orvosolható lenne, ha végre meglépnék. De Yoda is nagyon karakteridegennek hatott a megzizzent viselkedésével, ami ahhoz hasonlított, amit Luke-nak nyomott le a Dagobah-n tesztként. A nevével ellentétben Tallisibeth Enwandung-Esterhazy, alias "Scout" karaktere viszont pozitívum volt... végre nem egy tökéletes, sablon-padawant kaptunk, hanem egy rendhagyóbb fajtát. Összességében nem olyan rossz könyv, nem kell attól félni, hogy maradandó agykárosodást okoz. :)

 

A regényt 2004-ben írták. Akkoriban a Klónháború kronológiája szerint Anakin több, mint 2 és fél évig padavan volt. Bár a könyv eredetileg a Jedi Trial után játszódik, így Anakinnak már lovagnak kéne lennie. Egy másik helyen már helyesen lovagnak írta.

A Ventress-Dooku dologhoz. A klónháború akkori kronológiája szerint Ventress szinte majdnem a háború végéig Dooku szolgálatában marad.

 

Másik a névadás... irtálltak a földi nevek, ez persze Zahn könyveinél is így van. De azért... :D a Yodában ha jól emlékszem, egy Jedi-tanonc a hirhedt albán diktátor után kapta a nevét. Enver Hoxha. Ez azért gáz. :)

 

A Yoda könyvnek nagyon története sincs, ezt a különböző töltelékepizódok jól mutatják, amelyeknek a cselekményhez semmi köze, így simán kihagyhatóak. Csak valamivel meg kell tölteni az oldalakat. Az ismert szereplők viselkedése eléggé filmidegen, főleg Yodára gondolok itt.

 

A Shatterpoint és a Cestus Deception állítólag már jobban hasonlít A gonosz útvesztőjéhez. Remélem ezek már jobban fognak tetszeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimentem bolhapiacra....

 

OT

 

3000.-

 

Ahhoz képest,hogy bolha,kissé sokallom...de hát nem vagyok az-az alkudozós fajta.

Megláttam ,felkaptam mind a 3-at....így már ciki lett volna visszatenni! :D

 

Mondjuk olvastam már őket(kölcsön kaptam) De ezek kellenek a polcra! :)

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimentem bolhapiacra....

 

OT

 

3000.-

 

Ahhoz képest,hogy bolha,kissé sokallom...de hát nem vagyok az-az alkudozós fajta.

Megláttam ,felkaptam mind a 3-at....így már ciki lett volna visszatenni! :D

 

Mondjuk olvastam már őket(kölcsön kaptam) De ezek kellenek a polcra! :)

Csak én nem tudom mi az az OT?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik verziót sikerült beszerezned? Mert létezik egy régebbi a Kozmosz/Lap-Ics kiadásában, és egy újabb, a Valhallától. Ez utóbbi engem is érdekelne.

Ezen az oldalon egyébként számos regényekhez hozzá lehet jutni, meglepően alacsony áron. A többi SW könyvlelőhelyhez képes eddig itt találkoztam a legbarátibb árakkal. Amúgy ha komolyabban érdekel a téma, érdemes még böngészni az aukciós oldalakat, helyenként szintén jó üzleteket lehet kötni. Nekem a minap sikerült beszereznem a ritkaságnak számító A klónok háborúja regényt, ami 2800-ért szerintem nem rossz (korábban 5-10 ezer között mozgott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik verziót sikerült beszerezned? Mert létezik egy régebbi a Kozmosz/Lap-Ics kiadásában, és egy újabb, a Valhallától. Ez utóbbi engem is érdekelne.

Ezen az oldalon egyébként számos regényekhez hozzá lehet jutni, meglepően alacsony áron. A többi SW könyvlelőhelyhez képes eddig itt találkoztam a legbarátibb árakkal. Amúgy ha komolyabban érdekel a téma, érdemes még böngészni az aukciós oldalakat, helyenként szintén jó üzleteket lehet kötni. Nekem a minap sikerült beszereznem a ritkaságnak számító A klónok háborúja regényt, ami 2800-ért szerintem nem rossz (korábban 5-10 ezer között mozgott).

A Karen Traviss féle A klónok háborújára gondolsz?

Egyszer a Penny Marketben láttam 500 Ft-rt, egyszer pedig a Coop-ban 500-ért. Persze ezek nem állandó termékek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Karen Traviss féle A klónok háborújára gondolsz?

Egyszer a Penny Marketben láttam 500 Ft-rt, egyszer pedig a Coop-ban 500-ért. Persze ezek nem állandó termékek.

Igen, arra. Pesten láttad? Mikor? :) Mert amennyire tudom, ma már ritkaságnak minősülő cucc. Ahol korábban néztem (beváráslóközpontok, könyvesboltok), ott elég szegényes volt az SW könyvkínálat, ezért is szoktam rá az online beszerzésre. Ez utóbbinál pedig először fordult elő, hogy belebotlottam egy példányba, amit nem súlyos ezresekért kínáltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, arra. Pesten láttad? Mikor? :) Mert amennyire tudom, ma már ritkaságnak minősülő cucc. Ahol korábban néztem (beváráslóközpontok, könyvesboltok), ott elég szegényes volt az SW könyvkínálat, ezért is szoktam rá az online beszerzésre. Ez utóbbinál pedig először fordult elő, hogy belebotlottam egy példányba, amit nem súlyos ezresekért kínáltak.

Nem, Szegeden láttam. Legutóbb idén nyáron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajánljatok olyan Legends címeket, melyeket 2016-ban szeretnétek olvasni. Mivel a legújabb címek elég nagy valószínűséggel már "foglalják a helyet", így egy személy 3, 4, vagy max 5 címet ajánljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ Tatooine Ghost (ezt mindenképp :D )

Ezt minden évben szeretnénk, és még sose kaptuk meg :D:cry:

 

- Tales from the Empire

- Tales from the New Republic

Meg jöhet ez a kettő is, a Tales-könyveket szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin J. Anderson: Sötét Oldal

 

Három hét után sikerült kivégeznem a Jedi Akadémia-trilógia harmadik kötetét, míg az első részt nagyjából másfél hét alatt. Ez azért történt, mert a második részbe pont akkor kezdtem bele, amikor már levegővételre is alig jutott időm, nem pedig azért, mert kevésbé tetszett, mint az első.

Szerintem a Sötét Oldal felülmúlja az Új Rendet. Bár az első 220 oldalig még teljesen máshogy vélekedtem, de aztán beindultak az események. Nagyon tetszett, hogy egy négyezer évvel ezelőtt élt Sith is feltámadt a regényben, aki összefogott Luke egyik tanítványával. Gantorist viszont sajnálom, hogy meghalt, én kedveltem a karakterét. Ami még megfogott a regényben, hogy bibliai motívumokat is tartalmaz: Luke alapít egy akadémiát, ahová 12 tanítvány tartozik. Ez pont olyan, mint Jézus meg a 12 apostol. Ráadásul Luke 12 tanítványa közül az egyik elárulja a többit, akárcsak Júdás.

Szóval tetszett a regény, még a számomra unalmasabb történetszálakkal együtt (Qwi Xux és Wedge kapcsolata, Jacen és Jaina kóborlása Coruscant legmélyebb bugyraiban...). Bár Jacen és Jaina eltévedését nem igazán tartottam unalmasnak, inkább csak nem tartottam szükségesnek.

A borítóról pedig annyit, hogy szerintem nagyon jó. Habár Luke egy kicsit érdekesen fest, de Leia valamint Han pompás. A háttér pedig még szebbé teszi a borítót.

 

10 / 9.7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hullámtörés

 

Az előzményhez hasonlóan szórakoztató regény volt, az apró szépséghibák ellenére nekem összességében tetszett. Az Áramlatoknál valamivel jobban bejött. Bírom Kemp letisztult, könnyen elképzelhető és érdekes fogalmazásmódját. A regény kellően mozgalmas, végig pörög és érdeklődésben tartja az olvasót. Politika egyáltalán nincs benne, színtiszta Jedi-Sith vonalra építő SW kalandregény, érdekes, bár néha furcsa ötletekkel. A számos más Legends műre való utalás jó volt, ahogy a rakata technológia alaposabb megismertetése is.

 

Nyss és Syll Erővel való kapcsolata különösebb eretnekséget nem okozott szerintem az ysalamirik után, kb. ugyanaz a funkciójuk. Ami viszont nem jött be, az a kialvó fénykardok ötlete... tudtommal egyáltalán nem az Erő működteti a kristályokat, ellenkező esetben a nem Erő-érzékeny civilek (Han Solo, Cad Bane, Cassie Cryar stb.) be se tudnák kapcsolni. Vagy a "vakfolt" miatt nem léptek működésbe a kristályok? Mert az Erő, amit körülvesz és áthat mindent, pont hogy nem érvényesül a két umbarai közelében, ha használják a képességüket. Jaden testének lecserélésében nem sok értelmet láttam, a sztorit semmiben nem befolyásolta, a klón-Jaden ténye meg nem volt újdonság Katona után. Azt hittem, a végén kapunk egy Bane-Zannah hasonlatot. Marr döntését nem éreztem karakteridegennek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ugye még azt írtam, hogy a Sötét Oldal nálam 10-es skálán 9.7-et ér. Amikor még kiolvastam a sorozat első részét, azt írtam, hogy azt 9.3-ra értékelem. Aludtam rá egyet, és megváltozott a véleményem:

 

Új Rend: 9.3

Sötét Oldal: 9.1

 

Így jobban átgondolva szerintem az első jobb, mint a második...

Egyébként most kezdtem bele a befejező harmadik részbe, az Erő Bajnokaiba. Még csak az első fejezetét olvastam el, szerintem az tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ugye még azt írtam, hogy a Sötét Oldal nálam 10-es skálán 9.7-et ér. Amikor még kiolvastam a sorozat első részét, azt írtam, hogy azt 9.3-ra értékelem. Aludtam rá egyet, és megváltozott a véleményem:

 

Új Rend: 9.3

Sötét Oldal: 9.1

 

Így jobban átgondolva szerintem az első jobb, mint a második...

Egyébként most kezdtem bele a befejező harmadik részbe, az Erő Bajnokaiba. Még csak az első fejezetét olvastam el, szerintem az tökéletes.

Ha ezeket így felpkntozod, hány pontot fogsz majd adni a Darth Bane könyvekre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hullámtörés

 

Az előzményhez hasonlóan szórakoztató regény volt, az apró szépséghibák ellenére nekem összességében tetszett. Az Áramlatoknál valamivel jobban bejött. Bírom Kemp letisztult, könnyen elképzelhető és érdekes fogalmazásmódját. A regény kellően mozgalmas, végig pörög és érdeklődésben tartja az olvasót. Politika egyáltalán nincs benne, színtiszta Jedi-Sith vonalra építő SW kalandregény, érdekes, bár néha furcsa ötletekkel. A számos más Legends műre való utalás jó volt, ahogy a rakata technológia alaposabb megismertetése is.

 

Nyss és Syll Erővel való kapcsolata különösebb eretnekséget nem okozott szerintem az ysalamirik után, kb. ugyanaz a funkciójuk. Ami viszont nem jött be, az a kialvó fénykardok ötlete... tudtommal egyáltalán nem az Erő működteti a kristályokat, ellenkező esetben a nem Erő-érzékeny civilek (Han Solo, Cad Bane, Cassie Cryar stb.) be se tudnák kapcsolni. Vagy a "vakfolt" miatt nem léptek működésbe a kristályok? Mert az Erő, amit körülvesz és áthat mindent, pont hogy nem érvényesül a két umbarai közelében, ha használják a képességüket. Jaden testének lecserélésében nem sok értelmet láttam, a sztorit semmiben nem befolyásolta, a klón-Jaden ténye meg nem volt újdonság Katona után. Azt hittem, a végén kapunk egy Bane-Zannah hasonlatot. Marr döntését nem éreztem karakteridegennek.

 

 

Ha jól emlékszem valahol leírták, hogy nem Erő érzékenyek is tudják használni a fénykardot, de a Erő-használóknak különleges a kapcsolata vele. Marr-nál csak azt nem értettem, hogy miért titkolta el, hogy Jaden tudatát átvitte a klóntestbe?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.